• Sor
  • Bence

Bayanlar kaç yaşına kadar hamile kalabilir?

ben 24 yaşındayım eşimde 39 yaşınsa henüz 3 aylık evliyiz Eşimin en az bir yıl hamile kalmasını istemiyordum ama eşim bir an önce hamile kalmak... Daha Fazla

Güncellemeler:
Ayrıca sperm sayımı arttırıp eşimi biran önce hamile bırakmam için nasıl beslenmem gerektiği konusundaki görüşlerinizide yazabilirsiniz

En İyi Görüş

• Öncelikle aranızda baya yaş farkı var ama eğer mutlu olabiliyorsanız ne mutlu sizlere... Kadınlar menepoz olana dek hamile kalabilir. Yalnız 35 yaşından sonra yumurtlama kaliteleri azalır. Adet bitiminden sonraki 12 ve 18. günler gebelik için idealdir.. Nerden biliyosun demeyin komşumuz bebek için baya uğraş verdi.. Birde yumurtlama kalitesini arttırmak için incir kürü iyi geliyor google babaya yazın çıkar .. Bol şans

• +1
      :(((

• yorumunuz için yeşekkür ederim aramızdaki yaş farkı benim için sorun yaratmıyor ben onu öyle sevdim

• Tabiki sevginize saygım var Allah mesut etsin...

Kızlar Ne Diyor 13

• 45 yaşına kadar hamile kalabilir diye biliyorum , sen de bol protein yemelisin ..

• inanın haklısınız 15 günden beri 2 kilo vermişim tavsiyenize uyacağım

• keçiboynuzu ye pekmezini iç iyi gelir

• Ne kadar erken o kadar iyi yoksa yaş ilerledikçe bebeğinde eşinizinde riski büyüyor ...

• eşin acele etmesinde dogal cünki yaşi 39 ve kadinlar 43-58 yaş arasi menepoza girme ihtimalleri var, o yüzden acele ediyordur. Allah sagliikli cocuk nasip etsin inşallah. :))

• 45 yaşlarına kadar...Ben sağlıkçıyım ve ben de araştırdım bu konuyu...Ama eşiniz haklı...Bir an önce çocuk sahibi olması lazım..

• Sizin yaşınız genç bir bozukluk yoksa zaten yeterlidir..Birşey yapmanıza gerek yok ama spreme çinko içeren besinler iyi gelir..

• yok be abla 45 yasından sonrada hamile kalan çok kişi var haksızmıyım

• eşiniz daha önce çocuk yapmadıysa 35 yaşına kadar yapmalı aksi takdirde çocuğu doğurmak çok riskli, hem anne hem de çocuk açısından

• eşim 21 yaşındayken kısa bir evliliği olmuş bu arada hamile kalmış ve çocuğunu aldırmış

• ilk çocuğunu mu aldırmış? bu üzücü işte :S çünkü bildiğim kadarıyla, ilk çocuğu aldırınca bir daha bebek dünyaya getirme olasılığı normalden daha düşük oluyo :S

• bu konuda bişey söyleyemem ama lütfen eşiniz hamile kaldığında test yaptırın çünkü 30 yaşından sonra çocukların down sendromu olma ihtimali çok yüksek buna dikkat edin lütfen

• Eşin bunu nasıl bilmez anlamadım.Menopoza girmediği sürece sorun yok 60 yaşında bile kalır

• arkadaşım kadınlar menapoza kadar gebe kalabiliyor anacak şöyle bir sorun varki 40 yaşından sonraki doğum ve geleblikler oldukça riskli. özellikle annenin sağlığı açısından. sende beslenmene dikkat et bol bol protein al. hem vucut direncin düşmesin. bir de eşinin adaetten itibaren 14-15-16 günleri eger normal bir adet geçiriyorsa yani 28 günde bir gebe kalma ihtimali en yüksek olan günler bu günlere ağırlık verirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

• doktorlada görüştük şu anda adetten itibaren 14. gündeyiz ve sizin bahsettiğiniz gibi bol protein ve vitamin alıyorum çünkü bir haftadır sık aralıklarla ilişki yaşadığım için bazen yorgnluk hissediyorum ama bu işin sevki yorgunluğu unutturuyor

• Bence acele etmeyin aranızda yaş farkı çok fazla iki gün sonra yok efendim anlaşamıyoruz yok ayrılacağız derseniz o çocuğa çok yazık edersiniz

• benim annemde beni 39 yaşında doğurdu fakat ben ilk çocuğu değildim eşin menapoza irene akdar hamile kalabilir korkma ama bence hemen bir doktora gidin erken felan deselerde ianmayın kontrollü olsun yaşı genç değil çünkü inşallah güzel bebişleriniz olur :))

• muz sperm kalitesini arttırır diye biliyorum

Erkekler Ne Diyor 11

• Hamile kalması için en uygun dönem adet başlangıcından 14 gün önce başlıyor.Bu dönemde ilşikiye girin bol bol.Ssprem sayısını arttırmak için neler yapılabilir link Kadınlar menopoz dönemine kadar hamile kalabilir.

• biz şuan tam o dönemlerdeyiz

• Tamam adetten önceki 14 gün yumurtlamadönemi ama günde üst üste değilde biraz spermi depolayıp öyle girseniz daha iyi olur.

• Bizim kadın doğumcu hastalarına çocuk için gün aşırı birliktelik derdi,

• Eğer daha önce doğum yapmadıysa 35'ten itibaren riskler başlıyor, eğer hamile kalırsa çok sık doktora gitmesi lazım. Yani sorun hamile kalmak değil tam olarak. Hem annenin vücudu hem de yumurtalar bozuluyor çünkü bir yaştan sonra ve bazı anomaliler gerçekleşebiliyor.

• bak kuzum lokman hekıme git patişah macunu sperm arttırımı karışımı yaptır, arı sütü ve bal

• valla kadınlar 39 ile 40 arasında menepoza giriyorlar ve ondan sonra hamile kalmalı zor oluyor ama istisnai durumlar var kalma ihtimalide var yani ama çok düşük :)

• 45-50 yaş o..o erken menopoz oluyor..Bir kadının annesi kaç yaşında menopoza girdiyse kızı da o yaşlarda girer,kalıtsal biraz...Bir de ilk regli geç olan menopoza geç girer genelde..benim tahmini menopoz 50 mesela..

• İlişkiye korunmayla devam etmelisiniz.Son anlarda korunmasız olacak.Dikkat.

• çabuk olması tercih edilir. geç olursa büyüyen çocukla anne babanın uyum sağlaması zorlaşabilir. düşün sen yaşlısın ama çocuğun çok küçük..

• yorumlara baktım arkadaşlar genel anlamda doğru ve iyi niyetli bilgiler vermişler.bende şunu ilave etmek isterim.ilk boşalmadan sonraki boşalmalarda sperm kalitesi düşer evet beslenmene dikkat ama bir gün aralı olursa daha iyi olur derim.doğru pozisyonda önemli tabi.Mutluluklar.

• Bol kefir iç, arı sütü ve polen al kullan, selenyum tableti al iç..Çocuk istiyorsanız acele etmekte fayda var..Kadın yaşlandıkça yumurta kalitesi düşüyor..45 - 55 arası yumurtlama bitiyor..Yani menopoz başlıyor..Erkekte ise 100 yaşında bile sperm ürtimi var..Ancak miktarı azalıyor..Yoğunluğu azalıyor..

• arkadaşım geçenlerde televizyonda gördüm kadın 75 yaşında hamile kalmıştı

• ama o istisna bir durum galiba bide sanırım her kadında farklı oluyor.sürekli ilişki halindeyiz zaten bu günlerde hamile kalacak galiba

• bence eşinin acele etmesi normal. bir an önce hamile kalması uygun olur. çünkü yaş 39'a dayanmış bence daha geç hamilelik daha zor olur. hergün sabah aç karnına çay kaşığının ucu ile arı poleni al veya Spirulina yosun tableti al veya arı sütü tableti al. bunlar sperm sayısını artırır hücre yenilemesi yaparak vücudu gençleştirir.

• Nezaman regl artık regl olmazsa sonrasında hamile kalamaz diye biliyorum

Yükleniyor...