Kızım bana regl olduğunu söylediğinde, ona nasıl davranmalıyım?

ilerde, yıllar sonra baba olursam ve kızım olursa şayet ki kızım olsun istiyorum :) ... bir kız ilk kez regl olduğu zaman babanın faktörü çok önemliymiş. böyle okudum bir sitede. böyle zamanlarda bir baba olarak nasıl davranmalı?

Güncellemeler:
ya sizin babanızla aranız el kaide kültürüne dahilse ben ne yapıyım kızım benimle paylaşacak ! afrikalı değiliz biz !

0|0
13|4

En İyi Kız Görüşü

• adet olmak tuvalete çıkmak gibi gayet tabii bir şey.. vücuttan gelen bir sıvı ona destek vermeni gerektiren bir şey değil bence. tebrik edilecek kutlanacak bir şey de değil nihayetinde elde edilmiş bir başarı değil.babamı veya başka birini o dönemde yanımda görmek istememiştim kimsenin isteyeceğini de sanmam..

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bunun modernlikten ziyade, etik değerlerden dolayı annenin yapması, kızın kendini rahat hissetmesi için daha iyi olacaktır.

Konuşmada bunun yanlış bir şey olmadığını belirtmek gerekiyor ilk başta. Yaşının çok küçük olması gereğiyle bazı şeyleri ayırt edemeyebilir, o yüzden "Bundan sonra artık bir kadınsın!" gibi yaklaşımlar için erken olabilir. Rahat hissetmesini ve bu durumda neler yapması gerektiğini, gerekirse ped kullanımını vs. teoride öğretmek gerekiyor ayrıca.

0|0
    0|0
  • Kızlar babalarindan utanir o durumda. Söyleyeceğini sanmıyorum. Yapabileceğin tek şey çaktırmamak.

2|1
    0|0
  • yok artık iğrenç birşey babaya böyle birşey söylenirmi ya.

0|0
    0|1
  • Babam ben regl iken yanıma yaklaşamıyor. Öyle bir hal aldı ki tırsıyor.

1|0
    0|0
  • Kızlar babaya anlatmaz sanmıyorum anne ile paylaşır die düşünüyorum

0|0
    0|0
  • kızının bu durumu senle paylaşması iğrenç veya anormal değil fakat sen ne kadar modern olsan da kızın büyük ihtimalle annesine söylemeyi tercih edecek. çünkü bu yaşadığı yenilik ona yabancı gelicek ve ister istemez onda küçük de olsa bir utanç ve belirsizlik yaratacak. bu yüzden ilk başlarda bu durumu kendini anlayan hemcins biriyle paylaşma ihtiyacı duyacak. yani büyük ihtimalle ilk annesinin ağzından öğreneceksin bu durumu :)

0|0
    0|0
  • :) size söylemez. zaten ilk reglde daha küçük olunuyor, öyle genç kızmı oldun filan konuşması yapcak bir durum yok

1|0
    0|0
  • kızın sana regl olduğunu söylemeye gerek duymayacak..
    sen ne kadar modern bir baba olsan da bu konuyu annesi ile konuşmayı tercih eder..

0|0
    0|0
  • Ne alaka bende öyle bir şey olmadı, dramaya çevirmeyin her haltı.

0|0
    0|0
    • sende öyle birşey olmayabilir. ama benim kızım bunu benimle paylaşabilmeli..

• Sana soyleyeceğini sanmıyorum. Ancak o dönemlerde anlayışli davranabilirsin

0|0
    0|0
  • böyle seyler anne ile paylasilir (cünkü rol model cok önemli) kizini o daha cok anlar o durumda, nasil oglan cocuklari anne ile degilde baba ile paylasimi olur anlatabiliyorummu

0|0
    0|0
  • anlayıslı davaranmalısın. Sinirliyse alttan almalısın. Sadece kızına değil eşin içinde bu geçerli belki de söylemez

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bunu söyleyeceğini sanmıyorum. Olur da söylerse, size nasıl davranılsa hoşunuza giderdi, o şekilde davranın.

0|0
    0|0
  • Neden bu kadar isteklisin?

0|0
    0|0
    • ççünkü kızımın senin gibi ilkel değil, benim gibi modern bir babaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.. neden isteklisin derken? sapıkmıyım ulan ben?

• Kusura bakma ama daha evlenmeden, çoluk çocuk sahibi olmadan bunu düşünen adam iğrençtir.

• önyargılarından kötü zanlarından kurtulda gel dostum... herkesin tek fikri cinsellik değil. soruda eşimin regl olmasıyla ilgili soruda sorabilirdim. kızımla ilgili sordum. sebebi ise şöyle bir sitede bir yazı okudum al buda linki www.kizlararasinda.com/.../?page=2

• annesine söylerim eğitimini verir, lafı geçerse bir sağlıkçı olarak açıklamasını yaparım

0|0
    0|0
  • sen gece rüya görüp boşaldığında annene bunu rahatça söyleyebilirmisin...

0|0
    0|0
    • saçmalama aynı şey değil.

• aynı şey utanır sana bunu söylemez annesi ne güne duruyor...

Yükleniyor...