Kapat

Neden insanların sabit düşünceleri var ?

Türkiye'den bahsetmek istiyorum. Günlük konulardan tutun cinsel hayata kadar her görüş neden hep sabit ? Örnek olarak:

Kız dediğin açık giyinmez.

Erkek çapkın olur.

Cinsellik ille ilişkiye girmekten ibarettir.

Bir akrabana aşık olamazsın

Bunun yanında giyim kuşan ve görüşler hakkında birçok örnek var.

Neden insanlar sabit görüşlü ? Ben bu nedenle profil resmimi değiştirmeyi düşündüm. Her gören arkadaş sen sapıkmısın diyor. Ne alakası var fetişist bir kişiliğe sahip olmak neden sapıklık olarak görülüyor ?

Kendiniz gizleyecek kişiler yazmasın görüşlerini getirecek kadar cesur olanlar zatne gizliden yazmazlar !

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabuları olan bir toplumuz. Tabular bize prangalar takıyor, farklı şeylerden korkuyoruz, yok etmeye çalışıyoruz. Bu farklılıklar ahlaka uymuyor. Ahlaka uymayan her şey ayıplanıyor, kabullenilmiyor.

...

Bir kadın dilediği gibi cinsellik yaşayamaz, ayıptır çünkü. Böyle olunca da kadınlarımız bedenini tanıyamıyor ve toplumun esiri oluyor.

Bir birey hemcinsinden hoşlanamaz, aralarında cinsel çekim olamaz çünkü ayıptır, günahtır, hastalıktır.

Bir erkek, kadın ayaklarından hoşlanamaz, bu sapkınlıktır çünkü.

Bir kadın, bekaretini kaybedince 'namussuz' olur çünkü bir zar parçası kadını temiz ya da kirli yapar. Kadının reglisine dahi 'kirlendin mi' der bazı büyükler. Ayıptır, ağza alınmamalıdır.

Bir erkek/kadın, farklı fantezilerden hoşlanamaz, seks dediğin düzdür. Gerisi teferruat. Seks sadece bir orgazmdır. Gerisi teferruat.

...

Tabular yok edilirse insanlar bu sabit düşüncelerden kurtulacaktır...

0|0
    0|0
    • Böyle düşünen bireyler kaldığı için gerçekten çok mutlu oldum. Cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Ekleyecektim fakat izin vermemişsin. Hani bu tabuları yıkmak kimin elinde bilinmez fakat bireyin elinde olduğu kanaatindeyim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen neden önemsiyorsun başkalarını bu kadar ? Yapılabilcek en büyük salaklık kendi hayatını başka beyinlere göre yaşamaktır.

1|1
    0|0
    • Önemsemek değil fakat her kişiden aynı görüşü duymak insanı kötü yapıyor. Sonuçta bu benim kişiliğim

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...