Doğum kontrol hapıyla ilgili?

Kız arkadaşlara sorum. Doğum kontrol hapları var, onlar adet döneminin gecikmesi için kullanılır mı? Yani bir yere gideceksinizdir ve yerli yersiz gelmemesi için doğum kontrol hapı kullanılır mı?

Bu konuda bilgim yok, sevgilimin çantasında yasmin diye bir ilaç gördüm, doğum kontrol ilacıymış :) Haliyle aklıma ister istemez bir sürü soru geldi. Bilgi verir misiniz?

0|1
5|3

En İyi Kız Görüşü

• eğer hiç ara vermeden kullanırsan regli erteleyeileceğine dair bir şeyler duymuştum. kız arkadaşın ile cinsel bir beraberliğiniz yoksa, muhtemelen hormonal dengesizlik nedeniyle kullanıyordur, yani regl olamama veya düzensiz olma gibi bir sorunu vardır...

0|0
    0|0
    • hayır olmadık. ama öyle bahsettiğin duymuştum o yüzdendir muhtemelen

• yasmin piyasadaki östrojen oranı en az olan haplardan biri olduğundan doktorlar genelde hormonal dengesizlikte onu vermeyi uygun görüyorlar, vücudu çok hırpalamadan dengeyi sağlamak adına...

Kızlar Ne Diyor 4

• evet o ilacı biliorum ve daha önce kullandım.yaz tatiline gidicektim ve regli dönemimle çakısıyordu tatilimi erteleyemeyecegim için ilaç kullandım. merak edicek birsey yok bu cok normal bir durum aynı zamanda dogum kontrol hapları regli dönemlerini düzenleyici ilaçlardır.kafanda ki soruları tahmin ediyorum alakası yoktur rahat ol :)

0|1
    0|0
    • tşkler :)) yani sırf geciktirmek içinde herkes kullanabiliyor bunu öylemi? birde sürekli kullanmı zararlıymış galiba herkes bişey söylüyor birazda yabancı olunca şaşırdım :)

• tamam tşkler. haliyle doğum kontrol hapı falan görünce anlam verememiştim. içimi rahatlattın tşkler :)

• Doğum kontrol hapları adet geciktirmez.

Adeti düzene sokar,dismenore denen adet sancılarını önler,

yumurtalıklarda olan kistler için kullanılır,erkek tipi kıllanmalarda vs vs..

Yasmin de bunlardan biri.

Adet geciktirmek için Primolut gibi haplar var.

Ayrıca çantayı karıştırman gözümüzden kaçmadı :)

0|0
    0|0
    • tşkler yardımın için :) karıştırmadım bişey alırken eline aldı merak edip baktım adet düzenleyici dedi netten baktığımdfa doğum kontrol hapı yazınca merak ettim :)

• yasmin'i adet düzenleyici olarak da verebiliyor doktorlar. bence bize sormak yerine kız arkadasına sor neden kullandıgını aklında soru işareti kalmasın. ayrıca bayanların çantası karıştırılmaz :)

0|0
    0|0
  • doğum kontrol gebelikten korunmak içn adet geciktirmk içn adt gecikticiler var

0|0
    0|0
    • ilaç ismi yasmin di bu doğum kontrol hapı diye geçiyor :S bu ne için kullanılır ki. yada her kız bu iki ilaç türündende alabiliyormu :S

Erkekler Ne Diyor 3

• Arkadaşlar çeşitli yorumlar yapmışlar fakat çoğu yanlış. Adet geciktiricilerde doğum kontrol haplarıda aynı içeriğe sahiptir. Devamlı kullanımda adeti önler. Adet düzenleme konusunda günü belli preparat olduğu için belli günler içi boş preparat konur. Bu sırada kişi ilaç aldığını zanneder fakat almaz ve kanaması olur. Bu bizim yarattığımız sahte bir adettir, kişinin düzenini bozmamak için. Ayrıca devamlı kullanımda endometriyal kanser riski artar, bu yüzden de boş bırakılır. Yoksa devamlı aynı içerikte kullanılan doğum kontrol haplarında adet görülmeyebilir, geciktirilebilir.

0|0
    0|0
  • dogum kontrol hapi adeti geciktirmez aksine duzenler, sevgilinin aktif cinsel yasami yoksa bile ( bakire de olabilir ) doktor tarafindan adet duzenlesin ya da kist olusmus ona karsi dogum kontrol hapi verilebilir.

tatile gidecekse geciktirici ( adet geciktirici diye sorar arastirirsan isimlerini bulabilirsin ) kullanabilir ama yine de dogal duzenin bozulmasi onerilmez. cok cok cok mecbur değilse o tatili biraz erteleyin hapla geciktirmek yerine

0|0
    0|0
  • regl dönemi ertelemek için özel haplar var :)) ama sürekli kullanım zararlı

0|0
    0|0
Yükleniyor...