Erkekler neden gay olur?

yani mantıgı varmıdır yoksa azgınlıktan, doyumsuzluktan mı yapıolar amaçları ne. Ne hissediyolar zevk alıyolarmı mesala

Güncellemeler:
peki aramızda gay olan varmı acaba...

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bu, uzman psikolog arkadaşım Oğuz Tan'ın "takıntılar" isimli kitabında, anal dönem'e kadar inen bir süreçte tahmini de olsa açıklanmıştır. SOrunu tam manasıyla okumadım ancak şöyle bir kırpıp "neden eşcinsel olunur" sorusuna uzman gözüyle cevap vermek istiyorum.

Anal dönem dediğimiz zamanda (2-5 yaş) kişinin taharet alışkanlığının, ailevi ortamda temellerinin atılması, ileride edineceği tecrübelerden tutun cinsel kimliğine kadar uzanan, belirleyici bir faktördür. Freud, bu konuya "cinsellik üzerine" adlı yazımının kontekstinde geniş bağlamda dikkat çeker. Çünkü, temelde insanlar salt manada cinsiyetsiz olarak dünyaya gelirler. İlk doğduktan yaklaşık 4-5 yaşlarına kadar kişinin, kendini karşı cinsinden ayırt etmesi gibi bir olguya rastlanılamaz. 5 yaşından sonra, çeşitli hayvani içgüdüler vasıtası ile karşı cinse karşı temel bağlamda bir kin,nefret,kıskançlık gibi duygular nüksetmeye başlar. Bu, her 5 yaşındaki çocuk için geçerlidir. Erken bluğ çağına (10 yaş) girildiğinde kişinin zihniyetinde karşı cins kavramı ve hormonal dürtülerin zihinsel yorumsaması başgöstermeye başlar. Ancak bilinmelidir ki, yaklaşık bir 1-3 yıl boyunca bir bebeğin/çocuğun kendi cinsiyetinden haberi yoktur. 4 ve 5. yılın sonunda ise karşı cinsten sadece, görünüş itibari ile farklılığı olduğu farkındalığına erişkin olur.

Özellikle ilk 4-5 yıl içinde, kişinin taharet ihtiyacınının karşılanması, onun ileride çok çeşitli psikolojik kimliklerinin ve karakteristiğinin temelinin atılmasında en etken önemdir. Kısacası, bu yaşlarda kişinin tuvalet alışkanlığında, alışıla gelmemiş bir durum başgösteriyorsa, ya da tuvalet alışkanlığı ailesi tarafından titiz bir şekilde yaşına uygun olarak eğitilmiyorsa, bu, kişinin ergenlik dönemi dediğimiz 20 li yaşlarında bir cinsel kimlik karmaşası olarak karşıkonulmaz biçimde ortaya çıkar.

Sebebi sadece anal dönem problemleri olmayıp, geç motor dönemi olan 6-7 yaşları arasındaki sosyal iletişim sorunları da olabilir. Daha önce söylediğim gibi, kişiler, bu yaşlarda kaşı cinsleri, onların sadece görünüşleri itibari ile farklı oldukları kanısına varır. Bundan ötesi yoktur. Fakat ister istemez hormonların doğal normal dengesinin artık kurulmaya başlandığı bu yaşlarda, yavaş yavaş bir erkek, bir kızın aslında kendisinden hem fiziksel, hem de duygusal bağlamda ne kadar farklı olduğu kadar güdüsel bağlamda da ne kadar çekici olabileceğini anlamaya başlar. Fakat, bu, sadece güdüsel olaraktır. İşte bu güdülerin hormonlara bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kişide bu yaşlarda, hala 4-5 yaşlarındaki gibi karşı cinse karşı olan tepkinin aynı içgüdüsel kıskançlık,kin ve nefret dolu olduğunu sezinleyebilirsek, ileriki yaşlarda o kişinin cinsel kimliğinde belli başlı sorunların nüfuz edebileceğini de tahmin edebiliriz.

Toparlarsak, 2 türlü sebebi olabilir. 1.cisi tamamen çocukken aile tarafından sıkı denetim altında eğitilmesi tavsiye edilen taharet alışkanlığı, 2.cisi ise; 7-8-9 ve 10 yaşlarında çocuğun sosyal çevrede kurduğu arkadaşlık problemleri.

2|4
    1|2
    • yanlis yorumlamissiniz. hala (!) sosyal cevre diyen pikolog kaldi. (Cunku hep vardi.) Tamam, escinselligi anal doneme indirgemeyen psikolog (!) bulun.

• ustunuze alinmayin sayin "soran", ayrica uslubumu goz onunde bulundurarak siz de lutfen uslubunuza dikkat edin. ayrica cevabim umarim sizin icin aciklayici olmustur bayan "soran".

• oldu canım tamam sagol

Erkekler Ne Diyor 20

• İnsanların cinsiyetleri bedenlere göre tanımlanıyor. Oysa insan ruhu da farklı cinsel hislere sahip olabilir. Bu durumda erkek bedeninde kadın, kadın bedeninde erkek vb de olabilir. Ben 2 değil 5 cinsiyet kurguluyorum zihnimde.

İşte bu bedene dayalı, ruhu yok sayan cinsel kimlik kavramından dolayı gaylik, lezbiyenlik, biseksüellik garipsenmekte.

Bilindiği kadarıyla insanların cinsel kimliği, 3 yaş civarında oluşur. Haliyle henüz cinsellik nedir bilinmez iken kişinin cinsel tercihleri şekillenmiştir. İleri dönemlerde ancak büyük travtaik olaylar etki edebilir, bunun dışında azgınlık, doyumsuzluk ile cinsel tercih düşünmez.

Heteroseksüel insanlar garipsese de, onlar hallerinden memnunlar ve onlar da ruhsal ve fiziksel zevk alıyorlardır, almamaları için de bir neden yok. Kişisel tercihleri olduğu için de, keyifleri bilir.

1|3
    0|2
  • karşı cinse yaklaşamayan erkek kendi cinsine yönelebilir. bu kızlar içinde geçerlidir. güncelleme sorusuna gelince gay değilim. peki cevaplarsan sana bir sorum olacak.

videoda lezbiyenleri seğretmek çok hoşuma gitse de gayları görmek midemi bile bulandırıyor. bu durum bir kız içinde böylemi. iki erkeği sevişirken görmek hoşunuza gidiyor mu?

2|1
    0|0
  • neden homoseksüelsin? sorusunu bebeklere sorman iktiza eder.ergenler her soruya yerel din ve örf edatlere uygun hikaye yaratarak cevap verir.yeni goğan bebeklerin %50 si kız ve erkek olduğu gibi %55 i de teknik anlamda homoseksüeldir.3 yaşına gelince çok bariz anlaşılır.homoseksüellikle ilgili soruları kendisinin teknik anlamda homoseksüel olduğunu bilmeyenler yanıtladığı durumlarda, özenti hastalık kötü aile ve arkadaş çevresi tecavüz değişiklik arayışı gibi yanıtlar gelebiliyor.zira kendisini tanımlıyor.

2|0
    0|1
  • Kızlar neden lez olursa onla bu da aynı mantık. Heyecan arayışı bi bakıma. Ama iğrenççç ya..

2|1
    0|1
  • Kızlar neden lezbiyen olur kafası hariç 23 cm varken ?

1|2
    0|3
  • genetik olur.anası fahişe babası p**evenkse çocugada i*nelik bulaşır.

2|1
    0|1
  • % 95 hastalık % 5 değişik heycan arayışları.

1|1
    1|0
  • Hormonsal durum var, bazı erkeklerde testesteron az oluyor, kadınlık hormonu olan östrojen fazla. Ayrıca tahriksel bir durum, yani erkekten tahrik oluyor. Beyinle alakalı bir şey. Aslında tercih değildir, ancak tabi hastalıkta değil.

1|0
    0|2
  • Ben. 😎

0|0
    0|0
  • Binlerce yıldır süregelen bu gizemli olguya kimsenin çıkıp da bir paragrafla genel geçer olarak doğru bir yanıt vermesini beklemiyorsunuz herhalde?

1|1
    0|1
  • hastalıktır...

1|1
    0|1
  • Gay farklı şeydir bisexüel farklı bişeydir. Gayler sadce hemcinsleriyle beraber olur bisexüel ise her iki cinsle olur. Ve evet zevk alırlar

0|0
    0|0
    • zewk aldıklarını nerden biliyonsun

• türkiyedeki i*nelere bu kadar kızmayın bence. birsürü iğrenç çirkin ama kendini bişey sanan kızlar olursa olcağı odur. bekle bekle bekle bekle nereye kadar adam gay oluyodur tabi

0|0
    0|1
  • Kızlar neden lez olur ? :D

1|1
    0|2
  • erkek ve gay farklı şeylerdir. ayın anda ikisi olunmaz.

1|0
    0|0
    • ama gayler bir birini şeediyo nasıl erkek olmuyoo

• erkek doğasında karşı cinse ilgi vardır yani kadına... gaylar erkek değildirler.

• hiç olmadım ki bilemedim bak şimdi

0|0
    0|0
  • kaşıntı :)

0|0
    0|0
  • yok bence onla alakalı değil hormon bozuklugundan galiba

0|0
    1|0
  • Allah korusun :) ama cocukken mahlenın bebelerıne kerkınırdım :D:D

0|0
    0|0
  • Kızlardan hayır gelmediği için

1|0
    1|1
    • kızlardan, homolara hayır gelmez.erkek beyni ortamda dişi yoksa düzenli çalışmaz.bu nedenle kritik görevlerde kadın yardımcı bulunur.ameliyathane de hemşire gibi.zira doktorun bir hatası ölüm demek.

• karsılıklı anlasamıyoruz ozaman bende lezliği savunmuyorum zaten standart cinsellikten yanayım ama gay likte ayrı bir igrenç lezlikte anlamaya calışıyorum sadece insan lar bunu neden yapar diye ama talep olmasa yapan olmaz diye düşünmeden de edmiyorum

• Küçük yaşlarda başlayan sorunlar oluyor genelde.Özellikle çocuk dönemindeki çevre ve arkadaş çevresi yaşantılar onu belli bir yöne çekiyor sonra büyüdükçe de bundan kurtulamıyor.Özellikle kadınlar bu durumda çok etkili..Çünkü erkek kadından alamadığı duygusal boşluğu bir erkeğin gücünde arıyor

Kızlar Ne Diyor 6

• buraya yazacağınıza biraz araştırabilirdiniz.

1- erkeklerin gay, kızların lezbiyen ya da LGBTT olmalırı azgınlıkla/doyumsuzlukla alakası yoktur

2- Eşcinsellik hayvanlarda bile görülmektedir. Google'a "hayvanlarda eşcinsel davranışlar" yazarsanız ve çıkan Vikipedi sayfasını okursanız "hormonal bozukluk" olmadığını görürdünüz.

3- Eşcinsellik bir tercih değildir cinsel kimliktir. Kimse çıkıp da "bugün gay olam yarın heteroseksüel" diyemez. Eğer gay değilse tabi.

4-Verilen cevaplara bakınca ne kadar da ezbere konuşuyoruz yahu.

belki bunlar işe yarar:

kaosgl.com/sayfa.php?id=2767

kaosgldergi.com/dosyasayfa.php?id=324

2|5
    0|0
    • çok doğru demişsin BirazOzgurluk Herkes hastalık falan birşeyler demiş. Hormon demiş, o demiş bu demiş. Kimse bunun çok küçük zamanda oluşan cinsel kimlikle ilgili olduğunu idrak edemiyor.

• Erkeklerin isteyerek ben GAY olucam deme veya o şekilde davranma istekleri olduğunu sanmıyorum. Yalnız doğal olarak bu tür eğilimlere yönelme ihtiyaçları cinsel kimlikle alakalı olduğunu düşünüyorum. Kendilerini tam bir erkek olarak görmeyen ve kadınlar gibi zevki alma isteklerinden kaynaklanabilir. Birde karşı cinsle iletişim kurmakta zorlanan kişilerde de kendi cinslerine yönelme ihtiyacından doğmuş olmuş olabilir diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Niye azgınlığa,doyumsuzluğa veya bir hastalığa bağlıyosunuz böyle şeyleri.Ne kadar homofobik bir toplumsunuz. İnsanlar hemcinslerine duygusal olarak veya cinsel anlamda birşey hissedebilirler. Heteroseksüel sapıklarla dolu bir dünyada olmaktansa herkesin gay veya lezbiyen olmasını tercih ederim şahsen!

1|2
    0|1
  • HORMONLARDAN kaynaklı onların suçu yok erkeklik hormonu yerine bayan hormonu fazla geliyor bayanlar onu tatmin etmiyor bir süre sonra erkeklere ilgi duyuyor sonrasını biliyorsunuz:)

1|0
    0|1
  • Biz nasil lezbiyen oluyorsak onlardada ayni

0|0
    0|1
  • buldukları her deliğe girme meraklı olanlar gay oluyor kanımca

1|0
    0|0
Yükleniyor...