Ayrılsam mı? Devam edip ailemi mi karşıma alsam?

Selam ks sakinleri biraz karışık bir durum içerisindeyim.Özetle çubuğun neresinden tutsam iki ucu da pislik içinde.Yaklaşık bir yıllık bir ilişkim var.Baştan sona önemli yerleri anlatmam gerekirse geçen yaz iş yerimizde çalıştığı ve evi uzak olduğu için geceleri bizde kalan bir kızla ilişkim başladı daha önce ne kimseyle çıktım ne de sevgiliden ileriye gittim.Daha tanımamama rağmen çok hızlı gittik ilişkiye de girdik ancak o daha önceden zaten ilişkiye girmiş bunu gözardı edip sineye çektim devam ediyoruz hala ama bunu koz olarak kullanıp beni rahatsız eden şeylerini düzeltmek için kullandım ilk başlarda uysa da artık pek takmıyor eskisi gibi devam ediyor.Neyse zamanla daha çok tanımaya başladık birbirimizi ailelerimizi bir sorun daha çıktı annesinden epey küçük kırklı yaşlarda bir üvey babası var ve ailem bu adamın davranışlarından aşırı şekilde rahatsız oldu,benim bir araya gelme fırsatım olmadı ama ailem kıza fazla yakın davranıyor uzak dur bu kızdan yolu yol değil diyerek her seferinde beni uyarıyor.Eskiden beri bir tek ilişkim olsun onunla evleneyim diye hayaller kurar ailelerimizle de yakın yerlerde oturup günübirlik bir araya gelmeyi düşlerdim.Ama ailem bu kızla bir olayın olursa eve adım bile atma diyor.Kızla da ilişkiye girdiğim için yarı yolda bırakmak istemiyorum(İlk başta bakire olmadığını öğrenince gözardı etmeme rağmen ailemin uyarıları yüzünden içimde oluşan şüphe içimi yeyip bitiriyor.) artık onunla mutlu da değilim hem hayallerim yıkıldı hem de mutluluğum uçtu gitti..Daha önce ufak bir konuşma yapıp derdimi anlattım ailem böyle böyle düşünüyor diye her seferinde gözyaşına boğuldu içim de sızladı.Umarım derdimi anlamışsınızdır.Sizce ne yapmalıyım?

0|0
13|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bence bakirelik çok önemli değil her insan hata yapabilir pişman olabilir. Ayrıca ben bakireyim deyip arkası tribün olmuş kızlarda var bunuda göz ardı etmeyelim ve namus kişiliktedir deyip özetleyelim. Fakat aile bu tip konularda çok önemli hem onun ailesi hem de senin ailenin fikirleri, yaşamları, kültürleri önemli bir kıstas ve evliliğin boyunca bu gölgeler üzerinde olacak. Bence ailenin sözünü dinle daha mutlu olabilirsin.

0|1
    0|0
    • Bunu sence nasıl açıklamalıyım?Ne zaman bu konulardan bahsetsem ağlıyor içim gidiyor bir şey diyemiyorum.

• Aslında burada yapabileceğin tek şey net olarak karar vermek, bu kararını önce kıza sonra ailene açıklamak koşullar ne olursa olsun dönmemek. Ömür boyu bu ilişkiden herkes üzüleceğine bir dönem sen ve kız arkadaşın üzülür diye teselli olacaksın sanırım. Dostum bir kıza içinden acıyıp, üzülüyorsan sen ona aşık olmuşsundur veya bir erkeğin çok nadir kişiye karşı gelişen sahiplenme hisleri gelişmiş ona karşı inan durumun zor.

• Kararımı verdim hocam üniversitesini bitirene kadar biraz mesafe koyarak bu ilişkiyi devam ettireceğim artık tek maksadım başına kötü bir şey gelmemesi okulu bittiğinde mesleğine başlarken yolun sonuna varmış olacağız sanırım en doğru karar bu.Ayrıca dün annesinin üvey babasından boşanacağını öğrendim. Garip bir durum ailem ilk gördüğünden beri bu adam parasını yemek için bu kadınla evlenmiş derken kadın sonunda anlamış durumu böyle bir karar almışım hayırlısı bakalım.

Kızlar Ne Diyor 13

• ailemi karsima alip devam mi etsem diye sormussun ama buna deger mi ?

cok iyi giden bir iliskin olur ve birbirinizi cok seviyor olursunuz, ozaman bile aile rizasi iyidir derim , ama iliskini bitirme derdim o durumda

anladigim kadariyla mutlu degilsin sevgilinle vede kizdan memnun degilsin

bu sekilde evlilik yürütmek gercekten cok zor olur ve ikinizde mutlu olamazsiniz

ayrica sorumluluk hissetmen güzel birsey ama ilki degilsin kizin, yani sirf iliski yasadin diye aileni silip mutsuz olacagin bir evlilik yapma derim

0|1
    0|0
  • Seviyosan, onsuz yapamam diyosan bırakma.insanlar zamanla birbirini tanır sen arada çok kalırsin ama eninde sonunda birbirlerini kabullenirler.

Ama bu iliski sana yük oluyosa ben bu yükün altına giremem diyosan,bilmedigin ve endiselendigin seyler varsa ve bunlari aciga cikaramiyosan kendini yormaya gerek yok.

0|1
    0|0
  • ailen bahane bunu öncelikle bir bilmen lazım kızlada cinsel ilişki yaşamısın hevesini almışsın şimdide kalkıp böyle ayrılık düşünüyon müstehakkındır ..

0|0
    0|0
  • burda benim ayrıl dememle ayrılacaksan zaten sevmıyorsundur. bosuna cevapları okuma.cevabı soruda vermişsin..

0|0
    0|0
  • İkisininde gönlünü al ama sakın kızı yarı yolda bırakma.

0|1
    0|0
  • mutlu değilsen s.ktr et , seni seven biri tehtid etmez zaten, senden önce bir birlikteliği olmuş zaten ne yarı yolda bırakması, ailenide karşına almaya değmez,aileden bahsediyoruz yoldan geçen bir grup insandan değil,yapma değmez.

0|1
    0|0
  • çok üzüldüm olanlara valla ne yalan söyleyeyim. bence kız arkadasın bahsettiğin gibi biriyse sana hayal ettiğin aile hayatını veremez. ama inanırsan sevgiline ancak o zaman olur. yani senin karar vermen lazım. ben bu kızı çok seviyorum dersen ailenin karşısında dik dur ama yok aklında şüphe varsa gerçekleri olabilecekleri düşün ve yol yakınken ayrıl..içinde pişmanlık olmasın çnk birlikte olduğunuzda duygularınız başkaydı, o zamanların tadı başkaydı. bazı şeyler uzun süre keif verir bazıları az. buda öyleymiş. keşke hayatına sadece biri girseydi ve hep o olsaydı evet ama o kişi doğru kişi olmalıydı, şu an ki sevgilin doğru kişi mi ? seni tatmin edebiliyor mu, sevgisini hissediyor musun,gerçekten seviyor musun ? bunlara adam akıllı yanıt verip kararını almalısın.hayat sürprizlerle doludur,sen kalbini ferah tut karşına hayallerinde ki kız çıkar elbette :))

0|1
    0|0
  • Senin kızdan taraf olduğun bir yazı okumadım sanırım. Bu yönde yıpranmış duygularla sağlıklı bir beraberlik olacağını zannetmiyorum. Zaman kaybını kabulleniyosan devam et.

1|1
    0|0
    • İlişkiye girmiş olmasak çoktan bitmişti beni durduran o kendime yediremiyorum :(

• Ya ben de bakire değildim sevgilimle iki senedir normal bir iliskim var. Taa 20 yaşında yaptim bir cahillik napayım. Sonra da kimseyle yapmadım. Gel de anlat. Kızın kişiliği sana güven veriyosa devam edersin.vermiyosa oyalanma boşuna. Olayı da ilişkiye bağlama

• Bunu zaman gösterecek :/ teşekkür ederim

• Hem onune gelenle birlikte olmus hem seni iplemiyor sen anla artik..ilk gunden evine girmis falan filan.

0|0
    0|0
    • Evim değil yahu ailemle birlikte kaldık ama gerisi için bir şey diyemem bilmiyorum :(

• birincisi kizin bakire ya da bakire olmamasi fark etmez bunu bir insanin yüzüne vuramazsin bu cok yanlis bir davranis burada sorun sende..

ikincisi kizin baska bir erkegin yaninda kalmasi yanlis

ücüncüsü sen kendini savunma sanki cok temizsin temizsen o kizla isin ne?

1|0
    0|2
    • birincisi onun yüzüne vurmadım kötü davranışlarını bıraktırmak için bunu kullandım sadece o kadar

ikincisi başka bir erkek değil ailemizin yanında kaldı sadece benimle değil

üçüncüsü ilk başta tanısaydım acele etmeseydim bunların hiçbirine sebebiyet vermezdim geç oldu ama anladım.

• 1. baska türlü cözümler bulabilirdin

2. yasi daha kücük evlilik icin

• 1. İlk başta bunu uyararak söyledim ciddiye almadı ne yapaydım?

2. bende 20 yaşındayım evlilik dediysem okulum bitip askerliği yapıp gelmeden kesinlikle evlenmem de teklif etmem de

• Kizla birlikte oldugunu dusunelim oncelikle evlendiniz o kiza ailen surekli baski yapacak istenmeyen gelin nede olsa sana gelince icini kemiren seyler var kafanda soru isaretleri varken olmaz hep kafana takilacak acaba kimle yatti kiminle oldu diye buda iliskinize yansiycak yeri gelrcek istemeden kizin basina kakinc olacaksin hos olmaz diger yandan kiz bakire degilmis yari yolda birakacak bir durum değil ama seviyorsan herseyine katlanirim diyorsan meydan senin ama bu sartlarda zor aileni gectim senin kafanda supeler soru isaretleri oldugu surece cok zor.

0|0
    0|0
    • Bakire olup olmaması önemli değil ilk başta dedim gözardı ettim katlanabilirim buna yorumlarda yanlış anlayan arkadaşlar da var ben bakire olmamasına bir şey demedim ailemin uyarısı üzerine kızın üvey babasıyla arasında bir şey olup olmaması hakkındaki şüphelerimi kastetmek istedim.Şimdi ben anneme desem ki bu kızı seviyorum gidip isteyelim falan fistan ilk başta yadırgasalar da sonradan kabul edeceklerdir ama ne zaman ailemle yan yana gelsek dışlanmışlık olacağından kuşkum yok kaldı ki...

• ... evlenirsem ailesinin yüzünü bile görmeye tahammülüm yok annesinin iş yerini ziyaretinde annem babamla konuşurken ki konuşma tarzı hareketleri üvey babasının kazancı olmadığı halde durmadan içki içmesi gibi olaylar ailesinden beni uzak tutmaya yeter

• bence bırak 1. daha önce kımlerle yaptığı bellı degıl sana soylemedıgı kısılerlede yapmıştır

2.aılene oyle bır gelınmı layık goruyorsun

3.kımse ıstemıyor evlılıkte aılenın ıstemesı cok onemlı yoksa sorunlar bıtmez senı aldattıgı zaman aılen ben demıstım demesınımı ıstıyorsun?

0|2
    0|2
  • zaten bakire değil, neyin vicdanı bu?

0|4
    0|3

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...