Ertesi gün hapları gebeliği önleyebilir mi ?

kondom yırtılması gibi korunmasız cinsel ilişki sonrasında vakit kaybetmeden nor levo kullanımı gebeliği önleyebilir mi ?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• O ilacın amacı zaten prezervatif yırtılması gibi istenmeyen durumlarda ilişkiden 72 saat geçmemek koşuluyla gebeliği önlemek.Yalnız korunma aracı olarak görülmemeli.Adet düzenini değiştiriyor çünkü.Hormon oranı da fazla olduğu için yılda bir ya da iki kezden fazla alınmamalı.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• O ilaç zaten,tecavüce ugramış , cinsel birleşme esnasında korunmamış hastalar için üretilmiş... Kullanımı 3 gün mühletli... %90 engelliyor diye biliyorum.

0|2
    0|0
    • tecavüze uğramış? yo dostum yo. her duyduğuna inanmamalısın.

• Önler evet

0|0
    0|0
  • yanlış hatırlamıyorsam 2 veya 3 haptan oluşuyordu,belirli zaman aralıklarında alıyorsun.

0|0
    0|0
  • 2 tane haptan olusuyor ikisinide birlikte yutuyorsun 72 saate kadar alınabilir fakak her 24 saatte güvenırlılıgı azalıyor.yanı saglıklı olan ertesı gün almak ve kesın degıl ama ben hiç ertesı gün kullanıp da hamıle kalan görmedim

0|0
    0|0
    • Kılavızunda Yüzde75 önleyebilir diyor. internette 85-90 oldugunu belirten siteler var.

Bir forum sitesinde de kullandık şimdi 4 aylık kızımız var diyorlar..

aklımı karıştırdı yorumlar :(

• 72 saati gecmemeli ,istisnai durumlar olabılır ama %90 güvenli

• Evet ama kıza zarar verir,kanaması hemen olur bu da hamileliğin önlendiğini gösterir ama mide blantısı baş dönmesi gibi büyük yan etkileri var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• en az ıkı ay öncesınden alınmaya baslanmalı, adet dönemlerınden sonra ilişkiye gırsede gırmesede her gun almak zorunda.. ancak boyle işe yarar..

0|0
    0|0
  • ertesi gününü ilaç firmalarına düşündürtmez ben düşünürüm

0|0
    0|0
  • Evet, önlüyormuş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...