Bekaret ve evlilik ... Sizce ne yapmalıyım?

sevdiğim erkeğe güveniyorum o 38 yaşında ve müzisyen ben 19 yaşındayım bende müzisyenim uzun süredir çıkıyoruz o evlenmek istiyor ama ben henüz istemiyorum .. evlenmesek bile benimle birlikle olmak istiyor çünkü onu sevmediğimi düşünüyormuş fakat ben korkuyorum sizce ne yapmalıyım?acil cevap verin lütfen

Güncellemeler:
bence birlikte ol bırak bekaret bi tabu cinsellik güzeldir seviyosan sekste yaşıcaksın korkma
arkadaşlar böyle bi mesaj atan oldu sizce ne kadar haklı?
herkese teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için yardımcı oldunuz .. geceniz güzel olsun sağolun ben çıkıyorum

0|0
20|35

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle düşünen erkek açık ve net söylüyorum 'Zeka özürlüdür''.

Evlenmeseniz bile ilişkiye girmek nedemektir ben cahilim anlamadım ? ona bir sorarmısın.

Sen kızsın yahu , erkek için herşey rahattır ve basittir.Evlenip rahatça boşanabilir,ilişkiye girdiği zaman kızın namusu gider erkeğinki yerinde sayar.

Kız evlilikten önce cinsel ilişkiye girdiğinde açık ve net toplumda o*rspu olur.Erkek hiçbirşey olmaz.Gerçekten seven kızda erkekte evlilik öncesi cinsel ilişki istemez ? Günah kardeşim günah bile bile nasıl günaha girersin , sevdiğini günaha sokarsın?

Üniversite okuyupta böyle düşünen insanlarda cahildir.Okumak demek akıllı olacağını göstermez.Dini bilmen seni son derece zeki biri yapar.

Ne yapmalısın? : İlişkiye evlilikten önce girmemelisin.Bunu ona tatlı bir dille aksettirmen lazım.Onu sevdiğini kızlığını yada namusunu vererek gösteremezsin.Oda akıllıysa ve gerçekten seviyorsa anlayacaktır.Anlaması lazım.

2|2
    0|0
    • haklısın ,peki sence onunla evlenmelimiyim?

• Evlilik çok çok ciddi birşeydir.Bunun farkında olmayan evli insanlar bile var.Evlilik öyle birşeydirki.Hristiyanlıktan Müslümanlığa dönüş gibi birşeydir.Müslüman olursun ama müslümanlığı tam bilmeden,olmadık şeyler yaparsın.Alkol kullanırsın kul hakkı yersin, Günah olmadığını sanarsın.Evlilikte bu derece önemlidir.Allah'ın emriyle evleneceksin.Ona göre Allah'tan korkan birisiyle evlenmeni öneririm.

Erkekler Ne Diyor 34

• sen kendinden emin degilsin ki. Tam olarak emin olduguh düşünüyorsan evlen. O kişi seni ne aldatır. ne terkeder. muthemelen el üstünde olursun.

amaemin degilsen ugraşma. Zaten tam oturmamış duyguların senin

0|0
    0|0
  • Senin evlenmeyi düşünmediğini anlayınca evlilik isteğini dile getirmiştir eminim, nasıl olsa evlenmek istemiyorsun, blöf yapmıştır evlilikle ilgili. Bunu yapmasındaki amaçsa seni ileride evleneceğine dair ikna edip cinsel ilişkiye girmek, sevmediğini düşünmesiyse erkeklerin en ucuz numaralarındandır. Ben bu numaraya artık kızlar kanmıyordur diye düşünüyordum ama hala kananlar varmış. Senden neredeyse 20 yaş büyük birisi sana koca, eş, hayat arkadaşı, sevgili olamaz, ancak baba olabilir. İyi düşün.

0|0
    0|0
  • Dur dur, bir saniye sakin ol. Önce aklıma şu takıldı, önyargılı yorum yapmadan önce şu konuya kesinlik getirelim.

Seninle olmak istiyor ve olmamanı onu sevmemene mi bağlıyor? Onu sevdiğini göstermek için onunla birlikte olmanı mı istiyor?

Pardon ama eğer öyleyse bu sevgi değil, seks isteği. Benim bildiğim sevgi, başını omzuna dayayıp huzura dalınca görünür..

Sevişme demiyorum; ama bu adamla sevişme. İçinden gelen, yüreğine değen, sana değer veren biriyle ol. Böyle basit bir kandırma cümlesi olabilir mi? Kaldı ki, şu davranıştan sonra evlenme sözünü de türk filmi tadında bir yalan olarak görüyorum, tüm samimiyetimle.

0|0
    0|0
    • Haklısın ama onun yaşı büyük olduğu için biran evvel evlenmek istiyor ve uzun süredir birlikteyiz onu çok seviyorum birliktede olmak istiyorum ama korkuyorum ve utanıyorum.O beni anlamıyor ona ilk kez olucak benim için bile diyemedim çünkü o geçmişinde çok fazla sevgilisi olan ve cinsel birliktelikler yaşayan biri ayrılmayı bile düşünmeye başladım artık onu oyaladığımı düşünüyor beni aldatıcak diyede korkuyorum doğrusu.. en iyisi bitirmek sanırım

• haklısın teşekkür ederim umarım..

• @güncelleme: Ben bekaretin gereksiz bir kavram olduğu düşünürüm; fakat cinsellik bir paylaşımdır. Arada güven, sevgi, bağlılık olmalı. Kabul, bu bir ihtiyac ve insanlığın gerçeği. Fakat mis gibi zeytinyağlı sarma, veya terayağlı iskender varken, kantindeki tostu yemek çok abest.

Cinsellik, bedenle değil ruhla olur. Bence ruhen sana değer veren birisiyle tatman en güzeli. Ben, şu sözleriyle huzur bulmadım ki o adamda, tat bulayım koynunda

• 20 yaş var hacı ne yaptın sen ¿ Adamın müzisyen kişiliğine saygı duyuyorum ama yaşından başından saçından sakalından utansın. böyle ucuz numaralarla çıtı pıtı kızlarımızın kanına girmesin

0|0
    0|0
    • öyle biri değildir yaş farkından oda rahatsız ama aşk işte bilmiyorum yanlış tanıdım belkide onu eğer daha fazla ısrar ederse ayrılmak zorunda kalıcam

• Bi zahmet yani

• Bence Aklını kullan duygularınla hareket etme.Aşırı duygusallık zayıflıktır.Başkalarının ne istediği değil senin ne istediğin önemlidir çünki sonuçlarına sen katlanacaksın birlikte olduğun kşi değil.Üstelik aranızda çok yaç farkı var.Daha doğal kendine daha denk ciddi,dürüst,samimi senin duygularına hitap eden kültürde,duygu ve düşünceleride sana göre daha uyumlu labilecek bir erkek arkadaşın ilerde olabilir.Olmalı diye şartlanma ,beklenti içerisinde olma birgün gelir seni bulur bakarsın tesadüf eder.Böylesi daha makbul olur.Bence uzaklaş bu bahsettiğin kişiden.

0|0
    0|0
  • Kızım adam seni seviyor olsa , evlenene kadar bekler.Kusura bakma ama , seven adamın aklı s*kinde olmaz.Bu adamın aklı belden aşağıda.

Ayriyetten "HaSSaNeFe" arkadaşımın da dediği gibi aranıza neredeyse 20 yaş fark var..Sen 30-35'ine geldiğinde en olgun ve sexy zamanlarında 50-55 yaşında bir dede olacak.

Bu işler çocuk oyuncağı değil , aklını başına al abuk subukk işler yapma.

0|0
    0|0
  • valla ben hoslandıgım kızla öpüsmeyi bile aklımdan geciremiyorum sabaha kadar baksam o bana yeter o nasıl bunları düsünüyo merak ettim bunu adu ask değil sana söylirim.

2|1
    0|0
  • sevdiğini göstermek için istediğini yapmanmı gerekiyomuş hemde 38 yaşında demişsin kimsenin namusu kimsenin oyuncağı değildir bunu anlamalı o arkadaş sevdiğin diye bişey demicem ama sana karşı ciddi manada bişeyler hissediyosa gelinliğin üstünde çıkarır seni evinden sonra naparsa yapsın aksi takdirde fatura'n ağır olur

0|1
    0|0
  • zinadan uzak dur.ailen biliyormu sevdiğin insanın 38 yaşında olduğunu.? eğer bilmiyorlarsa vermezler. bilselerde vermezler emin ol. o yüzden başkasının hakkını ona verme derim. sonra çok vicdan azabı çekersin.

0|0
    0|0
    • babam kabul ediyor eskiden beri tanıdığı için ve meslektaş oldukları için ama annem izin vermiyo evlenmemize çok pişman olursun diyo oda

• Oyuna getirmeye çalşıyo bence

0|1
    0|0
  • Yaşın daha çok küçük 19 yaşında birisi için evlilik çok Erken hem aranızda çok yaş farkı var hayatının hatasını yapma..

0|0
    0|0
  • ılıskınızın gidişatına göre bunu ayarla bi gün gelıcek evlenmekte ısteyeceksın ama onuda dsun o baya yasını almıs

0|0
    0|0
    • evet haklısın yaşı büyük olduğu için ve çevresinde çok fazla kadın olduğu için rahatsız olmaya başadı artık beni çevresindeki herkes tanıyor neden hala evlenmediniz diyenler var bu yüzden evlenmek istiyo

• bence en azından bır sınav yap ona kendı açından mesela bır süre arama bakalım senı arıyacakmı üzüntülü bir tavır takın yanında bakalım üzüntülü oldugunu farkedecekmı saçını degıstır veya özel günlerinizi hatırlasın bunlar senı nekadar aklından geçırdıgını bellı edecek sorulardır bunlardan olumlu cevaplar alırsan bence hemen yüzük tak ıkıncı bır sınav baslasın

• teşekkürler dediklerini uyguluucam

• o hataya düşme kardeş..

0|0
    0|0
  • Saçmalık !

Hayatının hatası olur.

0|0
    0|0
  • Baban yaşında ya iğrenmiyor musun güzelim :(

Yapma etme, daha ne adamlar çıkar karşına.Genç kız rüyasından uyan.Seni kullanıp atacak!

1|0
    0|0
  • Sakın Beraber olma sakın...

Onun yaşı 38, sn ise 19 sun sakın...

Bırak o işi dşünüosa ayrıl zaten davul bile dendi dengine ÇALAR...

0|0
    0|0
  • 30 yaşına geldiğininde hayatın karardığında hayatının hatasını yaptığını anlayacaksın

0|0
    0|0
  • artık kullanıcı adını değiştirebilrsin.

0|0
    0|0
  • uzun zamandır ne ya 10 senelik bi ilişkiniz olsa 9 yaşındayken adam 28 yasındaymıs nasıl uzun çok merak ettim:D

0|0
    0|0
    • ya çok ilginç aslında ben 14 yaşındayken onu tanıyordum konserine falan gitmiştim tabi çocuktum o zamanlar o beni tanımıyodu tanısada ciddiye almazdı o zmndan beri hayranıydım iki yıl öncede konservatuara girdim onların bi müzik grubu var orda solistlik yapmaya başladım tesadüfen . bir seneye yakın süre arkadaş gibiydik sonrada çıkmaya başladık işte

• haklısın :D teşekkür ederim cevapların için yardımcı oldun

• ne demek her zaman:)

• senin kafankarışık.

0|0
    0|0
  • olma sakın,bana verırsen sana guvenırım mı dıyo:)verdıgınde askından emın olcam mı dıyor:)))))te allam yaaa:DDDDD

0|0
    0|0
  • Çok zor ancak hemen evlenirsen ve kesinlikle ayrılmadan bir hayat yaşayabilceğin biriyse çok seviyorsanız olabilir.Kaldı ki buraya sorduğuna göre çok sağlam bir temeliniz yok boşver bence hata yapma

0|0
    0|0
  • baban yaşında adamla ne işin var? hem seni gerçekten seviyorsa evlenene kadar beklesin. ama tabi ki %100 aldatacaktır. hem tut ki evlendiniz; 5 sene sonra başka bir 19 yaşında kız bulur; seni de boşar.

0|0
    0|0
  • adamı tanıyan sensin fakat istediğini aldıktan sonraa işlerin değişmeyeceği ne malum?

0|0
    0|0
    • evlenmek istediğinede eminim çok ısrar ediyor kadın düşkünü biri değil çünkü çevresinde çok fazla kadın var ve böyle şeyleri çok yaşamış biri amacının benimle seks yapıp bırakmak olduğunu düşünmüyorum ama yinede kafamda senin dediğin gibi bi soru işareti var haklısın sanırım

• ben eski sevgilimle birlikte olduğum sürece sex orucumu tutuyordum,ona arada onula birlikte olmak istiyormuşum gibi davranıyordum sınamak için.bir kaç ay geçtikten sonra ben senin yatagına cıplak yatsam bana dokunmazsın ta ki evlenene kadar demişti ve de haklıydı.zaten bana kendini sunsaydı onu o kadar ciddi ileriye dönük düşünmezdim.ben o güveni ona verdim bahsettiğin adam sana aynı güveni veriyormu?sonucta kadınların içgüdüleri erkeklerden cok daha güçlü.

• evet çok güveniyorum ve beni ortada bırakmayacağını biliyorum amacının seks olmadığınıda biliyorum sadece benimle daha ciddi bir ilişki yaşamak istiyor

• böyle düşünüyorsan bu sorduğun soru anlamsız

1|0
    0|0
  • hmm seks yapmıyorsun diye sevmiyorsun garip...

0|1
    0|0
    • bu güncellemeyide yapan sevgilinmi yoksa :/ aranızda 20 yaş var evlenseniz adam 12 sene sonra 50 yaşında be böyle çarpık ilişkiler olmamalı bence

• yeme böyle ucuz numaraları. Akıllı ol! Akıllı ol!

1|0
    0|0
  • birlikte olma sevgi bunla belli olmaz akıllı ol..ayrıca aradaki yaş farkı biraz fazla değil mi :s

1|0
    0|0
  • davulcuya zurnacıya güvenme...

0|0
    0|0
  • yas farkı cok... bence ondan pil bitmiş zaten...yasına yakın bul

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 20

• Canim erkek arkadasin seninle gercektende evlenmek isteyebilir cunku o cok sansli 38 yasinda olmasina ragmen gencecik kiz bulmus daha ne ister. Fakat senin icin ayni seyi soyleyemicem, onu seviyor olabilirsin ama daha cok gencsin bugunki fikrini dusunceni yarin beyenmeye bilirsin o yuzden yanlis bisey yapma bu sekilde ilerle. Evlenmek icin sakin acele etme belki cok daha iyileri karsina cikar yasitin olur hemde. Iliskiye de girme sakin yarinin garantisi yok sap gibi ortada kalmak istemiyorsan bekaretini dugun gecene sakla derim. Herseyin kotusunu dusunerekden hareket et ki dogru adimlar at ileride pisman olacagin seyler olmaz...

1|0
    0|0
  • yaş farkı.. yoruma çok açık. kendini genç hissediyor olabilir veya siz o yaşta hissediyor da olablrsiniz. birbirinzde aşkı bulduysanız şanslısınız.. görüntü olarak nasl olduğunuza çok takılmayacağım ama toplum genelde çok yaş farkına iyi bkmaz ki bir göz uyumsuzluğu olduğundandır. ve 'kart horoz' tabirinden ötürü :D AMA EVLENMEDEN BAŞKA OLAYLARA GİRMEYİN DERİM BEN. sonuçta iki insanın bazı şeyleri paylaşması için illa resmiyet gerekmez ama bizim toplumumuzda epeydir süre gelen ve çok mühim bir yere sahip olan evlilik müessesesi kurulmadan cinsel ilişkinin boyutunu aşmayın. kendimce bu kadar şu an.

0|0
    0|0
  • Yaş farkınız çok fazla. Evlenseniz bile belli bir süre sonra anlaşamazsınız. Evlenmeden de birlikte olma, pişman olursun.

0|0
    0|0
  • 19 yaşında olan birinin eğitim hayatının olması gerektiğini bilmeli 38 yaşındaki bir " adamın " zaten evlenelim diyorsa onun sevgisinden şüphe et..seven adam ilk önce sevdiği kızın hayatındaki taşları yerine oturtmasını bekler ve evlenir...seni resmen kandırmaya çalışıyor sakın güvenme.." evlenmesek bile benimle birlikte olmak istiyor çünkü onu sevmediğimi düşünüyormuş." ah be güzelim 38 yaşındaki adam sevmediğini düşünmek gibi olayları çoktaannn aşmış olmalı ve seninle birlikte olmak istiyor.( ben cinselliğe çektim. )

yaşına uygun taze bir delikanlı bulmanı öneririm...

0|0
    0|0
  • 38 yaşa 19 şaka olur bu cok pişman olursun

0|0
    0|0
  • Sana korkmani tavsiye ederin. Kesinlikle hakli olmadini dusunuyorum onu yazanin.annem evlenmemi istemiyor onla diyorsun. Anneler evlatlari icin en iyisini en dogrusunu ister. Ama millet yap et iliskiye cok kolay gir diyebilir. Yarin birgun kotu bisey oldugunda kimse yaninda olmaz yapasaydin derler. Hataya dusme derim.. Daha cok gencsin

0|0
    0|0
  • sübyancimiymis

3|1
    0|0
  • SAKIN! Bu bazi kizlari hic anlamiyorum ya, hic mi düsünemiyolar -.- Seven adam bekler kiyamaz bile sana, yok beni seviyosan birlikte ol diyomus BAHANE! Kisacasi seninle sadece cinsellik icin beraber.

0|0
    0|0
  • birlikte olma "sevmediğini düşünüyorum benle ol sevdiğine inanırım" diyen adam sevmiyordur

0|0
    0|0
  • yazık etme gençliğine aranızdaki yaş farkı çok ve adam cinsellik yaşamak için snn onu sevmediğini öne sürmüş kaç kızım onddan üzülürsün demedi deme

0|0
    0|0
  • adam haklı saf bulmakta seni sen böyle birşeyi burada çözümünü arayacak kadar safsı daha. bunu kendinde anlaman lazım. birazcık zeki olsaydı burada çözüm aramak yerine ona karşı akıllı davranırdı. uzaklaş o adamdan.

1|0
    0|0
  • yaşıtın birini bulup masumhane birşeyler yaşamak varken amcan yaşındaki adamla ne işin var canım söyler misin? bulmuş saf kızı kendince kandırıyo pislik adam! yok öyle şey.. hadidini bilsin. terket gitsin!

0|0
    0|0
  • Allah akıl versin sana.

0|0
    0|0
  • gelme böyle oyunlara sonra çok pişman olursun.

Evlenmek için çok gençsin, baban yaşında neredeyse..

0|0
    0|0
  • ne birlikte ol ne evlen çok pişman olursun

0|0
    0|0
  • o adam 50 yaşındayken sen 30 yaşında olcaksın gezceksin eğlenmek isticeksin içi geçmiş adamla vakit geçer mi?ayrıca adam belli nasıl olsa evlencez diyip istediğini alıp ortadan kaybolcak akıllı ol bence yeme bu numarayı

0|0
    0|0
  • tabiki hayırr

0|0
    0|0
  • evlenmeden yanaşma hem bunun yaşı çok büyük be güzelim çıtır sevdası var bunda

0|0
    0|0
  • bence evlen çok seviyorsan ve ilerde pişman olmazsan eğer emin değilsende biraz daha oyalamaya çalış iyice düşün taşın derim

0|0
    0|0
  • Bak sakın ama sakın böyle bi hata yapma ayrıl bas tekmeyi gitsin ya gerçekten çok pişman olursun burda bişey olmaz diyen arkadaşlarada sakın inanma çok şey olur emin ol o adam 38 yaşında farzet öldü gitti siz evlenmeden ilişki yaşadınız nolcak sen kalcaksın öyle, yada bu adam şerefsiz çıktı seninle etti ediceğini sonra terk etti gitti kızım yemin ederim sana bu adamdan sonrakine kendini zor kabullendirirsin bak bekaret çok önemli varken değerini bil gittiğinde çok ararsın bunun dikimi var ama dikilsede sen vicdanen asla rahat olmayacaksın şuanda bekarsın tertemizsin kendini kirletme evlenmeden ilişki zaten haram o adamda biraz din iman varsa evlenmeden böyle bişey istemezdi zaten seninle tek amacı ilişkiye girmek çünkü inan sevgiyle ilişkinin hiçbi alakası yok aksine seni seven adamın sana dokunmaya kıyamaması lazım kızım KENDİNE gel ve böyle bi hata yapma!

BU KADAR YAZMAYA ZAHMET ETTİM İNŞALLAH DEĞERSİN!

0|0
    0|0
Yükleniyor...