Bayanlar cinsellikten utanıyor musunuz?

Toplum tarafından kendinizi kısıtlıyor musunuz?

Kendi vücudunuzu tanımaktan korkuyor musunuz?

p*rno izleyip daha sonra bunun pişmanlığını duyan genç kızlarımız var...

Mastürbasyon yaptığı için kendinden utanan, bunun bir ihtiyaç olduğunu halen anlamayanlarımız var.

Evlilik öncesi seksi doğru bulmayan biriyim, ama cinselliği yaşamayı doğru bulan biriyim. Tabular genç kızlarımızı hatta kadınlarımızı korkutur hale geldi. Bu hem ailenin hemde bazı erkeklerin hatası.

Kadınlarımız bir erkeğe cinsellik ile yaklaşırsa kötü gözle bakarlar diye korkuyor. Birini arzulamaya bile korkar oldular.

Çünkü çoğu erkek kadınları sadece cinsel obje olarak görüyor. istisnalar hariç...

Aileler ise sadece kızlarını korumak isteseler de onlarında hormonları, arzuları ve ihtiyaçları olduğunu anlayamıyor. Bırakın sevişmeyi, öpüştüklerini duysa sanki kendilerini yol kenarlarında satmışlar gibi davranıyorlar evlatlarına... Sizce bu ne kadar doğru?

Benim anlatmak istediğim şey, kızlar, kadınlar çok rahat olsun önüne gelenle bir şey yaşasın demiyorum. Demek istediğim korkmadan, utanmadan, kendi bedenlerini severek, cinselliği tanımaları..

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu da?

Güncellemeler:
Tamam erkekler sizde haklısınız ama susun da bayanlar cevap versin.

0|0
5|14

En İyi Kız Görüşü

• Seks hayatimizin cok buyuk bir bolumunu kapsiyor.Konu ben,benim bedenim ve arzularimsa.

Bir erkek beni kesfetmeden once ben kendimi kesfederim ki yaptim da.

Cinsellik ile alakali konusmaktan,birini arzulayip masturbasyon yapmaktan hic utanmadim.

Aileler baski yapiyor ne icin zarina sahip ciksin korkusuyla.Yanlis!

Emin olun baskici aile kizlari muhakkak ilk cinsellik deneyimlerini en yanlis bicimde yasayacaktir.

Hayatimin bir parcasi seks icin kimse bana utanmaz arlanmaz diyemez..he deseler nolur.

Tınnnn.! Sesi duydunuz.

3|2
    0|0
    • gönülden katılıyorum ynı ikinizede yasaklar her zaman güzeldir eğer aile onu kısıtlarsa kız cok yanlıs bır bıcımde bekaretını kybedecek ve sonradan asıl buna cok pisman olcak...

• Tesekkrler nefescim

Erkekler Ne Diyor 14

• Ayakta alkışıyorum. Sana böyle önemli ve acı birşeyi dile getirdiğin için 5 değil 5 milyon yıldız vermek isterdim.

Bunu senin gibi aydınlanmış kadınlarla aşacağız!

2|1
    0|0
  • doğru düşünüyorsun anlıyorum sizi ama bazılarının şu laflarını sevmiyorum namusu bir damla kanda arayanlar var diyorlar. Başkaları ile ilişkiye giriyor sonra beni almaz daha kimse diyor. Iyi de tabiki o bir damla kana bakarız biz. Amaç zaten kan değil o kan niye gelmediği. Erkek kıza beden açısından bakar ve sevdiğini başkası ile dusunemez bu yapımızda var ne yapalım ? Sevdiğim kız başka erkeğin altına yatacak oha düşünüyorum da azıcık çıldırırım. Bu yüzden eşinize saklayın kendinizi. Ben 22 yaşındayım hiç cinsel ilişkiye girmedim ve 30 yaşımı bulur evlenmem o zamana kadar yine kimseye eklemem. Erkek olduğum halde başka kıza dokunmayip eşimi bekliyorsam bir zahmet o da temiz gelsin bana ! Benim tanıdığım birsürü erkek var evliliğine saklayan kendini böyle erkekler de var bu yüzden o bir damla kanka gelin bize başkalarının altına girip helalimiz olarak gelmeye kalkmayın. Ayrıca allah size o zarı boşuna mi verdi ? Bunu düşünün o zar süs değil orada. Eşine bir hediyedir. Size tavsiyem kendinizi eşinize saklayın. Mastürbasyon abartıya kaçmadan yapın ama abartmayın bazıları yazıyor şunu soktum kendime bunu soktum bokunu çıkartmayın işin.

1|0
    2|0
  • Yapmayın abi evet hala örf ve adetler devam ediyor ama insanlar artık özgürleşti. Erkeklerin %90 ı ergenliğin belli bir safhasında parayla birileriyle birlikte oluyor ve bu problem teşkil etmiyor evlilikte ama bir kadın çıkıp birini gençliğinde sevdiği için böyle birşey yaşadı diye ne muameleler görüyor bu yalnızca ailelerin suçu değil. Argosundan tutun arkadaş arasında muhabbetine kadar ağzından çıkan kelimelerin %90 ı cinsel içerikli olan bir erkek toplumu yaşıyor bu ülkede . burda çıkıp entel entel konuşmak kolay arkadaşlar burda böyle konuşuluyorsa çıkıp yarın çevrenizden bir kızın bunu yaşadığını duyduğunuzda "ellere varda bize yokmi, vay O. " gibi laflar kullanmayacaksın yada burda çıkıp artislik taselamayacaksın

2|0
    0|0
  • Soylediklerinde haklısın ama baskıcı bir toplumuz bazı kesimlerde ,bırak opusmeyi, yada sevismeyi bir kızın elinin tutlması bile ayıplanır bir durum.

Evet cogu zaman kadın bir cinsel obje olarak gorulur , ama bunda toplumca cinselligin konusulması ayıplanması ve bu konuda yetersiz bilgi sahibi olmamızın rolu buyuk

Sonucta bir insana Kırmızıyı dusunme dersen o insanın ilk dusunecegi sey kırmızı olur, cinsellikte bunun gibi birsey , Yıllarca kendisine cinselligin konusulması yasaklanan hatta ayıplanan kisinin aklında tabiiki cinsellik olacaktır

0|0
    0|0
  • "Demek istediğim korkmadan, utanmadan, kendi bedenlerini severek, cinselliği tanımaları.." tamam bu cümlene katılıyorum ama "Bırakın sevişmeyi, öpüştüklerini duysa sanki kendilerini yol kenarlarında satmışlar gibi davranıyorlar evlatlarına... " bu cümlenin anlamını ne demek şimdi. bırakın sevişmeyi öpüştüklerini duysalar. benim kızım sadece eşi olacak insanla bi zahmet sevişsin ve öpüşsün. bu cümlene katımıyorum. sonra ne kalıyor ki zaten? bi tek seks yapmak kalıyor. Yaw ne var ki bi öpüşsün bişe olmaz. yaw sevişmeyle ne olacak ki... eskir mi bak zaten seks yapmıyor. (20 sene sonra) yaw öpüşüyorlar, sevişiyorlar, seks yapmıyorlar bunları yaşadıktan sonra neden seks yapmasınlar ki. seks de yapın kızlar bişe olmaz. o yirmi yıl önceydi... :) şimdi bu tip yaklaşımlar zaman içinde farklı kapıları açacaktır, erezyonu başlatacaktır.nerede kaldı aile kurumunun önemi peki ? toprak kaymaları ve çığ ufak ufak başlar ve gittikçe önü alınamaz şekilde büyür. bu bahsettiğin öpüşseler, sevişseler yol kenarında kendilerin satacaklar mı yaklaşımı çok masum değil. ha yol kenarında bedenini satan en azından para kazanıyor. öpüşüp sevişip kendini elleten sadece kullanılıyor, sonra genelde terk ediliyor...

0|0
    1|0
  • Cinselliği yaşayanlar da kendilerini mecbur hissettikleri, erkek arkadaşlarına karşı bir görev olarak gördükleri için değil, kendileri istedikleri için yaşasınlar...

1|0
    0|0
  • bayanlar cevap bile veremiyor bu soruya

0|0
    0|0
  • yazdıkların çok doğru, ancak evlilik öncesi cinsellik için farklı düşünüyorum, insanin bir yaradılış şekli var eğer evlilik sonrası cinsellik istenseydi farklı bir ayar yapılabilirdi herhalde:) dolayısıyla cinsellik yaşanması gerektiği gibi yaşanmali herhangi bir şartı olmadan.

1|0
    0|0
  • "Evlilik öncesi seksi doğru bulmayan biriyim, ama cinselliği yaşamayı doğru bulan biriyim."Bu nasıl oluyo.Cinsalliği 18 yaşından sonra yada yaşta önemli değil bilinçli bir birey olduktan sonra yaşayan kızlar için bence hiçkimse ağzını açmamalı.Bedenini tabbiki tanıcaksın utanıcak korcak bişey yokki.Ailelerde bireyin bu kadar özeline de girmesin artık.Eğer girersede herhalde elleri kelepçeli tutuyolardır.

0|0
    0|0
    • Seks ve cinselliği ayıran bir nokta vardır. Cinselliği bekaretini kaybetmeden de yaşayabilirsin. Ben neden evlilik öncesi bekareti kaybetmeyi uygun görmüyorum sana şöyle açıklayayım. Dinsel ve namus yönünü geç. Bence insan ilkini evlendiği kişi ile yapmalı. Tamamen duygusal bir şey. Bu açıklaması ok ?

• Evet ondan bahsediyorum.

• Tekrar özür dilerim sabah sabah sinirlendisen.

• bence kadınlarda orgazm olamamanın altında bu neden var.

1|1
    0|0
  • ben de evlenmeden cinselliğe karsıyım fakat biz erkekler içgüdüsel olarak etrafa tohumlarımızı salmak istiyoruz. saygı dahilinde bence sorun yok fakat o adam ilişkiden sonra hayatını birleştirmeyecekse o erkek olmaz olsun.

0|0
    0|0
  • utanmayın utandırın!

1|0
    0|0
  • erkekler siz utaniyomusunuz ? :D:D

0|0
    1|1
  • hopp bayan dedi erkekler hep burdayız :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynı senin gibi düşünüyorum.

1|2
    0|0
    • Ne mutlu sana :)

• Ben sadece okuyorum bayanlara sorulmuş bir soru sonuçta :)

Ama bayanlardan gelecek cevapları merak ediyorum doğrusu bunu takip edicem :) soruyu yani

• evet utanırlar.

• Bu cinsellik dedigimiz doga ustu kildiginiz olay yerine farkli seylere odaklansa insanlar belkide daha farkli yerde olabilirler. Benim için cinsellik iki kisi arasinda yasanir ve biter. Ardindan 3. sahislarla bu durumu konusmak kadar igrenç birsey yok. Burada fantazilerini anlatan bir çok kiz var. Bazen okurken vay be diyorum Turkiye gibi bi ulkede boyleyse artik...Her neyse beynimizi tanimak yerine vucudumuzu taniyalim bence.

1|0
    1|0
  • Cinselliğin bastırılması sürekli, ilerde birçok şeyde olduğu gibi cinsel yaşamda da çook büyük sıkıntılar yaratıyor bunun çook örneğini gördüm ve insan sevdiği inandığı güvendiği insanla neden yaşamasın.

0|0
    0|0
  • helalimle cinsellik yaşamaya utanmam, ama dinimiz de evlenmeden önce cinsellik yasak olduğu için yapmıyorum, yoksa elalem ne der diye bi korkum yok, Allah korkusu var.. tabi sex çok doğal bişey ama yarın bigün beni bırakıcak olan erkekle yüzeysel ilişkiye gireceğime sabrederm evlendiim kişiyle normal ilişkiye girerim diye düşünüyorum

1|0
    0|0
    • Buda güzel bir düşünme. Toplum ile alakası yoksa elbette buda olabilir. Allah'a sonsuz inancı ve korkusu olan biriyim.

Yükleniyor...