Erkekler evlenince neden değişir?

Bazı erkekler sevgiliyken kız arkadaşını kısıtlamaz kıskanmaz vs. ama nişanlanınca hele de evlenince kıskanırlar, her şeylerine karışırlar. Neden bunları evlenmeden değil de evlendikten sonra yaparlar?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler çoğu kez evlilikten sonra değişiverir. Bunun sonucunda karşısındakinin bedenleri duyguları ve ilgi alanları üzerinde hak sahibi olduğunu zannederler. sevmeyi beceremediği zaman aşk maskesini kullanırlar.

“Kıskanıyorum o yüzden böyle giyinmeni istemiyorum çok aşığım o yüzden bu davranışını onaylamıyorum. Sen benim malımsın” gibi cümlelerle aşk maskesi altında sevgiyi tüketirler. Sevgi sahip olunabilecek bir nesne bir mülkiyet haline gelmiştir. Bu erkeklerde daha fazla gözleniyor. Bu düşüncenin beraberinde kontrol mekanizması geliyor. Erkek kadının kıyafetlerini davranışlarını arkadaşlarını (erkek kadın fark etmiyor) görmesini istemiyor. Eşinin işine karışıyor ve bir süre sonra çalışmasına da karşı çıkıyor. Hatta daha da ileri giderek 'benden önceki hayatını bitiriyorsun benimle yeni bir hayata başlıyorsun' diyebiliyor.

Denetimleri altında sevdikleri insanları boğarak engelleyerek sevgiye sonsuza dek sahip olma olgusuyla yaşarlar. Artık kazanılması gereken kimse yoktur. Çünkü İki taraf da sevgiye değer olmaya sevgiyi canlandırmaya çaba göstermemeye başlayınca her şey can sıkıcı olur ve güzellikler yitirilir. Tabi bütün erkekler böyle değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Erkeklere yeteri kadar ilgi göstermeyen kızlara olan şeylerdir bunlar. Güven ve gercekten de sevgisini ilgisini göstermedikten sonra değişen sadece erkek degil kızlardır da.

0|0
    0|0
    • nasıl yani kız ilgi göstermediği için mi olur bunlar

• 2 şekilde gercekleşir seninle sadece sevgilim olsun yalnız olmayayım diye cıkıyodur

ya da ilk başlarda ilgi göstermişken zamanla senin ilgin olmadıgı icin sana karşı ilgisizdir umursamaz ve kıskanmaz da

• esas evlenınce sevgıyı yasıyordur kendısıne aıt olunca bır kızın sarısırıyor ben ıstedıgım zaman yanındayım ya gıderse baskasına benı tercıh ederse dıye kuskuları vardır. oyuzden evlenınce daha cok kıskanıyor...

0|0
    0|0
  • degismiyorlar, kopruyu gecene kadar durumu var :D

3|0
    0|0
  • çünkü o davranışları yapmadığı kızla niyeti ciddi değl sadece flört cinsellik sadece kızı kullanmak...ama nişanlanınca evlenince artık sen resmi olarak onunsun oda kendisinin olanı kıskanıcak sahiplenicek tabiki...

0|0
    0|0
  • çünkü o zman iş ciddiye biniyor artık namusum gözüyle bakıyor ama sevgiliyken hem kızın kalbini kırmamak için hemde sadce takılıyorum evlenmeyecemki düşüncesiyle kısıtlamaz

0|0
    0|0
  • toplum kaygısı diye düşünüyorum sevgiliyken kimse ( aile) niye sahip çıkmıyosun v.s demez ama evleneceğiniz garanti olunca kaynanada devreye giriyo bundan olabilir diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • erkekler genelde garanti işi severler de ondan:)) ama şu da var... kadına sahip cıkmazsan coğu dingili kopmuş kamyon gibi oluyor:))) o yüzden dizginlemek gerek... yapacak bişey yok:D

0|0
    0|0
    • kızı alana kadar sesinizi çıkarmıyorsunuz yani...

• çoğnz aynısnz...

• azınlığı unutuyorsun... :)) ki bayanlar da aynı coğu olarak...

Kızlar Ne Diyor 3

• köprüyü geçene kadar ayıya dayı denir iş resmiyete bindikten sonra ipler erkeğin eline geçer ama her erkek böyle yapmaz niyetinde baştan beri ciddi olanlar şartlarını önceden belirler bazısı bunu yavaş yavaş uygular belin açılmasın eğilirken dikkat et diye bazılarıda direk konuya girer mini etek yok askılı diye

0|0
    0|0
  • yok anam babam evlenmeden nişanlanmadan öncede yapıyorlar :) yavaş yavaş sinsice :)

0|0
    0|0
  • Erkek yıne aynı erkekte , kamuflajı çıkarıyor evlenınce

0|0
    0|0
Yükleniyor...