Dinimizce evlilik mecburimi ?

20 yaşındayım böyle bir düşüncem yok vardı da yok artık. Evlenmek istemiyorum, beni seven olmacağına eminim kimi sevdiysem olmuyor hep reddedildim. Baktım olacağı yok bende uğraşmıyorum kimseyle. Tipim iyi değil sessiz çekingen biriyim. Kızlar etkilenmiyor haliyle neden etkilensin eğlenceli biri olamıyorum yapım böyle. Şimdiye kadar olmadı şimdiden sonrada olmayacağına eminim. Etkisiz elemanım yani hatta mal diyebilirim kendime benim gibi bir malı kim sevsin diyorum. Evlilik düşüncem felan yok, cinsellik açısından yapmasamda olur ölmem yani zina yapmam. Dini açıdan herkes evlenmek zorunda mı ?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• sünnet diyolar evlilik

evlenmeyebilirisin bu bir şart değil

0|0
    0|0
    • kuranda ayetler var evlenmek ile ilgili ayrıca evlenmeyipde gayri meşru yola mecburi başvuranlar içinde evlenmek şart, sünnet namazı kılmakta şart değil o zaman peygamber efendimz boşuna mı kılmış :)

Kızlar Ne Diyor 6

• evet mecburi hemde 3 tana hatun şartı var.yoksa günahkar sayılırsın:DD

0|1
    0|0
  • Zorunda değilsin farz değil ama sünnet. Büyük bir sünneti terk etmiş olursun eğer evlenmezsen. Herkes dengi dengine kendine göre birini bulursun sende Allah'ın izniyle umutsuz olma. Umutsuzluk kafirlere göredir.

0|0
    0|0
  • Kendine güvenin olmasi cok önemli sen kendini beyenmezsen zaten baska kimse beyenmez kendine hep güven evlilik ise sünnet

0|0
    0|0
    • neye güveniyim tipimin olmadığı belli, olmayan şeye nasıl güveniyim

• Oooo ya sacmalamayin böyle konusanlari anlamiyorum sen bana inan hep kendine güven bakimli ol istersen cirkin ol kizlara cok yüz vermessen dikkat cekersin gizemli hava yaratirsin

• link en azından doğru kaynaklardan bilgi al ;)

0|0
    0|0
  • Senin kim oldugunu

0|0
    0|1
  • Kimse evlenmek zorunda değil. Ayrıca ne kadar olumsuzsun. Biraz güçlü ol. Silkin bi'.

1|0
    0|1
    • Ayy günah diyen cahiller bile var.

Erkekler Ne Diyor 6

• bu ince bir çizgi tamam mı gücün varsa eğer evlen yoksa günaha girersin.

0|0
    0|0
  • hayat 30 dan sonra başlıyor, kasma kendini

0|0
    0|0
  • annene söyle 6 ayda evlendirir :D

1|0
    0|0
    • yok o kızda beğenmez beni, başkasının hayatını boştan yere karartmayım

• sen paraya kas o işi annene bırak her türlü olur.

• Evlenecek gücün varsa zorunlu denebilir.

0|0
    0|0
  • hayır değil.

0|0
    0|0
  • yok öyle birşey , 3-4 sene içerisinde açılırsın ama bu kadar kapama kendini

0|0
    0|0
Yükleniyor...