Bakire olmak mı olmamak mı ayrılacalık?

Bu zamanda bakire olmak mı olmamak mı ayrıcalık, farklılık?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bakire olmak yada olmamak kadın yada erkek için bir ayrıcalık değildir. "Bekaret" kavramı çünkü yanlı bir düşüncenin icadıdır. O, erkek hegomanyasının bir silahı, bir kontrol mekanizmasıdır. Ama bu sadece bizim toplumumuzla ilgili değil, çok eskiden kalma bir kavram. Bu nedenle 'cinsel deneyim' kavramını kullanmak istiyorum.Bir farklılık dersen, istatistiki olarak hangisinin sayısı çoktur bilemem. Ama hangisi doğrudur dersen, bunun doğrusu ve yanlışı yoktur. Cinsellik ve cinsel deneyim yaşamak 'doğal' bir süreçtir. Doğru ve yanlış diye ayrımı olmaz. Her canlı ölümü tadacağı gibi her canlı cinselliği de tadacaktır. Ne zaman olacağı ise kişisel bir tercihtir. Kimsenin de buna karışma hakkı yoktur.Ama psikolojik olarak, cinsel deneyim yaşamışların ağırlıkta olduğu bir grupta bunu yaşamamışlar farklı görülürken, cinsel deneyim yaşamamışların çok olduğu bir grupta yaşayanlar farklı görülür. Çünkü az olan, ortamdan farklı olan dikkat çekecektir. Ülkemizin bu konuda geniş bir yelpazesi olduğunu, 50-50 gibi dengeli bir oran olduğunu düşünüyorum.

Kızlar Ne Diyor 11

• analinden tut oraline kadar her çıktığınla bunu yapıp ta sıradakine bakireyim ayagına yatmaktansa bakire olmamak ve tek biriyle ömür boyu bunu yapmak tercihtir.

• her ikisi de bir ayrıcalık değil iki tarafta bir

• Bakire olmak, bu zamanda gercekten zor bulunur

• yok dayanamıyolar hormonlar geregi

• neden kızlar dayanamıyorlar mı eskisi kadar

• Olmak tabikide bakire olan bayan sayısı baya azaldı

• bakire olmak bence.. bu zamanda zor bulunur :D

• 2side ayrıcalık olamaz.

• Tabi ki de bakire olmak.. El değmemiş, saflığı..

• ikisi de ayrıcalık değil, sadece deneyim farkı.

• Tek bir gerçek var o da beyinlerin baakire olmasi...

• Kesinlikle...O et parcasi pesinde kosan adamlarin anlamasi gereken bir sey var oda su..Kizlik zari diktirme olayi diye bisey var..Hangisi durust sizce?

• kesinliklee katılıyorum... arkadaşım.. ruhu ve beyni bakire olduktan sonra beden bence onemsiz.. bir et parcası ile kimse kimseyi sınayamaz

• bakire olmk tabiki de

• kesınlıkle

• bence bakire olmak başa bela. erkekler daha bir tuhaf bakıyorlar bakireye ilk kez yatağa atma telaşına giriyorlar

• sen bakir misin turker

• bence en guzel şey bakırelıği bir bayanın ...

• cinsel deneyimi varsa da yatağa atmaya çalışıyorlar.. evet erkekler hep aynı şeyi yapıyor.. ne diyeceğimi bilmiyorum onlara, kadın olmak böyle erkekler arasında zor.

Erkekler Ne Diyor 10

• ay bulunan her zaman kıymetlidir. sanırım bakire olmak ayrıcalık artık

• bakire olmak ya da bakire olmamak ayrıcalık degil. hiç dudaktan öpüşmemek olmak veya hiç el ele tutuşmamak ayrıcalık. varsa böle bir kız. gelsin.

• herkesın kafasında su vardır mutlaka ılk olmak bu erkekde unutulmuacak bır durum bayanda da bakırelık bızım toplumsal yapıda önem verdıgımız bır konu yanı bakıre kız namuslu bakıre olmuyan kız namuzsuzmus gibi bakılması bana gore yanlıs bır kız bakırelıgını ınanıp sevdigi adama veriyorsa ve o adam bunun kıymetnı sorumlulugunu tasımıyorsa sucu bakıre olmuyan kıza yuklemek sızcede haksızlık olmazmı ben sevgılme sahsen kıymama bu durumda bır evlılık olmadan oncesı olum de var o kısının pıskolejisini dusunmek sahsen su durumda bıle benım vocdanımı sızlatır...

• var ikiside çok

• Bakire olması bence. Bu onun sabrını kişiliğininde bir göstergesi olabilir.

• kıyas yapmak çok yanlış...şu iyi bu kötü diyemeyiz bence..bu kişinin tercihi,karar verip kabullendiği neyse o ayrıcalıktır muhakkak... şu iyi dediğimizde diğerini kırmış olmuyacakmıyız?

• bu zamanda bekaret doktor ile yeniden düzenlenebildiğine göre bir ayrıcalık olamaz..ayrıcalık ancak BU ZAMANDA AYRICALIK... SADECE VE SADECE sevdiğine göstereceğin sadakat en önemli AYRICALIKTIR...

• Kalamazsın bu hayatta bakire en azından hayat koyar bir kere.!

• Bence bakire olmamak, sonra da diktirmek heuheuheu :)

• insan olmak daha buyuk ayricalik

• işte bu :)

• neden olacak, bakire olsun yevrum ilk paketin kurdelesini ben keseyim nihahah demedigimdendir :D

• buna niye eksi verirler simdi?!

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...