Bakire olmak çok mu önemli?

Ben 18 yaşında henüz hiçbir cinsel birliktelik yaşamamış bir bayanım. Olayları dışardan takip ediyorum. buradan,arkadaşlarımın anlattıklarından. Şikayetçi olduğum nokta ise kadınların cinsel obje olarak görülmesi. Düşünün çıplak bir kadın var karşınızda, düşündünüz ve aklına direk seks geldi değil mi? Halbuki bu kadın meme ile bebeğini besleyecek, vajinası ile doğum yapacak. Bunlar sadece seks objeleri değil kadının organları. Toplum dışarda seks,vajina,penis kelimelerini kullanmaktan utanıyor. Hatta ayıplıyor. Gözlerimiz,kulaklarımız,hislerimiz de bunlar kadar doğal değil midir? Neden bize ait olan şeylerden utanıyoruz? Bu bizim bedenimiz kimseye hesap vermek zorunda değiliz. Bir kadın bakire olmayabilir de, evlenip boşanmışta olabilir. Bu onu insanlıktan çıkarmaz.

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Her gün önüne gelen kızla yatma hayali kuran gençlerin, evleneceği zaman bakire kız beklemesinin mantığı çözülememiştir.

'' ''Evlenmeden sevişemem" dedi. "Evlenince haber ver." deyip çıktım evden. Paketten bir sigara çıkarıp yaktım. Hava serindi, yeni yeni aydınlanıyordu. İyi hissediyordum. Kadının cinsel obje olmadığını savunup aynı zamanda kendini hediye paketi gibi kocasına sunmak için saklayanlara tahammül edemiyordum. ''

3|0
    0|0
    • bence insanlar nasıl iyi hissediyorsa o şekilde davranmalı. eşcinsel eğer öyle mutluysa bıraksınlar istediği hayatı yaşasın. evet kendini kocasına saklayan kadında olabilir ama bakire olmayan kadına fahişe gözü ile bakılması, cinsellik konuşmanın dahi ayıp olması toplum baskısı altında yaşadığımızı gösteriyor malesef.

• Hiç sanmıyorum ama umarım öyle olur ve düzelir insanlar..

• Bukowski diyosun.. Sevdim.

Erkekler Ne Diyor 13

• Sonuçta erkekler anne olacak kişinin daha önce başka biriyle yapmamış olmasını ister. Kendi annen için bir düşün mesela... Dışardasınız veya bir AVM'ye alışverişe gitmişsiniz. O esnada annenin babandan önce beraber yaşadığı arkadaşı ile rastlaşıyor. Neyse konuşma bittikten sonra sen annene soruyorsun; Anne bu adam kimdi? Annen de; O adam babanla evlenmeden önce üniversitedeki sevgilimdi. Beraber ev tutmuştuk. Yıllarca birlikte kaldık. Ama sonra anlaşmazlık çıktı ve ayrıldık. Sonra da üniversite bittiğinde de babanla tanıştım ve onunla evlendim.

İşte böyle bir cevabı sen ne kadar kabul edebilirsin?

0|0
    0|0
    • Bence kabul edilebilir sonuçta anne babalarımızda anne baba olmadan önce bizler gibi genç insanlardı. Avrupada gayet aile kavramı var ama namus kavramını buna göre değerlendirmiyorlar. Onlarda namus kavramı yok mu sanıyorsunuz? Bizden daha fazla emin olun.

• E onlar da kendilerine göre bir kültüre sahiptirler tabii ki ben onları yargılamıyorum ama bu da bizim yaşam tarzımız. Bizim toplumda kadına değer verilir. Boşuna dememişler sonuçta cennet annelerin ayaklarının altındadır diye. Öte yandan cinsellik bir erkek için olmazsa olmazıdır bunu kabul ediyorum. Ama onun da bir kuralı vardır. Mesela ben hiç kimsenin bekaretini almadım bu yaşıma kadar. Daha önceden biriyle bir birliktelik yaşamışlar ile yaşadım bu tecrübeyi...

• Örneklemen çok yanlış olmuş... Zira çıplak kadın deyince elbette seks düşüneceğiz, o kadının çıplak yemek yaptığını hayal edecek değiliz ya :D

0|0
    0|0
    • burda anlatmak istediğimi anlamamışsın maalesef.. önemli olan o kadının sadece gözlerine bakabilmek

• Bu siteye girdiğim ilk günden bu yana okuduğum en gerekli ve en doğru yazı budur.

1|0
    0|0
  • orası öyle ama ülkemizde ayıp kavramı var orasıda bizim organımız ama ya bilemiyorum işte

0|0
    0|0
  • Şöle düşün senin bir kiz kardeşin var ve o erkeklerle cinsellik konusuyor utanmadan telkin asynimi olurdu

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum bende sana soruyorum çok mu önemli

0|0
    0|0
  • çok çok çok önemli canım çok anlatamam sana çok

0|0
    0|0
  • 100 uzerınden 101 verıorum:)

0|0
    0|0
  • bakir bir erkek için önemli olması gayet doğal.

0|0
    0|0
  • işte cinsel eğitim verilmediğinden millet eğitimi şahin k dan brezzırsdaki kel adamdan aldı.

0|0
    0|0
  • evet önemli

0|0
    0|0
  • Afferin kız vala acayip şaşırdım ve sevindim. Cidden çok güzel düşünüyosun ama türkiyede yaşadığımızı unutma sakın, yanlış anlaşılmaya çok müsait bir ortam var. Din falan yazmış bazı arkadaşlar hangi inanca sahip olduğunu bilmeden, bunları kendi inançların doğrultusunda araştır oku ancak bu özgürlükçü düşünce yapını asla kaybetme..

1|0
    0|0
  • olayları dışarıdan takip etmen... çok hoy bir cümle olmuş. gülümsetti beni masumiyetin...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• helal kız!

1|0
    0|0
Yükleniyor...