Kız arkadaşınızın bakire olup olmaması önemli mi?

Geçmişte aşık olmuş ve sevmiş biri o. Ama unutmuş artık sizi çok seviyor. Ama onunla beraber olmuş. Ona güvenebilir misiniz? Hala eski erkek arkadaşını düşündüğünü düşünür müsünüz? Onu sevebilir misiniz? Ve en önemlisi bakire olmadığını size ne zaman, ilişkinin hangi aşamasında söylemesini istersiniz?

0|0
2|21

En İyi Erkek Görüşü

• Sevdiğim kadın benim için çok özeldir. Onun ruhuna aşık olurum, kalbinde yaşarım. Onu "o" olduğu için severim. Hayatının benden öncesindeki yaşananlar hakkında söz söylme hakkım yoktur.

Sevgilimi geçmişinden dolayı yargılamam. Yaptığı şeylerin arkasında durmasını isterim. Onun hakkında geçmişine bakarak değil, bugününe bakrak karar veririm.

Daha önce cinsel deneyimi olabilir. Metalaştırılmış bir zarı olmayabilir. Sevdiği kişiyle de olmuş olabilir, bir çok kişiyle de olmuş olabilir, başka şekilde de olmuş olabilir. Onun cinsel deneyimleri benim için problem değildir, olamaz da.

İsterim ki eğer yaşamışsa birşeyler, sevdiği erkekler isteyerek yapmış olsun. Onun hala onu unutamadığı gibi takıntım olmaz. "Bakirelik" kavramına anlam yüklemem. Cinsel deneyimi olmuş demek isterim. Bir zar, hele ki bozuk parada küçük,incecik bir zara garip anlamlar yüklemem. Bunu bana açıkça söyleyebilmesini isterim, ona da zaten bekaret hakkındaki düşüncelerimi yeri gelince açıkça söylerim.

Ben bir kadının ilk ilişkisini değil, yaşadığı en güzel ilişkiyi hatırlayacağına inanırım. Bu nedenle eskiye takılmam ve ona en güzel en asil duyguları, ona kadın olmanın tadının en özel şekilde yaşatmak isterim. Bilirim ki o, ilki bir anı olarak, en güzeli bir unutulmaz olarak saklayacak.

Sevdiğim kadın benim hayatımın anlamıdır, ona herşeyde güvenmek isterim. Güven önemlidir. Güven içinde şeffaf olmak gerekir. Karşılıklı aramızda gizli birşey olmamalı.

Ama meraklıyımdır, sorular sorabilirim, bu sevgilimi rahatsız edebilir. Bendeki kedinin ölümcül merakı sadece..

Ona sımsıkı sarılırım. Alnından öperim ve gözlerine bakarım.. "seni seviyorum prensesim" derim..

Benden önce yaşananlar değil benimleyken yaşanacaklara bakarım. Aldatırsa affetmek, aldatmak kazayla olacak birşey değil. Mutsuzsa aldatmak yerine ayrılmak daha iyi bir davranış olacaktır.

Aşkım bakire değilim derse ona yine sarılır ve "önemli değil hayatım, bunu isteyerek yaptıysan ne mutlu sana. hepimizin sahip olduğu bir duyguyu yaşamışsın" derim ve öperim. Önemli olan bizim birlikte yaşayacaklarımızdır.

Eğer eski deneyimlerinden kötü anıları varsa işte o biraz zorlar. Önce o sorunları aşmak için çabalamamız gerekecektir. Sevgi bunları da aşmamıza yardım eder süphesizki.

Sevgi kalptedir, bir zara bağı değildir. Zaten bekaret kadını seviye atlatan birşey değildir. Bir kadın, kadın doğar kadın ölür. Hayatındaki en büyük basamağı anne olunca atlar. Cinsellik kadın ve erkek hepimizin ortak özelliği ve en doğal hissidir. Bunu yaşadığı yada yasamadığı için kimseyi yargılamak kimseye düşmez.

Saygı ve sevgidir önemli olan, gerisi teferruattır.

12|3
    1|2
    • bu arada kadın, rafta satın alınmayı bekleyen havası alınmış konserve değil, sosyal bir varlıktır.

elbetteki kişilerin istedikleri gibi yaşamaları benim için sorun değildir.

bekaret kadını sömürmeye ve sindirmeye çalışan erkek hegomanyasının bir ürünüdür.

• Ben şunu aşamıyorum. Örnek eşim çok güzel bir kadın. Bir erkeğin ona bakarak şehvet duymasından ona yiyecekmiş gibi bakmasından rahatsız oluyorum, bırakın onun bir başkasıyla sarmaş dolaş yatmasını nasıl hazmedeyim? Bunun zarla falan alakası yok, konu o değil. Kıskanmak mı? belki biraz, fakat tüm duygu kıskanmak değil. Başka şeylerde var. ifade edilemez. Sevdiğini nasıl beraberken paylaşamazsan, senden önce paylaşılmış olmasını istemiyorsun. gibi birşey. Düşüncelerini bekliyorm kadehteki yakamz

• benimleyken yapmasın da benden öncesi onun kendi hayati Olmadığım bir zaman dilimi için onu yargılayamam, sorumlu tutamam Kimsenin ilki ve teki değiliz.. Haliyle ancak kendi bulunduğumuz zaman dilimiyle ilgili yorum yapabiliriz.

Erkekler Ne Diyor 20

• dün başka-benzer bir soruya yaptığım yorumu aynen buraya da alıyorum: link

katılır mısınız bilmem ama şu bir gerçek ki toplumumuzda bakire olmayan kıza or***u gözüyle bakılıyor...erkeklerin çoğu karısının bakire olmasını istiyor, sevgilisinin değil. onun bekaretini ilk o bozmak ister gerdek gecesinde. yani nice kişilerin uğraştığı ama yanaşamadığı-fethedemediği o "vaat edilmiş" topraklara kıyıdan yanaşıp girmek, kilit bölgeye varıp, kale kapısını açarak girmek ve oraya kendi bayrağını dikerek "buraların sahibi benim lan" demek ister...

ama artık günümüzde bu bekaret kavramı anlam değiştirdi. "bedenin bakire olmuş ne fark eder, ağzında kimbilir kimlerin çocukları var" diye bir tweet okumuştum twitterda. doğru, artık seks kavramı vajinallikten çıktı. artık bunun oralı, analı var. belki vajinal bakire bulabilirsiniz ama komple bedensel zor gibi artık. hem vajinal olarak bir sorun çıkmaması için anala-orala yönelme var...

aslında bedenin vajinal bekaretinden çok hatun kişinin kişiliği önemli, aynı bedensel güzellik kavramındaki gibi. kız istediği kadar bakire olsun, güzel olsun, karakteri-kişiliği bir halta yaramazsa al at çöpe... zaten kişinin bilerek-isteyerek cinsel ilişkiye girmesine, eğer 18 yaşını doldurduysa, kimsenin laf etmeye hakkı yoktur. üstelik ben bir erkek olarak istediim şekilde bir cinsel ilişkiye girerken ve bu konuda kimseye hesap vermezken, evleneceğim kadından da bunu beklemem anlamsız olur. ha tabii burada beklemem anlamsız derken vajinanın yolgeçen hanına dönmesini de kast etmiyorum elbette...

bir de şu var, aslında erkeğin bizzat kendisi, evleneceği kadının bekaretine önem vermez. çünkü gerçekten seviyorsa buna önem vermez, görücü usulüyse şartlar, olaylar, vs. o noktaya getirmiştir. erkeğin bu noktaya eğilmesinin sebebi toplum. çünkü toplum erkeklere "evlendiğin kadın bakire olmalı" fikrini dayatıyor, aynı şekilde toplum kadınlara da "evlendiğinde bakire olmalısın" diyor. ki bu sebepten dolayı zaten kadınlar bu kasıntıdan dolayı evliliğe 1-0 yenik başlıyor. bu yüzden kasılıyor, zevk alamıyor, "ya gerdekte kan akmazsa" korkusu oluyor. eğer erkek kültürlüyse ve kız gerçekten bakireyse bunun zarın esnekliğinden olabileceğini ya da az da olsa bazı kızlarda zarın doğuştan olmayabileceğini bilebiliyor, doktora gidiliyor, aksi durumda ise gelsin dayaklar, küfürler, babaevine göndermeler... dediğim gibi aslında erkeğin bizzat kendisi değil toplum bunu dayatıyor. "duydun mu filancanın evlendiği kızdan ilk gece kan gelmemiş, kız değilmiş meğer" ya da "filancanın kızı kız çıkmadı" filan...erkeğin arkadaşları için, erkeğin annesi-babası için daha önemli bu husus. evlenmediğimden halen var mı bilmiyorum ama kanlı çarşaf muhabbeti vardı. erkeğin annesi kan var mı diye kontrol ederdi...

eğer o artık "gerçekten" geçmişte kalmışsa ve birbirimizi gerçekten seviyorsak önemi olmaz. iş ciddiye bindiği takdirde söylenmesi uygun olur.

4|0
    1|0
    • bir de şu var, istemesek de doğada var olan bir şey: tecavüz... kız tecavüze uğrayıp bekaretini yitirdiyse ne olacak? zaten o acıyı yaşamış, belki hayattan-aşktan-cinsellikten soğumuş, ona yardım edeceğimiz yerde bir de biz mi vuralım... ama maalesef burada da aynı toplumsal durum geçerli: tecavüze de uğrasa, kız, bekaretini kaybettiği için kötü kız, istenmeyen kız oluyor...

• Önemli.

ilk sevişme sırasında söylemeli. ve bakire OLMASIN mümkünse

23 yaş ve üstü için konuşuyroum ben tabi...

2|1
    1|0
  • ben bakire değilimki onun bakire olmasını bekleyeyim erkek istediğini yapacak kadın yaptımı suçlu olacak çok saçma değilmi. eğer ben geçmişimde beraber olduğum kadınları düşünüyorsam oda düşünüyordur. ben birlikte olduğum kadının geçmişiyle değil. bana evet dedikden sonrasıyla ilgilenirim.

2|1
    0|0
  • Mümkünse olmasın bir zahmet. bakire kız itici gelir bana cinsel olarak

2|0
    1|0
  • sonu evlilikle bitecek bir ilişki ise benim için önemli, fakat gerçekten iyi niyetle birisine inanmış güvenmiş veya kandırılmış ve bu yüzden bekaretini kaybetmişse bunu anlayışla karşılayabilirim.

şöyle de bir durum var, bazı kızlar herşeyi yapıyorlar, ters ilişki dahil, sadece bekaretini vermiyorlar, bu daha kötü...

1|0
    0|0
  • Önemli değildir. Güvenirim. Eski erkek arkadaşlarından birini düşündürtmeyecek kadar özgüvenim yerinde. Severim, seviyorum.

Ayrıca bakireliği takıntı haline getiren insanların tırt insanlar olduğunu düşünüyorum.

5|0
    1|1
  • hayır değil tabii ki.seviyorsan kızlık zarını veya ondan gelecek iki damla kanı sevmiyorsun.sonuçta hayat benim için onunla başlamadığına göre onun için de benimle başlamamıştır.sevgilimin bu yaşa kadar hiçkimseyi sevmemiş olması aşık olmamış olması olağan birşey mi?

2|0
    1|1
  • ben bu yasima geldim ve bakirim bundanda mutluyum sevgilimnde bakire olmasini istemek hakkim aksi bir seyi asla kabul edemem ne kadar sevsemde seveyim herseyi siler atarim benim acimdan kabul edilemez bisey

2|3
    3|1
  • ya insan gerçekten severse öyle konuları fazla takmayacktır ama ailesine baglı insanlarda bişey vardır ailem istemio onların sözünden cıkamam felan die bn o kişinin çok sevdigine inanmıyorum bnce insan seviyosa kalpten yürekten onları gözü görmez bile

0|0
    0|0
  • Bence çok önemli tabikide kişiye ve durumuna göre değişir ama genellikle bakire olmayan kızla hemen yatma düşüncesi ortaya çıkıyor. Bakireyse ona göre davranış değişiyor.Evlenmemiş bir erkek kadınını bakire ister.Ama boşanmış erkek için önemli değildir budurum.

0|1
    0|0
  • bana göre önemlidir ya mümkünse ilişki başlamdan söylerse en hayırlısı olur hiç değilse birbirimizin vakitini öldürmüş olmayız.

1|0
    0|0
  • Bakireliği umrumda değil karakterli olsun benim için yanı yalan söylemesin yada başka yollara başvurmasın. Bana herseyi acık acık sölerse zaten ben ona ömrümün sonuna kadar güvenirim. Onu düşünüyorsa benim yanımda işi olmaz zaten. Belki bakir biri olsam önemserdim onu bilmiyorum yani kendimi tek eşime saklama düşüncem olsaydı eğer karsımdakininde öyle olmasını isterdim. Ben yaşadım unuttum karsımdakide benim gibi düşünen birisi ise sorun olmaz. Beden ile değil ruhu ile benim olsun yeter o bana.

1|0
    0|0
  • zor bi konu kendimle bile çelişiyorum.. ama evleneceğim vakit bakire olmasını düşünmem sanırım beni her konuda anlayıp rahat takılıp mutlu etmesini isterim diye düşünüyorum..Tabi ama bi de bakirenin tadına bakmak gerek..

0|0
    1|0
  • aşk sahiplenmektir .hep senin olmasını istersin ama birde hayatın diğer yüzü var.karşındaki kanlı canlı bir insan.evlendiğinizi düşünün.ikiniz mi evleniyorsunuz yoksa sadece sen mi evleniyorsun

0|0
    0|0
  • Güvenirim. Düşündüğünü düşünmem. Severim. Hemen söylesin. Önemli değil.

3|0
    1|1
  • erkekler bir sürü kızla beraber oluyoda bakir kalabiliyosa sizin yaşadığınız 1-2 ilişki evlilik veya ciddi bir ilişkiyi neden başalatmasına engel olsunki rahat olun bence kendinizi yok yere suçlamayın sonuçta sizde bir insansınız...

1|0
    1|0
  • bedenin bakire olması önemli değil ruhu fahişe olmasın...

1|1
    1|0
  • bu karşındaki kişinin karakterine bağlı, eğer biraz muhafazakar biriyse sorun olabilir.

Şahsen benim için sorun olmaz ve böyle bir konuyu konuşmak istemem.

0|0
    0|0
  • ilişkinin basında söylemesini isterim ki sonra öğrenirsem oros.u sanabilirim. benim şahsi görüsüm bakire olmamması daha iyi cünkü kızlık bozmak büyük sorumluluk ve vicdan azabı getirir... Kızı seviyorsam önemi olmaz :)

0|0
    3|1
  • en basında daha ilişkiye girmeden söylersen erkek buyuk ihtimal kabul eder ama dereyi gecene kadar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yaşına göre değişir elbet

tamam şimdi bakire olup olmamasına takan insanlara deli oluyorum ama 13yaşında bekaretini kaybeden biri de hiç normal değil

0|0
    0|0
  • benimki bu yüzden bırakdı ailem istemez dedi..bende sevmiyorsun o zaman dedim..

0|2
    1|0
    • iyi yapmışsın .sevseydi bırakmazdı zaten.hep diyorum ya.bekaret kişisel değil toplumsal diye.aslında onun umrunda bile değil gerçekte .sadece ailem ne der diye düşünüyor

• yeni ayrıldığın sevgilin mi bu yüzden seni istemedi burcum ?

• evet canım...evlenmem senle isterse ayrıl dedi..bende tamam bitsin o zaman dedim..

Yükleniyor...