Bakire olmak mı olmamak mı ayrılacalık?

Bu zamanda bakire olmak mı olmamak mı ayrıcalık, farklılık?


0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

  • Bakire olmak yada olmamak kadın yada erkek için bir ayrıcalık değildir. "Bekaret" kavramı çünkü yanlı bir düşüncenin icadıdır. O, erkek hegomanyasının bir silahı, bir kontrol mekanizmasıdır. Ama bu sadece bizim toplumumuzla ilgili değil, çok eskiden kalma bir kavram. Bu nedenle 'cinsel deneyim' kavramını kullanmak istiyorum.

    Bir farklılık dersen, istatistiki olarak hangisinin sayısı çoktur bilemem. Ama hangisi doğrudur dersen, bunun doğrusu ve yanlışı yoktur. Cinsellik ve cinsel deneyim yaşamak 'doğal' bir süreçtir. Doğru ve yanlış diye ayrımı olmaz. Her canlı ölümü tadacağı gibi her canlı cinselliği de tadacaktır. Ne zaman olacağı ise kişisel bir tercihtir. Kimsenin de buna karışma hakkı yoktur.

    Ama psikolojik olarak, cinsel deneyim yaşamışların ağırlıkta olduğu bir grupta bunu yaşamamışlar farklı görülürken, cinsel deneyim yaşamamışların çok olduğu bir grupta yaşayanlar farklı görülür. Çünkü az olan, ortamdan farklı olan dikkat çekecektir. Ülkemizin bu konuda geniş bir yelpazesi olduğunu, 50-50 gibi dengeli bir oran olduğunu düşünüyorum.

    5|1