Kızlık zarı hakkında çok soru soruldu fakat bu ne peki?

kızlık zarı vajinanın içine bir şey girmediği takdirde bozulmaz diyorlar. ama bazı anne babalar kızları bisikletten düştü diye kızlarını kızlık zarının bozulup bozulmadığını kontrol ettirmek için hastaneye götürüyorlar. ne iş? kızlık zarı gerçekten bu kadar kolay mı bozulur yoksa bu insanlar bu kadar cahil mi?

1|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar çok abartıyor kızlık zarını.Kızlık zarı nerededir link

Kızlık zarı cinsel ilişki dışında nasıl yırtılır link

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kızlık zarı rahime giden yolu daraltan bir et parçasıdır, ince olduğu için zar denmiştir, vajinanın içine doğru 4-6 cm mesafede bulunur (bu ölçü insandan insana değişebilir) sert birşeyle baskı yapıldığında yırtılabilir. Bizim insanlarımız bunu bir tabu haline sokmuş ve kızlarımızın başına bir bela olarak yüklemiştir. Şu kabul edilmelidirki; namus kızlık zarında değil insanın beynindedir.

2|1
    0|0
    • evet insanın beynindedir de malesef türkiyede yaşıyoruz bizim insanımız namusu iki bacak arasında arıyor.

• Bisiklet olayın bahanesi. Fiilen içeriye birşey girmeden bozulmaz. Hatta bazen girmesine rağmen bozulmaz. Hani eski insanlar "hamam gittim hamile kaldım " derler ya. doğru söylerler ama önce birinin evine gidip sevişirler sonrada hamama gidip yıkanırlar adı hamamda hamile kaldım olur. Bisiklet davasıda aynı şey. Kız başka yerde işi bitirir suçlu bisiklet olur.

2|0
    1|0
  • Bisiklet Sürüşündeki Kazalar , Vücudun O Anda En Fazla Reaksiyon Geçirdiği Kaza Çeşitidir. Bildiğiniz Üzere Sürüş Esnasında Üzerine Oturduğunuz Ucu Sivri Bir Oturak Var. Kaza Anında Bu Şey Vajinal Bölgenize Yüksek Oranda Hasar Verebilir , Çünkü Sivri Kısım Tamda Kızlık Zarının Başlangıcına Denk Gelmekte.

0|0
    0|0
  • belki kan gelmiştir o yuzden hastaneye goturmuş olabilirler cunku kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içinde ve sert bir darbe ile cok zorda olsa yırtılabiliyor.

0|0
    0|0
  • bisikletin oturma yerinin burun kısmı veya ercek girdiğinden bozuluyor

cünkü yolda yürürken 10 yaşlarında kızın biri bisikleti devirdi ve hemen kasık kısmını tutuyordu ama tam olarak görmedim

0|0
    0|0
  • kızlık zarı örümceğin ağı gibidir ani gerilmelerde de zarar görebilir yani kazalar sonucunda da bozulma riski var.. ancak çok düşük ihtimal

0|0
    0|0
  • Allah kızların yardımcısı olsun gerçekten zor bir durum

1|0
    0|0
  • bu bi türk sinemasında vardı ama orda bisikletten çalılara düşmüşdü :D

0|0
    0|0
  • cok derın bı konu

0|0
    0|0
  • biliyorsun :)

0|0
    0|0
  • vayy neler duyuyoruz...

0|0
    0|0
  • Sen yine bisikletemi bindin :)

0|0
    0|0
  • ben böyle bi olaya şahit olmuştum. küçükken...

0|0
    0|0
  • çarpmayla çırpmayla bozulabilir. :) o senin cahilliğin

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• benımkını buyuk bozdu.. unutmadım hala

0|0
    1|1
  • Bende küçükken bisikletteyken ıkı elımıde bırakıp sürmeye calısıyodum derken sert bir şekılde kaldırıma çarpmıştım fena halde acı cektım çok küçük miktarda kanamıştı nerden geldıgını hatırlamıyorum ama üst taraflarda vardı kan. annem bayagı üzülmüştü. nedenini o zamanlar bilmiyodum tabi. şöylede birşey okudum küçük miktarda kanama olduysa zedelenme olmuştur ancak asıl en fazla kan ilişki sırasında gelirmiş.

0|0
    0|0
    • desene bekaretini bisikletin selesi bozmuş:)belki böylesi daha iyidir

• bozdu demıyorum arkadasım kolay olamaz o kadar. zedelenmış olabilir.

• link burada bütün ayrıntılarıyla anlatıyor. Dediğin şey çok çok nadir olabilir.

0|0
    0|0
  • Sevgili halam, on dört yaşındaki kızının at binmesine izin vermemişti, tabii ben de küçüktüm o zamanlarda, anlayamamıştım nedenini.

Nedeni "kızlık zarı" denilen şeymiş meğer, hatırladıkça tiksiniyorum.

0|1
    0|0
  • bu doğru küçükken bisiklete boyum yetmiyordu aniden durmak istedim duramayınca ayağımı yere koyarken bisikletin selesine çarptım çok acımıştı ve küçücük bi nokta şeklinde kan gelmişti . Annem çok korkmuştu ama doktora götürmedi

0|0
    0|0
  • evet canım bozulurmuş ben sitelerde bozulmaz filan diye okuyordum düşmeyle filan geçen derste hocanın notlarında vardı derste söyledi küçük yaşta düşmeyle de bozulabilir diye ben de şaşırdım evet kolay bozulabiliyor canım çocukken oraya elini sokmuş olabilir insan,yabancı cisim sokmuş olabilir,kendini yıkarken bile olabilir.Bisiklet de bozabiliyormuş nadir de olsa spor anormal bacak açma hareketi bu da demek oluyor ki kızlık zarı bişi belirlemez yanlışlıkla bozuldu deyip ben bakire değil miyim artık nasıl inandırıcam diyen insanlar var biz de bunu korumakla yükümlü müyüz ne saçma ya

0|1
    0|0
Yükleniyor...