Çok mastürbasyon yapıyorum zararları var mı?

dayanamıyorum çok yapıyorum bu benim hayatımı olumsuz etkiliyor mudur acaba sosyal hayatımı vs. zararları var mı?

0|2
5|45

En İyi Erkek Görüşü

• gayet normaldir diyecemde yaşını felan bilemiyorum artı bilmiyorum bakire misin felan sunu söyliyeyim daha 20 yaş altında olduğunu sayıyorum hormonal durumunla psikolojik durumun çakışma yapıyor genç olduğun için vycydyn ktif hormon üretiyor büyük ihtimallede uzun süredir depresyonda ya da sürekli bir stress durumundasındırd bu etkenlerden dolayı haz alabildiğin tek durum bu olduğundan kendine mani olamıyorsun sana su kadar söyliyeyim hakim olmaya çalış kendine aksi takdirde bağımlı gibi birsey olursun ki ruhsal olarak bu durum seni etkisi altına tamamen alır ki istemediğin şeyleri yapmaya başlarsın o yüzden kendine yavaş yavaş bir sevgili su bu değil bir eş adayı bul ruhen krakter olarak geçine bileceğin birini bul ve onun helali ol gerisinide anladın kısacası yani evlen bu durumdan kurtul ileride sürekli ypmak ciddi problemlere sorun acar sende benden söylemesi öyle sevgili yapayım ondan sonra kendimi ona sunayım diye düşünme öyle piyası kızları gibi neyse kendine helalini bul derim

0|0
    0|0
    • ilk söylediklerin çok doğru tespitler gerçekten daha iyi anlayamazdın herhalde sorunlar ve depresyon bu hale getirdi beni tam 20 yaşındayım bakireyim ama çok önemsemem bekareti ben sevdiğim insan olsun yeter onu bulmak sorun.

• teşekkürler yardım için :)

• pek bir yardımımız olmadı sadece biraz lafladık ama genede rica ederim :))

Erkekler Ne Diyor 44

• Eğer bu bağışıklık haline gelirse, cinsellik yaşadığında vaginal orgazm yaşamayabilirsin. Klitoral orgazmla idare etmek durumunda kalabilirsin.

0|0
    0|0
    • neden ikisinden de orgazm olamıyorum ki illa biri mi gerek :(

• hayır

• Şarj sorunundan dolayı 4 kez reset yaptıktan sonra ancak cevap yazabiliyorum.

Bu durumda yapacağın şey kendini keşfetmeye çalışmak. Bunun içinde içindeki tanrıçaya kulak vermelisin. O sana lazim olan güveni ve cesareti verecektir.

• Çok derken sayı verebilir misin?

0|0
    0|0
  • zamanın bolsa hormonun coşuksa ve psikolojik problemlerin varsa sık yapman normal

0|0
    0|0
  • bu kadar çok yapmanın sebebi büyük ihtimal stres. eğer biraz kafanı rahat tutarsan daha az yapacaksın otomatik olarak. erkekler erken boşalmayla başlar ilerde geç kalmaya doğru gider, kadınlarda durum tam tersidir başlarda çok geç orgazm olur ilerleyen zamanlarda erken orgazma doğru gider. çok mastürbasyon yaparsan bu süreci çok beriye çekmiş olursun. aldığın şey bir haz değil aslında. sadece enerjini deşarj edip rahatlamak istiyorsun. bu yüzden stresini azaltmaya bak ;) yardıma ihtiyacın olursa konuşabiliriz...

0|0
    0|0
    • evet çok stres var hayatımda kafamı rahat tutamayacak kadar üstesinden gelebilsem keşke

• Reis erkeklerin çok mast yapması geç boşalmaya sebep veriyor mu?

• evet ama uyuşma yarattığı için. olumlu bir şey değil. bir de hızlı zevk almaya odaklandığın için cinsel birleşme yerine mast tercih etmeye başlıyo vücut. ne uğraşacam lan git gelle diyip hemen boşalıp rahatlamak ve hayata devam etmek istemek gibi bişi. ama tabii hassasiyet ayarlarını bozup istek durumlarını değiştirdiği için erken boşalmaya da götürür. o da zevk almanı engeller. her türlü çok yapmak kötü.

• yapmasan kötü etkiler gibi asıl

0|0
    0|0
    • etkiliyor zaten yapmadığımda ama azaltsam ortasını bulsam iyi olur

• üşengeçliğim ondan mı acaba aynen bende spor yapınca daha enerjik oluyorum genelde.

• ondan tabiki, enerjini harcıyorsun rahatlıyorsun canın bir şey yapmak istemiyor.Spor daha enerjik tutar yine

• azaltmaya çalış ilerde vajinal orgazm olamama sorunu ile karşılaşabilirsin. Bu arada ev harici de yapıyon mu mast?

0|1
    0|0
    • hayır yapmam öyle bir sorunla karşılaşacağımı düşünmedim hiç ama belli olmaz tabi onu bilemem şimdiden

• yaşla alakalı olduğu kesin de işte geçene kadar zorluk çekiyorum

• bazen psikolojikman tuhaflaştıtır çokta zararı yok aslında, odaklanamama problemi yapabilir biraz.

• Çoğun açılımı önemli olmakla birlikte insan aşırı şekilde mastürbasyona devam ediyorsa gerçeklikten uzaklaşıp hayal dünyasına kayarak sosyal hayattan da kopma noktasına gelebilir ve dahi içine kapanık bir hayatla erkeklerden de uzak durabilirsin çünkü elinde bir oyuncak var zaten diyerek.

0|0
    1|0
  • Çoh ayıp cık cık cık

0|0
    0|0
  • Cinsel açıdan zayıfsın. Bunu doldurman gerek. Benimde aynı sorunum var ne denediysem çare olmuyo boşa uğraşma :/ Sanal seks falan dene :/ ne bilim

0|0
    0|0
  • Yaşına göre normal olabilir :) insanlar ara ara mastürbasyonları sıklaştırırlar çevresel etkilerden dolayı :) bide çok yapıyorum derken ne kadar sürede bir?

0|0
    0|0
    • her gün

• denerim :D teşekkürler yorum için

• Ne demek görevimiz ^^

• Kendine bir sevgili ya da internetten sanal seks yapbileceğin bir arkadaş bulursan çok rahat edersin.

0|0
    0|0
    • sevgili bulabilsem sorun bitecek de bulamadım henüz sanal seks de tehlikeli gibi

• hiç deneyen birini bilmiyorum bilemicem o yüzden sağol tavsiyen için

• Bildiğim için söyledim.Rica ederim.

• Etkiler elbette , başka yapacak şeylere isteğin gücün kalmaz

0|0
    0|1
  • Bir an önce tarzın olan erkeğin kollarına bırak kendini, ''mastürbasyonda neymiş peh!'' dedirtsin sana.

0|0
    0|1
  • Niye etkilesin ki bir sen mi yapıyorsun.
    Dikkat et vücudunu etkilemesinde :)

0|0
    0|0
    • bir ben değil ama ben çok yapıyorum

• sevgili bulmak lazım

• Neredesin sen mesela :) -il- olarak

• Seninle evlenecek adama Allah yardım etsin.

0|1
    0|0
  • MEsela günde kaç kere? Kaç dakika Sürüyor?

0|1
    0|0
    • zamanım olmadığı günler 1 kere zamanım varsa daha fazla

• Keyif Alıyorsan sorun yok? Sürütnme ile mi Yoksa el ile im?

• bu normal sanki günümüzde herkeste var havalarda fena etkiliyor kıyafetlerde eskiden daha teşhir edici. normal ama evlenmen lazım kocama saklıyorum diosan.

0|0
    0|0
    • havalardan falan değil benim yaz kış böyle öyle bişey demiyorum ama sevgilim de yok zaten

• bir şey istemiyorum yorum yapmışsın cevap yazdım sadece :D

• tamam aslında yardımcı olabilirim sana. ama sen yanlış anlarsın. sırf senin için yapardım bişey.

• seni bunu yapmaya iten sebep ne

0|0
    0|0
    • yalnızlık hayatta başka tatmin eden bir şey yok beni.

• yapıştır gitsin kaç kere gelcez dünyaya mk

0|0
    0|0
  • klasik bir cevap olacak ama her şeyin fazlası zararlı

0|0
    0|0
  • yaşın kaçki

0|0
    0|0
  • Haftada bir yap azaltmak iyidir..

0|0
    0|0
    • şu an iki günde bire indirsem bile iyidir

• inan o istek gelince temizliğe adapte olmak zor:(

• Aliskanlik yapmissin azimli olursan ustesindende geliriz

• yok da ama aklın sürekli onda olur:DDD

0|0
    0|0
  • dıkkat et asırı sürtünmeden dolayı tutusup alev alma

0|0
    0|0
    • almam diye umut ediyorum

• hahahaha cevabın supermıs yardıma ıhtıyacın olursa söle bu konuda yanlız degılsın kolay gelsın :D

• Fazla yaparsan zararı olur tabi. gerçek ilişkiden zevk almamaya başlayabilirsin ileride

0|0
    0|0
    • alırım gibi geliyor çünkü ilişkiye girdiğimi hayal ederek yapıyorum.

• erkeklerde bunu hayal ederek yapıyor. ama bazı erkekler masturbasyondan aldığı zevki ilişkiden alamıyor

• haftada kac?

0|0
    0|0
    • her gün bazen günde birden fazla

• azaltablrsn sana baglı aklna gelınce baska seyler dusun ama haftada ıkı de yap tamamen brakma

• bundan sonra tamamen bırakamam zaten de azaltamıyorum da

• ihtiyacın var ki yapıyosun.. normal bişi bu..

0|0
    0|0
    • normal de çok yapmak normal mi

• günden güne değişir zamanım yoksa 1 varsa 2 3

• hmmm benim beşi buluyor bazen... takma kafana bunlar... kafana göre takıl..

• az kaldı dayannnn :)))

0|0
    0|0
  • Sorma ya bende öyleyim

0|0
    0|0
  • alışkanlık olmuş yapma.zararı olur tabi.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 5

• bir vibratör alamadım kendime hala :((( sana gelcek olursak... maden seviyorsun yapıyorsun neden etkilesin ki sosyal yaşamını.. aksine kendini daha rahat ve mutlu hissetmen gerekmiyor mu?

1|0
    0|0
    • umarım öyle oluyordur çünkü yapmadığım zaman daha kötü hissediyorum gerçekten

• sende problem var bence hergün, bide deflarca yazık bacım azcık nadasa bırak.

0|0
    0|1
    • onu istiyorum bende ama alıştıktan sonra zor

• iyimis valla ben hic yapmiyorum yapinca zevk almiyorum kustum artik seyime

0|3
    0|0
    • o da ilginç herkesin sorunu farklı biraz denesen alırsın zevk belki

• Aa ayni ben. Klitpris vajina ayri seyler falan dediler de korktum :o. Ben de zamanim oldugunda bol bol mast yaparim ama surtunme yoluyla. Yasim 17 sevgilim de yok. Bugun su saat itibariyla minimum a indirmeye karar verdim. :S

0|1
    0|0
    • indirebiliyosan indir bencede ne kadar erken o kadar iyi

• Sen de indir kendine hakim ol

• Canım seni düzenli cinsel hayata geçince etkiler.. Eşinden hiç zevk almayabilirsin. Azalt yavaş yavaş. Evliliğin b0k olur yoksa

0|1
    0|0
    • :( engellemem gerek biliyorum da zorlanıyorum çok

• Birine ilişkiyi hayal ederek yapıyorum zevk alırım demişsn ama. Sen masturbasyon yaparken klitoris'i uyarıyorsun. Vajına ayrı bişey. Burdan uyarılmaya alıştıkça cinsellik kurmaya alışamaybilirsin. Bunu dediğine göre yaşında çok büyük değil. Hormonlarının çok çalıştıgı dönemdesin. Dikkat et zevkinin kurbanı olma :)) azalt masturbasyonuda

• umarım çok geç değildir her şey için teşekkürler

Yükleniyor...