Penis üzerinde kızarma, döküntü AIDS belirtisi mi?

Bir süredir penismin üzerinde kaşıntılı ve yanmalı bir kızarıklık oluşuyor, günden güne rengi iyice koyulaşıyor ve en sonunda doruk noktaya ulaşıp o bölgenin derisi pul pul dökülmek suretiyle dökülüyor ve soyuluyor, soyulduktan sonra alttan temiz deri cıkıyor ve sorun düzeliyor ancak bir kaç ay sonra tekrar aynı olay oluyor. Bunun nedeni sizce ne olabilir? aidsten şüpheleniyorum açıkcası bu belirti tek başına aidsi işaret eder mi? başka rahatsızlıgım yok ve ne yapmam gerekirTeşekkürler.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• arkadaş bu ne hemen aklına aids geliyo, nasıl karamsar bi insansın sen. basit bi mantar vakası bende de olmuştu yıllar önce. iç çamaşırını sık değiş, mantara karşı krem kullan, temiz ve kuru tut o bölgeyi malum havalar ısınıyor. aids olsa deri dökülecek te alttan temiz deri çıkacak, hadi canım :)) yüzeyde kalıyo bariz mantar işte, o dökülesiye başka yere bulaşıyo orada büyüyo sonra. hijyene dikkat et hiç bişey kalmaz dikkat etmezsen de daha da genişler, bi de öyle hemen çabucak geçmez. senin çözümün hijyen, ille de olmazsa krem hadi geçmiş olsun :)

• ya mastürbasyon yaparken değilde her mastürbasyondan ve hatta her tuvalete girişimden sonra tuvaleti kağıtı ile defalarca siliyorum o bölgemi kuru kuru muhtemelen bu tahrişe neden oluyor tahrişte balanit denen o mantar çeşidine neden oluyor? böyledir değilmi kötü birşey yoktur aids olsam başka sorunlarımda olur değil mi

• o zaman masturbasyon yaparken bişi kullanıyorsan o cildine dokunuyor :)) ne kullanıyorsan onu değiştr

• ama peniste mantar yalnızcabagısıklıgı düşmüş kişilerde görünür deniyor birde benim korunmasız ilişkim yk zaten hayatımda 1 deneyimim oldu ondada prezervatif taktım genelevde yalnız takmadan önce kadın tükürükledi ve agzına aldı.

Kızlar Ne Diyor 3

• anal seks yapan erkeklerde cok görülüyo bu dedigin

AIDS korktuguna göre dikatli biri degilsin muhakak bisey bulasmistir dikat et

• evet çok karamsarsın ya baska biseydır muhtemelen aıds de nerden çıktı

• Öncelikle "mutlaka" doktora gitmelisin ve AIDS olmasa bile her daim prezervatif kullanmalısın. Sağlığından önemli değil ya.

AIDS belirtileri şunlardır (alıntıladım):

• Uzun süreli, açıklanamayan aşırı yorgunluk ve bitkinlik

• Şişmiş lenf bezleri (kasık bölgesi dışında en az 2 bölgede ve en az 3 ay süreli)

• 10 günden uzun süren ateş

• 3 aydan fazla süreyle gece terlemesi

• Açıklanamayan kilo kaybı (vücut ağırlığının %10'dan fazlası)

• Deride veya ağız içinde, mor veya farklı renkte geçmeyen lekeler

• Açıklanamayan, sürekli öksürük veya boğaz ağrısı

• Nefes darlığı

• Sürekli, şiddetli ishal

• Sık tekrar eden mantar enfeksiyonları

• Vücutta açıklanamayan çürükler veya kolayca meydana gelen kanamalar

• ama cinsellikle bulaşan başka hastalık kapmış olabilirsin. yarın ilk işin doktora gitmek olsun.

• bu belirtilerin hiç biri bende yok son yıllar hiç ateşim o derecelere cıkmadıgı gibi son 5-6 yılda 25-30 kılo aldım maalesef gece terlemeleride hiç olmuyor aids degilimdir dmei

Erkekler Ne Diyor 4

• EGZEMA OLABİLİR KARDEŞİM

• kan testi yaptır

• olmakta fayda var o olmasada hepatiti var bilmem neyi var ol yani önlem alırsın

• zaten ben bi kere ameliyat olmustum bu ilişkimden 3 sene sonra bana eliza testi yapmıslardı anti hiv negatif 0.70 yazıyordu genede test olayım mı

• sana şunu rahatlıkla söyelyeyim aids değilsin tükürükle bulaşmaz kanla bulaşır : )) 5 yıla ölüm döşeğinde olman gerekiyor :) doktora git korkmadan neyin var neyin yok öğren :)

• Öncekileri Göster
  • Cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğunu düşünmüyorsan başka bir cilt hastalığı olabilir.Aids ilgili şüphen varsa hiv doğrulama testi yaptırmalısın.Dermatolji bölümüne git önce istersen ciltle ilgili birşey de olabilir.

• hıv testi yaptır arkadaş.burdan kimse onun ne oldugunu anlayamaz.

Yükleniyor...