Bayanlarda sünnet nasıl oluyor?

Kadınlarda da sünnet olmak diye birşey varmış nasıl olsuğunu duyan yada bilen varmı, yada tam olarak hangi kısmı alınıyor?

0|1
14|18

En İyi Kız Görüşü

• klitorisin üzerinde bir deri var, hatta o deriyi çektiğinde klitoris dışarı çıkıyor, sanırım o derinin kesilmesi sünnet.

2|0
    0|0
    • islamiyette olan şekli sanırım bu ...

• bende internetten araştırdım bikaç kaynak buldum

• keşke gerçekte de böyle olsaydı.

evet klitoral derinin azaltılması, tıbbi olarak klitoris başının çok içerde olduğu durumlarda, kadın isterse uygulanabiliyor. Lakin klitoris çoğu zaman doğrudan dokunmak için bile hassas ve derinin altında kalması sorun değil.

Kadın sünneti denilen şey, genel uygulaması ile FGM diye geçen ve daha şiddet dolu birşey malesef. :/

Kızlar Ne Diyor 13

• İslamda Kadın ve erkegın bırlıkte olması hatta erkegın hanımını yatakta mutlu etmesi SaDaKaDıR Buda Sahih bir Hadiste geçer okursanız bilirsiniz

Böyle bir uygulama İslamda yoktur hiç bir yerinde de geçmez

Lütfen bilip bilmeden İslam İslam diye atılmayın

Bu ancak yobaz cahil bir kültürdür İslamın emrettiği sünnet ise erkekte saglık içinde çok etkilidir fakat kadın için böyle bir durum söz konusu değilir ...

0|0
    0|0
    • zevk alan kısmını kesmeyin diyor zaten islami kaynaklar... bilmeden konuşmayın...

• Evet siz çok biliyorsunuz bunu hangi kaynak diyor Hadis mi Kur-an mı ikisinden birinde yoksa hangi kaynakta olursan olsun islamda yoktur ...

Bunlardan bırınde sahih olarak bana gösterirseniz ancak o zaman haa varmış bilmiyormuşuz derim

• berbat bişey ya

Üç türü bulunmaktadır:

1. Tip: Prepusla birlikte klitorisin bir kısmının veya tamamının kesilmesi

2. Tip: Klitoris, prepus ve çevredeki küçük ve bir kısım büyük dudakların kesilmesi

3. Tip: Klitoris ve prepus ile birlikte küçük ve büyük dudakların neredeyse tümüyle kesilmesi, açık yaranın dış çeperlerinin biraraya getirilerek yaranın tümüyle dikilmesi, sadece idrar ve aybaşı kanamasının akabileceği ve ancak küçük parmak genişliğinde olan bir açıklık bırakılması[1]

0|0
    0|0
  • tabii var kuzey ırakta uygulanıyor türkiyede bile doğudaki bazı köylerde kızlar sünnet ediliyor klitoris alınıyor onlara göre kadının zevk alması ayıp kadın erkeğe zevk vermeli link

0|2
    0|0
    • türkiyede bile doğudaki bazı köylerde kızlar sünnet ediliyor) ne saçmalıyon türkiyenin hiçbir yerinde yok.

• yanılıyorsunuz.. zevk almasın diye yapılanlarda var ama bu dinimizce uygun değil. dinimizce uygun olan bayanın daha fazla haz alması için yapılandır. yukardaki 3 madde değil

• Tamam bende diyorum ki hadiste veya ayette kaynak olarak bulursak amenna vardır ama bunlarsan birinde yoksa kabul edemem yoktur ben bu gune kadar rastlamadım ALLAH biliyor

• Klitoris ve dış dudaklar kesilip açık yara dikiliyor. Vahşet link

0|0
    0|0
  • elma soyma bıcagı ile oluyor :) şaka bi yana nijeryada yapılıyor ve o fazlalık deri alnııyor diye biilyorum

0|0
    0|0
    • müslüman olmayan ülkelerde sünneti yöntemi hadımlık gibi , sonuçta 3 farklı yöntemi var...

• aa aa hangi şırfıntıdan duydun?

halbuki gizli saklı bir ritüel şeklinde yapıyoruz sünnetlerimizi biz. sırrı açıklayamam üzgünüm.

1|0
    3|0
  • Dinimizde böyle birşey yok o yüzden sıkıntıda yok

1|0
    0|0
  • Somalyanlar genelde oyle biseyi yapiyorlar "_" kadin dusmani insanlardir onlar genellikle

0|0
    0|0
  • Öyle olan bi bayanla evlenirsen ilişkiniz abi kardeş ötesine geçemez

0|0
    0|0
  • hc duymamistim bunu ilk burda duydum bu tam bi vahset yani kizlar sunnete olur mu ya

0|0
    0|1
  • klitoris kesiliyo diye biliyorum.ilişkiler acılı kuma şart.iğrenç özetle.

0|0
    0|0
  • merak etmek güzel birşey de çok takılma bunlara boşver yobazlar bugün kadını sünnet eder yarın hayvanı

0|0
    0|0
  • iç dudakları kesiliyo diye duydum geri kalmış ulkelerde kadınlar zevk almasın diye

0|0
    0|0
    • yanılıyorsunuz.. zevk almasın diye yapılanlarda var ama bu dinimizce uygun değil. dinimizce uygun olan bayanın daha fazla haz alması için yapılandır.

• Yahu dinimizde böyle birşey yok olsa biz malmıyız da o kadar yıldır bılmıyoruz

• byle bi şey olsa peygamberimizin karısı da yapardı biz de bilirdik

Erkekler Ne Diyor 18

• Buna türkçede sünent denmişse de erkek sünnetiyle benzer tek yanı, aynı antik geçmişten geliyor olması. Bu tamamen vahşet ve insanlık dışı birşey.

Çok eski zamanlardan beri insanların cinsel organları kurcalama merakı var. Erkek ve kadın sünneti bu garip huydan türemekte. Günümüzdeki hali çoğunlukla afrikada ve dünyaya ordan yayılmış durumda.

Yüreğiniz kaldırmayacaksa devamını pas geçin!

En basit halinde sadece klitorisin başı kesiliyor ki klitoris 800bin sinir ucu ile en hassas bölgedir tüm canlılar arasında. Diğer versiyonlarında klitorisin yanısıra iç dudaklar da kesilebiliyor. Firavun sünneti denilen en ağır şeklinde sadece dış dudaklar bırakılacak şekilde kesiliyor ve dış dudaklar birbirine dikiliyor, alt uçta ufak bir delik bırakılıyor.

Bu sünnet değil, vahşet. Çünkü kadının cinsel yaşamını tamamen bitiren birşey. Kadın zevk alamıyor; bundan öte, çok tramvatik bir olay. Psikolojik ve tıbbi olarak travma yaratıyor.

Dini değil ve semevi dinlerden öcne var olan bir uygulama olduğu için etnik veya dini herhangi birşeye bağlamak yanlış olur.

Malesef bu caniliğe yılda 2milyon çocuk kruban gidiyor; bir kısmı enfeksiyon ve kan kaybından hayatını kaybediyor. Acının ne kadar dayanılmaz olduğunu ise tahmin etmeye çalışırsınız artık!

1|1
    0|0
    • Ordaki insanların bu vahşeti kabul etmesinin altında yatan nedenler hakkında şu soruma göz atabilirsin: link

• yanılıyorsunuz.. zevk almasın diye yapılanlarda var ama bu dinimizce uygun değil. dinimizce uygun olan bayanın daha fazla haz alması için yapılandır.

• Hocam, dinde sünnet diye birşey yoktur zaten. Ve kimsenin de kimsenin bedenini isteği dışında modifiye etme hakkı yoktur. Bu yaratıcıya saygısızlık olurdu.

Sen çok yanlış öğrenmişsin kadın sünnetini. Ve ne fark eder ki, zorla yapılan birşeyin iyisi kötüsü olmaz.

• Kadınlarda orgazm 2 türlü ve birbirlerine benzeselerde aslında farklı oluşuyorlar. Birisi vajinal orgazm diğeri ise klitoral orgazm. Klitoral orgazm klasik tüm kızların masturbasyon yapmak için kullandıkları ve bekaretlerine zarar vermeden doyuma ulaşabildikleri hemen iç dudakların başlağı bölgenin üstündeki minik penise benzer yapıdır. Aşırı duyarlı ve hassastır. Bu bölgenin kesilmesi olayına kadın sünneti deniyor. Bana sorarsanız tamamen işkence. Üzerine derin araştırmalar yaptığım bir konudur. Genelde İslamiyetle bağdaştırığ Müslümanların cani olduğundan dem vurulur bu konu üzerine fakat İslamiyetle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

0|0
    0|0
  • bir çok yerde bunun vahşice ve bayanın cinsel haz almasını engellemek için yapılan bir uygulama olduğunu duydum ancak bir kitapda şöyle bir şey ile karşılaştım, amacı cinsel hazzı arttırmakmış (kitaptakini yazıyorum):klitoris""...aynen erkek uzvu yapılış ve şeklinde ise de ondan çok daha küçüktür, bızırın baş tarafını da bir deri parçası çevrelemiş yalnız bızırın ucunu serbest bırakmıştır bu deri parçası aynen erkek uzvunun gulfesi gibi bir yağ ifraz eder([erkekde bu yağın kötü kokuya neden olabildiğini duymustum])... bızır cinsi heyecan esnasında kanla dolarak büyür sertleşir ve kıpkırmızı kesilerek şişer..."" --Erkek çocuklarının sünnet ettirilmesi ile ilgili teşvik edici hadislerde amaç gösterilmemesine karşılık kız çocuklarının sünnet edilmesi ile ilgili hadislerde cinsel amaç açıkça belirtilmiştir, Allah'ın resulü kız sünnetçiliği ile bilinen Ümmü Atiyye isimli kadına söyle emir buyurmuştur: Çok derinden kesme. bu sünnet işlemi kadını daha çok tatmine erdirici kocasını da daha ziyade zevklendiricidir. yani anladığım kadarıyla bu uygulama günümüzde çarpıtılmış ve yanlış amaçlara alet edilmiş bir uygulama olabilir malesef :/ kitabın yazarı : Ali Rıza Demircan yazım tarihi 1986 ben yokken bu kitap varmıs lan :D

0|0
    0|0
  • islam kuralları adı altında kesinlikle cehalet bayanların zevk almalarını engellemek ıcın yaptıklarını duymustum ama ıslamda boyle bıseyın yerı yoktur tam tersıne eslerın bırbırını her konuda tatmın etmesı gerektıgını vurgular allah akıl fıkır versın ne deyım cok uzuldum :(

1|0
    0|0
  • 1- evet bu doğru.

2- Türkiye'de hiç rastlamadım duymadım.

3- endonezya'da gördüm, bazı afrika ülkelerinde gördüm.

0|0
    0|0
  • link bu linkte demir77 nikli üyenin linklerle desteklenmiş açıklamasında anlatıyor. önce alttaki açıklamayı sonra üstteki açıklamayı okuyun.

0|0
    0|0
  • yapanların, kor ateşlerde işkence ile öldürülmesi gerektiğini düşünmekteyim

1|2
    0|0
  • cem yılmazın bu konuda bir yorumu vardı ; kesmede yanında yat

0|1
    0|0
  • klitoris denen hadiseyi kesiyorlar.

islamın ulaştığı son nokta...

0|2
    0|0
    • araştırmak lazım bende emin olmadığım için sordum araştırdığımda bikaç hadis çıktı.. Ras�lullah Efendimiz: "Sünnet olmak (hitan), erkekler için bir sünnet (şiar) kadınlar için ise bir değer ve iyilik (mekrume)dir" buyurmuşlardır. (298 Eb� D�v�d, edep 167; Müsned V/75) Medine'de kadın sünnetçisi olarak bilinen Ümmü Atiyye isimli kadına da: "Fazla kesme ki, kadınlar daha cok lezzet alsınlar " kocaların da daha çok hoşuna gitsin" (Beyhak�, es-Sünenü'I-Kübr2 VN/324;

• Beyaz hocada ilahiyat mezunu ona bakarsak ohooo

• işte o tip hocaların, islami topluluklara kazandırdığı bir pislik bu da...

• valla bende duydum yılda hele bilmem kaç kadın sünnnet oluyormuş ama nasıl oluyorlarmış bilmiyorum :D

0|0
    0|0
  • ilk defa burda öğrendim ve üzüldüm o körpecik kızlara..

0|1
    0|0
  • klitorisin bir parçası kesliyor.

0|0
    0|0
  • sünnet denilmez ona sağlıkla inançla hiç bir alakası yoktur. cahillikten başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Klitorisi kesiyorlar herhalde.

0|0
    0|0
  • Şu insanoğlu kadar iğrenç bir yaratık yok. Bunları konuşmak bile iğrendirici.

0|0
    0|0
  • ohaaaa ilk defa duyuyom

0|0
    0|0
  • erkek sünneti de berbat bişey

0|0
    1|2
  • sapıklıktan başka bişey değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...