• Sor
  • Bence

Düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanılırsa risk olur mu hamilelik açısından?

Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.Rahat mı haplar.Avantajlı mı kısaca?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Avatar resmin çok hoş..hıı soru neydii hiç gün aksatmaması lazım bişe olmaz

• Bir de kadın için yan etkisi oluyor mu?Önlem olarak da dışarı boşalma yapılmalı mı?

• hayır normal ilşki devam eder zaten yumurtalıkları tembelleştirmek için var hap hamile kalma riski yok ama dediğim gibi düzenli kullanması lazım her gün ayrıca yan etkisi varmış sinir,kilo yapıyomuş

Kızlar Ne Diyor 8

• Doktorun verdıgı dsında dogum kontrol hapı kullanmak cok zararlı kısırlıga kadar gıdıyor cok sık kullanılmamalı .

• kullanmadım ama ilk bebek öncesi uzun süre kullanımı zararlı diye biliyorum. Çocuk olmasını engelliyormuş.

• Kadın doğum doktoru 1 yıldan fazla kullanma demişti. Sence neden?

• Depresyonda olanlarda 35 yaş üstünde kullanılmaması gerekiyor bildiğim.Sen kullandın mı hap?Nasıl güvenilir mi sence?

• 35 yaş üstü değilim.. depresyonda değilim.. Kullanmadım çünkü link arkadaşlar ilerde hamile kalmayı engelliyor diye o kadar korkuttular ki.. Kesinlikle kullanmayı düşünmüyorum oku bunları

• bir ay boyunca kullandım ama doktor vermişti o yüzden kulladım yani. vucütta şişkinlik yapar falan diyorlardı ben de yapmadı.. biraz göğüslerim şişkinleşti o kadar. onun dışında hamilelik için iyi bir korunma yöntemi sanırım..

• Cinsel isteği filan arttırıyor mu?

• doktor bana verdiğinde netten araştırmıştım ben de biraz etkilerini falan ama öyle bir şeye rastlamadım.

• uzun süre doğum kon.hapı kullanan kadınların bıraktıkları taktirde bu ilacı içmeyi,hamile kalmakta sorun yaşadıklarını biliyorum..bu yüzden hormon tedavisinde de henüz bekar olmama rağmen hiç kullanmak istemedim ileride her türlü sorundan kaçınmak için..

• hormon tedavisinde de doğum kontrol haplar kullanıldığı için herhangi bir risk taşıyacağını sanmam risk taşısaydı 10 kadında 8ine önerilmezdi

• Yüzde bir olasilikla hamile kalinabilir birinde olmusdu ve zaten paketlerdede yazar yüzde 99% etkili diye

• İçmeyi unutmuş olabilir mi acaba o kişi?

• Yok sanmam cocuk istemiyordu ama tutunca tutuyor. Her korunmak icin kullanin seylerin kücükde ola bir riski vardir bunu dersde gördüm bu konu üzerine yarin sinavim var saglik bölümünde okuyorum. Bilgim olmasa birsey yazmazdim :D

• O zaman yine de önlem olarak geri çekmek lazım sanırım.

• ya kadın dogum hapının cıddı yan etkılerı var dıye bılıyorum evlenmeden uzun sure kullanırsan cocugun olmaz dıye soylemıstı kadın doğum dr bana ve bazıları kısmı felcte yapabılıyomus ne alakaysa drun yalancısıyım

• Sen kullandın mı hiç?

• Öncekileri Göster
    • Diana 35 filan mı?Yan etki gördün mü?

• yasmın kullanmıstım sadece çok baş agrısı yapıyodu bende

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...