Eşcinselim, arkadaşlarıma söylemeli miyim sizce?

Merhaba arkadaşlar ben eşcinselim yani gayim sizce arkadaşlarım farketmişler midir ? ve bunu arkadaşlarıma söylemeli miyim ?

Güncellemeler:
Ne gerek var diyenleri anlamıyorum artık şakaları kaldıramıyorum ollmm niye gız ayarlamıyonn yakışıklısın da ne mal adamsın top musun lan yoksa gibi şakalar.
Peki sizce söyledikten sonra çok şey değişir mi sadece etrafımda kız arkadaşlar mı kalır yoksa onlar da gider mi ?
Son güncelleme aslında aileme hiç bahsetmeyi düşünmüyordum fakat işler gün geçtikçe zorlaşıyor 4-5 yıl sonra ailem evlenmemi bekleyecek off off ne yapmalıyım ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kim olduğundan utanma derim ama türkiyede hala çok geri kafalı insanlar var ve böyle şeyleri hoş karşılayamıyorlar ne yazık ki.. kim olduğunu herkes bilirse bu senin için zor olabilir dışlanabilirsin yalnız kalabilirsin dalga geçerler vs.. Keşke böyle şeyleri daha olgunca karşılayabilen bir toplumda yaşayabilseydik ve herkes kendi gibi olabilseydi.. Ama eğer kızlara karşı birşeyler hissetmeye çalıştıysan veya bunu istiyorsan bir psikologla görüş derim bir geri dönüş yolu vardır yada seni bu durumla barışık hale gelmene yardım edebilir. Umarım hayatın için doğru kararı verebilirsin.. :)

• not: psikologdan yardım alman taraftarıyım. kötü anlamda demiyorum ama senin için daha iyi olacak bir dene derim..

Kızlar Ne Diyor 9

• Söylemek zorunda değilsin.

• herkesin özeli kendini ilgilendirir niye böyle bir sey hissediyorsun ki

• söyleme sakına.gerek yok .direk soğurlar senden.bence normale dön derim sana.hayatını mahfetme.2 tane arkadaşım var ve görüyorum hallerini.zor bir yaşam seçersin kendine

• söyleme bence ...

• zaten dalga geciyolarmış "top musun olum" diye,öğrendikleri zaman yanında kalmayacaklar.ama söylemesen de sen mutsuz bir hayatın içinde debelenip durcaksın.

• bir eşcinsel arkadaşım var ve herkes biliyor ama çevrende insan azalabilir

• Söyleme boşver.

• arkdaslarına soyledıgın zaman hor gorulup dıslanabılırsın.maalesef toplumumuz hala acık degıl bu gıbı durumlara..kendıne gore arkadaslar secmen daha uygun olur..ve eger konusmanla tavırlarınla bllı edıosan farkedılmıcek gıbı olmuo

• sen yaninda lez arkadas ister miydin? sana dokunmasi hosuna gider miydi? selam vermekten korkar adam be...

• lezbıyen ya da escınseller herkese sarkar gıbı bı durum var da sankı.var öle arkadasım hıc de dokunup bısı yapmıo.o da onun tercıhı ınsan degıl mı de korkuon.asıl erkeklerden korkuluo bu devırde

• cinsellikle kafayi bozan kisiler escinsel olur bence...kafayi bozduysa beni de bozar olmaz oyle.yoksa adam niye tercih degistirsin ki.

• ne gerek var

Erkekler Ne Diyor 14

• söyleme... türkiye homofobiktir. (ben de öyleyim)

• acikcasi senin gibilerin yanimda olmasindan hoslanmam arkadaslarin da tahminen hoslanmaz.

• kızları bilemicem ama bence çevrendeki erkek arkadaşlarından %99 u bidaha senle görüşmez. yani bizim arkadaş ortamında böle bişe olsa böyle olurdu

• çevrendekilir sana farklı gözle bakabililrlerkimseye söylemek zorunda değilsin sende hayatını bu şekilde devam edebelirsin

• Neden gay oluyorsun yahu ? kızlar ilgini çekmiyorlarmı. narinler sevimliler felan

• arkadaşlar partnere dönüşmesinler sonra :D

• açıkladığın zaman o zaoruna giden şaka s.gt lan top olarak değiştiğinde veyatta ilk söylediğin durumda s.gt i*ne olarak duydugunda daha çok üzülürsün bizim toplumumuz daha eş cinsellere hazır değil

• eşcinseller emin olun heteroseksüellere göre daha kontrollüdür şakaydı ama ben yinede açıklayayım.

• bu bir hata olacak ama sen bilirsin , açıkladıktan sonraki tepkilerini yaz haklıydınız demeni bekliyecem

• söyleme...

• kız arkadaşların kalır hatta onlarla daha da samimi olursun senin üzerinde ilgileri artar fakat şu da var zaten kız arkadaşlarının bir şüphesi üzerinde vardır kesinlikle hisleri kuvvetlidir bu konuda çünkü

• söyleme sakın çoğu kişiyi kaybedersin

• NŞA da homofobik güzide arkadaşların bunu kabullenmekte zorlanacaktır.Tercih sana kalmış ama söylemek ve açıklama yapmak zorunda değilsin.Yalnız anlamadığım, onca zaman güzelce anlaşabilirken, birden eşcinselliği öğrenince sanki daha önceden öcü değilmişsin de birden öcü olmuşsun gibi kaçmaları. Ya hiç onlara birşey deme, hayatını bildiğin gibi yaşa, veya birgün söylersen bunu kabul edebilen kaç arkadaşın var görür ve onlarla arkadaşlığına devam edebilirsin.

• @güncelleme: Usta, o zaman söyle ve kafanın rahat edeceği, seni garipsemeyen arkadaşların hayatına devam et. Bu sayede kafan rahat olur. Yalnız çoğunun gideceğini unutma. Gerçi seni sen olarak kabul etmedikten sonra arkadaş olmaları zaten bir işe yaramaz.

• Gözüm görmesin.

• Benim de :(

• Öncekileri Göster
    • Pekte problem sayılmaz benim nezlimde eğer sizden zarar görmeyeceksem yanılıyor muyum ?

• Yanılmıyorsunuz sayın soran.

• söyle ve kabullenen kalsın yanında, diğerleri gitsin.

• Aaaa keşke yazmasaydın birazdan çakma mesiihler gelit başına.Ben seni korudum ya demek ki ben de gay'im onların lugatında :D

• Bak arkadaşlarına açıkça söyleme sakın.Çünkü insanlar önyargılı olabilir ve çoğu da bu durumlar için önyargılıdır.Sen normal hayatını yaşa ama arkadaşlarına açık açık söyleme.Belki, çok çok güvendiğin kız arkadaşlarına söyleyebilirsin.Aile konusu için de; lezbiyen, gay, biseksüel insanlar için örgütlenmeler var ve o örgütlenmelerin bazılarına kişilerin aileleri de destek oluyor.Hatta bir kaç ay önce o durumla ilgili bir eylem yapılmıştı, tv;'de görmüştüm.

Yükleniyor...