Namus sizce nedir?

Bu sitede sürekli namus,kızlık zarı,bekaret ile ilgili sorular görüyorum. Sizde namus nedir? Erkekler her çıktığı kızla yatmak ister ama evlilik oluncada aa hyr bakire olmalı derler. Bu nasıl bir dünya? Namus dediğimiz 2 bacak arasındamıdır gerçekten böylemi düşünüyosunuz? Tamam kabul ediyorum, bir kızın en önemli şeyi bekareti onu korumalı. Şöyle düşünün 2 kız arkadaş var birincisi talihsizce birine güvendi ama zorla ona sahip oldu tecavüze uğradı bekareti gitti koruyamadı yıllarca bu utançla yaşadı durdu. Diğeri ise korudu kızlığını bozdurmadı ama her çıktığıyla cinsel anlamda bişeyler yaşadı soyundu sevişti yüzeysel olarak seks yaptı biliyoruzki kızlığı bozmadanda seks olabiliyo. Her çıktığıylada yaşadı bunları.. Şimdi ötekimi bembeyaz gelinliği hakediyo yoksa koruyan mı hakedıyo? Bana göre namus bedende değill kalptedir, ruhtadır, yüzdedir...

Güncellemeler:
bi tek kadınlar mı namussuz olabiliyo erkeklerden namussuz yokmu ben buna kzııyorm adamın biri özelden mesaj atıyo işte altında nevar şöyle sohbete ne dersn kötü durumdaym yardm etmek istermisin falan bu adam namussuz değilmii? sadece suç neden kadında yapmayın ya iğneyi brazda kendinize batırın..

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• namustan bahsetmişsin ama iki tane örnekle namus kavramını köşeye sıkıştırmışsın. tecavüze uğrayanlarla eline başkasının eli değmemiş kızlar eşit derecede namusludurlar ama tecavüze ortam yaratanlar değil, yani sevgilisi evde yanlızken evine gidenler vs... çünkü amaç bellidir orada yapma yapma deyip herhaltı yiyenleri bilirsiniz, istemeyen yapıştırır tokatı, basar çığlığı hayatı pahasına da olsa çıkar gider o evden. şunu her erkek ve her bayan kafasına iyice soksun ki erkeğin de namusu var bayanın da namusu var ve her ikisi de aynı eşit namustur. namus bedenle ilgili bir kavramdır, namus iki bacak arasında değildir sadece. dudaklarınızı da korumalısınız ellerinizi de. sadece o "zarı koruyup" her haltı yiyenlerle, bir erkeğe "saf duygularla güvenip" evlenmeden ona kendini teslim edenler aynı derecede namussuzdurlar, aralarında hiçbir fark yoktur. hayatında sadece bir kişiye karşı saf duygular beslemez insan, her saf duygu dediğine teslim ederler kendilerini böyle düşünenler. keşke bir kişiye saf duygu beslenebilseydi, o zaman herkes ilk sevdiği kişiyle evlenirdi. bu "saf duygular" ve "güven" çok yaygın bir bahane oldu. içinde evlilik dışı cinsel ilişki olan hiçbir duygu saf değildir ve o kişilere güvenilmez. bir de şu namus zihniyettir, beyindedir diyenler varya onlara hayret ediyorum. bir çoğu da cinsel ilişkiye girmiş oluyor ki zaten kendi vicdanlarını rahatlatmaya çalışıyorlar böyle söyleyerek. eğer namus beyindeyse, zihniyetteyse o zaman en büyük namussuz onlar değilmi? akıllarına cinsellik gelmeden mi ilişkiye giriyorlar? bir anda gözlerini kapatıp açıp "aaaa seks yapıyoruz nasıl oldu" mu diyorlar? akıllarına cinselliği getiriyorlar, karşılarındakine cinsel gözle bakıyorlar, cinsellik arıyorlar. akılları fikirleri cinsellik oluyor (herzaman değil ama yanyana gelince, yanlız kalınca yani fırsatını bulunca) ve nedense bedenine başkasının bedeni değmeyen erkekleri ve kızları sırf cinsellik düşünüyorlar diye namussuz yapıyorlar. helal olsun (!) sizin gibi namuslulara. her erkek ve her kız cinselliği düşünür ama hepsi yapmaz. yapanlar namussuz olanlardır yapmayanlarsa nefislerine hakim olan, nefislerine uymayanlardır yani namuslu olanlardır. namus bence kimseye evlenmeden dokunmamaktır, öpmemektir. kimsenin karısına kızına, yoldan geçene, deliler gibi sevdiğine, öldüresiye düşman olduğuna cinsellik adına bir hareket yapmamaktır, sözle yazıyla taciz etmemektir. ayrıca ahlaksız da olmamalıdır insan. orasını burasını açıp erkekler bana baksın, kızlar bana baksın diye giyinenler de ahlaklı giyinmelidirler. bir erkek için de bir kız için de kendilerine "aaa bacaklarına bak, göğüslerine bacak, kalçalarına bak, bak bak ooofffff offffff şimdi bunu şöyle yapacaksın.." gibi bakılıp işaret edilmektense, "şuna bak ne kadar da güzel, tertemiz giyinmiş, helal olsun, Allah sahibine bağışlasın, ne kadar terbiyeli..." gibi gösterilmesi işaret edilmesi kendileri için daha iyidir ve gurur vericidir...

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• çok doğru! kızın namusu iki bacak arasıysa erkeğin namusu neresi? yanlış anlaşılmasın... NAMUS insancıl bir konudur! bedenle alakası yoktur! ve GÖNÜL KISMINDADIR! sen birini sevdin, onu aldın gönlüne koydun! yemek yerken, çalışırken, gezerken, eğlenirken, her anında onu içinde taşıdın! ve senin hayatında bi yeri oldu! sonra bıraktı seni ayrıldın! ne durumdasın? nasıl bi namus belasına düştüğünü o an anlarsın! hem erkek için hemde kadın içi,n geçerlidir bu! seksle alakalı değildir...

0|1
    0|0
  • namus yalan söylememektir.batı ülkelerinde bekaret diye bir kavram yok .dolayısıyla demek ki bekaret kavramı olmadan da yaşanıyor.bunun karşılığında yolsuzluğu da yoksulluğu da hayatlarından çıkartmışlar.kadınlar da erkeklerle eşit hayatlara sahip ve gelişmişlik düzeyi bekaretleriyle değil kültür seviyeleriyle bilimleriyle mesleki başarılarıyla anılıyor.şahsen böyle bir hayatı tercih ederdim.yalanlara sığınıyoruz hangimiz bakir yada bakire .hepimizin kardeşi yada kızı bakire vede hepimizin eşi bakire.hayatlarında aşık olmamış hiçbirisi.vede hepimizin gözü o zarda

0|0
    0|0
  • kendini bilen bilinçli erkekler aşktan anlayan insanlarda diyebiliriz, pek cinsellik düşünmez. yani yatma kalkma aman bi olsada zafere ulaşsam. diye hayal etmez. ama ikinci plana atabilir bu olayı. kişini beklentisi önemli tabi..

yalnız elinde para altında araba biraz ünlü biraz yakışıklı falan gibi durumlar varsa bi adamda onun için aşk günlüktür. kadınlarında paralı, zengin, yakışıklı erkek zaaf tarafını görür yakalarsa özellikle seçtiği ve karşılaştığı durumlarda sanki çokta umrumdaydı gibi düşünceyle işini bitirme çabasındadır.

yalnız her zengin veya yakışıklı erkek için söyleyemeyiz bunu..

ama öyle kızlar görüyorum ünlü için yanıp tutuşuyo. aslında olay onun yakışıklılığı ve zengin olması değil ön planda olması o kişi sokakdan biri olsa kimse dönüp yüzüne bakmaz

ama ben erkeklerin el değmemiş kız istemesini haklı görüyorum. bi takım kızlara da bakıyorsun bi ton sevgilisi olmuş. ee bacak arası önemli değilde kalbine giren çıkanda mı önemli değil..

0|0
    0|0
  • bu işin felsefesi bellidir temiz bi evlilik beklıyosan temız olcaksın temiz yasıcaksın erkek her kızla yatmak ıster demıssın kımseyı sılah zoruyla yatırmıyolar bazılarınında ıcınde var meyıl var düzgün olursan hiç bi zaman cizgini bozmassın bakire kız ısteyen erkekde ona göre yasıcakkı öyle biri nasip olsun karsısına cıksın ...

namus hem bedendedir ; hem kalptedir ; hem ruhdadır hem manen hem bedenen ...

0|2
    0|0
    • ozaman erkeğin namusu nerde ozaman oda yapması hç bişi oda evlendiğiyle yaşasın ozaman bi tek.. tutki çkıyosun biriyle sevgilinde bakire güzel bi gecede arzuladı seni ve birlkte oldunuz hanı kız meyilli ya . snra anlaşamadınız bitti ayrıldınız şmdi bu kızdamı namussuz ? yapma allahn aşkına

• gizli kullanıcı yorum yapmış bak ne anlatmış onu oku diyorm

• Katılıyorum sana ebrucum. Bana evlenmeden bekaretini koruyan erkek göster. Sonuçta erkekler sürekli hayalle masturbasyon yoluyla bir nevi seks yapıyor. Erkeklerde bakir değil yani. Kızlara haksızlık yapılıyor. Tabi kendini hamilelikten koruduktan sonra o da kadınlığının zevkini yaşamalı bence...

1|0
    0|1
    • aynen bk bende korumalı dıyorum ama o namussz bu namuslu gibi yargılamak adil değil herkesn özel, kendini sonuçta cinsellkte bir ihtiyaç

• 1 istemeden zorla yapıldıysa asla namussuzluğa gırmezs. 2 - erkeklerın yaptığı cok daha adı namussuzxluklar var. sanalda vede gercekte 3- bahsettiğin olaydakı ıkıncı kız daha namussuz. sonuc olarak aslolan ınsanın nıyeti. namussuzluk tek kişiyle olmuyo mutlaka baska bı namussuz la oluyo

0|0
    0|0
  • Dürüstlük varya dürüstlük..Bence namustanda önce gelir.Bir erkek sevdiğiyle oldugunda , bundan haz duyar ama fiziksel olarak birşey kaybetmez.Lakin bayanların durumu farklıdır.O yüzdendir ki , Ahlaksız olup bakir gibi davranacağına , bir dönem saf ve temi duygularla yaşadıklarını , dürüstçe ifade etmesini yeğlerim.

0|0
    0|0
  • ikiside sim siyahtır bekaret ruhtada olcak bedende de yok öyle yağma ama çağımızda şu anda bir geçiş aşamasındayız tam aradayız 10 yıl ileriye dönük bakıldığında erkekllerde bekaret mevzsusu iyicene aşınmış olucak kafalarda rahat olsun karşı cins ama bu toplum yapımıza kanacımı olur kaybı mı olur tartışılır

0|0
    0|0
  • bence kadınlar erkeklerden daha ahlaklı genel olarak.her haltı yiyorlar sonra kadınlara ahlaksız diyo kopiller.

1|0
    0|1
  • Namus kafada olur. ;) Yalan söylemek, dolandırıcılık, kinaye vs. vs. bunlar namussuzluktur. Bacak arası namus değildir. İhtiyacı için para ile cinsel ilişkiye giren değil ama para için cinsel ilişkiye giren namussuzdur..

1|0
    0|1
  • namus sadece bakirelikle olmaz her haltı yiyipte bakireliğini korumak namuslu olması anlamına gelmez iş beyinde biter önemli olan şeyde dürüstlüktür.

0|0
    0|0
  • yeşil renkli namus gazı

yazan: aziz nesin

gayet güzel anlatmış namusun bizim için ne olduğunu, tavsiye ederim okuyun.

0|0
    0|0
  • namus yalanlarla yaşamamaktır

0|0
    0|0
  • DOSTUM NAMUS BEYİNDEDİR OTESİ BERİSİ YOK OYLE HİKAYELER DUYDUMKİ

0|0
    0|0
  • eğer namus iki bacak arasındaysa ben çok namussuz bir adammışım:) namus beyindedir...

0|0
    0|1
  • bir erkeğin yaptığını bütün erkeklere maal etme :)

0|0
    0|1
    • kusura bakmada hepiniz aynısınız

• şakamı bu alakası yok ben yargılarınızı anlamıyorm sadece

• bu yargılarımız tam tersi olsa bu sefer nasıl erkek bunlar diye sıkıntı çıkarırsınız derdi bitmez kadın miletinin bana göre tabi

• her zaman sölüyoru bedeni bakire ruhu o..pu olsa daha mı iyi. bırakın şu 2bacak arası formaliteyi...

0|0
    0|1
    • aynen çok saçma gelıyo bana bunları konuşmak bile her soruda okdar saçma cevaplar varkiii

• Hepte aynı muhabbet birisi bakire ama her haltı yemiş diğeri bakire değil ama sadece 1 kişiyle yatmış geçin bu işleri ekiside bakire değildir bunların . İkisininde kalbi o kadar temiz değildir. Sanki bedeni bakire olmayanın ruhu bakire olabilecekmiş gibi konuşuyorsunuz. Ayrıca bir erkeğin vücuduna kadın eli değmesiyle bir kadının vücuduna erkek eli değmesi çok farklı olaylardır bunları karıştırmayın kadın erkek eşit değildir . Bişey oldumu sonradan ağlayan erkek değildir

1|0
    0|0
  • zaten erkekler namuslu olsalar kızlarında namuslu veya namussuz gibi bir derdi olmazdı.

1|0
    0|1
  • bizim burada bi abi vardı çıkmadığı yatağa atmadğı kız kalmamıştı şuan ise bi kızı analdan o kadr yaptılar bu abide kızlığını bozunca kız onun üstüne kaldı ve halen bu halde hiç değişmedi

0|0
    0|0
    • :S :s nasıl bi örnek bu

• ürperdm okurken beter olsunlarrr

• valla bende ilk duydğmda sen gibi ürperdim şimdi ise her hatrladğmda :(((

Kızlar Ne Diyor 3

• Seni alkışlıyorum sannki kalbime ayna tutttun içimi okudun. Evet kız var tamamen saf temiz duygularla aşık olmuş aşık olduğu adama güvenip kendini teslim etmiş... Kız var bekaretim dursun analda yaparım oralda hertür şeyi yaparım ama nasıl olsa bakireyim der... Asıl namussuzluk ne biliyor musun o bacak arasındaki 2 damlacık kanı korumak için her tür iğrençliği yapıp bekaretini korumak iğrençlik:.. Eğer bekaret önemliyse yakınlaşma erkeklerle ! Tabiki tertemiz duygularla bekaerrtini veren kız hakediyor gelinliği ...

ERKEKLERE GELİNCEEE :

SİZ İSTEDİĞİNİZ KIZLA YATIP KALKIN KIZLARI FANTAZİ MAKİNASI GİBİ GÖRÜN. kandırın kullanın sıkılınca atınnn yatmasaydın o... deyin.. AMAM EVLENMEYE GELİNCE EL DEĞİMEMİŞ ARAYIN BU MU İLAHİ ADALET? OZAMAN ELALEMİN EL DEĞMEMİŞ KIZININ GÜNAHINA NİYE GİRİYORSUNUZ...

bence önce çuvaldızı kendinize iğneyi başkasına batırın

2|4
    1|2
  • Namus zihniyettir .

0|0
    0|1
  • namus o iki bacağının arasındaki delikdir anlamayana

anlayana himayesi altındaki herkesdir

0|1
    0|0
Yükleniyor...