Eşcinsellik hastalık mıdır, tercih midir?

Bir görüş bunun hastalık olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini belirtirken, diğer bir görüş ise tercih olduğunu ve insanlar haklarına saygı duyulması gerektiğini beyan ediyor.

Cinsellik 3 yaşında kişilerde oturmaya başlıyor. Çocuk anne ve babasını örnek almaya ve o ne yaparsa yapmaya başlıyor.

Bu nedenle erkek çocuklarına etek giydirmenin (özellikle bu yaşlarda) veya bayanlara özgü şeyler yapılmasının sakıncalı olduğunu belirtiyorlar.

Durum böyle olunca yüzde yüz olmasa bile eşcinselliğin bir hastalık olduğu kanaati bende oluştu.

Peki ya sizce?

Lütfen kırıcı, kaba, cahil ve özensiz konuşmalardan sakınalım. Kimseyi kınamayalım. Unutmayın hepimiz birer anne ve baba olacağız.

Güncellemeler:
Bosuna yaratilis demeyin arkadaslar oyle bir durum yok

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Yaradılış gereği öyle. Tıpta da bu böyle. En basitinden sağlık üzerine okuyorum ve bu konuları işliyoruz. Kimse 'Ben farklı olayım birde kendi cinsime aşık olayım, bakalım zevkli olacak mı?' diye başlamıyor bu işe.Hormonlarla alakalı. Senin anlattığın etek giydirme vs de belki psikolojik kaynaklı olabilir. 5 kız kardeş içinde büyüyen erkek ruhsal yönden etkilenebilir ama geneli yaradılıştan geliyor. İster buna hastalık deyin isterseniz tercih, böyle bir gerçek var ve insanları bunun için aşağılık birer varlıkmış gibi kategorilendirmeye gerek yok. Onlar sınırlandıkça, dışlandıkça ya olmadıkları biri gibi davranıp eziyet bir hayata sahip oluyorlar ya da aşırı aykırı davranışlarda bulunuyorlar. Sebebi de bizleriz, bakış açılarımız...

0|0
    0|0
  • buradakiler uzman mı bilir kişi mi? onların dediklerine kalmadı benim eşcinselliğim. ben halimden memnunsam hastalık olsa kaç yazar? ^^

0|0
    0|0
  • Eşcinsellik tercih değil yönelimdir.

0|0
    0|0
  • Soylemekten bıktım. Eşcinsellik ne hastalik, ne de tercihtir. Kesinlikle dogustandir.

0|0
    0|0
  • çok çeşitleri var.hormonal bozukluk ise hormon tedavisiyle düzeltilebilir ama genelde istemezler düzeltilmek.bazılarında ise hormonal bir bozukluk yok.kendi cinsinden hoşlanıyor sonuçta sen eşcinsel değilsin o yüzden ecinseller hastadır falan diyemezsin.

0|0
    0|0
    • hastadir demiyorum, biz boyle dogmusuz olayina katilmiyorum, isterlerse tedavi olabilirler diyorum

• aşağılamıyorum kesinlikle.yanlış anlaşılmasın.
      bir kere insan
      saygı duymam için yeterli, ne olduğu ve ne yaptığı kendini ilgilendirir
      böyle anlaşıldıysam özür dilerim

• ama bilmiyorsun onları tanımıyorsun.hepsini kalıba sokmuşsun.çok çeşit var çok neden var ve bazıları doğuştan.bunu değiştiremezsin.

Erkekler Ne Diyor 5

• arkadaşım önce şunu belirtelim. amerkada falanca üniversitenin filanca profu şunu dedi hikayelerini geçelim. 2-3 tane serseri sapık doktorun lafına bakıp tüm dünadaki uzmanları bilim adamlarını yok sayamayız.

bilim adamlarının ve en önemlisi allahın lanet ettiği bir şeye saygı duyulmaz. bu lafı geçelim. saygı duyulacak nesi var. sapıklığa saygı duymak normal yaşayan insanlara saygısızlıktır.

normal düzenin dışına çıkana saygı duyulmaz arkadaş. kötüyü yanlışı savunmanın manası yok.
    öyle bir tercihe gerek yok. eğer ki allah iki cins yaratmış ve iki cinsin ilişkisini emretmişse daha bahane aramanın anlamı yok. ya değilse allah tek tip insan yaratıp ondan üremeyi sağlayamazmıydı. arılar öye değil mi. kendi prensesini de erkek arıyıda üreten işçi arıdır. kendini doğuracağı bile işçi arı oluşturur.
    kısacası. düzeni bozmak sapıklıktır.

0|0
    0|0
  • doğuştandır isteyerek hevesle falan değil böyle doğuyor yönelimi o şekilde ister hastalık de ister tercih yeter ki saygı dur bizim okul için bunları çok araştırmamız gerekti kırıcı kaba konuşanı döverim valla

0|0
    0|0
  • Eşcinsellik ne hastalık nede tercih istiyerek olsaydı tercih denirdi ama hiçbi eşcinsel kadından bıkıp eşcinsel olmaz onun yaratılışı öyledir

0|0
    0|0
  • hastalık bence gardaş :)

0|0
    0|0
  • İkisi de var bence. her hastalığın tedavisi vardır hastalık başlayınca o tadı alınca yönelim başlıyor ve bir daha vazgeçemiyorsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...