Türkiye'de cinsel özgürlük olsa nasıl olurdu ?

Şunu demek istiyorum yapan tabi yapıyor ama birçok insan da basit olmamak,özenmemek ,bekaret,toplum,gelenekler gibi sayılabilecek bir sürü nedenle yapmıyor karşısındakinden de kendine göre bir geçmiş bekliyor haklı olarak. Peki sizce tam olarak herkes rahatlıkla cinsellik yaşasa sizce nasıl olurdu.

0|0
12|15

En İyi Kız Görüşü

• Nasil mi olurdu? Aynen örnek almanyadaki gibi olurdu yani gayri mesur cocuk vakasi cok olurdu kürtaj tavan yapardi kimse evlenmeye gereyi duymazdi anne baba olma isteyi gelene kadar. Sonra burdaki cogu kisinin annesi babasi ayrilmis rahatliktan cocuklar tek veli ile büyürdü hic hos olmazdi yani

1|1
    2|1
    • Yani özgürlüğün verdiği rahatlığı yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar diyorsun. Ama insan kişiliğiyle de ilgili bence mesela türkiyeye gelen yabancı turistler için evli olanları söylüyorum çok mutlu ve sadakatli olanlar da dikkatimi çekiyor. Keza fransa da aşka çok saygı duyuluyormuş. Tabi türkiyede olsa senin dediğin gibi olurdu eminim

Kızlar Ne Diyor 11

• "Namus" cinayetlerini okumazdik gazetelerde.

2|6
    0|2
  • Genevler ve fuhuş sektörü biterdi.ruslara hayranlığa gerek kalmazdı çünkü kadınlar rahatça herseyi yasardi

2|4
    0|1
  • bastırılmış cinsellik deyip durmayın yahu bu zamanda kim kimi bastırmış.toplumumuzda din,ahlak,edep,gelenek,görenek önemli.ne istiyorsunuz anlamadım gitti zaten cinselliği ve diğer herşeyi bizim gibi serbest yaşayan kaç tane islam ülkesi var.islama mensup olmayan üslkelerden farkımızı kalmadı zaten.herkes herşeyi yaşıyor.yaşamak isteyenlere ve istemeynlere de karışmayın.herkes kendi bacağından asılacak.bastırılmış cinsellik deyip duruyorsunuz.ne istiyorsunuz sokak ortasında sevişmek mi merak etme onu da yapanlar var zaten.

0|0
    1|0
    • cinselliği yaşamak isteyipte yaşayamayan grup hangisi bana söylermisiniz.Türkiye'de cinsel bastırılmışlığın sebepleri nelerdir? diye sormuşsun bende ona göre cevap verdim.bir insan gizlide olsa açıktanda cinselliği isterse yaşar yok mu yapan sanki.

• ayrıca, Cinsel bastırılmışlıkla saldırganlaşmış bir toplumuz demişsin sence şu zamana ve geçmiş zamana bak hangisindeki insanlar cinselliği daha serbest yaşıyor ve yaşamış tabi günümüzdeki insanlar.Türkiye'de cinsellik bastırılıyor demen çok yanlış. unutma çoğu bastırılmış dediğin insanlar müslüman olanlar yoksa müslüman olmayanlar istediği gibi yaşıyor yabancılar bizede der 15 yaşında kızı kocaya veriyor diye kendi kızları 13-14 yaşında evlenmeden hamile bunu mu istersin.

• Türkiye de zaten cinsel özgürlük var ama sadece erkeklere var.Bence eşit şartlar da oynamak lazım.Cinsel özgürlük isteseler de istemeseler de geliyor zaten.Gelsin de bence adam yaşasın yapsın etsin ben kadınlığımı bileyim evde kocamı bekleyeyim aman kız evleneyim konuya komşuya rezil olmayalım ailemin namusuna dil uzatılmasın var mı böyle bir şey

0|0
    0|0
  • Zaten görüyoruz ki gayet de türkiye bu hale gelmeye başladı.İlerde ne olacağı belli,ben istemiyorum hatta eski zamanlara mı dönsek diyorum.

0|0
    0|0
  • en azından bu karışıklık olmazdı

0|3
    1|0
  • Yatak odalarında herkes rahat davranırsa sorun olmaz ama yabancılara özentilik çekim bu olaylar sokaklara taşınırsa hiç hoş olmaz bence.

0|0
    1|1
    • Yapanların bir çoğu özentilikten,yozlaşmadan. Yurtdışındaki gibi sırf seks için cinsellik için yaşamıyorlar bilinçaltında başka şeyler olmadan yapan az

• çocukların kımden oldugu bellı olmazdı :)

1|0
    2|2
    • Bence de ama bizim insanımızdan kaynaklı olurdu yoksa adamakıllı yaşamasını bilenler o durumlara yol açmaz

• tek kelimeyle rezillik olurdu... Amerikada, avrupa da özgürlük var, aile diye bişey yok, aids salgını var, huzur mutluluk yok... bunun lafını bile etmek huzur bozucu.. bi anlık zevk için rezilliğe değmez...

0|3
    3|0
  • Hiç şaşırmadım. "Anal seks yaptım. Bakire miyim?" diye soran kıza gelen cevaplarda patlama yaşanır. Buraya geldi mi herkes "tıssss". Helal olsun size.
    MrFishSticks'e katılayım bari. Kelime sarfetmeye üşenir oldum. Anlayan kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Geçemiyor.

0|0
    0|0
  • Din unsuru çok etken.Bence dinler tamamen insanları belli kalıplara sokmak için uydurulmuş sistemler düzeneği de bu ayrı konu neyse.Diğeri de toplumda kadınların 2.sınıf olarak görülmesi.Erkekler herşeyi yaşayabilir kadınlar kocasına saklamalı mantığı.Bu durumda erkekler de baskı altına alınmış oluyor.Bekaret çok büyük faktör bence.Erkekler evlenmeden önce ilk bunu soruyor ''bakire misin?''Namus belası yüzünden kardeşini öldürenleri bile görüyoruz..Bu psikolojiyle yaşayan bir çok kadında vajinismus hastalığı ortaya çıkıyor.Burada ki olay tamamen psiko-sosyal bir durum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sosyolojik baskılardan dolayı bazı erkekler sevişemiyor ve ortada aç erkekler geziyor. Dolayısıyla böyle erkekler mutsuz oluyor ve ülkemiz kadınlarına karşı kıskançlık ile nefret karışımı bir duygu besliyor. Söylediğin gibi saldırganlaşıyorlar. Art-talep dengesinin farklı olduğu ülke kadınları bizim erkeğimiz tarafından göklere çıkartılıyor. Türk kızları tü kaka oluyor. Bir kısım erkek de kadınlarla konuşmaktan habersiz. Duygusal bir ilişkiye başlamak için gerekli adımları bilen erkek sayısı çok az.

Bu siteye cinsellik için girenler için üzülüyorum. Cinsellik sorularına cevap veren kadınların kendini gizlemesi bile utanç verici. Bizim erkeğimiz için yafta yapıştırmak çok kolay. İsim verip rencide etmek istemiyorum ama bazı erkekler cinsellik konusunda açık olan kadınlara kaşar diye hitap ediyor. Görüşleri nedeniyle dostlar meclisinde kaşar ilan edilen birkaç kadın üyeyi biliyorum. Bence bir erkeği materyalist bir nedenle ilişkiye giren ve o erkeğin iyi niyetini suistimal edenler asıl kaşar olmalı.

Bu siteye de kadın tavlamak için girenlere de acıyorum. Bunun gibileri yüzünden her kadın onlara asıldığımı düşünüyor. Halbuki benim istediğim biraz muhabbet etmek ve eğlenmek. Maalesef erkeğimiz aç ve açken tok taklidi yapmak çok zor.

Bu durumun böyle olmasında ailenin rolü de büyük. Türkiye'de cinsellik bakış açısı hem coğrafi hem de statü açısından fazlasıyla fark ediyor. Aileler kız çocuklarına dayattığı yanlış kavramlar yüzünden regl olmaktan ve bunu dile getirmekten korkuyor. Vajinasından tiksiniyor. Vücudunu bir mal, ödül, envanter olarak görüyor. Dürtülerinden ve isteklerinden utanıyor. Cinsellik günah olarak öğretiliyor. Öbür tarafta paşa oğlana methiyeler düzülüyor. Seks yaptığında göklere çıkartılıyor. Çapkın adam kıskanılası biri olurken, flörtöz kadın ise kibarca hafif meşref olarak damgalanıyor. Cinsel bastırılmışlık dilimizde bile var. "Vermek" diye bir fiil eminim ki hiçbir dilde yoktur. Bu ülkede erkekler sanki "izin almalı" ve "ikna etmeli". Kabaca bir tabirle, "kadın s*kilmeye" razı olmalı. Halbuki cinsellik iki tarafında sevdiği bir aktivite. Ben her zaman kadınların seksi daha çok sevdiğini ve istediğini biliyorum ama bazı korkular ve toplumsal dengeler yüzünden soğuk, suratsız, frijit, yüzeysel samimi ve ikiyüzlü oluyorlar.

Sırf bakire kalmak adına ikili ilişkilerinde problemler yaşayan kadınların durumu bizim için olağan hale geldi. Sanki bakirelikle masumluk, ahlaklı ve karakterli olmakla bir korelasyon var. Kocası bekaret sorgusu yapmasın diye yapay kızlık kanı satın alan, kızlık zarını diktiren kadınlar hepimizin çevresinde var. Evlenmeden önce seks yapmayanlara mantıklı sosyal ve kişisel gerekçeleri oldukları ve ikiyüzlü davranmadıkları sürece saygı duyuyorum. Ama neden bu numaralar ve sahtekarlıklar var? Fiziksel ve duygusal açıdan olgun olan her bireyin sevişmesi kadar doğal olan ne var ki? Uygun sınırları çizildiği şartıyla bu ülkede cinsel devrim şart.

1|1
    0|0
    • Önce kadınların baş kaldırması lazım, sonra aile tarafından zihniyet değiştirilmeli. Eğitim bu sorunun çözümü için önemli bir çekirdek. İnternetin faydalı olacağını sanmıyorum. İnternette bu sefer önyargılar ve özgüvensizlikler ortaya çıkıyor.

• bence hiçbişey olmazdı yapılan yorumlara bakıyorum kızlar kendilerini küçümsemiş hepp.. siz istemedikçe kimse bişey yapamaz hani o etrafta kimin çocuğu olayı var ya o olmazdı bence..

1|1
    0|0
  • ben söyleyeyim mi nolurdu: Köpekten bile farkımız kalmazdı.. İyi ki toplumsal ve dini teammüllerimiz var.. Reddedemiyeceğimiz bir güç bize bunu yapma günahtır, ayıptır diyor ve bizler de bu sesi dinliyoruz.. mesela brazilyaya bak.. adamlar sokak ortasında, otobüs durağında sex yapıyorlar.. ayıp yaa.. Ayrıca bu Kıyamet alameti :(

0|0
    0|0
  • Doğa, kendi dengesini bulurdu.

Herkes de herkesle seks yapmazdı. İnsan rahat olunca, seçerdi. Cinsellik, kuru bir mekanik olmaktan öteye, ona tat verecek hissel soslarla bezeli olurdu. Her istediği yemeğe ulaşma şansı olan birisi, gidip kıytırık şeyler yemez; damak tadına göre yer, yerken keyf yapardı.

Ancak bu sadece bir ütopya olarak, idealar dünyasında var olabilir. Sonucun kaotikten çok, doğal olacağı fikrindeyim.

0|1
    0|0
    • İkinci paragrafın ikinci sümlesi pek aklıma yatmadı ama diğerleri mantıklı. Ayrıca ütopya türkiye için geçerli yoksa dünyada cinsel özgürlüğün yaşandığı bir çok yer var

• Aslında, evet o cümle bozuk olmuş. Cinsellik, kuru bir mekanik değil; fakat ülkemizde nefes alsın yeter diyen ve sevişmedeyoğun tatlar bırakacak ilişkiler yerine daha yavan geçiştiren insanlar var. Onu belirtmeye çalışırken, eksik olmuş.

• Tabi biz erkeğiz rahatız bide şu yönden düşün evleneceğin kişi sana gelene kadar sayısız kişiyle yatsa sana geldiğinde boşanırsın ...spu dersin dimi?Ya da karın nikahlı karın gidip elin adamıyla yatsa tabi yatar cinsel özgürlük var dimi?Kendine sor önce sorunu sonra gel burda sor.Hadi karını geçtim annen bacın yiğenin kuzenin vs düşün bunları ;) ..

0|0
    0|0
  • sen kızın olduğu zaman gece partilere barlara filan gitmesine izin verdiğin zaman özgürlüğe bi adım daha yaklaşcak bu toplum

1|0
    1|2
    • Böyle cevaplar çıkartabilecek üstünzekalılar olcağını tahmin ediyordum ama yapçak bir şey yok. Soruyla verdiğin cevap zerre alakalı değil. Benim kızım ve ya oğlum partilere gitse özgürlüğe ne kadar yaklaşır bilmem de karşıcinse önce insan gözüyle bakabilenler çoğaldıkça ve senin gibiler yokoldukça o zaman özgürlüğe yaklaşırdık

• abazalara sex objesi olsun diyemimi büyütüp okutup gözüm gibi bakcam kızıma biz böleyiz yerse

• ana bir, bacı iki, gerisini salla si... dite bir tabir var. bir insanın anne si veya bacısı herkes için aynı olmadığından uçkurumuza sahip çıkalım. kendi sevdiklerimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına yapmayalım.

1|1
    1|0
    • Soruyla alakası yok

• nasıl alakası yok. eğer bu konuda tam bir özgürlük olsaydı kim kimle belli olmayan bir düzen olacaktı. unutulmasınki bazı kavimler bu yüzden helak olmuş.

• Burda bunları Konuşuo olmazdık...

1|0
    0|0
  • içiçe yaşama alışkanlığımız...
    bir evde yeri geldiğinde 15 kişi yaşıyoruz...evlenen oğlumuzu veya kızımızı uzun süre eşiyle beraber yanımızda bakmak durumunda kalıyoruz...bütün bunlar tüm özgürlükleri kısıtlıyor...

0|0
    0|0
  • Din - Kültür.

0|0
    0|0
  • okumadan soruya yanıt geliyo genel toplum ahlağı sebebiyle diyorum kör cehalet bastırdı bizleri bu güne kadar ama bi yandan iyi gibi biraz bi yandan kötü kafamda çok gelgitler var bu konuda

0|0
    0|0
  • kimin eli kimin cebinde belli olmadan herkes cift kale mac yaparlardir gerci geldigimiz durum bundan pek farkli degil ama eh iste enazindan sokakta yapmiyorlar

0|0
    1|0
  • nüfus artışı düşerdi...

0|0
    0|0
  • Kusura bakmayın ama b.ku çıkardı. Evlikik dışı ilişkileri ya da aldatmayı normal birşeymiş gibi gösteremeyiz. Çünkü biz hayvan değiliz. Cinsellik özgür olsun yeaaa diyenlere söylüyorum kız kardeşinizede aynısını diyebilecek misiniz? istediği ile yatsa ? derseniz sizin genişliğinizdir.

1|0
    1|1
    • Ya insan cinselliğiyle hayvan cinsellini bir tutman senin sığ görüşün. İnsanların ayrıca önüne gelenle yatması da senin düşüncen yine..Özgürlük olması herkesin kucağına gitmesi değil. Sen eşya olarak gördüğün için öyle geliyor.Öbür türlü olsa da nasıl olmaz derdin.Kafana duvarlar örülmüş bile. Ayrıca kesin olsun ve ya olmasın diye bir yargı koymuyorum.

• Özgür bırakırsan böyle olur git avrupaya gör . Ayrıca kafamdaki duvar var ise beni ilgilendirir sizi ilgilendirmez

• Din - Kültür

0|0
    0|0
Yükleniyor...