Doğum kontrol mü, ertesi gün hapı mı?

Doğum kontrol hapını akşam kullandığımda sabah kusuyorum. Her zaman bu böyle, marka modeliylede alakası yok. Hepsi kusturuyor. Ertesi gün hapı kullanma mı önerir misiniz bu durumda? Sizce ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
Ertesi gün hapını hergüne kullanıcağımı yazdığımı hatırlamıyorum. Doğum kontrol hapını kullanamıyorum. Ertesi gün hapını hergün kullanayım yazmadım. Şüpheli olduğum zamanlarda kullanırım işte. Fakat doğum kontrol kusturuyorsa, ertesi gün hapı daha kötü yapabilir mi onu soruyorum. Ya da neden kusuyorumdur?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Ertesi gün hapını senede sadece 2 kez kullanabilirsin, bazı arkadaslar ayda 1 demis ama bu cok fazla. Doktorlar senede 2 kereden fazla kullanılmasını önermiyor. Yoksa ciddi saglık problemleriyle karsılasabilirsin.

Doktoruna gidip dogum kontrolü hakkında bilgi almanda fayda var. Spiral veya igneler ile de dogum kontrolünü yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Bu kadar tehlikeli bir şeymiş demek. O kadar reklamı yapılıyor heryerde. ://

• Son care olarak kullaniyorsun ertesi gun hapi dogum kntrolu hapi degil.

Erkekler Ne Diyor 5

• Hı hı evet. Her cinsellikten sonra ertesi gün hapı kullan. Hiçbir sorun olmaz. Daha sağlıklı hem senin için.

0|0
    0|0
    • Doğum kontrolde kusuyorum napayım? Çözüm arıyorum işte, şüpheli olduğum durumlarda kullanırım

• Cahilin anlamını da bir öğren gel.

• Yav hee

• ertesi gün hapı ayda bir alınır.sen kordonları bağlat kesin çözüm

0|0
    0|0
  • kondom kullandır o zaman

0|0
    0|0
  • ters tepkı verıyordur icme alerjı yapar

0|0
    0|0
  • kusman kötü cünkü bildiğim kadarı ile ertesi gün hapı dediğimiz norlevoyu içersen ve kusarsan bir işe yaramıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Akşam alıyorum. Kana falan karışıyor yani. Sabah kalktığımda aşırı mide bulantısı oluyor, midem bomboş ama ne varsa kusuyorum işte

• kadın doğum uzmanına bir sor :S bnce

• Muhtemelen sorucam bu gidişle, ya da et ete devam

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu durumu bir doktor ile konuşmalı, öyle karar vermelisiniz. Ertesi gün hapı, etkilerinden dolayı en son çare olarak kullanılmalı. Ancak bir "hata" durumundan sonra 72 saat içinde engellemek için kullanılmalı.

Doğum kontrol hapına bir şekilde alışmanız, veya size olumsuz etkilerde bulunmayan bir doğum kontrol hapı bulmanız size ciddi faydada bulunacaktır. Bunun için bir doktora gitmelisiniz.

0|0
    0|0
  • ertesi gün hapı her gün kullanıcacak bir şey değildir. Ayda en fazla 1 kez kullanılabilir. Yüksek miktarda östrojen hormonu içerdiği için , ilişki esnasındaki kaza durumları dışında kullanılmaması öneriliyor. Bunlar da kondom yırtılması, spiral kayması , tecavüz gibi olaylar. Siz başka yöntemler deneyin.

1|0
    0|0
    • Hergün kullanacağımı yazmadım zaten. Sadece doğum kontrol kusturuyor, napayım diyorum. Yinele teşekkürler

• ona alternatif olarak ertesi gün hapını yazmışsın. okuyoruz kör değiliz.

• Tamam da, açıklamayı uzun tutmadım. Ne zaman ne ara nasıl kullanacağımı yazmadım. Okuyosunda, anlamada var bir şeyler

• Dogum kontrol hapini hergunu gectim yani her ay falan da icmemelisin.belli bir yarari var ama zararida var yani. bir kadin dogumcuya görün derim kafandan iş yapma

0|0
    0|0
    • Doğum kontrol hapı hergüne içiliyor ve her ayda içilebiliyor. Gerçi ben içemiyorum. Doğum kontrol hapı, ertesi günün zayıflatılmışı tarzı bir şey diye düşünüyorum. Ertesi günü alsam 1 hafta boyunca kusarım herhalde. En iyisi bir Google a bakayım, neden küsüyor olabilirim

• Vulamazsan sebep doktora git ama bulursanda git cunku herkezin bunyesi farkli

• Dogum kontrol degil ertesi gun hapi diycektim konu zaten o degil

• Karşı taraf korunsa?

0|0
    0|0
Yükleniyor...