Namus ne kadar önemli

namusun sözde çok önemli olduğu ülkemizde kimin eli kimin cebinde belli diil herkez namus bekçisi sorsanız herkez bakire ama aslında aslında hamile bu dünyaya geliş amacını unutmuş insanlar için ne yapılmalı şimdiki gençlik böleyse bizim çocuklarımız ne durumda olucak

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• cevre, arkadaslar.

insanlar şaşaalı yaşam tarzına hep bı ozentı duyuyor ve elıne gecen ılk fırsatı degerlendırıyor. bırazda kandırılıyolar tabe. yaşamanın anlamını gelecek ve hayat akışı denklemını oturtana kadar gecen hayatta namusu korumak bı atlama panelı gıbı. takılıp dusersen ...

1|0
    0|0
    • avrupa özentiliği bu hale getirdi bizi sabahtan akşama kadar tv de kalça showu izliyoruz yok o firikik verdi yok bu bu gece kiminle basıldı insanları özendiriyolar ben gelecek nesil için çok korkuyorum heleki ileride olucak kendi çocuklarım için

• sadece bu sıteden bı fıkır edınebılırsın ve bınlercesı... sadece bakıre kızlar var. ama benden fazla pozısyonu degerlenddırme yapabılıyolar. bı tek yer kalmış onada namus dıyolar ...

Erkekler Ne Diyor 15

• bana göre namusun eş anlamlısı ahlaktır, ahlakı bozuk bir insan, bedenen namuslu olsa bir insani değerlerden nasibini alamamış demektir

yani ahlaklı olmak bakir veya bakire olmakla ölçülemez

1|0
    0|0
  • son konuşmaana şiddetle cok haklısın diorum hakketen şimdikiler böyleyse cocuklarımız ne olur allah bilir ama biraz aileden de kaynaklanıyor diye düşünüyorum!cok serbest bırakılıyorlar!

1|0
    0|0
    • serbest bırakılmayanlar çok sıkılanlarda böle oluyo artık herşeyo kadar kolayki tanıdıkları var normalde camdan burnunu çıkaramaz babası işe gittikten sonra sahilde erkeklerle yiyişiyo

• "namus" denilen şey, türkiye'de kadınların cinsel yaşamına endekslenen, kadını birey olarak görmeyen, bedensel arzularını ve arayışlarını inkar eden, onu erkeğin malı kılan zihniyetin adıdır. dolayısıyla bu namus algısının çürümesi -eğer çürüyorsa- fevkalade olumludur. ben çürüdüğü kanaatinde değilim; sadece tutucu kesim fazla kötümser, "eyvah din ahlak namus elden gidiyor" diye. ama bu her dönem olan bir korkudur. bundan 100 sene önce de aynı zihniyet yine gençliğin namus filan bilmediğini söylüyordu.

0|0
    0|0
  • Herkes namus dairesinde çalır ama namusdan haberleri yoktur.! Zihniyet

1|0
    0|0
  • namus kavramı 3. dünya ülkelerinin az gelişmiş insanlarının bacak arası kavramıdır esas namuslu insan dürüst yalan söylemeyen vb erdemli insandır namusu bu şekilde tanımlayan insanların çoğunlukta olduğu bir toplumda doğmuş olmak benim seçimim değildi ama işte bunun olumsuzluklarını devamlı mecburen yaşıyoruz. gelecekte söylediğin anlamda bu toplumda daha az namuslu ama daha dürüst ve erdemli insanlar bekliyorum

0|1
    0|0
  • Çok önemli.

0|0
    0|0
  • Anadolu Kesimlerinde Yaşam Kadar Önemlidir Namus. Ama Elit Kesimlerde Gayet Sıradan Olarak Tabir Edilir...

0|0
    0|0
    • bnde istanbuldayım ama benm için çok önemli bunun elit kesim yada anadolu kesmiyle alakası yok kişilik meselesi

• Kişiliği Oluşturan Unsur Kesimin Ta Kendisidir , Bunuda Sakın Unutma...

• demek bizim çocuklara iyi öğretilmiyor ya da biz çocuklara öğretemiyoruz. birazda iğneyi kendimize batırmamız gerek çünkü rahatlıkla herkesi suçlu sayabiliriz.

0|0
    0|0
  • gerdek gecesine kadar önemsiz ama o gece gelince hepimiz birer evliya oluyoruz.

not( erkekler adına konuştum)

0|0
    0|0
  • herkes kendı cocuguna sahıp cıksın egıtsın problem kalmaz , namus beyındedir... !

1|0
    0|0
  • biizm çocukları düşünsek kafayı yerdik yaşama sevinci kalmaz amerikan ailesi oluruz:D

0|0
    0|0
  • herkes ailesine sahip çıksın

0|0
    0|0
  • sorsanız herkez bakire ama aslında aslında hamile

burda ne demek istedin allaasen

0|0
    0|0
    • herkez namuslu ayağına yatıp saman altından su yürütüyo

• hersey ailede bitiyo tohumu ıyı atarsan bısey olmaz

0|0
    0|0
    • ne ailelerin kızları neler oluyo ailede bitmiyo bence

• soruyu soran arkadaş namusu getirip kadının omuzlarına yükleyivermiş. arkadaş bu kadar "namus" meraklıysanız bu sitede ne işiniz var? okuyup okuyup iç çekeceğinize, gidin kendinizi motive edecek türden dini içerikli yayınlar okuyun.

• burası cinsel bi site diil sen cinsellik için giriyosan diyebiliceim bişe yok ama ben burda gerçekten yararlı bilgiler bulabiliyorum insanların fikirlerini alabiliyorum her konuda moda kültür sanat vb.

• namus en önemlisidir bu hayatta.namus için yaşarım namus için öldürürüm.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• herkes kendi cocuklarina sahip ciksa bisey olmaz benim cocuklarimda benim gibi namuslu olcak bence :P

0|0
    0|0
  • namusluluk ne güzel.hadi elele tutuşalım herkes namuslu olsun olmayını ateşe verelim.

1|1
    1|1
  • Ülkende namus değil bekaret önemli, bakire kalındığı sürece herşey yapılır ama bakire kalmayıp bunu insan gibi yaşayana o.pu denir...

0|0
    0|0
    • benm bahsettiğim bekaret meselesi diil namus meselesi bakire olupta her türlü ilişkiyi yaşayanda var bekaretini bi tecavüzle kaybedende var ama insanların gözünde bakire olan namuslu bakire olmayan namussuz oluyo

Yükleniyor...