Doğum kontrol hapı kullanımı nasıl yapılmalı?

merhaba arkadaşlar bilgisi olan cevap versin.. arkadaşlar atıyorum ki 15 inde regl oluyorum 19unda bitiyo. ben bunu düzenli olarak içersem 22 sinde eşimle cinsel ilişkiye girsem içime boşlsa yinede hamile kalır mıym?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• sırf erkek arkadaşınla birliktelik yaşıycan diye hormon dengeni alt üst ediyosun bu haplar tehikelidir bırkınca mahveder seni ilerde evlenince çocuk konusunda da sıkıntı yaşarsın evlimisin bilmiyorum da evli değilsen kullanma ilşkiye de girme derim erkek arkadaşın da ilşki sonrası seni bırakırsa olan onun için fedakarlığına olacak ama sağlık açısından fedakarlık olmaz olamaz arkadaşım nası güveniyonuz da ilşki yaşıyonuz sonra da ağlıyonuz anlam veremiyorum hayatı kararıp burda hikaye yazıp ağlıyan tonlarca kişi var pişman olcağın bişi yaşama dklık zevkin kubanı olursun şu ki cinsellik bi tabu değildir ama cinseliği seni ilerde bırakıp gitmiycek biriyle yaşa

3|0
    0|0
    • canım haklısın ama evliyim ben :) gerçekten değer biri olamlı bu sözlerinle +1 sin yani

• hıı o zaman bilmem senin bilceğin iş :)))

Erkekler Ne Diyor 8

• Doğum kontrol hapı nasıl kullanılmalı öncelikle onla ilgili bilgi veriyim kısaca.Doktor muayenesi ile doktor uygun görürse kullanılır.Eğer doktorun onayladıysa kullanmanı adetin ilk günü başlayıp 21 gün iç 7 gün bırak.İlk ay tam koruma sağlamaz.Onun için prezervatifte kullanmalısın.2. ay koruma başlar.Dediğin gün zaten normalde içine boşalsa bile sorun olmaz.Hap zaten korur.

0|0
    0|0
    • ama doktorlar ilk günden itibaren korur diyor?

• sağlık ocaklarında olmuyor mu?

• Jinekoloji uzmanına gitmen gerek.AİLE HEKİMİ olmaz.

• Doğum kontrol hapını düzenli ve düzenli olarak alman gerekir. Öyle biraz içip bırakmakla olmaz. Normalde yumurtlama ve hamilelik döngüsünü düzenleyici östrojen ve/veya progesteron içerdiği için, anlık etki göstermez. Düzenli ve süreli kullanman gerekir. Yalnız hormonal etki gösterdiği için, içimden ne kadar süre önce maksimum etkinliğe ulaştığı konusunda tam bilgili değilim. Seçilen hapın prospektüsüne bakılması veya uzmanla konuşmak daha iyi fikir.. Konunun uzmanı değilim. Bilmiyorum ne kadar yardımcı olabildim.

Yalnız aklımda kalan birşey var, o ilk ay düzenli kullanılacaksa, etkisini hemen göstermeye başlaması gibi birşeydi, emin değilim. Yine de 19da başlayıp 22de ilişkiye girmek.. ben pek güvenemedim

0|1
    0|0
    • dogum kontrol hapları ılerkı donemlerde karacıgerı bozar ve enzımler yukselır

• valla orasını bilemem, o jinekolog doktorla hastaları arasında.

yan etkileri var tabi, diğer her ilaç gibi

• İlk kutunun ilk hapı adet kanaması başlangıcının tercihen birinci günü, en geç beşinci günü alınmalıdır. Koruyuculuk o ay hapların düzenli olarak kullanılacağı varsayılırsa hemen başlar.

Hamile kalır mısın?

Koruyuculuk, bir kutu tam olarak kullanılacağı varsayılırsa ilk kutunun ilk hapının alınmasıyla başlar ve kutunun bitiminde yeni kutuya başlanmadığında biter.

Düşük ve yüksek dozda ilaçlar mevcut. 20 mikrogram östrojen hormonu içeren (düşük doz) kullanmanı öneririm.

0|0
    0|0
  • etki etmesi için bir ay kullanmam düzenli kullanmaya başladıktan sonra 2. regli bittikten sonra korumaya başlar.

0|0
    0|0
  • su ile kullanılablir

0|0
    1|0
  • koruyuculuk oaranı %97 dir gerisi bilinmez

0|0
    0|0
  • İctiginde %98 hamil kalmazsin dogum kontrol hapinij amaci zaten o :)

0|0
    0|0
  • regl döneminde hamile kalınmaz sanırım.ama bittiginde hamile olma olasılıgın yuksek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• hiçbir yöntemin %100 koruyuculuğu yok tıpkı bu haplar gibi

0|1
    0|0
  • Düzenli olarak kullanırsan hamile kalmazsın ...Endişe etme ve unutma sakın içmeyi

0|0
    0|0
  • Doğum kontrol hapı kullanıyorsanız kalmazsınız

0|0
    0|0
    • daha önce hiç kullanmadım ama bu regliyden sonra kullanılıyormuş sanırım. kullanıcam 3 gün 3. gn ilşkiye giricez kısmet olursa..

• ilk defa kullanıyorsanız ilk ay koruması çok yüksek değil.yani hamile kalabilirsiniz.prezarvatif kullanın ilk ay bence.

Yükleniyor...