Kızlık zarı hakkında bılgı verır mısınız

Sevgılımle ılışkıye gırdık. sevglm vajınama baktıgında bana 1 damla kan var dedı. bnde bozuldugumu anladım. uzak şehırlerdeyız. kendı şehrıme geldıgım zmn bana şöle dedı. aşkım çok kan geldı ama çaktırmadan elimle sıldım korkma dıye dedı. bende ıcımden dıyodum neden sureklı oramı ellıyo. meger kanı gorup korkmım dıye öyle yapıyomş. acaba dha kanar mı yada kanıyo bn mı farkına varmıyorum. gerçı çamaşırıma bulaşırdı öyle olsa :/

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Daha falza kanamaz. kanama sadece bir seferliğe mahsustur(regl dışında). Sevgilinle de bir ömür mutluluklar dilerim.

2|1
    0|0
    • Tsk ederım

• sadece bir seferliğe değil başka zaman da yırtılmayan taraf yırtılabilir ikinci üçüncü ilişkilerinde kanama yaşayanlar vardır

• Genel olarak yazdım, dediğin gibi vajinanın durumuna göre de değişiklik gösterebilir.

Erkekler Ne Diyor 12

• Kızlık Zarı

Kızlık zarı, halk arasında bekaret zarı olarak da adlandırılır, yunan evlilik tanrısı olan Hymenaeus'tan genç kızlarda cinsel organın girişini engelleyen 2-3 cm kadar içeride, 2-3 mm inceliğinde zarımsı bir dokudur. Farklı çeşitli şekiller alabilen bu zar genellikle vajina girişinde hilal şeklinde ve de ince kılcal damarlarla çevrilidir. Kızlık zarı, isminden de anlaşıldığı gibi zar şeklinde düşünülse de aslında bir zar değildir. Hamimeliğin 7 ve 12inci haftaları arasında embriyoda dış cinsiyetin gelişmesi gözlenir. Bu sırada embriyodaki genital duvarlar birleşip yapışarak erkeklerde testis torbasını oluştururken dişilerde bu duvarlar ayrılarak küçük (labia minora) ve büyük (labia majora) dış dudakları oluştururlar. Ancak ayrılma sonucunda ortada kalan ince dokuya kızlık zarı adı verilen verilir. Anatomik olarak bilinen hiçbir fonksiyonu yoktur. Bu doku ilk cinsel ilişki sırasında anatomik yapıya göre esneyip genişler veya laserasyona uğrar ve kanar. Bu sebepten pek çok toplumda kızlık zarının kanaması ile bekaret arasında bağ kurulur. Kızlık zarının hasara uğramış olması kadında bekaret bozulması sebebi olarak görülür. Ancak kadınlarda ve ergenlik sonrası kızlarda kızlık zarını inceleyerek bekarete veya daha önce cinsel ilişki yaşamadığına dair bir sonuca varmak mümkün değildir. Kızlık zarının yapısı ve şekli embriyo döneminde belirlenir, her 1000 kadından 1'i kızlık zarı olmadan doğabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre genç kızların %50'lik bir kısmında ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmamaktadır. Kızlık zarı, genç kızlarımızın korkulu rüyası olan günümüzde sadece ülkemizde değil çoğu dünya ülkelerinde bu kadınların üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan biridir. Kızlık zarı neder vardır sorusunun cevabı tıp biliminde bazı profesörler tarafından koruyucu olarak belirtilir fakat bunu daha çok ilk olma, ilk sahip göstergesi olarak tanınmaktadır.

Kızlık Zarı Bozulma Nedenleri

Kızlık zarının ilk ilişki dışında bozulmasının birçok sebebi olabilir hatta doğuştan kızlık zarı olmadığıda görülebilir fakat yüzde olarak hiçbir istatislik veri bilinmemektedir fakat nadir raslanan bir durumdur. Kızlık zarının bozulmasına çocukluk döneminde ki bilinçsiz hareketler, jimlastik hareketi yapan bacağını yere sıfır olarak açabilen kızlarda ki risk yüksektir. Bazende genç kızlarımız ata veya bisiklete binmek gibi sebepler yüzünden kızlık zarının bozulduğu sıkça raslanmıştır.

1|0
    0|0
  • knamış bitmiş artık en fazla birdaha ilişkiye girdiğinde az bi miktar kanama olabiliyor okadar.

1|0
    0|0
  • Hayır 1 gün içinde geçer..Mutluluklar

1|0
    0|0
  • kan gövdeyi götürecek değil.

1|0
    0|1
  • Ne kanamaz ya, bilen bilmeyen atıyor. Daha bir müddet kanar. Bundan sonraki birkaç ilişkide yine kanayacaktır.

1|0
    0|0
  • sonraki ilşkilerınde aşırı derecede zorlama olmadıktan sonra daha kanama olacağını sanmıyorum arkadaşım.

0|0
    0|0
  • bi defa kanar sonrasında gelmez eger cok fazla damarlanma varsa sonrada gelebilir

0|0
    0|0
  • Sanırım bu 1 sefere mahsus olur. Ama yinede jinejolağa gidebilirsin endişeliysen ;)

0|0
    0|0
  • hay mk ya sıkılıyor bouzuluyor sonrada kanıyom udıye soruyor gıt oku ogren. Yada hıc evlenmeden ılıskıye gırme. ( bir türk kızı daha zinaya kurban gitti. )

1|0
    1|0
  • bir kızdaha gitti vatana millete hayırlı ugurlu olsun

1|3
    0|0
  • Birşey olmaz ömür boyu inş mutlu olursunuz.Sen mi sevgilinin oturduğu şehre gittin ?

0|0
    0|0
  • kullanılmış kızlar klübüne hoşgeldin

4|2
    1|0
    • Ne geliyorsa milletimizin basina hep bu tür cehaletten geliyor...

Kızlar Ne Diyor 1

• oldu da bitti maşallah , nazar değmez inşallah :/

2|4
    0|0
Yükleniyor...