Ben bir seks bağımlısıyım. Bunun tedavisi var mı?

Seks yapmadan en fazla 3 4 ay durabiliyorum. Mastürbasyon kesinlikle işe yaramıyor.. Derdim boşalmak rahatlamak zevk almak asla değil. Sadece işime ve hayatıma konsantre olmak istiyorum. Yapamıyorum. İnanın yapamıyorum. Her seferinde ağlayarak "bir daha asla..." diyorum, ama olmuyor! Öyle delicesine bir istek oluyor ki... Sanki acı gibi.. Acı çekiyormuşm gibi. Çok kötü hissediyorum! Ve her seferinde seks yapmak zorunda kalıyorum! Bunu yaptıgım bir kişi var, ona da her seferinde ben tövbe ettim diyorum:( Olmuyor! Beni aşağılamayın, bunun benim için ne kadar büyük bir acı olduğunu anlamaya çalışın. Korkunç bir acı çekiyormuşsunuz gibi düşünün! Sanki bir yeriniz korkunç ağrıdığında ağrı kesici içip bir an önce o ağrıdan kurtulmaya çalışırsınız ya. Seks yapmak benim için o ağrı kesici işte.. Bunun bir tedavisi yok mu? Lütfen yardım edin!!!

Güncellemeler:
evlen diyenler, sanırım bu işi oyun filan zannediyorsunuz. erkekler evlenmeye karşı. karşı olmayanlar da kabus!
artık hala, bu kadar lafımın üstüne evlen diyenleri eksiliyorum...
Arkadaşlar sorun ortaya cıktı. Bipolarmışım
Arkadaşlar.. Ben bir bipolar hastasıymışım.. Marliyn monroe nun hasalıgı:D Ünlü hastalığı derlermiş. Çoook şükür ki hepsi geçti tedavimi gördüm iyiyim sporla ve aileme verdiğim sevgi ve enerjiyle dolu bir hayatım var... Zamanımı aileme, işime ve spora harcıyorum artık. Herkese sevgiler..

0|1
11|56

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim durumunu anlıyorum Allah şifa ve sabır versin.
    Bunun için peygamberimiz evlenemeyenler için oruç tutmayı sabrediyor.Sabretmek için oruç tut.
    Oruçluyken harama bakma, yalan söyleme, dedikodu yapma
    Akşamları nasıl duracağım diyebilirsin.Kendini şeytanın vesvesesinden korumalısın.Bunun için şeytanı senden uzaklaştıracak ve nefsine gem vuracak esma ve ayetleri okumalısın.
    Her yerde bulabilirsin.
    (Zinayı bırakmak için, sabır için, vesvese için okunması gerekenler[esma-dua-ayet] yazsan internette dahi çıkar.)
    Zaten namaz kılmayı hiç söylemiyorum.Böyle alışkanlıklardan kurtulmak için zaten odaklanarak namaz kılar ve ardından ayelter kursi okursan sonraki namaz vaktine kadar uzak durursun inşallah
    Herkes için Evlenecek erkek bulmak gerçekten zor olabilir.Çabalamış ve sana uygun birisini bulamamış olabilirsin.Ama Bence Allahtan hayırlı bir eş iste ve hayırlı 1 nasip için okunacaklar var onları oku.derim.Allah sabır ve kolaylık versin

1|1
    0|2
    • çok teşekkür ederim bu tavsiyelerin o kadar güzel ki, namaz kılmak çare olabilir ramazanım da yaklaşıyor zaten Allah'ıma sığınmak gibi güzel birşey yok hata yapmayacağım bu kez çok zor çok çok zor :'(( yarın da doktora gideceğim ne kadar utansam da bu durumu bir doktora anlatmak zorundayım çünkü bildiğin kalp krizi geçirecekmiş gibi hissediyorum bazen nefes alamıyorum bu iş çığırından çıktı artık!

• internet üzerinden randevu ile ya da orada doktorunu bayan seçersen daha rahat anlatabilirsin derdini Allah kolaylık versin

Erkekler Ne Diyor 55

• Sen sekse yöneliyorsan sürekli bir şeyin eksikliğini tamamlamak için yöneliyorsun.
    Sen sekse yöneliyorsan o zevkin başka bir şeyi örtmesini istediğin için yapıyorsun.

Her şeyi anlatmışsın iyi güzel hoş da eksik olan nedir bize bunu ifade etmemişsin? Nedir hayatında eksik olan da bu bağımlılık bu kadar yer ediyor hayatında?

-Sevgi
    -Aile
    -Arkadaş
    -Özgüven
    -Güven
    -Duygu
    -Yalnızlık korkusu
    -Yalnızlık
    -Kendini ya da hayatını boşvermek, nasıl olsa olsa boş?

Bunları kaynak noktalar olarak ele al veya belirtemediğim şeyleri, nedir eksik kalan nokta? Var bir eksik?

0|0
    0|0
    • inan bana bende hiçbiri yok. bol bol yalnızlık var. bana deger veren beni seven bir erkek hiç olmadı bugüne kadar.

• Sen oldukça mutsuzsun hepsi bu.

Ama geçecek... Geçmesi için belki uzun belki kısa zaman gerekiyor. Ama geçecek. Geçer.
      Büyük sonuçlar için uzun vadeli adımlar atılması gerekiyor. Büyük adımlar atılmalı.

Çocukluğundan bir kare getir aklının bir köşesine. İşte onu hiçbir şeye değişmezsin. Senin sadece istediğin böyle bir şey. Evlenmeye karşı olan erkek diye bir şey yoktur, evlenmeye karşı olmayanlar da her zaman sorunlu değildir. Mesele kişilikte biter. Kişilik seninle beraber şekillenir. Annen için de kendin için de yapabileceğin bir çok şey var. Fakat bunları uzun vadede kullanabilmelisin.

Hayat bitmiyor, devam ediyor, senin için nasılsa benim içinde aynı süreç içerisinde devam ediyor. Mutluluk dediğimiz şey kokular gibi içimize çekip bir anda gidebiliyor, fakat süreğen hali de mevcuttur bunun. Mesele buna ulaşabilmek. Ulaşılır da, zor da değil, zorsa da zor zamandır. Ama o zaman da akıp gidiyor sende bunu biliyorsun.

• Bugün annen ve sen olursun.
      Yarın o işin annen ve sen olru.
      Sonra o işin annen sen ve çevren olur
      Sonra işin annen ve sevgilin olur
      Sonra işin annen ve eşin olur.
      Ve sonrası ailen olur.

Ve sonrasında kendi kontrolünde yürüyen bir yaşam. Hayallerin o kadar basit değil, o kadar da ulaşılmaz değil. Bir müziğin ritminde, bir çiçeğin kokusunda bile bir çok şeyi hissedebiliyorsan boş değilsin, umutsuz vaka değilsin.

Hareketlenmelisin, şu an ki hareketliliğinin devam ettiği gibi. Sen kendini yalnız hissedersin ama seni bir yerlerde mutlaka düşünen birileri vardır, bunları da göz ardı etme.

• Erkekler evlenmeye karşı mı? Yoo biz erkek değilmiyiz lan?
    Olmayanlar da kabus mu? Ne alaka? İyi kabusun benim o zaman. Muahha.ha

Evlilikten ne bekliyorsun bilmiyorum ama evliliğin yarıdan fazlası sekstir.
    Sen seksi evlilik şartı olmadan yerine getiriyorsan da evlenmeye zaten gönlün yoktur.

Kimseyi kandırmaya gerek yok...

0|0
    0|0
    • benim mi evlenmeye gönlüm yok? bugüne kadar kaç tane sevgilim beni evleneceğiz diye kandırıp aylarca hayaller kurdurup yatağa atmaya çalıştı ve istemedim diye hakaretler etti bundan haberin var mı? sayısını bile takip edemedim desem inanır mısın peki? sence artık benim erkeklerin bana yapacağı vaatlere inancım kalmış mıdır dostum?

• canım tum samımıyetımle soyluyorum kı bugune kadar kımse bana ben olduugm ıcın yaklasmadı... lısede unıversıtede vs... kımden hoslandıysam bana yaklasmadı... bırıyle cıkmaya basladım cok pesımden kostu sonra evlenmek ıstedı benle ama daha askerlıgı vardı uzun zaman vardı bekaretımı aldı sonra da cekıp gıttı. dıgerlerı de ondan farklı degıllerdı

• Öyle anlatıyorsun ki... "O aldı" diye... Zorla mı aldı?
      Sen bide bayansın. Direnmen daha kolay...
      Benden de almak istediler. Ben vermedim...

• Bu durumdan oldukça muzdarip olduğunuz anlaşılıyor. Anlattıklarınızda 3-4 ay cinsellik yaşamadan duramamak anormal bir tepki değil. Buna karşılık mastürbasyonun sizi tatmin etmemesi anormal sayılabilecek bir durum.

Bence libidonuzun yüksekliğinden ziyade, cinsellikten aldığınız yüksek haz doğrultusunda, zihniniz reel cinselliğe odaklanmış.

BU durum karşısında biz ne kadar şey söylesek havanda su dövmeye benzer. En doğru teşhisi ve tedaviyi işin uzmanı olan psikologlar yapacaktır.

0|0
    0|0
    • dostum ben anlatamıyorum alttakı yorumlarımı okur musun o 3 4 ay benim için bol bol kalp çarpıntısı ve nöbetlerle dolu geçen işkence ayları! anlatabiliyormuyum? hazdan ziyade bir an önce bu acıdan kurtulmak benim odaklandığım.

• Özür dilerim, özellikle takip etmediğim biri yoksa yapılan yorumları genelde okumuyorum.
      Ayrıca gerginliğinizi şu an daha iyi anlıyorum, verdiğiniz cevaba yansımış. Açıkcası tırstım diyebilirim :)

Açıkcası iyi okuduğumu sanmama rağmen, günün verdiği zihinsel yorgunluk ve bulunduğumuz saat itibariyle bazan algılamada kopukluk olabiliyor.

Alttaki yorumları okumama gerek kalmadı, sorunuzu ve verdiğiniz cevabı tekrar okuyunca sizi daha iyi anladım. Açıkcası durumunuz psikolojik travma halini almış. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Keşke elimden gelen bir şey olmasını çok isterdim. Buradan çözüm yolu bulmak zor gibi gözüküyor. Ciddi bir psikolog desteğine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Umarım bu durumdan tez zamanda kurtulursunuz.

• Seni çok iyi anlayabiliyorum elbet.benim gibi anlayışlılar da çıkacaktır. Mutlaka.bir terapiste ya da pskiyatri servisine giderek bu konuda çeşitli çözüm yolları aramalısın, mesela erkek arkadaşın varsa eğer seks.yapıyorsanız bu sefer daha az aralıklarla yapmaya çalışın ve bu sırada kendi duygularına hakim olup kontrol etmeyi anlayacaksın. Seni bu kadar sekse bağımlı kılan şey nedir? Bunalım mı? Yanlızlık mı? Ailevi ya da çevresel problemler mi? Yoğun ve stresli hayat şartlarì mı? Önce bu araştırılmalıdır. Şunu ulutma ki seks bağımlılığı bir kaçış yöntemi olup kişinin kendi stresini atma ve ego benliğini temizleme.çabasıdır. Bu durumda kişi zevk alamaz.ve.bağımlı hale.gelir.. Doktora.başvur.ve tedavi gör derim. Bunda utanılacak birşey.yok sorunu en iyi psikoloğun çözebilir. GEÇMİŞ OLSUN :'(

0|0
    0|0
  • Evlilik kabus değil

0|0
    0|0
  • yasta gelmis artık anomal bir durum degil bu bünye artık bu isin düzene girmesini istiyor sucluluk hissetmen biseyler hissetmedigin kisilerle de bu olayı yasamıs olmandan kaynaklı bence dogru kisiyle mutlu ve düzenli bir cinsel yasamın olursa hem kendini suclu hissetmeyecek hemde tatmin olmus hissedeceksin tabi partnerin de memnun etmesini biliyorsa

0|0
    0|0
  • aslına bakarsan yaşayamadıklarımdan ötürü olsa gerek bende de sekse düşkünlük var benim seninki gibi cinsel bir partnerim yok ve her seferinde nefret ede ede mast yapmak zorunda kalıyorum. bundan da nefret ediyorum. kimseyle birleşmedim bugüne kadar, inan ki bunu yapmak istediğimde de hep bir engel çıktı ve kiminle arkadaşlık kurmaya niyetlensem evlendi gitti :D elim bu kadar uğurludur :) sana tavsiyem şu, evet ciddi boyutta zihnini meşgul ediyor bu ama bundan uzak durmak oldukça zor çünkü etrafta olabildiğince fazla uyarıcı var. bu uyarıcıları görmezden gelebilirsen ve kendini sürekli bir uğraşa sevk edersen ki biraz kız yoğunluklu ortamda olman ve kız ya da fark etmez cinsellik içerikli konuşmalarda bulunmaman faydalı olur. en yararlısı gerçekten bir uzmandan destektir, bir bayan uzmandan mesela.

0|0
    0|0
  • Durumun Vahim ki ben oldukça zorlanmıştım bu durumdan kurtulmak icin.. senin pisikolojik yardıma ihtiyacın oldugunu dusunuyorum.. seks bagımlılıgı o kadar kolay kurtulabileceğin bir bagımlılık değil.. . gunden gune seks arzularını bastırmaya çalışmalısın.. 3-4 gunde bir istiyorsa ilave olarak 1-2 gun kendını kasmalısın.. ( sık sık seks arzusu normaldir ancak durdurulamaz hale gelmesi anormal sadece) bu yuzden cok fazla da kendını zorlayıp seks ten tamamen soğuma.

0|0
    0|0
    • 3-4 ay da bir isityor olmak gayet normal.insanlar genelde cok daha sık arzular.

• bastırmaya çalışınca daha fena bir hale geliyor

• bunun en guzel yolu hobi edinmektir. ersim muzık v.b ilgini baska yonlere kaydırmaya çalısmalısın da. ayrıca seks bagımlısı oldugunu dusunmuyorum.. arzuladıgın vakıtlerde seks yapmadan duramıyor olma durumunuda hobilerle bastırmayı ya da masturbasyon yapmayı denemelısın..

• Bilimsel olarak bir kadın için 27 yaş seks istemenin en doruğu. Yani normal ve sağlamsın, bir süre sonra geçecek. Fazla takıntı ve sıkıntı yapma ki bu seksten de zararlı olur senin için

Bir de birisini aldatmıyorsun, birine zarar vermiyorsun, zekine bak ve mutlu ol

0|0
    0|0
  • 3 4 ayda bir istemen normal yani sekse alisan birisinin 3 4 ayda bir azmasi gayet normal çünkü hormon diye birşey var bence sen doğru kişiyi bulamamışsin o işi yaptığın kişi de senin bu durumunu anlamış açıkçası kullanıyor seni bütün erkekler aynı değil dir doğru insanı bul evlen ama tanışınca durumundan bahset daha önce seks yaptığından yani sonra sıkıntı hayal kırıklığı olmasın şunuda söyleyeyim durumundan dolayı erkekler uzak durabilir senden

0|0
    0|0
  • bu bir rahatsızlık canım. tedavi programı olması gerek. Zor bir durum anlıyorum. Umarım şifa bulursun ama anladığım kadarıyla şifa bulana kadar da bu böyle gidecek...

0|0
    0|0
  • bence düzgün birini bul sevgili falan ol bari evlenmiyeceksen.normal yani seks olmadan olmaz bir yerden sonra yaş kaç?

0|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun bu gerçekten psikiyatri ile ilgili bir durumdur
    Cinsel bağımlılığı olan kadınlar bu alanda hizmet veren profesyonel terapist ve danışmanlardan yardım almalıdır.

0|0
    0|0
  • bu duruma senin çare bulman gerekiyor. Evlenmiyorsan düzenli birini bul ve tadını çıkart ne diyelim :S

0|1
    0|0
  • üzüldüm harbi durumuna benim evlenme sebebim ama bu yüzdende evlenme sakın.. hayat senn takma kimseyi...

0|1
    0|0
  • Cinselliğe düşkün olmanın kötü bir yanı yok bence içinden geldiği gibi yaşıyorsun demekki bundan rahatsız olmamalısın.

0|0
    0|0
  • kanım dondu resmen... durum kötü tabiki... sende haklısın fakat bir an once piskolojik destek alman gerek

0|0
    0|0
  • Kendini oyalayacak bişeyler bulman şart. boş vaktin oluyorsa aklına hep bu gelir. biraz heyecan adrenalin lazım

0|0
    0|0
  • bir tedavisi yok :)

0|0
    0|0
  • Sen üç dört ayda bir yapıp buna bağımlılık diyorsan benim gibi haftada en az iki kere yapan hatta bunların yarısına yakınını grup şeklinde yaşayan biri olarak sanırım ben nevrimlik biri oluyorum, halbuki kendimi normal sayıyordum.

0|0
    0|0
  • Gel beraber yapalım diye cıvık bir cevap vericektim başlığı görünce sonradan yazıyı okudum üzüldüm piskiyatriste git terapi al

0|0
    0|0
    • bitsin artık gerçekten çok çok utanç verici bıktım artık keşke başıma gelen hastalık kanser olsaydı da bu olmasaydı hayattan nefret eder hale geldim

• Beni iyi dinle kendine bu kadar dert eme seks yapmamak için kendini zorlamamaya çalışma kafana taktıkça sorunu büyütüyorsun.Kendine bir sevgili bulup düzenli cinsel hayatına devam edebilirsin.Ayrıca dediğim gibi piskiyatriste git derdini anlat.

• Bu bir bağımlılık değil Hormonal dengesizlik.. Evlenmek çare değil..farklı insanlarla seksi yapmak isteyip istemediğin esas olan

0|0
    0|0
  • psikologları dene bence

0|0
    0|0
  • varsa bile ben henüz bulamadım

0|0
    0|0
  • erkekler evlenmeye karşı. karşı olmayanlar da kabus! ne demek ki?

0|0
    0|0
    • artı böyle seks bağımlılığı mı olur 3-4 ay yapmadan durabiliyosun

• seks bağımlısının nasıl bir şey olduğunu araştırdın mı bilmiyorum ama benim bildiğim çok daha kontrol edilemez ve daha sık yaşanan bir durum Allah yardımcın olsun yinede...

• evlenilecek erkek standardın nasıl onu gözden geçir bulamıyorsan

• Nymphomaniac

0|0
    0|0
  • evlenmen lazım bir an önce

0|0
    0|0
    • arkadaşlar yalvariyorum evlen deyip durmayın. evlen diyecek olanlar yazmasın yalvarırım.. şaka mı bu anlamıyorum

• ama ben hayatıma biri girdiği zaman asla seks yapmıyorum:(

• demek ki seks yaparak o boşluğu dolduruyorsun. eğer yalnızlıktan kaynaklı ise belki de farklı hobiler, aktivitelere katılmak işine yaryabilir böyle dönemlerde

• Bildigin azginligin adini hastalik demis

0|0
    0|0
  • Bunun aynısını birkere daha gördüm bugün bilimsel bir adı vardı ama bir fuckbody bulmayı denedin mi?

0|0
    0|0
  • Sen kafayı yemişsin yeğenim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 11

• 3-4 ay kısa bir süre değil, bence seks bağımlısı değilsin.Normalsin.Sen kendini öyle görüyorsun.Herkes öyle inan.O seks isteğini de acı olarak değerlendirmemelisin. (Ya da insanların anlaması için mi öyle örneklendirdin bilemiyorum)

0|0
    0|0
  • seks yapmaya alisan kadin 3 4 ay sonra zatten azar o yüzde derlerya kocayi bosayip evli erkeklere metresmi olcan bendede baska hastalik var bir erkekle birkere olup ona karsi hevesim gidiyor elde edince ama dayana bilirim seks yapmada yilarca mastürbasyon yaprak

0|0
    0|0
  • Tedavi olman lazım senin

0|0
    0|0
  • nymphomaniacsın kısaca... psikiyatrik tedavi gerektiriyor ayrıca türkiyede var mı bilmiyorum ama terapi grupları var bununla ilgili

0|0
    0|0
  • Kotu aliskanliklardan kurtulmak için ; 7 fatiha 7 felak 7 nas 7 ayetel kursi 7 ihlas 7 bardak suya okunur 7 gün üst üste içilir inşallah kurtulmak istenilen kotu aliskanlktan kurtulursun..

0|0
    0|0
  • psikologlara danışabilirsin mutlaka bir yol gösterirler

0|0
    0|0
  • tedavi olmadın mı

0|0
    0|0
  • canım arkadaşlar normal demiş eğer seks yaptıktan sonra bundan pişmanlık duymasan ağlıyorum demesen bende normal derdim. ancak büyük bir pişmanlık duyuyormuşsun.Bu bir hastalık adı şu an aklıma gerçekten gelmiyor. bence bir psikoloğa git ve yardım al.Utanma derdini anlat geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Ben 1 hafta yapmayinca deliriyorum kriz geciriyorum ben neyim o zaman?

1|1
    0|0
  • Sabah akşam tok karına seks yap...

0|3
    1|0
  • 3-4 ayda bir seks yapan insan seks bağımlısı değildir. Hormonların iyi çalışıyor hepsi bu.

0|1
    0|0
    • o 3 4 ay benim için nasıl acılarla geçiyor bunu biliyormusun peki? artık dayanılamayacak hale geldiğinde, nöbet geçirmeye başladığım zaman seks yapmak zorunda kalıyorum... bildiğin astım hastaları gibi nefes nefese nöbet geçiriyorum sanki kalbim duracakmış gibi atıyor bu nedir böyle utancımdan bunu kime anlatabilirim de çare isteyebilirim zaten! :'(((

• bir psikoloğla görüşebilirsin bu utanç verici bir şey değil kendini suçlamaktan vazgeç.

Yükleniyor...