Regl olamıyorum. Çocuğum olmaz diye üzülüyorum da.. Çocuğumun olma ihtimali ne kadardır?

Polikistik over hastasıyım. Yani yumurtaliklarımda kister var ve hiç adet olamıyorum kendi kendime neredeyse. Hayatım boyunca ilaç kullanmak zorundaymışım. Ama ilaç kullanmayı hiç istemediğim için sık sık aksatıyorum ilaçlarımı. Çok üzülüyorum ilerde çocuğum olmaz diye :( çocuğumun olma ihtimali ne kadardır?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Genelde çocuk istemeyenlerde doğum kontrol hapı tercih edilir
    Çocuk isteyenlerde ise yumurlamayı sağlayıcı ilaçlara başvurulur bu ilaçlar duruma göre ağız ve iğne yoluyla ugulanabilir
    Kroniktir
    Östrojen hormonu yerine testosteron hormonu fazlaca salgılandığından tüylenme olabilir
    hipofizden salgılanan
    LH (lüteinleştirici hormon):Kadında yumurtlamayı (ovulasyonu) sağlar progesteron hormonunun salgılanmasını uyarır ve denetler
    FSH (follikül stümilan hormon):etkisini üreme organlarında gösterir.kadında yumurtalıktaki yumurtanın gelişimini sağlar. Östrojen salgılanmasını uyarır. ...
    Kısaca hipofizden LH ve FSH hormonlarının salgısını bozabilir.
    Doktorunda dediği gibi kalıcı bir hastalıktr ilerisinde tıp neler gösterir bilemeyiz sen sakın tedavini aksatma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• O kistler azalır 2-3 sene içerisinde. Çocuk sahibi olmana engel bir durum değil.

2|0
    0|0
  • doktora sor

0|0
    0|0
  • ilaçları aksatırsan olmama riskin var haberin olsun

0|0
    0|0
  • doktora danstn mı hıc

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• burada soruna sağlıklı bir cevap bulman pek mümkün değil doktor kontrollerini aksatma ve ilacını kullan

0|0
    0|0
  • Bunu burada kimse cevap veremez..kiloliysan zayıflamaya calış bende pco hastasıym zayıfladkdan sonra regl olmaya basladı fakat ilaçları halen kullanıym ne yazikki gecici bir hastalk değil ömürlk doktorum bana eğer dogm kontrol habini birakdignda 6 ayda hamile kalmasan başka tedavi secenekleri oldugunu söyledi üzme kendini hamile kalrsn sadece biraz daha zaman ve capa gereklu

0|0
    0|0
Yükleniyor...