Vajinadan ses gelmesinin sebebi nedir?

Bakire olduğum halde vajina'nın hava yapmasının nedeni nedir kızlar? Akıntı vs mi ya da aynı sorunu yaşayan var mı?

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• zellikle vajinal ( normal ) doğum yapmış kadınlarda vajinal kasların gevşemesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Daha çok normal doğum yapanlarda görülmesine rağmen sezaryenle doğum yapanlarda, hatta hiç doğum yapmamışlarda dahi görülebilir. Fazla kilolu kadınlarda ve yine yaşa bağlı esneklik kaybında da karşımıza çıkabilir. Gaz kaçırmasına benzer bir ses işitilir.

Gevşemiş vajina kasları vajina içine hava girmesine engele olamamakta, hiç umulmadık bir anda ve asla kontrol edilemeyecek şekilde vajenden hava çıkışına bağlı ses işitilmektedir. Çoğu zaman bu olay hareket sırasında oluşmakta ise de otur poziyonda bile olabilir.

Bu olayın iki nedeni vardır:

1-Vajinanın doğumlara bağlı ya da yapısal olarak geniş olması

2-Vajende genişleme olmadığı halde vajina kaslarının tonusunun gevşek olması ( pubococcygeal kasların- PC kasları ), ya da kadının bu kasları kullanmayı bilmiyor olmasıdır.

Önemli olan iyi bir jinekolojik muayenededir. Muayenede vajen kaslarının tonusuna ve vajina girişinin genişliğine bakılır.

TEDAVİ:

1- Vajen genişliği saptanan hastada yapılacak tek tedavi cerrahi olarak vajinayı daraltma yani VAJİNOPLASTİ ameliyatıdır. Bu ameliyat vajinoplasti bölümünde anlatılmıştır.

Ameliyattan 6- 8 hafta sonra özel bir vajinal propla vajina kaslarına elektrik stimulasyonu verilerek uygulanan vajina kaslarını güçlendirici tedavi, daraltma operasyonunu daha da kalıcı hale getirmekte, ameliyatta yapılan işlemelerin etkinliğini arttırmaktadır. Bunun için ortalama 20- 25 dakika süren 5 seans yeterlidir. Çok az merkezin uyguladığı bu tedavi yöntemi kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Vajinal kasların sıkılığını kaybetmemesi için hastaya KEGEL EGZERSİZLERİ öğretilmeli ve bu egzersizleri ameliyattan sonra her gün yapması için hasta teşvik edilmelidir

2- Vajen genişliği olmayan, anatomik olarak normal vajinası olan ama vajina kaslarında ( PC kasları ) gevşeklik bulunan ya da bu kasları hissetmesini, kullanmasını bilmeyen kadınlarda en iyi tedavi yöntemi KEGEL EGZERSİZLERİ, BERABERİNDE ELEKTRİK STİMULASYON TEDAVİSİDİR.

Kegel egzersizleri ayrı bir bölümde anlatılmıştır.

Elektrik stimulasyon tedavisi ise haftada 2 ya da 3 kere, 20- 25 dakikalık seanslar olmak üzere toplam 10 seans yapılır. Bu tedavi sırasında kişi pubococcygeal dediğimiz vajina etrafındaki kasları önce hissetmesini, daha sonra kullanmasını öğrenecektir. Bu tedavinin en büyük amacı tıpkı spor salonlarında ağırlık çalışılarak kaslarınız kuvvetlendirmeniz gibi, elektrik stimulasyonu ile vajina kaslarını kuvvetlendirmektir.

Böylece kaslar kuvvetlendiğinde vajene hava girişi olmamakta, vajina kasları kuvvetlenen kadının cinsel ilişki sırasındaki hazzı artmaktadır

Bu tedavi de kendi bölümünde anlatılmıştır.

oldu mu? cevap verebildim mi?

3|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 24

• Abla dile gelmis organin..

1|3
    0|0
  • hiç karşılaşmadım merak ettim he

o kadar film izliyorum onlardada duymadım

1|0
    0|0
  • yaş 36-45 te bi yanlışlık var sanırım...Bu yaşta olupta halen bakire olduğunuza kadir bile inanmaz.. :) cinsellik konularında bilgili olduğumu düşünürdüm şuan yanıldığımı gördüm, vajinanın hava yapma olayını ilk kez şuan duyuyorum..bakalım neymiş,nasıl oluyormuş görelim öğrenelim :)

0|0
    1|0
  • o ses genelde pompalamasyon sırasında gelrdı sende neden gelıo acaba bnde merak ettım sımdı bıde b akıresın

0|0
    0|0
  • bozulmuş artık kullanmaya kullanmaya mezara mı götürceksin?

0|3
    1|0
  • benzeri bi cevabı dün vermiştim bi arkadaş sormuştu vajinaya hava üflemek diye bende şu cevabı vermiştim oral sex yaparken hava üflenilirse içine sonra pırt yapar :)

1|0
    0|0
  • bu sorunun cevabını umarım burada bulabilirsin

0|0
    0|0
  • Evet bak bende sımdı merak ettım cunku benım basımada geldı... sımdı soruyu okuyunca ddusundum de sanırım cevabı oral yaparken fazla sehvetlı yapmısım kı ıcıne havayı erkek uflemıstır... sunı teneffus yapar gıbı... sende de oylemı oldu

0|0
    0|0
  • kapı mı çaldı ?

1|0
    0|0
  • bu yaşta hala bakire kaldım diye dile geldi konuşuyor bence, artık benimde ateşimi bir söndüren çıksa diye sana mesaj veriyordur ;)

0|0
    0|1
    • Sanaldan hatta bu siteden aranacağım ha? Yahu sen ne yiyip ne içiyorsun bu kafaya sahip olabilmek için ?

• sen bence sen onun sesine kulak vermelisin, belliki arkadakinin sesine kulak verip ordan cevap veriyosun. sen önce yazılanı oku, sonra anla ve idrak et, sonra eğer hala istiyosan cevap ver ;)

• sesli güldüm :D

0|1
    0|0
  • kegel egzersizlerini arastirin

0|1
    0|0
  • bakireyken orası kıalımı zannediyorsun

0|0
    0|0
  • yapınca ne zararı var

0|0
    0|0
  • mazot otamatiği nin contası bozulmuş demek

0|0
    0|0
  • normal bişeydir dert etmeye gerek yok , düşünmene degmezz spor yap braz bence

0|0
    0|0
  • esnek seninki demekki

0|0
    0|0
  • teyze nerenden ses geliyo dedin sen?

0|0
    1|0
  • 40 yaşındasın ve bakiresin öyle mi? duyda inanma :))

0|0
    1|0
  • belkide anüsün vajinaya açılıyordur.(şaka tabi bu.doktora git) :D

2|2
    0|0
  • neden bakire olmasınki bu gayet normal olabilir. benim beraber çalıştığımız bir kız var 39 yaşında ve yaşam biçimine baktığım zaman hala bakire görünüyo

1|0
    0|0
    • 19 yaşındayım bu hayvanlar soruya salak salak cevap vermeyi ilke edinmişler. Sanal ortam da bütün bilgilerimi doğru yayınlama zorunluluğum mu var? Tut ki 35 yaşındayım bakireyim ya da değilim kime ne ne embesil varlıklarsınıız ya.

• Her şeye doğru cevap verme durumunuz yok eyvallah. Ama insanların namusuna dil uzatacak küstahlığı pisliği hakkı nereden buluyorsun arkadaşım? Yapsa seni mi gerdi eeeööö bakire değil diyerek nereni rahatlatıyorsun ha? Ne geçiyor eline ne girip ne çıkıyor? Delikanlı olun azıcık.

• insanların fikirlerini almak istemiş olabilir suçmu bu yani

• hava yapıyosa patlamış olabilir

0|0
    0|0
  • 45 yaşındasın sen şimdi demek

0|0
    1|0
  • Gaz kaçırıyordur, yamamak gerekebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben üyelik alırken yaş bölümünde bir sorun oldu ama ben liseliym bende aynı sorundan muzdaribm normal otururken ya da mastürbasyon esnasında ses geliyor neden bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Gerçekten bakire misin..

0|0
    0|0
  • ne bakirey ken nede kadin ken bana öyle hava olmadi demeki cok genis

0|0
    0|1
  • o ne ya :s

1|0
    0|0
  • evet olur,hava doluyordur.

0|1
    0|0
    • bakire kızın vajinasında havanın ne işi var. hava kaçırma olayı penis vajinaya girip çıkarken oluyor. normalde olmaz

• öyle bir olur kii... İlla penis girince olacak diye bir şey yok.Normalde de hava dolabilir ve bunun sonucunda da ses çıkar.Her kızda olmaz ;ama olması da anormal bir şey değil.

• ilişki esnasında olurr. Bakire ve ilişki olmadan olmaz. Yalan söylüyo.

• bende de var bu sorun. esnek mi acaba :((((

0|1
    0|0
    • Araştırdım az bişiy spor yapmak gerek diyorlar.

• esnek olma ihtimali yuzde 90..

• Esnek olmasiyla dar olmainin bir baglantisi var mi peki?

Yükleniyor...