Cinsel ilişkide acıya ne sebep olur?

Merhaba,

Normalde herhangi bir sorunum olmamasına rağmen, son birkaç ayda ilişki sırasında acı duymaya başladım. Doktora gittiğimde kullandığım doğum kontrol hapının bazen kuruluk yapabileceğini söyleyip farklı bir markayla değiştirdi. Bunun dışında muayenede sistit olduğum ortaya çıktı ve bunun da bazen ağrıya sebebiyet verebileceğini söyleyerek antibiyotik yazdı.

Şu anda sistit sorunum yok ve acı o dönemlere göre oldukça azaldı ancak hala devam ediyor. Doktora gidip gitmemekte ya da hangi doktora gideceğim hakkında kararsız kaldım. Aslında jinekolojik değil de hormonal veya aklıma gelmeyen bir sebep olabilir mi? Buna benzer bir sorun yaşamış olan arkadaşlar var mı acaba?

Güncellemeler:
niye gizliyorum ki kendimi, sanki kennedy suikastinin sırlarını saklıyorum anasını satayım!
benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar için son gelişmeleri de yazayım dedim. ağrımın sebebi fark edilmeden ilerleyen bir böbrek iltihabı imiş meğer. yaklaşık 2 ay önce idrar yolları iltihabı geçirdiğim zaman antibiyotik yetersiz gelmiş ve bir enfeksiyon böbreğe tutunmuş (doktorumun yorumu) sorunum neredeyse tamamen geçtiği ve ultrason sonuçları temiz çıktığı için jinekologa gitmekten vazgeçtim. ancak yeniden başlarsa jinekolog ile de görüşeceğim.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Bazen ilk önce doktoru gerçekten rahatsız olduğuna inandırman gerekebiliyor. Nedense sürekli "canınız çok tatlı mod on" geziyorlar.

Geçen gün çikolata kistlerinin en zararsız kistler olduğunu fakat alınsa dahi vücudun bunları tekrar imal ettiğini duydum televizyonda. Acaba bu yüzden doktor önemsememiş olabilir mi?

Bir de yanıt ne olursa olsun fiziksel sorunun sürdüğüne göre doktora hala ihtiyacın var demek. Neticede bu başka bir şeyin belirtisi olabilir, diğer sorun hallolduğuna göre, öyle değil mi?

Bence sen kendini ikna et de, bir doktora görün mutlaka.

Bak Sezen de öyle diyor : ))

0|1
    0|0
    • ya evet, o canınız tatlı tribi benim doktorda da var hakikaten. çikolata kisti olacağını sanmıyorum pek çünkü regl döneminde ağrı sorunum hiç yok. yani aslında, bu ay oldu hem de ilaçla bile geçmedi şimdi hatırladım :/

kendini ikna etme hadisesine gelince, pek doğru bir noktaya parmak basmışsın hakikaten:)

Erkekler Ne Diyor 3

• Biraz bilişimci yaklaşımı olacak ama; bir süre cinsel ilişkiye ara verip (1 ay kadar) sonra tekrar denedin mi? (have you tried to turn it off and on again?) :)

1|0
    0|0
    • bi kapatıp açmayı deneyelim diyorsun yani:) zaten benimkiyle çok şanslıysak haftada bir görüşebiliyoruz, epeyce ara vermişliğim var yani...

• teşekkür ederim:) geçti inşallah, önümüzdeki ay testler de temiz çıkarsa benden güzeli yok öyle diyeyim:)

• Hadi hayırlısı... :)

• vajinal bir daralma olabilir

1|0
    0|0
  • kürtaj oldun mu daha önce?

0|0
    0|0
    • evet ancak üzerinden 9 yıl geçti.

• doktora gittiğinde onuda hatırlatırsın, doktordan aldığın bilgiyi benimlede paylaşırsan sevinirim

• elbette paylaşırım, zaten sanıyorum çözüm bulununca sorunun ne olduğunu da açıklarım. en azından benzer bir durumu yaşayanlara yol gösterici olabilir belki...

Kızlar Ne Diyor 9

• Çikolata kisti, bilhassa doggy ve benzeri pozisyonlarda acıya sebep olabiliyor diye biliyorum. Çok usturuplu bir açıklama olmadı ama anlaşılabilir olması için dolaysız yazdım. Muayeneniz bunu da belirleyebilecek kadar kapsamlı mı oldu, veya doğum kontrol hapı kullanmanıza rağmen, gittikçe küçülmüş de olsa böyle bir şey olabilir mi, hapları ne zamandır kullanıyorsunuz... bunları bilmiyorum, mesnetsiz bir fikir olabilir o yüzden, ama aklıma ilk gelen olasılık bu oldu.

0|1
    0|0
    • vallahi tipik jinekolojik muayene işte; ultrason, kültür testi için doku örneği alınması... falan. doktorum her şeyin tamamen normal olduğunu (hatta onun deyimiyle söyleyeyim, makinenin tıkır tıkır işlediğini:)) söyledi. ama gerçekten bazı pozisyonlarda ağrı ciddi biçimde artıyor, mesela senin söylediğin ve türevlerinde. tekrar gitsem mi doktora kararsız kaldım; zaten daha önceden takıntılı olduğum notunu dosyama düşmesine sebep olacak vukuatlarım var; pekiştirmeyeyim hislerini diyorum:))

• Dr. House malesef sadece bir dizi kahramanı olduğu için, bazı şeylerin üstüne üstüne gitmek bazen biz hastalara/danışanlara düşüyor.

Ben de burada hep bahsettiğiniz gibi doktorlara rastladığımdan, artık kendimi zorlu, müşkülpesent hissetmeye başladım. Tanrı kompleksinin yandan yemişi midir nedir, "aslında şu da var..." deyince adamlara bir haller oluyor. Rutin kontrollerimi tatile gidince memlekette ilk gözağrıma yaptırır oldum, o da pimpirikli, ama "böyledir" dediği içime siniyor en azından.

• benim dahiliyecim öyle ama biraz abartılısı. bir gittiğimde böbrek yetmezliği psikozuna sokmuştu beni, ben elimde raporlar radyolojinin kapısında bir yandan hayatımı sorgulayıp bir yandan sıra beklerken o panik panik dolanıyordu orda burda. o yüzden seviyorum zaten, ultrason sonuçları temiz çıktığında bir samba yapmadığı kalmıştı, öyle bir sevinç gösterisine giriverdi hemen:))

• smear testi yaptırabilirsin. her türlü hastalık olabilir. mantar vs.

bu arada korkutmak istemem ama türkiyede rahim ağzı kanseri oranı çok yüksekmiş.

hiç olmazsa bu testi yaptırarak bazı şeyler konusunda emin olabilirsin.

Geçmiş olsun umarım çabucak atlatırsın.

0|1
    0|0
    • biliyorum canım teşekkür ederim. smear'de 1 yılı doldurmadığım için doktorum gerek görmedi geçen sefer, bu zamana kadar temiz çıktığından sonuçlar acele etmeye gerek duymadı sanırım:)

bakalım bu gidişimde neler olacak...

• gecmiş olsun canım

0|1
    0|0
  • gecmis olsun canım doktorunu değiştirmeni öneriyorum

0|1
    0|0
    • sağol şekercim. aslında ben de düşündüm doktoru değiştirmeyi ama, iş jinekolojiye gelince... yani gören sayısını çok da artırmayayım diyorum son tahlilde:D

• hımm bak genelde acı mantardan veya ıslaklık tam sağlanamadığından oluyor..ama doktorun mantar görmemiş demek ki..ilginc bende merak ettim şimdi bu nedensiz acıyı

• mantar için de baktı, rahim ağzı taraması da yaptı, kültür örnekleri de aldı... ya bunlardan bağımsız başka bir sorun var ya da laboratuvar bir hata yaptı...

• Tekrar geçmiş olsun o zaman (:

0|1
    0|0
  • zewvk almıyor olabılırmısın kı?

0|0
    1|0
    • yok öyle bir sorun yok kesinlikle. zaten kayganlığın sağlanamamasına bağlı bir acı da değil. fakat acıdan dolayı bir süre sonra zevk de alamıyorum haliyle...

• geçmiş olsun ıyılesmene sevındım

0|1
    0|0
  • geçmiş olsun...

pozısyona gore ağrı olabılıyor bendede oluyor.

ve egerkı kuruluk varsa tahriş olmuş olabilirsin ne kadar ıslak olsada bı sureden sonra kuruyabılıyor cunku havadan.

0|1
    0|0
  • aynı sorun bende de var. doktorsa sinirlerimi bozmaktan başka bir işe yaramadı. ondan olabilir bundan olabilir diyor. hormonal diyorum ama ben de senin gibi beklemede kaldım :(

0|1
    0|0
    • geçmiş olsun canım. bakalım sanırım tekrar gideceğim, eğer bu sefer de olmazsa dahiliyeye gidip belden aşağısını etkileyecek olası tüm hastalıklar için check-up talep edeceğim:)

Yükleniyor...