Yarın için önemli doğum kontrol hapı sorusu

Yarın kız arkadaşım bize geliyor. daha önce hiç doğum kontrol hapı kullandırtmadım prezervatif kullandım hep. Doğum kontrol hapı kullandığında içine boşalsam bile hamile kalma oranı %0 değilmi bir sıkıntı yok. kondom mekanik bir olay döl ulaşmıyor ve hamile kalma oranı %0 a düşüyor ama hap olayına biraz korkuyorum..

• Kondom kullan
    100% (2)67% (2)80% (4)Oy Ver
  • Doğum kontrol hapı kullan
    0% (0)33% (1)20% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bir soru daha: Ertesi gün hapı ile aynı şey mi? aynı değilse farkı nedir?

1|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Doğum kontrol hapları ve ertesi gün hapları, döllenmeyi engellediği için hamile kalmayı engelliyor. Ancak ve ancak doğru kullanılırsa, gebelikten korunma şansı %99 olur.

Doğum kontrol hapları, 21lik tabletler şeklinde satılır ve ilişkiden önce alınır. Daha garantili bir yoldur. Ertesi gün hapları ise acil durumda kullanılması gereken, adet bozukluluğu gibi birçok yan etkisi olan, pek tercih edilmeyen haplardır ki bunlar ilişkiden sonra 3 gün içinde kullanılmaya başlanmalıdır.

Doğum kontrol hapının ve ertesi gün hapının zaman çizelgesine internetten ulaşabilirsiniz. Ben yine de kondom ile korunma öneririm.

0|1
    0|0
    • Babalara gelmemek için en garantili yolda kondoma devam edeyim ben en iyisi.. :D

• Dediğim gibi, doğru kullanıldığında kondomdan daha başarılı gebeliği engelleme şansına saihp, ancak kullanımı zor ve benim düşünceme göre kondom varken gereksiz. Ekstra bir efort içine girmeye gerek yok yani.

Kızlar Ne Diyor 1

• Dogum kobtrol hapi icin gec kalinmis..birde hicbir yontem %100 KORUMAZ

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Geri çekilme yöntemini kullan , risk al , heyecan olsun

0|0
    0|0
    • Babalara gelmek istemiyorum :D

• bilemiyoum malesef :/

0|0
    0|0