Polikistik over hastasıyım. Adet düzensizliği olanlar veya polikistik over olanlar bir bakabilir mi?

Aranızda adet düzensizliği ya da polikistik over hastası var mı? Ben polikistik over hastasıyım. Yani yımurtalıklarımın üstünde bir çeşit kist var. Adet olamıyorum. 6 ay ya da 4 ay bile olmadığım oldu. Sürekli ilaç kullanmak zorundayım. İlacı bırakınca da düzene girmiyor. Belara, tarlusal ve diane 35 ilaçlarını kullandım. Ama ilaç kullanmak istemiyorum artık. Gitmediğim doktor kalmadı. Hep aynı şeyler. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

1|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• merhaba;
    PCOS tedavisi mümkün olmayan bir rahatsızlık maalesef.ade düzensizliği ve tüylenme olayına karşılık verilen ilaçlardan fayda görebilirsiniz.sanırım bebek yapma gibi bir düşüncenizde yok.bu ilaçları aralıksız en az 6 ay hatta daha uzun süre kullanmanızda fayda var.eğer ara verirseniz bir fayda göremezsiniz.PCOS için ayrıca cerrahi yöntemde kullanılmaktadır.laparoskopik ovaryan drilling denilen bir yöntemle yani overlere delik açılarak yapılan yöntemle de tedavi yapılabilmektdir.ama yararı olacagı gibi ameliyatın ve anestezininde bazı riskleri yok denilemez.jinekolog.dr.

0|0
    0|0
    • Bana da gittiğim doktorlardan biri en son tedavisi yok. Hayanın boyunca kullanacaksın demişti. Çok üzülüyorum eğer bir gün çocuk istersem de olmaz diye. :(

• Ama başka türlü de hasta olamıyorum. Ve bu da bende ruh hali dengesizliği stres yaratıyor. Ayrıca regl olamıyor olmam da sağlıksız bir yerde. Şu an için çocuk düşünmüyorum dolayısıyla hasta olmamda gerek aslında hangi ilacı kullanmalıyım bu durumda? Diane 35 in yan etkileri çok az dedi doktorum. Ama bn hep yan etkilerini görüyorum her ilacın. Tarlusal da adet söktürücü sadece. Hangisini tavsiye edersiniz bu durumda?

• buradan ilaç yazmam doğru olmaz.ama diane35 devam derim doktorunuzda zaten onu söylemiş.başka ilaç yazmam etik olmaz uzaktan muayene etmeden tetkikleri görmeden..

Erkekler Ne Diyor 1

• Eğer evli değilsen ya da çocuğun yoksa hiç beklemeden doktora git ve tedavini ol, zira ablam da bu hastalıktan dolayı çocuk sahibi olamadı, sonunda bir çok ameliyat sonrası rahminide aldılar sonunda, psikolojiside bozuldu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bende vardı 22 kilo verdim geçti ilaca falan hiç gerek yok Tüylenme yapıyor spor ve kilo vermek lazım

0|0
    0|0
    • Ama o kilolu olanlar için geçerli. Ben kilo verirsem çok riskli. Şu an ideal bir zayıflığım var zaten. Hormonlarıma da baktırdım hiçbir sorun yok.

• kiko bu hastalığın nedeni değildir ancak kiloyu azaltmak insilün direncini azaltacağından androjen hormonlarını ve tüylenmeyi azaltır.buda yumurtlama düzenini artırır ve çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.egzersiz ve kilo almama bu konuda çok öenmli tabi..

• Teşekkür ederiz

• Bende öyle bir sorun yok ama yengemde vardı soğan suyu kürü birebir doğal olarakk yengem 2-3aya hiç bişeyi kalmamış soğan zaten kadın rahmi için yaratılmış bir antibotikmiş interneten araştr hamile kalamayanlara bile birebir

0|0
    0|0
Yükleniyor...