Kansızlık ve polikistik over

ben 172 boyunda 85 kilo 20 yaşında bir genç kızım. kadın doğum uzmanım polikistik over teşhsi koydu ve kistlerin metabolizmayı yavaşlatabileceğini söyledi.kilo vermemin bana faydalı olacağını da söyledi. ayrıca bende kansızlık da var hemoglobin 8, ferritin de 3. kan ilacı kullanmama rağmen düzelmiyor kistlerimin geçmesi için doğum kontrol hapı da kullanıyorum.maddi durumum olmadığı için özel bir diyetisyene gidemiyorum gittiğim devlet hastanelerindekiler de hiç ilgilenmiyorlar.devlet hastanesinden aldığım listeyle diyet yapıyorum sıkı bir diyet de yapıyorum ancak kilo veremiyorum. bunun için nasıl beslenmeliyim neler tüketmeliyim metabolizmam hızlansın diye ne olur yardım edin :(

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• polikistikover olacaksanız anne karnındayken bu hastalık sizinle doğuyor evladınızda olacaksa rahminize düştüğü andan itibaren oda bununla savaşacaktır diyet listeleri hep aynıdır genelde ki hemen sonuç beklememelisin sabır gerektiren bir durum göbek bölgenizle alakalı sporlara yönelin inceltmeye çalışın ileride kalp,şeker ve rahim kanserine kadar giden sorundur...kansızlığı doğal yollardan çözümlemeye de çalışın...metabolizmayla alakalı durum için endokrinoloji dr.na görünün acil şifalar dilerim...

2|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim :(

• kulaktan dolma bilgiyle bilgilendirmedim sizi emin olabilirsiniz...

• çok teşekkür ederim gerçekten bilgi sahibi olduğunuz yorumdan belli çok sağolun :)

Erkekler Ne Diyor 2

• hımm geçmiş olsun

evet kesinlikle kilo vermen lazım yappılan araştırmalara göre tek başına kilo vermen bile PCOS belirtilerini silebiliyor (adetlerin düzene girmesi,kıllanmanın azalması vb)

tedavide öncelikle kilo verme,doğum kontrol hapı ve gerekirse metformin(antü diyabetik ,şeker ilacı kilo vermede etkili ama doktorun önermediyse bir bildiği vardır )

kilo verme konusuna gelince kesinlikle iradeli olmalısınız diyet bozuldu diye hemen vazgeçmeyin gerekirse tekrar tekrar denemelisiniz ...öncelikle karbonhidrat içeren besinleri azalt ama sıfıra ind,rme her besine ihtiyaç var...sonra egzersizler ama düzenli yap

öğün sayısını artır ara öğünlerde meyve veya sadece salata yapıp yiyebilirsin böylelikle ana öğünlerde yemeklere saldırmazsın..

her gün yoğurt tüketmeye çalış zira yoğrtrt yağlarının yıkımına etkili olduğu söyleniyor

bu yolculuğunda size başarılar

0|0
    0|0
    • unuttum demeyi kansızlığınız tedaviye rağmen hiç mi düzelmedi

• hiç düzelmedi zaten 7 yıldır kan ilacı kullanıyorum biraz yükseliyor değerler sonra geri düşüyor. adet kanamalarım pcos yüzünden fazla oluyor kansızlığım buna bağlıymış ..

• hımm anladım geçmiş olsun o zaman en yakın kurtulş kilo vermen

Allah yardımcın olsun

• civan perçemi.. alıp kaynatıp iç.. ide hayıt tohumu..azda seks yapsan iyi olur:)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• iyide polikistik over için sana tedavi vermedi mi kistler genelde kilolu insanlarda rastlanıyor işin püf noktası acıkmadan yiyeceksin doymadan kalkacaksın ara öğün çok olacak ve şekerden kızartmalardan bir süre uzak durmak da iyi olur polikistik over sendromunda genelde diane 35 kullanılıyor

1|0
    0|0
    • ilaç verdi evet tedavi oluyorum ama tedavi esnasında fazla kilolardan kurtulmak kistlerin atımını kolaylaştırıyomuş bu arada ben qlairista kullanıyorum :)

• ay inş. bakalım :)

Yükleniyor...