Zayıflamak isteyen ama mutlu sona bir türlü ulaşamayan arkadaşlar gelin anlatın derdiniz nedir?

Evet arkadaşlar bir süredir bu tip sorular soran arkadaşlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Bu soruda da sizin aklınıza takılan sorulara dilim döndüğünce cevap vermeye çalışacağım. Benim yetişemediğim noktada bilgisine, tecrübesine güvenen diğer üyelerde yardım da bulunabilirler dilerlerse şayet.

Şimdi gelelim ben kim oluyorum da böyle bir konuda ahkam kesercesine size yardım teklif ediyorum ? Arkadaşlar ben 17 06 1999 yılından bu yana fitness vücut geliştirme ile ugraşıyorum. Ve bu spor doğasından ötürü diyet ve beslenme alışkanlıklarını da kapsamaktadır.

Şimdi en çok rastladığım aklıma ilk olarak gelen soru tiplerini yanıtlamaya çalışacağım.

*Herkes zayıflayabilir mi?

Evet arkadaşlar herkes zayıflayabilir. Buna metabolizma hızı çok düşük olan içtiği su yarayan arkadaşlar da dahil.

*Ben çok diyet denedim ya kilo veremedim ya da daha sonra verdiğim kiloları misliyle aldım sorun bende mi?

Hayır arkadaşım sorun sende değil. Diyet programları takım elbise gibidir. Hazır olanları genel popülasyon düşünülerek icat edilmiştir. Bu da demek oluyor ki size uygun diyet programı bulunmak zorunda değil. Siz programı modifiye ederek kendinize uygun hale getirmelisiniz.

*Boğazımı tutmakta çok zorlanıyorum. Nasıl kilo verebilirim bu durumda?

Bu noktada size bir sır vereceğim. Yeme içme konusundaki bütün algılarımız yanlış beslenme alışkanlıkları dolayısıyla zayıflamıştır. Örneğin bir ay boyunca tuz tüketiminizi sınırlar iseniz, ve bu bir ayın sonunda mc donalds a gidip bir menü sipariş edip yanında verilen patates kızartmasını ilk olarak ağzınıza atarsanız ne demek istediğimi net bir şekilde anlayacaksınız. Aynı durum şeker için de geçerlidir. Tad alma eşiklerimizi her sevdiğimiz besini abartarak tükettiğimizden dolayı aslında yemek istemeyeceğimiz kadar tatlı ve tuzlu besinlere aşeriyor durumdayız. Çözümü basittir. AZALTARAK YOK EDECEKSİNİZ.

* Zayıf olmama karşın selülitlerim var neden böyle?

Arkadaşlar vücuttaki yağların yüzde olarak bir değeri vardır. Şayet 165 boyundaki 52 kilo ağırlığındaki bir hanım kızımız % 19 yerine %26 yağ yüzdesine sahip ise her ne kadar hoşlanmasa da portakal kabuğu görünümünü vücudunun muhtelif yerlerinde taşıyacaktır. Çözümü orta zorluktadır. Fakat emek ve zaman gerektirir. Bilinçli spor ve diyet bu işin üstesinden gelecektir.

*İstediğim kiloya ya da vücut şekline kavuştuğumda bir daha eski günlerdeki gibi nutellaya çikolatalı gofret banıp yiyemeyecek miyim? Hep böyle mi yaşayacağım?

Sağlıklı yaşam geçici heveslerle üstesinden gelinecek bir felsefe değildir arkadaşlar. Uygulaması her ne kadar çok zor olmasa bile süreklilik arzettiğinden ötürü bunu bir alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Arada çok yağlı da yediğiniz günler olacak çok şekerli de yediğiniz günler olacak ama asla eskisi gibi olmayacak. Evet sıra sizde buyrun

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• 166 boyunda 54 kılo dolaylarındayım ve yaklasık 2 aydır fıtness salonuna gıdıyorum hemde en az haftanın 4 günü her gıttıgımdede 600 ıle 800 kalori arası yakmadan salonu terketmıyorum bu sure zarfında ılk ay kılo aldım ve ıkıncı ay derhal kendımı toparlayıp 1800 yağ oranından verıp 600 grda kas kazandım fakat bırturlu 50 kıloya dusemıyorum ve bu 50 kılo benım ıstedıgım ıdıal kılom gecen yaz bu cıvarlardaydım ve kendımı cok daha ıyı hıssedıyordum ne yapmalıyım?

0|0
    0|0
    • Öncelikle doğru yolda olduğunuzu söyleyebilirim. Çalışan kaslar bir miktar su tutarlar. İlk ay aldığınız kilo bununla ilgilidir muhtemelen. Ya da beslenme alışkanlıklarınız sportif yaşamanızı desteklemiyor. Tuzu ve şekeri hayatınızdan yavaşça çıkartın. Bunlar vücudunuzda su tutulmalarına neden olur. Bolca su tüketin. Tuz ve şekeri belirli bir süre terk ettiğinizde rahatlıkla 2 kilo kaybınız olacaktır. Sonrası sporla birlikte yavaşça gelecektir. Biraz daha sabretmelisiniz.

• Siz amaçladığınız vücuda çok yakınsınız. Hiç istikrarınızı bozmadan böylece devam edin. Ağır olması kalıcılığını arttıracaktır verdiğiniz kiloların

• ben 50 kiloya inmeyi can-ı gönülden istiyorum diyet listesi bile yazabilirsiniz uygularım

Kızlar Ne Diyor 8

• benimde 2-3 kg fazlam var vermek istiorum ama nasıl=((

0|0
    0|0
    • Öncelikle yapmanız gereken şeker ve tuzu hayatınızdan bir süreliğine çıkartmak bu sayede 1-2 kilo kaybınız olacaktır. Bunun haricinde günlük kalori alımınızı üçte bir oranında azaltmalısınız. bu da sizin bir ayda 1-2 kilo daha kayıp etmenize neden olacaktır.

• saol ama stresten daima aklıma yemek yemek geliyor=(

• Stresinizi atmak için yemek yemeyi seçmeniz çok büyük sıkıntılar doğuracaktır. Bir spor salonuna yazılmaya ne dersiniz. İnanın orada atacağınız stres fazla yemekten daha fazla olacaktır.

• ben 162 boyundayım kilom 58 . çok değil 3-4 kilo vermek istiyorum 54 ü görmek istiyorum . okula servisle gidip geliyorum her gün mutlaka 2 tane çikolatalı kek yiyorum alışkanlık olmuş. sınav haftaları ders çalışırken yediğim abur cuburun haddi hesabı yok . çok az dahi aç olsam çalıştığım dersten hiç bişey anlamamış gibi hissediyorum kendimi ve gidip bişeyler atıştırıyorum . akşam yemeklerini hep 20,30 gibi filan yiyoruz . ben böyle nasıl kilo vericem ? :S

0|0
    0|0
    • Öncelikle abur cuburu çıkaraksınız hayatınızdan haftada sadece bir gün o da bir tane olmak üzere kendinizi ödüllendirmek amacıyla yiyeceksiniz. Bunun haricinde suyu soğuk içmelisiniz metabolizmanızı ateşleyip durduk yerde kalori yakmanızı sağlayacaktır. Abur cuburu bende çok severim. Lakin 3 günde bir kere dondurma yerim. Kendimi tutmam şart değil belki ama başka türlü bu işin sonu yok ki bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz.

• çok teşekkürler :)

• Rica ederim.

• Çok istikrarsızım arkadaş. Bir hevesle başlıyorum diyete, spora.. Sonrası malum; mutsuz son.

0|0
    0|0
    • İstikrarı sağlamak zordur evet ama imkansız değildir. Hedef belirlemelisiniz kendinize. Bir çıta olmalı ortada yoksa anlamsızlaşır çabalar. En güzeli kendinizi yormadan protein tüketiminizi karbonhidrat tüketiminize göre gözle görülür düzeyde arttırmanız. Aynı gramajdaki yüz gram tavuk eti yüz makarnaya göre sizi çok daha uzun süre tok tutacaktır. Proteinin bu özelliğinden faydalanırsanız diyet programları sizi o kadar da yormaz.

• bunu yazı kategorisinde yayınlamalısın,soru formatında değil içerik.

0|0
    0|0
    • Yazı formatında yayınlamayı düşündüm fakat interaktif bir şekilde burada olduğu gibi bilgi paylaşımı olmayacağından ötürü vazgeçtim.

• 1.60 boyundayım 71 kiloydum yememden kıstm 2haftada 69.1 kilo oldum sabahları 2dilim ekmek ve kawaltım normal olark yapıorm öglen dısarda oldugm için ekmek arası yiyordm ama artık sadce corba içicem aksmları 1dilim ekmek we az yemek yiyorum saat 7den önce bu seklde kilo werebilirmiyim

0|0
    0|0
    • Belirli bir donem boyunca bir miktar kilo verirsiniz ama tikanacaginiz bir nokta gelecek bu durumda yapmanız gereken beslenme düzeninizi protein uzerine kurmak ve çok az miktarda karbonhidrat tüketmek durumundasiniz protein ağırlıklı besinlere ornek olarak yumurta peynir baklagiller kırmızı ve beyaz et verilebilir sizi daha tok tutacaktır böylelikle diyetiniz daha kolay gelecektir

• 10 kilo fazlam var 1.60 boyunda 60 kıloyum 50 hatta 49 olmak ıstıyorum cunkü ince kemkliyim. sabahları kahvaltımı kesınlıkle yaparım öğlense elımden geldıgınce az yerım her ne varsa o gunumde akşam 5 ten sonra yemıyorum kesınlıkle. meyve olabılır belkıde. yaklaşık bır ay sonra haftada 3-4 gun spor yapmaya başlıycam. sızce bır ay boyunca ne kadar verebılırım bu durumda?

0|0
    0|0
    • Bir ayda muhtemelen sıcakların da etkisiyle 2-3 kilo verebileceksiniz. Fakat önerim size 6 aya yayın bu durumu çünkü fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmanız o kadar vakit alacaktır.

• sıkılaşmak istiyorum nasıl olacak spor salonuna gitmek dışın da

0|0
    0|0
    • Salona gitmek istemiyorsanız , evde her türden ev işini yapmalısınız. Yerleri silmek süpürmek bulaşık yıkamak ütü yapmak. Çamaşırları katlamak halı silmek bunları yapmak hem sizin daha sıkı olmanızı sağlayacak hem de ev için faydası olacaktır.

• :))))

• 1.60 boyunda 78 kg ve 24 yaşındayım.bu durum beni çok üzüyor.ama kilo veremiyorum spor salonuna gtmeye vaktimde yok evde neler yapabilirim ..lütfen yardım edin.nasıl kilo vercem ben.ayrıca birtürlü yememden kısamıyorum.

0|0
    0|0
    • Öncelikle hareketli yaşamı benimsemelisiniz. Evde olduğunuz sürede sürekli oturmak ya da uzanmak yerine kendinize iş icat edin. İnanın kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede çok büyük değişiklikler geçireceksiniz. Yediğiniz yemeği azaltmanız da şart. Ama evde boş durmayın yorun kendinizi iş yaparak. Spor yapamasanız bile kalori tüketiminizi direkt olarak arttırmış olacaksınız.

• denicem bunu çok teşekkr edrmm..:)

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 2

• kardeşim sen nasıl saglıklı kilo alınır onu söyle :)

vücud geliştirme programını yazsana kilo almak için olanı

0|0
    0|0
    • Kilo almak için öncelikle yavaş bir şekilde midenin alım kapasitesini arttırmalısın. Anladığım kadarıyla metabolizman hızlı bundan dolayı kilo almakta zorlanıyorsun. Programa gelince temel program bellidir. Senin yapman gereken ise düşük tekrar sayıları ile çalışmaktır. Örneğin 4 set 12 tekrar yerine 3 set 6-8 tekrar yapmalısın tüm hareketlerinde ve kendine göre büyük ağırlıkları seçerek zorlamalısın. Yediğin yemek miktarını bir anda değil yavaş şekilde arttır ki miden rahatsızlanmasın.

• teşekkürler kardeşim

• Rica ederim.

• 178 boyum 90 kilom var. Göbeğimden oldukça fazla rahatsız olmaya başladım. Sanırım obeziteye ramak kaldı. Neler yapabiliriz?

0|0
    0|0
    • Öncelikle bir hedef belirlemelisiniz. Muhtemelen 20 kilo kadar bir fazlamız var sağlıklı bir hızda 1 sene süreceğini baştan belirteyim. Mutlaka bir spor salonuna yazılıp 1 senenizi ayırmalısınız buna. Diyetle bunu desteklemek gerekecek haliyle. En basit haliyle yediklerinizi ilk etapta üçte bir azaltarak başlayabilirsiniz. Bu sizi yormayacaktır. Ve balık yağı hapı tüketmelisiniz. Bu sizin sporda harcağınıza yakın bir kaloriyi durduk yerde yakmanız anlamına gelecektir. Dozajını yüksek tutarsanız.

• sanırım bir yerden başlamak gerek . tavsiyenize uyacağım. teşekkürler

• Rica ederim.

Yükleniyor...