Ya kızlar erkeklerin yerinde olsaydı?

Empati yapmaya var mısınız? Ama gerçekçi olalım.

Düşünün, siteye bugün üye oldum ve neredeyse 20 tane arkadaşlık isteği gelmiş, bir çok kişi, sorduğum bir sorudan yola çıkarak beni takibe almış, ya da cevaplarımdaki realiteyi gözlemleyerek. Sanki kendileri bana sahip olacaklarmış gibi. Ya da kendileri, benim "gerçekten bir bayan olduğuma" kesinlikle eminlermiş gibi. Sİtede gözlemlediğim kadarıyla siber homoseksüellik almış başını gitmiş- diye belirttim zaten daha önce :)

NEYSE KONU BU DEĞİL!

Dünyayı tersine çevirin beyler, ve kendinizin kızlar tarafından taciz içinde olduğunuzu düşünün. Gece dışarı çıkamıyorsunuz, bakkala gidemiyorsunuz, arkadaşlarınızla bir kafede oturamıyorsunuz, bir insana gönlünüzü verdiğinizde onun sizin hakkında NE DERECE ciddi olduğunu düşünemiyorsunuz. Kısacası, "kızlar" sizin korkulu rüyanız, çünkü sizin bir bakirliğiniz çok kıymetli ve kızlar bunu bozmak istiyor...

Nedir fikirleriniz ?

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

• Empati yapmak istesem de yapamıyorum çünkü buna sebebiyet verecek ne hormonal metabolizmaya sahibim, ne de bu metabolizmamın cinslerde yarattığı duygularım var. O yüzden, kendimi bir "kadın"ın yerine koyamıyorum. Bir "kadın" olamıyorum. nfkgnjdlgnd

Neyse... Şöyle bir kurguyla devam edeyim ben senin senaryona. Erkeklerin bekareti de fizyolojik olarak organlarına yerleştirilmiş bir şey olsun mesela. Bu şey, ancak cinsel ilişkiyle gidiyor ve bekaret kalmıyor. Felaket uçtum şu anda :) neyse dinleyin :) Bu sistem üzerine kurulu ve geçmiişten geleceğe kütlürel normlar,gelenekler,etik değerlerle aktarılan bir statüsel/toplumsal süregeliş olsun bu. Biraz daha ekleyeyim hatta, malum ben,toplumsal değerlerin temelinde, "ateerkilliğin" yattığını sosyolojik bağlamda savunan birisiyim. Dolayısıyla senaryoda, ataerkilliğide atadişillikle değiştirmek lazım :) Tamam neyse gelenekler, atadişillik, normlar, kadının baskın toplumu falan derken soruna cevap verebilirim.

Bi kere batının biz erkeklere sırf kadınalrn ilgisini çekmek için sürdüğü dar pantolonları giyip şeyimizi belli etmek gibi bir düşüncede olurdum orası kesin. Çünkü nedense kendimi "bakılan" bir erkek yerine koyduğumda, egolarımın tap taze dimdik havada kalacağından eminim. Ha, birilerine kendimi açar mıydım ? Hayır, gülü koklatmaz,soldurtmazdım. Evet egoist ve gösterişkar olurdum ancak herhalde tabu denilen fakat aslında insanlık değerlerinin temelini oluşturan bakirliğimi korurdum. Nihayetinde geçmişten geleceğe çizilen bir "namus" faktörü var. Hangi toplumda olduğu farketmiyor. Elin homoneanderthalleri bile evlilik gibi bir fenomene sahipseler, demek ki ortada namus denen bir yasa, insanoğlulunun yaşadığı müddetçe var. Namus varsa bakirliğim de vardır- derim. Ortalama kaşar olurdum herhalde :P ya da bana öyle derlerdi :) Bak düşündüm.

1|0
    0|1
    • Sen hosuma gittin. Demek istedigim; yazdiklarinin icinde ne bir politika var, ne de siyaset. Uygun bir cevap vererek su an yasadigimiz toplum ve cagda yapilmasi gereken empatiyi yapabilmissin. Tabi bayandan bayana, erkekten erkege degisir tum bunlar. Sen, dedigin gibi gosterisi seven tiplerden olurdun :) Eminim cok kufur yerdin.

Erkekler Ne Diyor 21

• 1. egon çok yüksek, iyi yönde

2. haklısın

3. sorunun cevabı: gereksiz büyütülen ve saçma bulduğum cinsellik tabum olmadığı, önüne gelenle yatcak kadar beynini kullanımdan uzak karaktersiz ve kişiliksiz bir yapıda olmadığım, bana yaklasan insanı çözmeden zaten boyle birşey yapmayacagım, aşk ve tutku dolu her ilişki de olması gerektigine inandığım için bakirlik kısmı elendi. Yaklaşmayı ve terbiye etmeyi bildikden sonra da kimse benim korkulu rüyam değil.

1|1
    1|2
    • yani kizlardan korkmazdiniz, tecavuz denen bir olgu kizlar tarafindan eyleme donusturulmus olsa, bu sizi korkutmazdi.

• tomrukk arkadaşım sen nerde yaşadığını,hangi zihniyetin gölgesinde olduğunu unutarak yazmışsın..bu dediklerin sadece insanların olduğu ve insanca bi yaşamın olduğu ülkelerde olur..boşuna yorma kendini..dua et taşlamamışlar..insan demolarının (kız-erkek farketmez) prim yaptığı yerde insani görüşler herzaman tepki görür ;)

• ben arti verdim tomrukkkk

• bahsettiğin olay arz talep meselesi..bahsettiğin o tiplere ne yazıkki prim veren hatta öylelerinden haz duyan birçok beyinsiz hemcinsin var..örnek:laf atılması..ayrıca bu soru sadece Türkiye'ye has..öncelikle herkesn kabul etmesi gereken birşey var ''önce insanım sonra kadınım,ya da erkeğim'' herkes bunu anlayabilecek kadar insan olmayı becerirse zaten sorun ortadan kalkar..yine yeniden söylemek istiyorum kız yada erkek toplum olarak dışardan bakıldığında rezil bi durumdayız..elbirliğiyle bu hale getirildi..bundan sonra kimsenin şikayet etme lüksüde yok ne yazıkki..bastırılmış duygular ve bu zihniyet elbet bi yerden patlak verecekti..bizde de bu sapkınlık ve tecavüzcü bolluğuyla oldu..vatana millete hayırlı olsun..

1|0
    1|0
    • ooof ooffff/ insanlar gercekten ruhunu kaybetmis.

• tşşrler neo..anlayana sivri sinek saz anlamayana saz az ;)

• ben de yine yeniden soyluyorum, soru ile cevaplar cok farkli kulvarda at kosturuyor. yine yeniden soyluyorum.

• gece cadde kenarında taksi bekleyen her kızı iş olarak gören erkekleri görünce düşünüyorum tek başına bir şeyler yapmak gerçekten zor kız olarak

bu arada sürekli tacize uğrayan erkeklerde var gerçekte

1|0
    0|0
  • Kadın olduğum için herkese bok atma hakkım var diyen bir kezban olduğun belli. Artık bırakın bu tripleri reddet düğmesine basmak zor bişey değil. Masana gelen elemanı göndermek de zor değil. O elemanları da bir annenin yetiştirdiğini hatrlayalım.

3|0
    0|0
    • dostum, aci gercek ama inan bana o 'reddet'leri toplasan, omrunun hic de kucumsenmeyecek bir bolumunu isgal ettiklerini anlayacaksindir. Aci ve gercek. Bunu istatistiksel olarak hesaplamani oneririm. 1 saatte toplam 30 arkadaslik teklifi aldim :)

• tekrar okudum. hata yok. CEO degil sarkiciyim, hesaplamak zor degil.

• 5 gundur sitedeyim sirf bu yanlis anlasilma olmasin diye kimseye istek yollamadim hic arkadasim yok mutluyum=) ama siteye iki farkli amacla giriyorlar birileri gercekten ciddi yorumlar yaziyor digerlerinin aklinda '' ulan bi iki kiz duser belki dur bi giriyim'' diyen var. Ikinci grup gereksiz yorumlarindan anlasiliyor zaten.5 10 mesaj atip birakiyorlar.

0|0
    0|0
  • Değişik . Pek bi fikrim yok gibi . Afrikada bi şehirdede kadınlar erkekleri kaçırıp tecavüz ediyorlarmış . Pek bi yorum yapamadım şimdi :) Yapanlar tiksinç insanlardır ama genellemede yapmamak lazım teşekkürler .

1|0
    0|0
    • Afrika konusunda bir kaynak varsa gonderir misin bana /

• özül mesaj gönderemiyorum lv 3 olmadığın için bende 4 olmadığım için link koyamıyorum . Seninde aklında şüpheler vardır ekleyecek olan bi kişi daha diye o yüzden kararı sana bırakıyorum :)

• kaynagini merak ettim afrika olayinin.

• Cinsiyet Değiştirip Tekrar Erkek Olurum Problem Kalmaz... :):)

1|0
    0|0
    • ama zaten erkeksin :)

• Soruyu Soran Sensin Mantığı Bozan Sensin. Bayan Olduğunuzu Düşünün Diyosun , Sonra Soruyu Bozuyosun. Amacını Öğrenebilir Miyim..?

• hayır, bayan olduğunuzu düşünün demedim. Cinsiyet olarak aynı kalıyorsunuz, sadece toplumsal statü değişiyor. Dikkatli okuyun cevaplayanadam:)

• kadinlarin kiymetlisi mi bekaret? ne bu kadinlar gollumun soyundan mi? "kiymetlimissss" diye tislayan kimseyi gormedim de daha once

1|0
    1|1
    • hahah xD etmus beni guldurdu. evet etmus, kadinlarin kiymetlisi bekaret, entelizm dantelizme luzum yok :)

• ok, çok fazla çalışıp senin dediğini öğreneceğim.

• yazık evet. ne yaptım ben. sadece kurgusal fantastik bilmemnesel bişeydi bu, adam tuttu etmus, bunu toplumsal, siyasal bir durum yaptı çıkardı. tamam öğreneceğim ben de böyle yapmayı.

• Beyler sakin

1|0
    0|0
  • bakir kalamadım şu kör dünyada erkek başımla

1|0
    0|0
  • Evlenmeden vermezdim kesinlikle. En büyük çeyizim de öpülmemiş dudaklarım olurdu.

1|0
    0|0
  • erkekler olarak gerekni yapardk fazla baskı bizi yıldırmazdı ;)))

0|1
    0|0
  • ben seni eklemem

1|0
    1|0
    • eheh :) bu cevabinin ustune eklesen de kabul ederim... desem, senin yaninda promosyonlarin da gelicek, uzgunum :P

• hahahah evet hemen kabul etmez:)) Beni 3 yıl bekletti Başkarından duyduğum kadarıyla 10 yıl eklemedikleri de varmış:)) Ben şanslı olanlardanmışm:)

• döverim:-)

senin yerin apayrı neo.

dünya bir yana sen bir yana :-))

• Bizde zar diktirme olayı yok nabıcaz be Kamil? Biliyorsun bakirelik/bakirlik çok kıymetli! :((((((((((8888888888

0|1
    1|0
  • Site böyle maalesef üye olmak çok kolay ipini koparan geliyor evet dışarda da çok rahat değilsiniz ama istemediklerini kendinden uzak tutmak yine senin elinde.

0|0
    0|0
  • düşünmesi bile kötü :P

0|0
    0|0
  • herşey bayanlarda biter erkek napsada hem burda seni ekleyenlerin hepsini yanlış algılama sonuçta sende birini ekleyebilirsin

0|0
    0|0
  • Beyler kız var bu başlıkta.. Uvv bebegem benim..

0|1
    0|0
  • ilginç bi tez

0|0
    0|0
  • Fotodaki sen isen,olmaz canım sana birşey,korkma

0|0
    0|1
    • bisey olacagindan yazmadim zaten.

• Erkekler için tecavüze uğramak çok sorun olmaz,çünkü hamile kalamazlar

• ben de bugün üye oldum 12 kız teklif etti o neolcak ?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• gece dışarı çıkabiliyorum, bakkala gidebiliyorum, olur olmadık insanlara gönlümü vermediğimden, ciddiyetten daha önemli kıstaslarım var, saygı falan gibi, erkekler korkulu rüyam değil, çünkü gayet iyi anlaşıyorum kendileriyle, şanslıyım ki bekaretimden daha kıymetli değerlerim var. yolda biri baktığı zaman "yidi beni gözleriynen" demek yerine, umursamayabiliyorum. ajitasyonla falan da işim olmaz. ağlak bi kezban değilim neyse ki.

doğru söyleyin la, benim yerimde olmak isterdiniz dimi?

1|5
    0|1
    • Senin ağzını yirim

• budur :) +++

• nerede yaşadığını merak ettim. nitekim, soru erkeklere yönelik. kendini modern toplumun normal olarak dönüştürüğü abaza erkek modeli olarak düşünsen senaryoya süper katkın olur.

Yükleniyor...