Regl olmak için ilaç var mı?

Benim adetlerim hep düzensizdir bazen 6 ay bile gecikebiliyor. Ne zaman olacağımı bilmiyorum hep supriz olur. 2 3 aydır olmuyorum ve 2 hafta sonra tatile gideceğim. Tatilde yine bir supriz olur da adet olurum diye korkuyorum. Tatilden önce adet olmamı sağlayacak bir ilaç var mi? Geciktirici istemiyorum 1 hafta içinde adet olmak istiyorum var mıdır bir ilacı?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• sanrım doğum kontrol hapı düzenlenmesine yardımcı oluyor yinede doktora gitmende yarar var

0|0
    0|0
  • regl dönemi ve 6 ay da bir gerçekten çok ilginç bence bir doktora git derim senin hormonlarda bir sıkıntı var hadi 3-5 günü anlarım da 6 ay ne ya ben sancısından filan anlamam ama bir ters giden bişey var sen de

0|0
    0|0
  • çok mu fakirsiniz anlamadım ki 6 ay regl gecikmesi mi olur memlekette hastahane diye birşey var

0|0
    0|0
    • Hayır ben gecikmesinden memnun olduğum için doktora gitmiyorum. Adet sancısı çektin mi hiç sen? Her ay çekmektense 6 ay gecikmesi işime geliyor

• Türkiye de her 10 bayanın 2 sinin yumurtalığında kis varmış. büyük ihtimal hastasın

• norlevo.

0|0
    0|0
  • kutuplardaki iklim gibi o ne öyle 6 ay gündür 6 ay gece misali

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Toktora gitmiş miydin?

0|1
    0|0
    • Yok gitmedim benim regl dönemim çok aşırı sancılı geçiyor o yüzden her ay olmamak işime geliyor ama şimdi tatil var o yüzden regl olmam lazım

• Regl önemli mesele nasıl doktora gitmezsin, biran önce gitmelisin, her ay olman gerek normalde

• 6 ay gecikiyormu? bence acil bir kadin doktoruna git durum normal degil.

0|1
    0|0
  • Doğum kontrol hapları var bu tür adet düzenlemeleri ama kendi başına kullanamazsın doktora gidip, doktor gözetiminde kullanmalısın. Zaten hangi günler günde kaç defa kullanacağın bilgisini biz bilemeyiz anca doktor sana bir takvim çıkarabilir bu konuda. Ayrı sancı falan demişsin, bazen benimde sancım oluyor o zaman "majezik" adlı ilaçtan alıyorum gerçekten 5-6 dk içinde etki edip rahatlatıyor. Ama ondan önce tabi geleneksel yöntemler (işte uyumak, ayağına ya da karnına sıcak su tulumu koymak, sıcak bişeyler içmek, vucudunu sıcak tutmak vb) uyguluyorum eğer geçmezse majezik alıyorum. (hap kullanmayı mümkün mertebe aza indirmeye çalışıyorum)

0|0
    0|0
Yükleniyor...