Türkiye'de eşcinsellik hakkında görüşleriniz nelerdir?

Türkiye de eşcinsel olmak bence kötü bir durum insanlar başkalarının görüşlerine bence saygı duymalılar ve bana kalırsa toplumumuz saygı duymamakla birlikte onlara uzaylı muamelesi yapıyor sizce ? (ben eşcinsel değilim bu arada )

Güncellemeler:
benim görüşüm ise alın onları bağrınıza basın falan demiyorum aslında bende karşıyım ama kim olursa olsun insan sonuçta düşünme yeteneği olan, duyguları olan bir varlık saygı duyulmalı Türkiye'de ise bence bu tavır değişmez hiçbir zaman diye düşünüyorum

0|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış buluyorum. Olmamalı. Eşçinselliği çok doğal birşeymiş gibi savunan insanlardan da hoşlanmıyorum ayrıca.

Fakat saygı duyulmalı. Doğruya yöneltmeye çalışmalıyız.

Küçük görerek hiçbirşey kazanamayız.

0|0
    1|1
    • Kendince doğru olan "doğru'ya" yöneltmeye çalışınca saygı duymuş, göstermiş olmuyorsun

• Benim doğrum davranışı yanlış bulmak zaten.

• Senin şahsi düşüncelerin bilimsel gerçekleri değiştirmez. Eşcinsellik bilim dünyasında heteroseksüellik gibi normal ve doğal olarak kabul ediliyor. Ve yapılan araştırmalarda genlerin, anne karınındaki durumun cinsel yönelime etki ettiğini destekliyor. Aşağıdaki linkten "eşcinselliğin olası nedenleri" kısmında bakıp bu araştırmaları okuyabilirsin. Ayrıca eşcinselliği değiştirmenin kişiye çok zarar verdiğinide bilim kuruluşları da söylüyor.
      http://tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9Fcinsellik

Erkekler Ne Diyor 14

• 4 yaşındaki çoçuğa tecavüz edenlerden masumlar!

5|0
    1|2
  • Siz kulaktan dolma duyduğunuz her şeye inanıp, önyargılarınızı kırmadıkça bu ülkedeki tavır hiç değişmez. Eşcinsellik bir görüş ya da düşünce de değildir. Bir yönelimdir. Sen nasıl erkeklere ilgi duymayı seçmediysen eşcinsellerde kendi cinslerine ilgi duymayı seçmedi. Bir tercih olsa neden eşcinseller toplum tarafından dışlanan, kendi hayatlarını çok kötü bir duruma sokan bir şeyi seçsinler? Kim ister, yaşıtları sevgilileriyle sokaklarda el ele dolaşırken, facede birbirlye ilişki kurarken, o aşkını gizli gizli yaşasın. Sürekli kendi hislerinden nefret etsin, kişisesl sorunlarıyla boğuşsun. Kim ister toplum ve aile tarafından cinsel yönelimi nedeiyle dışlanmayı? En muhafazakar, eşcinselliğin toplumdan tecrit edildiği toplumlarda bile eşcinseller çıkıyor ve aileeleri tarafından reddedilip tek başlarına yaşamak zorunda kalıyor.

Eşcinselliğin bir hastalık ya da tercih olmadığını bilim kabul etmiş durumda. Genlerin, anne karnında yaşanılan sürecinde cinsel yönelime etki ettiğini destekliyen araştırmalar var. Aşapıdaki linkten "eşcinselliğin nedenleri" kısmına bakabilrisin.

1|0
    0|0
    • x-ternal, bu değerli kelimeleri günde eline bir kitap alıp okumayan bir nesle bahşetmeniz ne kadar da takdir edilesi bir davranış. +1.

• bende eşcinsel değilim ama saygım var herkesin görüşüne Türkiye genel anlamda yobaz bir ülke oldugu için insanlar anlayış göstermeyebiliyor

6|0
    2|5
    • Eşcinsellik bir görüş, düşünce ya da yaşam tarzı değildir. Bir yönelim/eğilimdir. Sizin kızları ilgi duyuyor olmanız, onları çekici buluyor olmanız nasıl oluyorda görüş ya da düşünce değilse eşcinsellikte aynı şekildedir.
      http://www.ntvmsnbc.com/id/25067873/

• Saygı duymuyorum ama hakirde görmüyorum herkes kendinden sorumlu bir saygıdır almış başını gidiyor.dünya görüşümüz çok farklı veya eşcinsel arkadaşlarım mevcut lakin kişiye saygı tamam ama yaptığı eylem inandığı değer dünya görüşü bunlara saygı duymak çok saçma ozaman onları onaylamış oluyorum

0|0
    0|0
  • Doğaya aykırı bir şey yapıyolar bence buna saygı en az safhada olmalı. Ben gidip önünüze gelen eşcinseli dövün falan demiyorum ama dürüst olayım tiksiniyorum gördüğümden. Şimdi bana gelip burada onların duyguları öyle öyle yaratılmışlar ne yapsınlar diyenlere hazır cevabı vereyim, benimde duygularım böyle onlar nasıl kendilerini karşı cinsten hissediyolarsa bende kendilerini karşı cinsten hissedenlere karşı hiç hoş hissetmiyorum. Ayrıca hepside o kadar masum değil. Erkek halimle tacize uğrucaktım lan katil olucaktım genç yaşımda. Bi erkeğin bana göz kırpması ağzı açık bakması kadar beni sinirlendiren bişey olamaz heralde.

1|1
    3|1
  • Eşcinsellik bir tercih değildir.Bir kız nasıl erkek den hoşlanıyorsa , bir kızında hemcinsinden hoşlanması normaldir.

Ben bilimsel açıdan söyledim. http://www.youtube.com/watch?v=e-zt13_lNMU

-Düşünce yapınız sizde kalsın..

1|0
    0|0
  • Herşeye saygı duyarım ama eşcinsellere saygı duyamam hatta ve hatta tekme tokat dövebilirim.

1|3
    4|1
  • Saygi filan duymam a.q, bok yoluna gidecez saygi duya duya a.q

2|1
    3|0
  • Bende eşcinsel değilim ama destekliyorum.

2|0
    2|2
  • Eşcinsel olanlar beni engellesin.

Allah helak edecek Lut kavmi gibi o tür insaları.

1|3
    3|1
  • ben saygı duyuyorum ama bendende uzak olmalarını diliyorum

0|0
    0|0
  • daha sac ma soru bulamadın mı:d

0|0
    0|0
  • saygı duyuyom iyide oluyo kızlar bize kalıyo :D

0|0
    0|0
  • bence toplumumuz onlara ne yapsa hak ediyorlar.TÜRK adını lekelemeye hakları yok.bunun dışında diğer etnikteki kişiler etnik kimliklerini açıklamak şartıyla olabilirler.

0|0
    4|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Kişilere saygım olabilir ama her düşünceye saygım olmaz.

Allah c.c yasak ettiği bir şeye benim saygı duymam onu kabullenmem demektir.

Dolayısıyla böyle bir şeye tabii ki saygı duymam.

Ama elimden geldiğince o tür insanlara çok dua ederim.

Dışlamak, hakaret etmek vs.. bu tür şeyler asla olmamalı.

Allah herkesi doğru yola iletsin inşaallah.

4|2
    3|0
  • Saygı duymalılara kadar güzel bir öngörü olmuş ama (ben eşcinsel değilim bu arada ) diyerek sende bu durumdan müzdarip olacağını anlamışsın.

Kimin ne olduğu kimseyi ilgilendirmez de sadece kişilerin bağırarak eşcinselliğini çığırtkanlık haline getirmesine dayanamıyorum.

2|2
    1|0
  • Saygı duydukça çoğalırlar bİ defa Üremeyi kısıtlıyorlar

nufusu etkiliyorlar

diğer yandan haram olan birşey

Erkek kızdan Kız erkekten hoşlanmalı

Diğer türlüsünü hoş görmüyorum bu benim fikrim

1|3
    3|1
    • Teşekkürler. :) Ben yazmadım ama çoktan +1 inizi vermiştim. :)

• Eşcinsellik virüs gibi birşey değildir. Eşcinsel yönelimi olmayan insan, çevresindeki eşcinsellerden etkilenip eşcinsel olmaz.

• Fikirlerinde en az senin kadar saçma, biliyorsun değil mi?
      Üremeyi kısıtlıyorlar, ahahaha.

• Amerika'da ve birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi eşcinsel haklarının yasalarla korunması gerektiği taraftarıyım. Ama malesef Türkiye demokrasiyi bile kaldıramayan bir ülke durumundayken, toplumun bu denli açık fikirli ve idealist olabilmesini beklemek hata olur.

2|0
    0|0
  • Türkiye buna hazır değil. Bu sebeple ölen insan sayısı bile çok fazla. aslında üzücü bir durum. gecen gün okuduğum okulun kampüsünde görmüştü bir çift herkesin gözü onlardaydı. gülüyorlardı. hoş bulmaya bılırsın ama saygı duymak şart.

4|0
    0|1
  • Bir sigara molası vereceğim kendime ve her eşcinsel çocuk için dua edeceğim tanrıya.İnsanların nefretine tabi tutulan her çocuk için, bir dua daha tanrıya.Nefretinizi dökmeniz gereken aşk değildir büyümüş çocuklar.
    Cehaletinizle hele hiç değil.

0|0
    0|0
    • Neden benim yorumuma yazma gereği duyuyorsunuz ben doğuştan geldiğine inanmıyorum !

• Doğuştan gelmediğine inanmamanın altında zahmet edip araştırma ve okuma gereği duymamanız yatıyor.Bu tıpkı güneşin doğuşunu izlediğiniz pencereden cevaba 'Güneş penceremin doğrultusundan doğuyor.'' demek gibi, gerçeğin her zaman doğudan doğduğunu red ederek...Bunları insanoğlu araştırıp öğrenerek bilme imkanına erişti.Sizin gibi bazı yorumlarını beğendiğim ve belli bir seviyeye sahip olduğunu düşündüğüm insanların böylesine karşılık vermesi kötü bir şey.Önyargılırınızdan kurtulun sayın LilyPad-.

• Herkesin kendi tercihidir ve eşcinsel olan insanlara deli gözüyle bakılıyor. Herkes yargılanıyor, kendilerine bir boy aynasında adam akıllı bakamayan cahil insanlar içinde kaybolup gidiyor bu ülke lan.

4|1
    2|3
    • Eşcinsellik bir tercih değil yönelim/eğilimdir. Sen erkeklere ilgi duymayı kendi iradenle mi tercih ettin?

• Eşcinsellik insan dogasina, insanin yaradilisina aykiri bir kere. Bu yuzden tedavi edilmesi gereken bir hastalik, sapkinlik olarak goruyorum.

1|0
    3|0
  • Bir sürü kişi açıklamış saygım benimde yok zaten böyle bir durum yok doğal birşey değil doğuştan gelen birşey değil bu

1|1
    2|2
    • Eşcinsellik bilimde insan cinselliğinin normal ve pozitif varyasonu olarak kabul ediliyor. Ayrıca genlerin ve anne karnında yaşanılan sürecin cinsel eğilimi etkilediğine dair araştırmalar var. Aşağıdaki linkte "eşcinselliğin nedenleri" kısmında bakabilirsin.

• Eşcinsellik doğuştan gelen bir şey, genetik diyebiliriz hatta.
      Bence ezber yapılamadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekli.

• türkiyeden cikmadigin icin sadece türkiyede hos karsilanmadigini saniyorsun

1|0
    0|0
    • Çoğu Avrupa ülkesinde eşcinsel hakları yasalarla belgelenmiş durumda. İnsanlar tasvip etmeseler bile saygı göstermek/yasaya uymak zorundalar. O bakımdan haklı.

• Sen bile ''Eşcinsel değilim.'' yazma gereği duyuyorsun. Çünkü bu ülke böyle. Kimseyi susturmak istemiyorlar aslında, kendileri gibi konuşmaya zorluyorlar. Soruna gelecek olursam, tecavüze uğrayan arkadaşım var. Ve yolda birden midesine koca bi' yumruk yemişti.

1|0
    0|0
    • evet öyle dedim hani kendim için soruyorum sanmayın diye merak ettim fikirlerinizi onun için sormak istedim :)

• :)

Hemen damgalarlar, evet. Ama sansak bile bu suç değil.

Yükleniyor...