Vajinamda kaşıntı oluyor. Utanıyorum.

Küçükken vajinam sürekli kaşınıyordu. Ben Fransa'da yaşıyorum ama her Türkiye'ye gittiğim zaman vajinam kızarıyor sonra kaşıntı yapıyordu. Neden olduğunu bilmiyordum.

Bir gün anneannem doktora gitti, yanındaydım tesadüfen, vajinasının kaşıntı yaptığını söyledi, doktorda mantar dedi..

Neyse bir zaman olmadı bu kaşınma. Sonra bir gün ameliyat oldum, tam narkoz verdiler, ameliyattan sonra yine yara oldu vajinam.. Yine kaşınmaya başladı bu seferde gittim eczaneye mantara karşı krem istedim, verdiler, kaşınma geçti az da olsa…

Neyse sonraları fark ettim ki vajinamin iç tarafı, sol tarafı yani, buruşuk, o yumuşak olan yer ve öyle de kaldı…

Düşünüyorum acaba gerçekten o rahatsızlığımdan dolayı mı, yoksa mastürbasyon yaptığımdan dolayı mı? Bunu kimseye anlatamıyorum utancımdan, kadın doktoruna da gidemiyorum vajinamdan utandığımdan..

İki merak ettiğim şey daha var, acaba evleneceğim kişi beni sevse bile bundan dolayı benden tiksinir mi? Diğer sorum ise bunun tedavisi var mı, tedavi değil de hani ameliyatla normale döndürebilinir mi?

Güncellemeler:
Bir de bu durumda olan çok bayan var mıdır acaba? Yoksa ben binde birlerden miyim?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Suratından utanmadığım insanın, ...ndan neden utanayım?

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Öncelikle vulvandan utanmamalısın, herkesin yüzü gibi kendine özeldir ve her kadın gibi vulvaları da güzeldir.

Eğer jinekologdan utanıyorsan -ki tıp da utanma olmaz- ama en azından kadın bir doktora git, hiç olmazsa ruhen daha rahat olursun.

Yumuşak bölge derken nerenin buruşuk olduğunu anlamadım tam olarak. Sol iç dudağın üstü mü? Sonradan olduğuna eminmisin, önceden de öyle olabilir mi? Bu buruşukluk dediğin tek tarafta mı var?

Masturbasyon yapmak fiziksel olarak zarar vermez.

Mantar ilacı kaşıntısı semptomatik olarak geçiriyor olabilir ama tam nedeni ve kesin çözüm için kesinlikle doktora gitmeli, kaşıntıyı anlatmalısın. Görsel muayene ve kan testi ile sorunu çözerler.

Ameliyat sonrası yada neden sadece türkiyiye gelince oluyor bilemiyorum, çok değişik sebepler olabilir. Birçok rahatsızlığın tedavisi basittir. Sadece bir doktora görünmen yeterli olacaktır.

Kadın bir jinekologdan randevu al zaman kaybetmeden. Mantarsa da zaten çok basit tedavisi. Tekrarlıyor olabilir mantarın, ama başka şeylerde olablir, bilemeyiz buradan.

Eşin bunu sorun yapmaz, çoğu erkeğin buna dikkat edeceğini sanmıyorum. Bilinçli olanlarsa hepsinin kendine has olduğunu bilir ve sorun etmez. Ama bulaşıcı bir rahatsızlıksa yada seni rahatsız edecek birşeyse ikiniz içinde güzel olmaz.

Tekrar diyeyim vulvandan utanma, doktordan da utanma, onlar neler görmüyorki hem öğrenciyken hem doktorken. Zaman kaybetmeden görünmeni şiddetle öneriyorum. Hadi geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • Şu buruşukluk dediğini tarif et biraz daha. Ayrıca doktordan utanma, kaşıntı var de, bu buruşukluk normal mi de, uzan ve gözünü kapat, görmezsen daha az stresli olursun. Mantarda kaşıntı, kızarıklık, beyaz akıntı gibi şikayetler olabilir; doktor değilim, doktor bile olsam test sonucu olmadan karar veremezdim.

• şimdi dış genital rahatsızlıklar cinsel ilişki ile bulacak diye birşey yok. Mantar zaten çok sık görülen birşey. Bnmde testis üstümde ve bacak aramda olmuştu, hap+2aylık krem tedavisi ile tamamen geçti. Aslında bunu annene söylemelisin, kaşıntı var diye. Sonuçta her kadında olabilir, mantar için çok uygun bir ortam çünkü. O buruşukluğu bilemiyorum, ilaçtan kaynaklıdır belki ama mast.nedeniyle olmaz. Eşin vulvandan tiksinmez. Kadını kadın yapar birşey sevilmezmi Doktor sana çare bulur, gitmelisin

• eğer doktora gittiğimin izi belli olmasın diyorsan, özel muayenehanesine git. ilaçları yazdır ama parası uygunsa para ile al. Zaten jinekologlar hastaları ile ilgili bili vermez. Kaşıntı sık görülüyordur, doktor bunları görmeye alışıktır. Anne baba sağlık konusunda anlayışlı olmalı, basit bile olsa şakaya gelmez.

• Tedavisi var , bir kadın hastalıkları doktoruna gitmelisiniz ve vereceği ilaçlar ile çok kısa sürede iyileşeceğinize eminim . Doktordan utanmaya gerek yok çünkü onlar günde yüzlerce vajina görüyorlar . Size de vajinası olan birisi olarak değil hasta olarak size yaklaşacak olan yine doktorlardır .Tedavisi çok kolay bir şey , tedaviden sonra da güzelce bir ağda yaparsınız ondan sonra vajinanızı çok seversiniz , mantar olmaması için naçizane tavsiyem vajinal temizliğinize çok dikkat edin , oturduğunuz yere dahi dikkat edin . Bu tür durumlarda Hijyen çok önemli . Tedavi olursanız hiç kimse sizden iğrenmez , bilmediğiniz şeyleri de oraya buraya sürmeyin çünkü piyasada satılan mantar ilaçları genelde ayaklar ve eller içindir , cinsel organınıza bunu sürerseniz yarın öbürgün cinsel organınızı kaybedersiniz , böyle şeyler yapmayın , doktora gidin.

0|0
    0|0
  • Soruda önemli bir detay eksik. Hiç jinekolog ya da dermotolog'a gittin mi?

Mantar-kaşıntı sıkça rastlanıyor diye biliyorum. Mantarlı birşey kullanmıyorsan mastürbasyondan olmaz.

0|0
    0|0
    • Gitmedim hic bi yere.. Ya cok utangac bi insanim ben öyle seyleri konusmaktanda anlatmaktanda göstermektende utanirim.. Hani simdi dicenki mecbur gitmelisin fln biliyorum ama önce en azindan net üzerinden olsa bile insanlarin yorumlarini almak istedim.. Mantarlı birşey kullanmıyorsan“ Demissinde orayi tam anlamadim af buyur bildigimiz mantarmi?

• Mantara sebep olan bakteri bulaşmış biri cisim kullanmadıysan demek istedim.

Netten buna çözüm bulamazsın, doktor görmeli. Mantar olmayabilir, çok daha iç taraflarda başka sıkıntılar olabilir, sallıyorum ama hormonlarına bile bakılması gerekebilir. Buraya bir jinekolog da üye olsa yazdıklarına göre yorum yapamaz.

Yeterli yorum aldın bence, doktora git :)

• bencede tiksindirmeni gerektirecek bir problem degil ayrica jinekologa ve dermatologada gorunsen iyi olur utanamana gerek yok sonucta saglik bu ihmalae gelmez buyuk ihtiamlle vardir senin durumuna benzer durumu yasayanlar o yuzden bence tek degilsindir merak etme ayrica arkadasinda dedigi gibi masturbasyonla cinsel organda boyle birseyin olusmasi ancak temziligine dikkat etmezsen sozkonusu olabilir

0|0
    0|0
  • sende büyük bir ihtimal allerji var Cildiye doktoruna muayene ol.Kadın doğum doktorunun işi değil cildiyeci bakacak. ameliyata gerek yok anti allerjik ilaçlarla normale dönersin geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Uzman bir doktora görünmek zorundasın belki basit gibi görünebilir ama başka bişi cıkabilir unatılcak bişi yok sonucta doktor ve adam o tür hastalıklar için oradaa görev alıyor

0|0
    0|0
  • muhtemelen rahatsızlığından dolayıdır. evleneceğin kişininde tiksineceğini filan sanma neden öyle olsun.

0|0
    0|0
  • doktora gitmelisin doktor haricinde kimseyi dinleme bence!

0|0
    0|0
  • ya doktora gıtmeye utanılır mı , tıp bunun için var gitcen tabi zaman kaybetmen hata...

0|0
    0|0
  • doktora görün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen bir mantar enfeksiyonu kapmışsın. Bunu anneannenle aynı banyoyu kullandığınız için ondan bile kapmış olabilirsin! (Bunlar bu kadar kolay kapılabilir anlamında söylüyorum, illa ondan aldın diye değil) Aynı zamanda bu bu kadar üzülünecek ya da utanılacak bir durum da değil. Bunun için doktora çekinmeden gidebilirsin.

Yara durumuna gelince, eğer mastürbasyon yaparken sert cisimler kullanıyorsan bu cildini zedeleyebilir ama eğer mantardansa o zaman doktorun vereceği bir iki ilaç ve biraz da hijyene dikkatle bu durumdan kurtulursun ve doku da iki şekilde de kendine gelir ve eskiye döner.

Eğer bunu kendi başına eczaneden alacağın ilaçlarla geçirmeye çalışırsan dokuda geniş zararlar oluşabilir. Korkmadan bir doktora gitmende fayda var.

Ayrıca erkeklerle ilgili soruna gelince, bir çok erkek senin gördüğün sıkıntıyı fark bile etmeyecektir, etse de önemsemeyecektir. Ama bu şekilde ilişkiye girersen o mantarı partnerlerine de bulaştırırsın ki bu da kötü bir şey.

Tekrar söylüyorum bu herkesin başına gelebilir, korkmadan çekinmeden doktora gidebilirsin. Geçmiş olsun.

1|1
    0|0
    • Gerçekten kolaylıkla bulaşabiliyor.

O yüzden alışveriş merkezleri, restoran vs gibi umumi tuvaletler zor durumda kalmadıkça kullanılmamalı.

• Birincisi çevreden çekinebilirsin ama doktordan utanma, doktor senin varjinanın kıvrımlarını bütün tanıdıkların anlatıp dedikodu yapmayacaktır emin ol ;) senin gibi bir sürü hastası vardır, ve doktoru hayatında kaç kere göreceksin ki zaten, bu onun işi.. Kısaca rahat ol..

Mantar olduğu kesin mi? yani çoğu ameliyattan sonra (özellikle burun) alerjiler ortaya çıkar.

Seni geçici olarak rahatlatan ilaçlarıdan önce kapsamlı bilgili bir doktora görün derim, bütün derdini anlat, çekinme, burdan fazla sonuç elde edemezsin..

Şifalar dilerim..

0|0
    0|0
  • Ailenden neden utanıyorsun ki. Annene açılman lazım. Annen yerine babaannen ile de konuşabilirsin. Büyüklerin seni yönlendirir merak etme. Gerek erkeklerde gerekse kadınlarda bu gibi hastalıklar çok normaldir. Hastalığını bir başkasına ifade edene kadar şşimdi burda olduğu gibi sıkılabilirsin utanabilirsin , utanıyorsunda ama bunu fazla abartma. Çok doğal, çok normal. Göreceksin ki derdini paylaştıktan sonra tıpki buradaki yorumları okuduktan sonra içinin rahatlattığın gibi derdini doktor ile paylaştıktan sonrada rahatlayacaksın. Bu dertten kurtulduktan sonra da tabularının yavaş yavaş kırılması gerektiğini anlayacaksın :)

0|0
    0|0
  • Daha en başından bilip bilmeden ilaçlar kullanmışsın. Belki daha ciddi bir probleme yol açabilir. Arkadaşlarında dediği gibi doktora gitmelisin. Utanma onlar için elinden yüzünden farksız değil orası. Eşin içince sorun olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • tek cozumun doktor.. utanıcak ne varki hem sana gelene kadar bir suru kişininki goruyor onlar..

0|0
    0|0
  • Valla aynı sorun bende de var.Kaşıntı ve buruşukluk. Ama benim iki taraf da buruşuk.Sen gittin mi doktora,ne dediler çokmerak ettim? 7ay geçmiş aradan ama umarım görürsün:D Ben de beğenilmemekten korkuyorum,çok sorun ediyorum.

0|0
    0|0
  • bir an önce doktora başvurmalısın onların işi bu zaten seni yadırgamazlar. hayata bir kere geliyorsun nasıl mutluysan öyle yap. erkek arkadaşına gelirsek tabiki o bu durumdan çok hoşnut olmayacaktır ama eğer seni seviyorsa sorun etmeyecektir. ama sen bu ihtimalleri düşünmeden bir doktora başvuracak kadar sorununu bilen akıllı bir kızsın neticeleri buraya yaz eminim sorun kalmayacak. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...