Tamamen kapalı kızlık zarı (imperfore hymen) ?

Bu konuda bilgisi olan var mı? Benimki tamamen kapalıydı ve adet olamamıştım. Cerrahi bir operasyonla delik açarak adet olmam sağlanmıştı ama aradan 10 sene geçti. O zaman doktor evlenmeden önce yine operasyon geçirmem gerektiğini söylemişti.

İnternette zaten adet için yapılan operasyonda zarın alındığı ve bekaret raporu verildiği yazıyor ama benimki öyle değil sanırım. Bu konuda bir bilgisi olan var mı, bu durum evlenince sorun çıkarır mı?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bu sorun dusundugun kadar seyrek değil. Ulkemizin pek cok kesminde goruluyor.

Çok fazla dallandırıp budaklandırmadan sıoruna cevap vermeye calısacagım.

Gordugum kadarıyla birhayli arastırma yapmıssın, bilgilisin ancak bunu eşin olarak seçtigin kişiye de anlatabilmen lazım. Çünkü hymen operasyonlarında fizikselden çok psikolojik sorunlar çıkıyor.

Özellikle partnerlerin birbirini anlayamaması, ortadaki sorunu idrak edememelerinden kaynaklı ortaya cıkan bu bir takım sorunlar ilişkiyi tüketiyor malesef.

Adı geçen operasyonu kızlık zarı diktirme operasyonu olarak anlayan gerizekalılar da var maalesef.

Imperfore (ya da Inperfore) yani tumüyle kapalı hymenlerin dış kısmı normal hymenlere gore de daha kalındır. Bu da cinsel ilişki sırasında Penisin Vajina içerisine penetrasyonu esnasında aşırı ağrı yapmaktadır. Aslında hymene yapılan ilk mudehalede hymenin tamamen açılması en normali. Ancak (olmaz olasıca) kulturumuz gereği malesef onun orda durması gerek diye bir gorus oldugu için hymenoplastie ameliyatına yanaşmamıştır doktor.

Gel gelelim bu şekilde bir rapor veriliyor mu inan onu da bilmiyorum. En başta söyledigim konuyu bir kez daha irdeleyim yeri gelmişken.

Önemli olan gerçekten seni anlayan, sana değer veren, seni sen oldugun için seven birini bulman. Kimseye birşey soylemek, ispat etmek zorunda kalmamalısın. Ağzından cıkan her kelimeye inanacak, sana guvenecek birini bulduysan zaten rapora ihtiyacın yok. Karşındaki insan supheci biriyse değil rapor, ameliyata kendisi bile girse boş...

Zor bir durum. Geçmiş olsun şimdiden...

1|1
    0|0
    • Uzun aciklama icin tesekkur ederim :) o konuda hicbir sorunum yok. Karsimdaki kisinin bana inanmayacagini aklima bile getirmedim. Benim derdim, operasyondan sonra cinsel hayatimda fiziken bir sorun olur mu?

• Tamam. Cok tesekkur ederim :)

• En iyi cevap icin de ben tesekkur ederim :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Tamamen kapalı olanlarda cerrahi işlem yapıyorlar adet kanlarını dışarıya atamıyorlar. Evlenmeye yakın cinsel ilişki ile çok acı duyulabileceği veya ters bir durumun yaşanmaması için tekrardan kontrol ediliyor. Evlenince sorun olmaz bunu rapor şeklinde alabilirsin sonuçta sağlık sorunu kim ne diyebilirki veya hekime eş adayınla birlikte gidebilirsin en garantisi.

1|0
    0|0
  • böyle kız arkadaşım oldu benim..kapalıymış ve operasyon geçirmiş uzun zaman önce.. burada nasıl izah ediilir bilemiyorum ancak şöyle izah ediyim.. bu durumun hem fiziksel hemde psikolojik sorunu var..fiziksel olarak.. girmek biraz zaman alıyor üstüne psikolojik olarak acıyacak korkusu ve tedirginliği ile daha da zorlaşıyor..

0|0
    0|0
  • karşındaki kişinin yapısına bağlı inana bilride inanmaya bilirde

0|0
    0|0
  • bu konuda haydar dümen bile çaresiz kalırdı

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sonuçta senin o tarihte cerrahi müdahele geçirdiğine dair evrak vardır sanırsam ve mudahelenin nasıl olduğuna dairde eyer varsa hiç bir sorun çıkmaz ama sen yinede doktora git buradaki veya başka sitelerdeki yazanları dikkate alma geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • Hayir hayir o anlamda degil. Birlesme sirasinda sorun olur mu diye sordum.

• anladım eyer cerrahi müdahale yapılıp açıkmışsa olmaz canım devam doktor zarın için çok kalınmı demişti yoksa vajinanı deligini tamamen kaplamışmı dedi sadece

Yükleniyor...