Varikosel ameliyatı çocuk sahibi olmak için işe yarıyor mu?

lütfen bilgisi olanlar cevaplasın Önemli.

Eşim varikosel ameliyatı oldu. çocuk sahibi olabilmemiz için. bu ameliyatı olan varmı en önemlisi olduktan sonra çocuk sahibi olan?Olduysa ne kadar zamanda?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Varikosel nedeniyle sperm sayısında düşüş meydana gelebiliyor. Eğer ameliyat öncesinde sperm testi yapıldı ve canlı sperm olduğu ama sayısının düşük olduğu tespit edildi ise; ameliyat neticesinde kan akışının normalleşmesi sayesinde kısa sürede sperm sayısı yükselecektir. Benim bir arkadaşıma bu ameliyat önerilmişti ve ameliyattan 2 ay sonra sperm sayısı istenen düzeye ulaşmıştı.

Tabii sperm sayısı gebelik için önemli ama sadece buna bağlı değil. Hiç sorun olmasa ve doğru zamanda birleşme olsa bile gebelik ihtimalinin çok yüksek olmadığı biliniyor ki hiçbir sağlık problemi olmayan tamamen normal bir çifti ele aldığımızda, kadının tek bir adet döneminde, her gün ilişkide bulunsalar bile, gebe kalma olasılığı sadece %25'dir. ( link )

Hayırlısıyla olur inşallah.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Varikoselle kısırlık arasındaki ilişki nedir link

0|0
    0|0
    • çok sağolun izledim . çok iyi geldi.

• bence çocugun olur ameliyata gerek yok ameliyattan önce çok saglıklı bir oglum oldu şimdi 18 aylık.9 ay önce ameliyat oldum şimdi hergün agrım var.hiç faydasını göremedim.agrılarım arttı.hersabah agrıyla uyanıyorum.kısacası ameliyat olduguma pişman oldum.

0|0
    0|0
    • ameliyat oldu eşim.inşallah dediğiniz gibi olmaz. korktum şimdi

• inşanlah allah şifasını versin.belki benim doktor beceremedi korkma.

• Tek başına ameliyat mucize yaratmıyor.Spermlerin miktarını azaltıp hareketliliğini artırıyor.Eşin evde klozete oturduğu zaman soğuk su ile yumurtaları ıslatsın..Soğuk su sperm hareketliliği için çok faydalı..Asıl konu sensin. Kadın yumurtası ne kadar sağlıklı ve olgun ise o kadar kolay dölleniyor. Ve güzel bebek oluyor..Ameliyat sonrası çocuğu olanda var, olmayanda.. Kafana takma..Üç günde bir devam...

0|0
    0|0
  • Bildigim kadariyla cocuk sahibi olmak icin yapilan bir ameliyat degil ama sonuclarindan biri sperm miktarinin artmasi.. Varikosel hastaligi bir damar hastaligi bu nedenle zamanla kisirliga kadar ilerleyebiliyor erken mudahale onemli... Sonuc olarak sperm miktarinda dusus oldugundan cocuk yapilamiyor sanirim tedavi ile duzelmesi mumkun..

0|0
    0|0
  • ben oldum iki taraflı. hücre sayımda ciddi oranda yükselme oldu. hareketsizliğde hallederseniz erkek açısından problem ortadan kalkar 5 yıl sonra çocuğum oldu allah sizede nasip eder inş.

0|0
    0|0
  • Kadın yumurtasının en güzel sağlam, olgun olduğu yaşları 17 -22 arası..Yaş büyüdükçe 35 ten sonra yumurta kalitesi düşüyor..İçki ve sigara kullanılıyorsa daha kötü..Konuyla ilgili ek bilgi..Bebek isteyen bayanlar geç kalmayın.. Saygılarımla.

0|0
    0|0
  • Ben oldum evli değilim ama ameliyat olmadan önce doktoruma defalarca sordum hiç bir sıkıntı olmayacağını söyledi.

0|0
    0|0
  • bı arkadasım olmstu sağlıklı ıyı ama evlı değil ama cocuk konusunda bı sıkıntı olur mu bilmem ama inş Allah size bi cocuk nasıp eder bı sıkıntı olmaz. ..

0|0
    0|0
  • Dert etmeyin bu ameliyattaki başarı yüzdesi oldukça yüksektir.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • çocuk sahibi olmaya engel olabiliyor bazı komplikasyonlar kısırlığa neden oluyor ameliyat sonrası

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• eniştem oldu 2 ay sonra teyzem hamile kaldı

0|1
    0|0
  • varikosel ameliyatı olan akrabam var yaklaşık 1 sene sonra eşi hamile kaldı geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • ayyy inş bnde kalırım:(

• kadınlardakı bu hamıle kalma ıstegını cozemıyorum :D ne guzel ya onca acıya kedere sıkıntıya gırecegınızden emn olarak vucudunuzda bozulmalar olacagını bılerek bu kadar cok ıstıyorsunuz sız kadınlar anneler ve anne adayları sızler melek olmalısınız .<3

• bir kadın ömür boyu yalnız kalamaz kadınlar üretkendir ve çocukları onların en güzel meyveleridir

• bekarken kocamda olmuş hiçde sorun cıkmadı cocugumuzda oldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...