Bakirelik ne kadar önemlidir? Sevdiğiniz kişiye sizden önce başkasının dokunmuş olması sizi rahatsız eder mi?

herkese merhaba bugun arkadaslarla laflarken bı konu uzerıne baya bı tartıstık fakat bı sonuca ulasamadık :) sızlerın de yorumuna ıhtıyacım var bana göre evlenıcegım kişi nın ılkı olmalıyım ( cınsel acıdan ) neden dersenız cunku tıksınırım o ınsandan benden once ona baskasının dokunmus olması benı ıgrendırır arkadaslarım a gorede bakıre olup olmaması hıc onemlı degıl senın nasıl ısteklerın oluyorsa gıdıp yatıyorsan kızlarla onlarda da aynı ıstekler oluyor ve bu çok normal dıyorlar bu dusunce bana cok ters geldı siz ne düşünüyorsunuz ? evlenıcegınız kısının baskasıyla yatmıs olması sızı rahatsız etmezmı ?

Güncellemeler:
hiç Şehvet yaşamamış kız varmıdır ?
madem bukadar normal sizin için bu durum neden gizli saklı yasıyorsunuz herseyı bır gun kızınız olursa eger yada kardesınız dıyelım o sevgılısıyle yattıgında bunuda normal mı karsılıcaksınız sızın namus kavramınız nasıl cok merak edıyorum

0|0
14|18

En İyi Erkek Görüşü

• o arkadaşlarına bir kere söyle deliler gibi kör kütük aşık olsunlar sonra o kızın bakire olmadıgını anlasınlar. arkadaşlarının sevgililerine sorsan, uçan erkek sinekten kıskanıyolar ama bakire olmamasını takmayacaklar de mi ? yok öyle bir şey. selam olsun o arkadşalarına.

Namus iki bacak arasında değil diyen erkeklere şaşırıyorm zaten bi kız dese tamam kendini teselli ediyo derim ama ne alaka lan bir erkeğin evlenmesi. Yaşadım yaşıyorum biliyorum. Bende öyle diyodum bacak arasında değil yok arkadaşım değil ya neler var bu alemde diyodum. hiçte öyle bir şey değil güzel kardeşlerim hiçte öyle bir şey değil. Bu tamemen mide genişliği meselesi sn sevdiğin kadına tamamen sahip olmayacak karakterde bi adam değilsen zaten snn için problem yoktur ama herkesn yetişme koşulu farklı neyse sinirlendim yine daha konusmuyorum. EVLENİLMEZ DEĞİL EVLENİLİR sevgi her şeyi aşar ama sevgide her yürekte olmaz.

0|3
    9|2

Kızlar Ne Diyor 14

• kendi çükünü tutama sonra bakire kız. neymiş efendim eşit değilmiş. geçicen o işleri arkadaşım. banane millet ne derse desin. yasalar önünde aynı haklara sahipmiyiz değil miyiz? ben arkamdan konuşan kenar mahalle dedikoducularını umursamam. örümcek kafalarınızla yozlaşmış beyinlerinizle at gözlüğü taktığınız bakış açınızla kendinizi kadınlardan üstün görebilirsiniz, ancak yalnızca kendinizi avutursunuz işte. namuslu kız iffetli kız arıyormuş. kızın namusu tamam da senin ki nerde koçum? namus dediğin kızlara kalmış demekki. bunca zaman çükün nereyi göstermişse oraya gidip sonrada çok edepliymiş gibi ahkam kesme. sen bakire kızı hakediyormusunda konuşuyorsun ? sen o kadar namuslu musun da namus arıyorsun karşındakinde ? anlaşılan Allah inancı olan birisin, o zaman sana yürü koçum diyenlere değilde aç bi kuranına kitabına bak, bak bakalım orda zina yaparsan sana yürü koçum diyolarmıymış? ne sanıyorsun kendini bilmem ki torpilin mi var öbür taraftanda kafana göre düşüp kalkıyorsun. başkalarına bahane vereceğine kendi namusunla ilgilen.

6|2
    0|2
    • orumcek beyınlı olmayı herzaman tercıh ederım kaşar olmak madem kı bukadar hoşunuza gıdıyor durust olun ozaman onla bunla dusup kalkıp sonra da ben el deymemıs cıcegım ayaklarını bırakın

• baya bi kültürlü gördüm seni kendını çok ıyı yetıstırmıssın bravo sana fakat senın gıbı kulturlu elıt ınsnlarla yapılan tartısmaların bı varıs noktası olmuyor hiç oyuzden sana ıyı vermeler dılıyorum :)

• senin yibi yobazlarla da anlaşılabildiği söylenemez. bu arada çok teşekkür ederim benimde tek temennim o :)

• Ya bir de ne var biliyo musun.. Kızlar çok bozdu kendini hatta evlenince bile aldatıyorlarmış eşlerini .. Adam işe gidiyor adamın ruhu bile duymuyor vay vay vayyyyy

1|2
    0|0
    • normal şeymiş arkadaşım bunlar baksana millet uzaya cıkmıs bız halen neyın pesındeymısız kafayı degıstırmek gerek bıraz avrupalılar gıbı olmalıy artık erkek arkadasımız gelıp karımızı dudagından falan opunce gulup gecmelıyız gerı kafalı olmamak gerek.

• Yaa değil mi.. hem sen nerden bileceksin şimdi kadın bakireyim der, evlenir falan oysa oo nelr neler yapmıştır falan.. Sonra senı arkadaşınla aldatır falan aman aman ne zor ne zor.. zincirlemek lazım bu kadınları aman aman..

• Pardonda kızla mı evleniyorsun yoksa zarıyla mı? Sen hiçbir şey yaşamamış olsaydın onun bakire olmasını isteyebilirdin ama sen yaşadıktan sonra kıza laf etme lüksün yok. Sen başkasına dokundu diye tiksiniyorsan kızda senden tiksinir başkasına dokunduğun için. Kabullenmek senin gibi dar görüşlü insanlar için zor olsada kadın ve erkek eşittir. Bunu kafana sok. Namus iki bacak arasıyla bitmiyor ruhun fahişe olmasın.

3|1
    0|1
    • cevabın öyle saçmaki yorum yazmadan geçemeyeceğim. En başta ben bakir bir erkeğim ve sence cevap verirkin sanki tüm erkekler evlilik öncesi sex yapmış gibi düşünüyorsun. Oysaki bu böyle değil. Demişsinki kızla değil zarıylamı evleniyorsun diye. Düzgün her erkek eşini sahiplenme duygusuna sahiptir. Aynı kadınlardaki annelik duygusu gibi. Tek olmak ister. Düşünsene çocuğunun başka bir kadını anne olarak gördüğünü. Veya bu olayı kendi kızında düşün. Devamını yazıyorum.

• Oku ona göre yorup yap arkadaşım.

Sen hiçbir şey yaşamamış olsaydın onun bakire olmasını isteyebilirdin ama sen yaşadıktan sonra kıza laf etme lüksün yok. demiştim.

O kadar yüzeysel bakıyorsunuzki olaya. Sizin gibi düşünen tüm erkeklerin "bakire" ama anal ve oral ilişki yaşamış bakireyim diye gezinen kişilerle beraber olmasını diliyorum. Ufacık kanla bir ömür mutlu olursunuz umarım.

• sahiplenmek, kişinin bütün bir hayatını vesayet altına almak olmamalı. kişinin bir geçmişi var, bugünü var, geleceği var. "sen benimsin" diyerek onu bütün hayatıyla "sahiplenmek", öyle bir takıntıya dönüşür ki, erkek kadını kendi malı gibi görmeye başlar. sağa sola bakma, dışarı çıkma, yüksek sesli konuşma, kısa kollu giyinme sakın vs... bu da kadını birey yapmaktan alıkoyarak, erkeğe kul haline getirir.

• bence erkek ancak bakirse böyle bir istediği olabilir ama bakir değilse kusura bakmasın bakire kız istemesi hiç de adaletli değil.

4|3
    0|1
  • Arkadaşlarına katılıyorum.

1|2
    0|0
    • neden peki ?

• Kopyala yapısıtr yapaydın . :) Copy , PAste.

• Valla ona da üşendim , bir de soruyu soran arkadaşla biraz tartıştık , o yüzden soru-cevap şeklinde oldu biraz.

• Evlilik öncesi her türlü ilişkiye karşı olmama rağmen, böyle soruları gördüğümde 'anal ve oral' ilişki yaşayan kızlarımızı görüp 'eşlerine' 'bakireyim' numaraları çekmelerini takdir edesim geliyor...

Hiç şehvet yaşamamış kızın da düzgün bir cinsel hayatı olacağını ve güzel bir evlilik yürüteceğini düşünmüyorum. Yoksa ileride, eşim isteksiz, eşim cinselliğe pis bakıyor diye de çok konu açarsın, ahlanıp vahlanırsın...

1|1
    1|1
  • senin simdi dul erkekte ne farkin varki ikinci el olmussun kiz oglu kiz pesindesin

oke bende ilk evliligimi dul erkekle yaptim ama o senin kafanda olsaydi yapmazdim bakireydim bende

0|2
    0|0
  • Onemli olan gecmisi degil senden sonra yaptiklari seylerdir

3|2
    3|3
    • Bakire değilsin ve kendini böyle kandırıyorsun..

• Iyi hos düsünüyorsunda keske sende bakir kalabilseymissin ya o kiz de senden tiskinirse?

1|2
    0|0
    • Tiksinirse demek istedin herhalde . ?

• Sirflash bana kalsa erkeklerde iliskiye girmemeli derim ama onlarda belli olmadigi icin daha rahat davranabiliyorlar ve üzerlerinde hicbir baski yok ortada söyle bir durum var bir erkek sevgili yapsa babasi gururlaniyor ama kizina gelince yok olmasin e peki oglunun ciktigi kiz deyilimi bunu hic düsünen yok malesef bu hos deyil bencede bu benim görüsüm baskalarinada saygi duyarim herkezin kendine göre yasam stili var bunu yargilamak bizim hakkimiz deyil

• bence toplumun iki cinsiyete bakış açısındaki fark, kadının seks yapmamışlığının çarşaf üstündeki kanla tespit edilebilmesinden doğmuyor. mutlaka onun da etkisi vardır ama mesele bunun da üstünde... mesela evlenip boşanmış bir kadınla evlenmek de bazı çevreler tarafından hoş karşılanmayabiliyor. yani güya toplumun meşru sınırları içerisinde kalmış bir kadının aileye gelin olması dahi kabul edilmiyor. demek ki mesele daha çetrefil...

• bakire diyenin çükünü kesip ağzına sokacağım artık!kadınlar sizin için yaşamıyorlar.kadınlar size yemek yapmak için yeek pişirmeyi öğrenmiyorlar,kadınlar sze çocuk doğurmuyorlar.

0|1
    0|1
  • bu gençlerin ateşini söndürmek lazım

0|0
    1|0
  • bakire sensin o zar da sana girsin

7|1
    0|1
  • Benden önce başkasının dokunmuş olması elbette rahatsız eder ama sırf bu yüzden birşeylere başlamamazlık yapmam, var olan ilişkimi de bitirmem. Peki evleneceğin insanın bakire olmasını istiyorsun da sen ne kadar bakirsin acaba?

3|0
    0|1
    • ben bakıreye dokunmuyorum medenı kızları tercıh edıyorum

• erkek ve kadın eşit değildir güzelim erkek bin tane kadınla yatar of aslanıma bak yuru be yıgıdım derler kadını bırıyle yıgısırken gorurler bak bak kaşara bak neler yapıyor derler... ?... bu dünyada belki öyle diyorlar ama öteki tarafta kims sana afferim yiğidim iyi bişey yaptın dmiycek ;)

• erkek yaptığında "helal olsun yiğide", kadın yaptığında "vay namussuz" deniyorsa, bu eşitsizlik aşılmaz bir sorun değildir. zira ortada toplumsal cinsiyet rollerine ilişkin bir eşitsizlik var demektir. toplumun cinsiyetlere yüklediği roller, erkeği kadına göre kayırıyor. bu bir zihniyet problemi. ve değişmez, değiştirilmez bir zihniyet yoktur. yeter ki bunun bir problem olduğunu idrak edelim ve bununla mücadele edelim.

• sende bu kafa varken bakre kiz alsanda o seni sonra aldatacagi beli

cünkü yatip kalik tigin kadinlari anlatip kafasini ve midesini alt üst edecen

zinaysa erkegede zina niye haram isliyon ozaman namusu bütün sen o derece he

3|1
    0|0
    • hayırdır bu ne sıddet boyle

• bak bıseyler yasamıssın

• bakire evlenmek zorunda olunca alacagin adami denemde aliyon

sonrada cinse uyum olmuyor ya aldatiyon ya bosaniyon bosadikta sonrada ikici kocayi deneyip aliyon sonucta cinsel anlamda

Erkekler Ne Diyor 17

• bunu daha önce de başka bir başlığa yazmıştım ama konular çok benzer

şahsen o kızından kızına göre değişiyor,artık 16 yaşında falan değiliz zaman geçiyor biz

büyüyoruz o sırada tabi herkes kendi hayatını yaşamaya devam ediyor.

eğer ben bakir değilsem kız arkadaşım da bakire değil diye terk etmem ya da psikolojik baskı

yapmam-yapmıyorum da. ama her kız bir değil,çoğu kız da hak verecektir ki bazı hemcinsleri

cinsellik konusunda kontrolü baya bir kaybedebiliyor çoğu erkek de bence doğal olarak o tarz

kızlarla ciddi bir lişki yaşamak istemez;ama bir de biz erkeklerin gözden kaçırdığı bi şey var

ki;her bakire olmayan kız da (patlak vs demek istemiyorum şık değil) gidip önüne gelenle her

çıktığıyla yatmıyor,bunu göz önünde bulundurmalıyız.bazıları yapıyor ama onlar farklı bir kategoride zaten ve kızlar da çoğunlukla öylelerini eleştirir kendi aralarında.

neyse çoğu erkek sanıyor ki kız eğer bakire

değilse o güne kadar çıktığı 10 erkeğin hepsiyle de seks yapmıştır... ama yok öyle bi şey çoğu

kız için;) net şekilde biliyorum ki "kaşarlaşmamış" kızlar için sevdiği kişiyle birlikte olmanın

değeri ayrıdır,öyle one night standmiş fuck buddymiş bulaşmazlar zaten.

kısacası; "bakire değilse;kaşardır" diye bir şey yok. nokta!

buna ek olarak erkek bakirse eğer sonuna kadar kendi gibi bir kızla birlikte olmayı isteme hakkı tabii ki var.

3|3
    0|0
  • bu dünyada adalet varsa erkek yapıyorsa kızda yapabilir.. Erkek istediğinle yatacak kalkacak kıza geldinmi bakire kalacak böyle bi saçmalık varmı ? ilk önce kendi uçkuruna sahip çıkacaksın bir kızı bozduğu zaman gidip arkadaşlarını anlatmasını bilen insanlar tanıyorum...

5|1
    0|0
  • insan duygularıyla, arzularıyla, istekleriyle, tutkularıyla bir bütün. bunları yok saymak, bastırmak, "ahlak" adına inkar etmek ise çarpık bir düşünce. erkek de kadın da hayatları boyunca duygusal ve cinsel arayışlar içinde olurlar. yaşarlar veya yaşamazlar. ama yaşamak bir insanı "kötü" yapmaz.

bizde genellikle kadın, erkek tarafından alınan kişidir gözüyle bakıldığı için (kız aldık - kız verdik), kadının bedensel mülkiyeti de erkeğe ait olur gibi bir anlayış var. oysa beden sadece kadının kendisine ait. evlenmeden önce sevdiği birisi olabilir. sevişebilir. erkek kadını geçmişiyle ve şimdisiyle kendine ait bir eşya gibi görürse, ona evvelce kimin "sahip olduğunu" kafasına takar. oysa "sahip olmak" bizim kafamızda oluşturduğumuz bir söylem. erkeğin kadına sahip olması diye birşey yoktur. erkek de, kadın da kendi varoluşlarıyla eşit bireyler.

2|0
    0|0
  • Bütün sevgililerim bir kere versin ama evleneceğim insan bakire olsun kafası bu mudur yani

6|2
    0|0
  • bu zamanda bakire kız bulmak kolaymı arkadaşlar şaka bir tarafa önemli olan anlaşmaktır bu konular takıntı halinde kalmamalıdır bence kaç erkek ilk ilişkisine evlendiği gece giriyorki bunu bayanlardan bekliyoruz bence erkek için cinsellik neyse bayan içinde o olmalıdır

3|1
    0|0
  • ozaman kızlara baskı yapmayın aman şunu yapalım bunu yapalım şeklinde evlenmeyi bekleyin. erkekler böyle olsa kızların %1 i belki ister.

3|1
    1|1
  • bakire olmayan kızların genel yorumu hep aynı sen bakirmisinde istiyorsun. Sadece kendinizi kandırın. Dünyada bakir erkek yok onlara göre. Ben bakirim ve bakire kız istiyorum. Bırakın kendinizi avutmayı. Belkide bakir olan biri ilerde sizle evlenmek isteyecekti. Yaptınızı örtmeye çalışmayın.

0|1
    1|1
  • bence namus iki bacak arası değildir tamam bu olaylar gizli saklı yapılıyor ama sadece güzel ülkemde yapılıyor gizli saklı oda toplum baskısından dolayı yoksa her kişinin hakkıdır özgürce yaşamak tabi bundan sen ne çıkarırsan her o zaman sen evlene kadar hiç bir kızla yatma yada oğlun olursa bir kızla yatarsa namusu kirlendi diye hemen evlendir olaya sadece erkekler açısından bakmak yanlış olur senin ne kadar hakkın varsa kızlarında o kadar hakkı vardır

0|1
    0|0
  • Millet uzaya çıktı biz hala bekaret tartışıyoruz asdghafds.

3|0
    0|1
  • Tbıkıde eder sen baskasıyla yatmamıssan.Ama sen onla bunla yatmıssanda bakıre bı kız aramayacaksın. Sen gıt elalemın kzıyla yat sonra bakre bırını ara ıste o pıclıktır. Ama sen yatmadıysan bakıre bırını ara bu normal. bnde oyleyım cunku . :))

2|0
    0|0
  • senin namusunun temsili ne peki?

2|0
    0|0
  • O kız bize gelene kadar 10 kucak dolaşıyor

0|1
    5|2
    • evet bende onu dıyorum her cıktıgı kısıyle bıseyler yasıyor ve sonra sen bakırmısın kı bakıre kız arıyosun oluyor bız muslıman bı toplumuz evet erkek bu konuda cok gunahkar fakat kadının cınsel arzusu erkegın kı kadar degıl nasıl oluyorda kızlarımız boylesıne kucultuyor kendını aklım almıyor bır turlu

• yani kızların cinsel isteği = x bizimkine = y dersek x>=y dir asla y>x olmaz

• erkeğin cinsel isteğinin kadınlardan fazla olduğu, yani biyolojik yönden erkeğin cinselliğe daha eğilimli olduğu doğru değildir. sadece toplumun ikiyüzlü ahlak anlayışı yüzünden kadınlar kendi cinsel arzularını bastırmayı iffet bildiklerinden, erkekler ise çok daha serbest yetiştirildiklerinden ötünü bize böyle gelir.

• Bu bakirelik konusuda sıktı artık. Hemen hergün en az 3-4 tane konu açılıyor bu soru üzerine.

0|0
    0|0
  • ben bişey yaşamayıp kendimi tutmuşşam o da 0 olacak

0|2
    3|1
    • Beyenilmemis sizin Sonunuz yok Avrupa birliyine girecegiz deye vermediginiz seyiniz kalmayib,neyi verirsiz verin diyor Durtucu amma ben tutmussam ben de kendini tutmus birisini istiyorum,Adam deyilsiz

• HERKES HAK ETTİĞİNİ BULUR.. kızlar salmamalılar ama kendilerini çok kötü çoook.. ayrılık olmasını kim ister ki, fikir olarak mantıklı geliyo ya da ihtiyaçmış gibi geliyo ama gerçekten aşık olduğun birisini bu şekilde kabul etmen zor bir durum.. kafanız karışsın istemem ama düşünsenize eşinizle aranızda özel bi şey kalmamış :((( hiç iyi değil.. onun bununla yaptığını çocuklarının anası veya babası ile mi yapacaksınız offf çok kötü olmuşuz biz ya.. evet geri kafalıyım böyle olmak güzel eşime karşı safım 25 yaşındayım bakirim 1 yıldır dokunmadım daha doğrusu vakit bulamadım, bu sitede başka bir sebepten dolayı varım.. kızların kendilerini savunmalarını da anlayın, sevdikleriyle yaşamışlar yaşadıklarını haa ayda bir sevgili değiştiriyorsa o ne kadar temizliini söylese de temiz değildir.. 2 yıldır sevmiş bir kızın günahı ne yazık değil mi ona...

ADAM OLUN SEVGİLİNİZ EŞİNİZ OLDUĞUNDA DOKUNUN/DOKUNDURUN

0|0
    0|0
    • sevgili olduğum biriyle evleneceğimin garantisi yok ki. hayat bu, insanın önüne ne müşküller çıkarıyor. senin hesabına göre, bu durumda hiçbir zaman "dokunmayacağız", öyle mi? arzuları, istekleri bastırıp bilinçaltına iterek mi sağlıklı insanlar oluruz?

• seninle gereksizliğin dibine vuruyorum zaten, bu sözler belli ki kulağına aşikar kaç dilden duydun bilmem ama, kimsenin sorgulamadığı gerçeği var.. tabi sana klasik geliyodur bu sözler, saçmadır da belki

• bir tane daha olmazsa olmaz vardır, necip fazıl mı söylemiş kim söylemiş hatırlamıyorum, hani şu "ben niye noel ağacı dikeyim, gavurlar kurban kesiyor mu" kabilinden bir söz... hazır klişelerden alıntı yapmayı seven kolaycı gençlik çok sever bu tür beylik lafları slogan olarak kullanmayı. elde fikir olmayınca slogana ve hakarete başvurmayı yadırgamıyorum...

• ne bu anlamıyorum fındık kadar şeye utanmasanız hayatınızı feda edeceksiniz yok mu sağ sol eliniz hay Allahım ya

2|1
    0|0
  • Kuranı Kerimde bi Ayetinde kim zina etmişse evlenceği kişide öyle zina olmuş gibi görünür diyo erkek için yani.. kadın içinde tabki . yani sen yapacan elin karısıyla kızıyla, sonrada bakire kız bekleyeceksin oh ne ala . bunun adı sadece

- Yobazlık

3|2
    0|0
Yükleniyor...