Yabancı ülkelerde neden bakireliğe önem verilmiyor?

Yabancı dizileri izliyoruzda böyle kızlar nerde ne yapmış hiç aile okadar umursamıyor, bakirelik, kızlık denen bişey yok.

Türklerdeki gibi adını kaşara çıkarma yok.

Neden böyle bu?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde kadına değer verilmemesinden kaynaklı... İlginçtir; Oğlumuz bir kızla çıktığında onla takıldığında gece yarıları bile geldiğinde hiç bir tepki vermeyiz ama söz konusu kızımız olduğunda kıyametleri koparırız.. Oysaki oğlumuzun çıktığı kızda en azında kendı kızımız kadar dürüst ya da bir insan olduğunu unuturuz. Namus bacak arası ya da yaşadığı cinsellik değil. Namus insanın beyni dürüstlüğü... Alman filmlerinden ya da yabancı filmlerinden tecavüzz sahneleri hemen hemen yoktur... Oysaki bizde bir fatmagülün suçu nedri dizisini hatırlayın...Nasılki bir erkek bir bayanla beraber olmayı arz eder bir bayanda bir erkekle beraber olmayı arz ettiği kadar doğal ne olabilirki? Daha önemli konularımız var memleketi soyup soğana çevirdiler din adına..

3|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 17

• onlarda normal bir şey her şey üst düzeyde onlar her şeyin farkındalar.bizdekiler ne yapmaya çalışıyor ben daha anlamış değilim nedense hep de kızlara çok yükleniyorlar bence burasıda eşit olmalı kültürler felan üst düzey olmalı.ama bu seferde b*kunu çıkarırız

2|0
    0|0
  • Yabancı ülke dediğin yerler senin yüzlerce yıl geliştirdiğin değerlere sahip değil de ondan.

Bu sana ilk bakışta yüzeysel gelebilir ama inanmıyorsan git bir iki yıl yurtdışında yaşa diyeceğim .

Ben şahsen yaşadım ve direkt tecrübemle konuşuyorum.

Bu farklılıkları tv de göstermiyorlar tabi.

Ama aynı zamanda bu farklılıklar yabancı ülkede yaşayan insanların kötü , değersiz olduğu anlamına da gelmiyor.

Sadece dengeleri farklı , buradan al ordan ver vs vs vs.

0|0
    0|0
  • dini inanç meselesıı bnce hem bn kız olsam ole olmak ıstemezdım ne o ben baskasıyla yatıcam sonra evlencem kocamla olcam ınsan esıne ozel olmalı erkekte kadındaa

0|1
    1|0
  • onlarda medeniyet = ahlaksızlık olduğu için. Ne demiş M.Akif Ersoy Medeniyet dediğin açmaksa bedeni desene hayvanlar bizden daha medeni :)

0|2
    0|0
  • Saçma sapan konuşmayın. Yabancı ülkeler müslüman olmadığı için sorun olmuyor. Bizde evlenmeden önce ilişki yasak ve çok büyük günah olduğu için bakireliğe önem veriliyor ama yabancılarda günah olmadığı için normal karşılanıyor.

Bir kızın bakireliği soyadından önce bozulmamalı

0|0
    0|0
  • En iyi cevaba aynen katılıyorum.

0|0
    0|0
  • zihin yapısı onlar aşmışlar artık :D

0|0
    0|0
  • Butun kizlar 13 yasindan itibaren seks yapsa her onune gelenle yatsa buradasa bakirelik onemli olmazdi adamlar doymus artik kiskanmakta yok tabi

0|0
    0|0
  • Kamus Önemli , Allahsızlardan Ne Beklenir , Allah Bile İffetinizi Koruyunuz Buyurmuş

0|0
    0|0
  • kim demiş verilmiyor? Dizilere bakarsak.Türklerde ensest ozaman :S aşkı memnuyu hatırlayalım

0|0
    0|0
  • onların ahlak anlayışı çökmüş de ondan.

0|0
    0|0
  • Valla bilmiyom da bizim ulkemizdeki mantik namus bakireliktir diye geciyo.

0|0
    0|0
  • Onlarda medeniyet sayılıyor bu :)

0|0
    1|0
  • Bakirelik yabanci ülkelerde önemli değilmi? Yanlışın var.bunlar sadece filmde olan şeyler.

0|0
    0|0
  • onlarin dini inancina göre bekaret bir namus kavrami olmadigi icin olabilirmi sence. ALmanyada böyle.

0|1
    0|0
  • namus kavramı yok

0|0
    0|0
  • namusu bacak arasında arayan bir millet olduğumuz için bize tuhaf geliyor değil mi? olması gereken değil mi

2|0
    0|1
    • kesinlikle.

• Gayet anladım. Olması gerekense iki taraf da dikkat etmeli

• haklısın bu konuda.. ben de onu kastetmek istedim hani önemli değil diye önüne gelenle yat diye bişey yok.. eğer ben bir erkek olarak bakire birini istiyorsam karşımdakinin de bakir bir erkek istediğni unutmamalıyım...

Kızlar Ne Diyor 6

• Önem verilmiyor çünkü bunun bir ihtiyaç olduğunu biliyorlar, normal görüyorlar. Esas namusun insanın vicdanında olduğunu da biliyorlar. Bakire değilse evlenmem diye bir düşünceleri yok. Çünkü mantıksız.. Seviyorsan evlenirsin bir insanla her dakikanı mutlu olarak geçirdiğin için hayatını birleştirirsin. Türklerde saçma sapan bakış açıları var. Bi arkadaşıma saçımı mavi rengine boyatmak istiyorum dedim. Ünlülere özenme, başka gözle bakılıyor dedi. Kadın ne yaparsa yapsın aranıyor sayılıyor bizim ülkemizde açık bile giyinmişse tecavüzü hak ediyor diyorlar sonrada. he canım he.

3|1
    0|2
  • Aman dert etmeyin 5 sene sonra Türkiyede de buna değer vermiçekler :).Aynı rahatlık Türkiyeyede geliyor.Kızlarınızın çoğu bakire evlenimiyecekler.Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

0|0
    0|0
  • İnsan insan olarak algılnıyor da ondan

1|1
    0|1
    • onlarin dini inancina göre bekaret bir namus kavrami olmadigi icin.

insanlikla alakasi yok.

• Namus bacak arasında değildir, bunu başını kapatıp deri tayt giyen insanlarda gayet iyi görüyoruz

• Aynen @soran

• zinanın günah olduğuna dair bir inanç yok onlarda, bundan olabilir :)

0|0
    0|0
  • her ülkenin toplumun kendine ait kültürü var.Her kişininde kuralı farklı.Buna ne takmak nede eleştirmemek lazım.

0|0
    0|0
  • namusun iki bacak arasında olmadığını anlamış medeni insanlar çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...