Doğum kontrol hapıyla ilgili bir sorum var bakar mısınız?

Şiddetli regl ağrısı çekiyorum ve regl olduğum gün 3 tane falan arveles ile durabiliyorum.Kadın doğum doktoru kaş gevşetici verdi geçmezse gel doğum kontrol hapına başlatalım dedi ve ağrım geçmeyi bırakın hafiflemedi bile.Bakireyim daha önce başka sebeple falan da kullanmadım yani.Şimdi biraz baktım da kilo yapıyor, şişiriyor falan diyorlar.Cidden böyle mi? Regl ağrısı için kullananlarınız oldu mu? Bıraktığınızda ne gibi değiaiklikler oldu?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• kadınsal hastalık için kullandım evet doğum kontrol hapı
    bekaret alakası yok bakireler de kullanabilir
    şişirme şu şekil kullandığın dönemde yüzde falan geçici ödem yapıyor evet ama kilo aldırmıyor

0|0
    0|0
    • Yok bekaret icin sormadim da kilo falan aldiriyor mu diye merak ettim.Gogusleri sisiriyor falan diyorlar bir de birakinca sarkmasin :(

• özelden yaz bana sana daha açıklayıcı yazıcam o merak ettiğin kısımlarını buraya yazamıyorum bir sürü erkek okuyor biliyorsun

• tamam bir sn.

Erkekler Ne Diyor 3

• arveles en kuvetli ağrı kesicilerdendir ama herkesin ağrısını dindirecek diye bir kaide yok..ağrını dindirmiyorsa başka ağrı kesiciler kullan mesela majezik..

hem şöyle bişey var ağrıya neden olan şey prostoglandin denen bir madde..adet olacağını hissetiğin zaman ağrı kesicini kullan ve 8/10 saatte bir takrar al..böylece prostoglandin neredeyse hiç salgılanmadan adet dönemini geçirirsin...ağrı kesiciler salınmış prostoglandine etki edemiyorlar eğr salgılanma başlamışsa o madde bitene kadar ağrı çekersin...

doğum kontrol hapları adet ağrısında kullanılabiliyor , yan etki olarak ödem yapabiliyor , kilo aldırır mı bilmiyorum

0|0
    0|0
  • bence en iyi çözümlerden birisidir d.kontrol hapı ayrıca düzenli cinsel ilişki de ağrını hafifletir..

0|0
    1|0
  • Okanrain e sor o bilir mubtelasi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aktardan civan perçemi denen bitki çayını alıp iç geçer. ne hapı hap map kullanma kilonun yanında başka yan etkileride olur

0|0
    0|0
  • atıyorlar
    doğum kontrol hapı kilo yapmaz rahatlıkla kullanabilirsin ayrıca adet ağrılarına gerçekten çok iyi geliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...