Bekaret ve namus aynı şey mi sizce?

Bakirelik dediğiniz şeyi kendi görüşümle önemsiz buluyorum.bakire misin diye soracaksınız şimdi bana? yaşım 21 yetişkin bir bayanım 7 ay öncesine kadar öyleydim.Ama hayatıma bir adam girdi alt üst oldum.Gözüm aşktan kör oldu diyebilirim.Çok sevdim.Sevildiğimi sandım yaşadım bunu onunla.Pişman mısın derseniz evet pişmanım.Ama neden pişmanım biliyor musunuz yaşadığım için değil yaşadığım kişi yüzünden pişmanım.Zamanı geri alabilsem yapmazdım.Şimdi ilerde Allah nasip ederse evleneceğim.Kocam diyeceğim adamdan bekaretimden önce geçmişime saygı beklerim.Ki kötü bir geçmişim de olmayacak sevdiğimle sevişmekten başka.Azıcık kanı eşim değil başkası akıtmış olucak.Ne var ki bunda? BİR ERKEĞİ SEVEN,HASTAYKEN ONA BAKAN,YEMEK PİŞİREN,ÇOCUĞUNU DOĞURAN,BİR ÖMRÜ O ERKEKLE BİRLİKTE GEÇİRMEK İSTEYEN KADININ BEKARETİ DEĞİL KALBİDİR.Bu yüzden bence bir doku parçasına değil kadınların kalbini önemseyin.Geçmişi benim gibi olan bir sürü bayan var.Şimdi ben bakire değilim diye önüme gelenle yatıyor muyum hayır? Siz erkekler istek diye kadın ararken aynı istek bende de var ama ben çizgimi biliyorum.Evlenmeden de bir daha böyle bir şey yaşamam.Namus meselesi diyenler olursa da içlerinden bile bence ben namussuz değil gayet de namusluyum.Kimseye yalan söylemiyorum,iftira atmıyorum,haram yemiyorum,dürüstüm,karakterim bellidir,okul ev arası mekik dokurum.Bi tek bacak aramdaki et parçası yok.Bu namussuzluk olamaz bence.Sizce?

Güncellemeler:
Ve namusu sadece zara bağlayanlara sözüm.Kızın ilkini yaşayıp zarı giderse namussuz,erkek ilkini yaşayınca milli? Nerde kaldı kadın erkek eşitliğiniz? Adil mi bu sizce?

1|1
13|24

En İyi Erkek Görüşü

• '' BİR ERKEĞİ SEVEN,HASTAYKEN ONA BAKAN,YEMEK PİŞİREN,ÇOCUĞUNU DOĞURAN,BİR ÖMRÜ O ERKEKLE BİRLİKTE GEÇİRMEK İSTEYEN KADININ BEKARETİ DEĞİL KALBİDİR.'' bu sözüne katılıyorum çok haklısın fakat ''Azıcık kanı eşim değil başkası akıtmış olucak'' işte burası senin için sadece bunu ifade edebilir. fakat benim için böyle değil. öncesinde sana sarılan, seni benden önce koklayan, ve dudaklarını benden önce öpen bir erkeği düşünmek beni çok üzer. :(( ama yinede saygı duyarım sana. kızamam yani. ben bekaretimi bu yaşıma kadar (24) korumuş bir erkek olarak böyle düşünüyorum. he yapamazmıydık istesek bizde yapardık arkadaşlarımız gibi ..

1|0
    0|1
    • Sen el değmemiş bir kız hak ediyorsun.Dinen de yapman gereken o.Peki ya çok aşık olursan bir kıza ve senden öncesi varsa? Ayrıca o işi yapmamış ama sevgilisine sarılmış,öpmüş,koklamış olabilir ilerdeki eşin.Nerden bileceksin?

• anladım ... herşey umduğun gibi olur umarım

• umarım

Erkekler Ne Diyor 23

• Düşüncelerin çok güzel ve doğru..

Bence de önemli olan önce DÜRÜSTLÜK ve SADAKATTİR.. Hepimiz insanız, hepimiz içgüdülerimize yenik düşüp yaptık bu işi.. Ama bu kötü insanlar olduğumuzu göstermez.. Allah bile şirk ve kul hakkı dışındaki günahları isterse affedebiliyorken, insanın insanı yargılamak ne haddine düşmüş?

Bunları sana yalakalık olsun diye söylemiyorum.. Geçmiş mesajlarıma da bakabilirsin..

1|0
    0|0
    • Yok neden öyle düşüneyim.Sizin söyledikleriniz de çok güzel.Böyle düşünen ve insani değerlere daha çok önem veren erkekler bambaşkasınız bence.Tebrik ediyorum.

• Gerçekten harika düşünceler ve harika bir anlayış.. Namus bacak arası değil eşine olan sadakattir... Kızlığını verdikten sonra aklı başkalarında olan sözde namuslululardan veya kızlığını kaybettikten sonra onun bunun kucağına atlayanlardan olmaman harika ve görüşüne sonsuz saygım var... Umarım hayatında doğru ve seni hak eden bir insan bulursun...

1|0
    1|0
    • sizin gibi düşünen insanlarla dolsa keşke dünya.inşallah hepimiz buluruz hayırlısını ve doğru kişiyi

• Amin inşallah... Çok zor ama umarım... Kadınları bir et parçası olarak görmekten vazgeçmek ve insanlığımızı görmemiz gerek ama çok zor... Mutluluklar size..

• Size de :)

• haklısın hele ki söyle bir durum var ama , her haltı yiyen bir erkek temiz kız beklemesi sacmalık ama erkekte kendini koruduysa ve inancları buysa bakir bir kız istemesi dogal

1|2
    0|0
    • tabiki doğal.hatta öyle erkekler varsa inşallah el değmemiş bir kız bulurlar.zaten dinen de olması gereken o.

• yani dini işlerden pek anlamam ama herkesin görüşüne saygım var. ama dediklerin hakkaniyetsiz seyler degil

• tek katılmadıgım nokta "çocugunu doguran" çocuk sadece onun değil seninde

sanki ona iyilik yapıyrmussun gibi sunman yanlış

kalnına katılıyorum

1|0
    0|0
    • Sonuçta o erkekle ikisinin en özel bağı çocuk.

• bir ata sözümüz var "it ürür kervan yürür"

• haklısınız gerçekten öyle :)

• Gerçekten çok güzel yazmışsın çok etkilendim yazdıklarından inşallah istediğin gibi birisini bulursun

1|0
    0|0
  • senin durumunda olan bir kaç arkadaşım var saygı duyuyorum..

1|0
    0|0
  • Bekaret namusla bağlantısı topluma, kişiye, inançlara, değerlere göre farklılık gösterir. Bazı bayanlar yazıyor-soruyor ben anal ilişkiye girdim bekaretim bozulmasın diye bu tip birinin ruhu o*laşmış tabiki bu anlamda bekaretin bir önemi yok. Veya hırsızlık, dürüst olmamak, haram yemek namususzluğun farklı versiyonu bunları yapmak daha büyük namussuzluk. Ama dürüst, hakkaniyetli, haram yemeyen bayan yok mutabiki var bekareti kıyaslarken neden bu işi yapan bayanlar hep bu kötü örnekleri vererek kendini aklamaya çalışıyorlar anlamış değilim. Bizim toplumumuzun değerleri ve inanaç sistemimiz bekareti namusun bir parçası olarak kabul etmekte. tabi bu sizin değerleriniz içinde olmadığı için bekaret namusun bir parçası değil. Kötü bir şey yaşamanız yaptığınız hatayı aklamaz.

1|0
    1|0
    • Kendimi aklamak gibi bir niyetim yok olmadı da.Peki ben durumumu anlattım.Doktora gittim verdim parasını bir doku parçasını ekledi yine yerine.Evleneceğim adam beni bakire sanıcak.Ailem de öyle.Hiç bir sorun yok.Doku da yerli yerinde herkesin gözünde.O zaman namuslu mu oldum?

• size de

• El değmemiş kız kaldı mı ? Kimse ile sevgili olmamış ,öpüşmemiş,el ele tutuşup sinemaya gezmeye gitmemiş,her hangi birisine aşık olmamış onunla ilgili hayaller kurmamış v.s bu tarz bir ton örnek verebilirim bu bakirelik olayını çok fazla büyütüyorsunuz insan evleneceği kişi hakkında bu tarz şeyleri düşünmeye kalkarsa kafayı yer en güzeli her şeyi oluruna bırakmak ve karşına seveceğin ve seni seven birisi çıktığı zaman onun veya senin geçmişini eşelemeden yuva kurmaktır.

1|0
    0|0
    • hazirandan önce bulsaydın beni o kız benim derdim.çünkü en büyük hayalim elini tuttuğum ilk erkeğin eşim olmasıydı benim.ama hayat insanların karşısına öyle olaylar çıkarabiliyor ki bambaşka hayallere sürüklenebiliyorsunuz.Bunlar doğal şeyler.Ve evet düşünmeye kalkarsa kafayı yer eş.Bende düşünebilirim bakire evlesem eşimin önceden dokunduğu kadınları.Bende yediremem o zaman kendime.ama evlilik kurumu geçmişe değil geleceğe yönelik kuruluyor.bunu hatırlamakta yarar var baya

• İşte bende bunu söylüyorum insanın ne zaman ne yapacağı belli olmuyor tanışmışsın güvenmişsin doğru kişi olduğuna inanmışsın hayaller kurmuşsun ve bir şeyler yaşamışsın ama olmamış o nedenle kendini kötü kullanılmış namussuz gibi düşünme olanlar geçmişte kalmış önüne bak ileride olurda birisine aşık olursan ona sahip çık emin ol oda sana çıkacaktır ve eski ile alakalı bir konuşma geçmeyecektir.

• Kullanılma kısmına gelirsek hissetmiyorum,biliyorum.Çünkü gerçekten kullanılmışım.Geçmişim sadece bu.İlerde hatırlamak bile istemeyeceğim acı bir tecrübe,anı sadece.Zaten sadakat konusunda çok süper bir insanım ve sevdimmi de severim.O yüzden umutluyum yani beni tanıdıktan sonra eşim diyeceğim adam buna takılmaya fırsat bulamayacaktır :)

• ya her bakiraliğini kaybeden kız senin gibi düşünüyor halbuki hepinizin ne tür ... olduğunuzu herkes biliyor sizin ruhunuz ...olmuş

2|0
    5|0
    • sen nasıl bir tipsin çok merak ettim.ayrıca herkesi çevrendeki kuyruklu yalancılardan sanma.

• he he sen devam et ben nice kadınlar biliyorum kendi ayaklarının üstünden duruyor kasalarında nakit 1 milyon lira var ama yinede senin yaptığını yapmıyorlar

şunuda söliyim sen kendi ayaklarının üstünde durucağın zaman aslında başkalarının kucağında oturucaksın bu kafayla giderse

• Bunun parayla ne alaksi var ki? Ben size hesap vermek zorunda degilim oturup da kendinize bakin siz.Ben kendimi biliyorum Allah da icimi bilir.boyle sacma sapan sizin gibi insanlara kendimi açıklama ihtiyaci hissetmiyorum.

• tamam herşeyin güzelde bir de bacakarana sahip olsaydın

2|2
    4|1
  • Hepsini geç sen benim felsefem şudur bakire olan bakireyle

1-2 kisiyle yatan 1-2 kisiyle yatana önüne gelenle yatanlar birde yalnız şu olay da vardır ki sizi bilemem ama benim için bu geçerli diyelim kimseyle yatmadim veya yattim eğer yatmadim olarak sayarsak kiza aşık olursam bunu önemsemem ha kalbimi kırar mi kırar ama bir nebze a bunu belli etmemeye çalışırim. Belli bir süre geçtikten sonrada unuturum.

Gidipte önüne gelenle yatan biriysem de bakire kiz isteme hakkım yoktur. Gidelım önümüze gelenle yatağa girelim sonrada yok efendim vay efendim ben bakire kiz isterim ulan şerefsiz sen o*nin tekisin onu ne yapacaz.

Bir erkek olarak benim gibi düşünen pek yoktur ama benim düşüncem budur biraz modern düşünürüm.

0|0
    0|0
    • Oopss ben başlığı okumamistim o kadar da yazdik iyimi

• Evet tamda anlatmak istediğim bu ama aşık olursam iş değişir geçmişine bakmam.

• Tabiki öyle.Biriyle gelecek hayali kurarsın geçmiş değil.Önemli olan geleceğinizdir daima.

• kaliteli bir insan olsun sadakatini esirgemesin ben geçmişini kurcalamam çunkü aşık olduğun kişi için herşeyi yaparsın kızlık olmayınca mı aşk bitmiyor ya bana göre beni mutlu mesud eden bana sadık olan bir kişinin kızlığı olmamasına ragmen kızlıgı olup saygısız edepsiz birini istemem ben vs vs

0|0
    0|0
    • bende böyle düşünüyorum bir erkek için

• Her bakire olan namuslu değildir. Her namuslu bakiredir. Evli olmadığı adamla ilişkiye girmiş kızın ben namuslu bir insanım demesi kadar saçma birşey olamaz. Eğer bir erkek önüne gelen kızla yatıp bakire kızla evlenmek istiyorsa bunu haketmiyor demektir. Ama evleneceği insanı bekliyorsa ve iki damla kanı eşim yerine elin adamı akıtsa ne farkeder diyen birisi karşısına çıkarsa bunu tabiki kabul etmez. Zaten o kızda o erkeği haketmiyor demektir.

1|0
    1|0
    • tabiki öyle.dinen de bu böyle zaten.

• Öbür taraftan bahsediyorum

• Günah diye yapmıyorum desem ne değişecek öbür taraf için.Yapmıyorum sonuçta bişey.

• Evet bencede namus iki bacak arasında değildir tamam ama yaradan neden sence o ağı (bekaret) örmüş oraya bir mesaj veriyo olmasin... Kendini kocana sakla ki kocanin hakkini kısmetini kimseye yedirme. Evet namus iki bacak arasında değil ama namus iki bacak arisinda değil diyip herşeyi yapacak kdrda mantiksiz degil

0|0
    0|1
    • Bekaret denilen doku bebeklikte dışkıdan dolayı kız çocuklarının genital bölgesinin enfeksiyondan korunması için var.Eğer bunun için olmasaydı yaradan ilişkiyi hem erkek hem kadın için haram kılmazdı değil mi? Ve elbette her şeyi yapacak kadar basit bişey değil.İnsan bir kere yaptı diye kucaktan kucağa koşarda namussuzdur.Ama ben kendi durumumdaki birine namussuz diyemem.yaşamasaydım da demezdim.denmemeli.

• Yetişkin bir insanım durmam gereken yeri ve önceliklerimi iyi bilirim elbette.teşekkürler

• Rica ederim yetişkin insan

• Zınaya dusmedım evlenmeyıde dusunmuyorum oyle bır harama bulasmayı da ıstemem.

Okurken dogru degıl gonul ıslerıyle ugrasmak ınsanın kafasını mesgul eden seyler.

0|0
    0|1
    • Ama gönüle soz geçmiyor bazen

• Duygularini dusuncelerini guzel ifade etmissin ama ben boyle bir eş istemem olayi sadece iki damla kan deyip silip atmak bence kendini kandirmaktir. Bir erkege esine kendinden once baska bir erkek eli degmis olmasi kadar aci veren baska bir durum yoktur.sadece bakirelik degil diger cinsel yaknlasmalarda da boyledir. Neyse bahtin acik olsun abicim

0|0
    0|0
    • Ya esın de senin bu anlamadim gecmisini kabullenmezse ?

• Şöyle söyliyim sana ben her seyimi anlatacam esime ondan da her seyi anlatmasini beklerim. Eger benim ya da onun kabul edemeyecegi bir durum bir olay varsa ayriliriz herkes yoluna bakar . Insanlarin birbirlerini kandirmasina gerek yok

• bakeret denen kavram olmasydı kızlar eminim her türlü seks yaşarlardı bu sorunun cevabı olabilirmi ?

0|0
    0|0
  • değil

1|0
    0|0
  • Namus sadece zardan ibaret değil öyle olsa diktirir namuslu olurdun. Kimse kendini kandırmasın, burada ahkam kesen kaç erkek başkasının altına yatan bir kadınla evlenmiş veya evlenir. Sorsak ailesini sevmeyen kız yok,ailesinin namusunu koruyamayan haysiyetiyle oynayan kızla kim evlenmek ister, hadi evlendi öz babasının namusunu koruyamayan kocasının namusunu koruyacağına nasıl inanır. Gelelim annelik konusuna annelik kutsaldır ama ben sevdiğimle yattım gibi basit bir bahaneyle kirletilmeyecek kadar kutsaldır.

Eğer erkek karısının ondan önce başkalarının altına yattığını kabul ederek evleniyorsa saygı duyarım, onla bununla yatıp kendini bir enayiye kaktıran çok kız tanıyorum, ama kocasına anlatanıda biliyorum.

Bu karakter meselesi nefsine hakim olamayan biriyle evlenmem, kaldı ki evli değilim bende onla bunl yattığım için karşımda saf temiz ahlaklı bir kız isterim deme hakkım olmadığı için bekarım, ama şükür geniş değilim.

3|0
    3|0
    • Namus sadece zardan ibaret değil diyorsun ama ailenin namusunu koruyamayan diyerek zara getiriyorsun konuyu farkında mısın ? :/

• Yanlış anlama sakın beni seni yargılamaya hakkım yok, olmuş bitmiş Allah hakkında hayırlısinı versin, ben sadece insanların uğruna canını gözünü kırpnada verdikleei namusun bu kadar basit gibi göstermelerine kızdım. Kimsenin seni yargılamasına da izin verme kendi kararın kendi doğrun. Allah ailen ve senin aranda bu konu. Kusuruma bakma kırdımsa.

• Haklısın.Ama keşke namusu hiç bir insan bir doku parçasına bağlamasa.Ne namus cinayetine kurban giden gencecik kızlar olurdu,ne gözü bu yüzden kararmış erkekler.

• kız öpüşüyo elleşiyo sadece kızlığı bozulmuyo ..kıza sorsan namusluyum bakıreyım. bakiresinde kırdığın o fındıklar ne .. bu zamanda namuslu el değmemiş kız bulmak cok zor..

0|0
    1|0
    • öyle deme.el değmiş olsa dahi mühim olan sevgi ve sadakattir

• gizlidende olsa göz önüünde yazmam .

• arkadasım olmadıgınız için mesaj atamıyorum size...

• Hiç kimsenin senin namusun evlenip mutlu olman hakkında yorum yapmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Ancak doğru olanın evlendiğin adamında geçmişinde senin gibi bir yaşanmışlığı olmalı. Yoksa onun ömrünün sonuna kadar bu bir yara olarak kalacaktır. Bilmese de kandırılmış olacaktır. Kocam dediğin adama bunu yapacak kadar zalim olamazsın. Her erkek bir kere birinci olmak ister. Bu onunda hakkı. Bazıları diğerlerinden bu hakkı çalar. Erkekler arasındaki en büyük rekabetlerden biridir bu. Ve ne yazık ki senin kocan bu en büyük rekabeti kaybetmiş olacak eğer bir yaşanmışlığı yoksa...

0|1
    1|0
    • öyle birini hak etmiyorum ben.

• Yaşadığın acıyı en iyi sen bilirsin ama senin yaşadığın acıya birebir tanık oldum. Nasıl olduğunu o kadar iyi bilirim ki. Sadece diyeceğim şu ki arkana bakarak yürüyemezsin. Şimdi kader farklı bir çizgiden yürüyecek. Sen bu çizgiden gidilebilecek en iyi hayatı yaşamaya çalış sadece...

• Öyle yapıyorum.Tecrübelerim oldu iyi ve kötü.Öğrendim dersler çıkardım.Artık kendime zarar vermeyeceğim bir hayatım olacak inşallah :)

• ıyı de bakırelıgı onemsız buluyorum dıyosun ama pısmanım bu saaatten sonra sadece evlendıgım adamla ılıskıye gırcem dıyosunuz.bende onemsız buluyorum kımseyı de ılgılendırmez sızden oncekı hayatı

1|0
    0|0
    • bakireyken de önemsiz buluyordum ama bu gidip bir erkekle yatacağım anlamına gelmiyordu demek istedim.o cümlede de yaşadığım için pişman değilim dedim yaşadığım kişi için pişmanım.

• bence namus insanın beynindedir. O yüzden ben bekarete önem vermiyorum keşke senn gibi düşünen bir kız çıksa karsıma daha önce ki kız arkadasımda bekaretini kaybetmişti evlenecektik ama baskasıyla yattı gitti o yuzden bozduk işi yapmadık düğün nişan. Seni tanımak isterim eğer istersen. Düşüncelerimiz aynı insan önce kendi namusunu koruyabilmek için düşüncelerini koruyabilmeli

1|0
    1|0
    • hayırlısı değilmiş demekki sizin için ve evet kesinlikle insan önce kendi düşüncesini koruyabilmeli ve bir kadın ne olursa olsun öyle kişiden kişiye gezenlerden olmamalı.zaten her şeyden önce kendisine yaptığı saygısızlık olur bu

• Kesinlikle öyle katılıyorum..

Kızlar Ne Diyor 13

• Herşeyi geç..Bekaret bozulduğunda benim babamın başını yere eğdirecek onu utandıracakmı?Evet beni bu yaşa getirmiş yetiştirmiş bu adama yapılmaz dinimde bunu gerektiriyorsa ben onu korumakla yükümlüyüm.Her kızla yatıp kalkan erkek bunu hakketmiyor dahi olsa bu böyle müslüman kadınlara böyle emredilmiş yapılabilecek hiçbirşey yok

2|3
    2|0
  • azıcık kanı eşim değilde baskası akıtmıs olacak dedin yere kdr tamam sorun yok ama bunu dememeliydin yinede daha farklı bir cümle kurabilirdin.

sen belkide evlenene kadar br daha yasamıcaksın bu seyi ama eşin olacak adamın kafasında hep sru işareti olacaktır.. acaba bir kişimiydi yoksa bir kaç kişmiydi diye... hadi hiç birini sorun etmedi evlendi ilk kavgada bunu yüzüne bile vurur... sen baskasının artıgısın gibi vs. o yüzden evleneceğin adamı gerçekten çok iyi secmelisin.. umarım ilerde seni cok daha pişman etmez yasadıkların

1|0
    1|0
    • ben bekarete bir damla kan olarak bakıyorum çünkü.benim görüşümde böyle.ayrıca eğer eşim dediğim adam benim sözümün doğruluğuna inanmıyorsa ondan eş olmaz zaten.

• bak canım bir tanıdıgım vardı kız evlenmeden bir ilşki yasadı sonra ayrıldılar sonra bunu seven baska bir cocuk daha vardı o talip oldu durumunu bile bile Nisan evlilik felan... bir süre sonra kavga etmişler adam yüzüne vurmus sen baskasının artıgıdın keske senle evlencem diye tutturmayaydım vs gibi... yani süpriz yumurta olayından bahsedyorum .. umarım dediğin gibi olur tabi:) yoksa yadırgadıgımı felan düşünme sakın:)

• sanki o adam başkasının artığı değil..

• namusla bekaret cok farklı seyler elbette . bekaret dedğin akacak olan 2 damla kandan ibaret . namus ise çok farklı bir oldu . ben ne bakireler gördüm analdan verip verip namuslu ayagında takılan . kısaca özetlersem bedeni değilde ruhu fahişe olandan korkarım ben .

1|0
    0|0
  • Namus o zara baglanacak kadar basit bir sey degil.Ahlak namus bunlari onune gelen agzina alir olmus cok yazik.Kendince hata yaptigini pisman oldugunu soyluyorsun bu saatten sonra seni bir Allah kulu yargilayamaz ki.Bundan sonrasi senin ve yaradanin arasinda.Ilerde hayatina girecek kiside ya saygi duyar kabullenir ya da ayrilirsin bu kadar.

1|1
    0|0
    • Tabiki öyle.Zaten kimseye bağlı yaşayacağım bir hayatım yok maddi,manevi anlamda.Benim gibi düşünen insanlar da çok artık zaten.Olmayanla da ayrılırım biter.Geçmişime saygısı olmayanın geleceğimde zaten yeri olamaz benim için

• "Namus o zara baglanacak kadar basit bir sey degil" başka söze gerek yok..

• Kesinlikle browny.Zarı olup da her gün başkasını öpen kızlar da var.

• değil bakeret hiç yatmamış bakıre namusa farklı bir olay

1|0
    0|0
  • İyi bir insansan, kendine ve insanlara faydalıysan, çalışkansan, harama el uzatmıyorsan, dedikodu vs. yapıp ortalığı karıştırmıyorsan,yalan atmıyorsan namuslusundur arkadaşım. Gerisi yalan.

1|0
    0|0
    • Bencede.

• Sizinle tartışıp kendimi yormak istemiyorum hadi iyi geceler

• Sende yap.Zaten erkeğe bunu yaptı diye namussuz diyen bir Allah'ın kulunu görmedim.Sorsan kadın erkek eşit.Ama kadının zar giderse namussuz erkek yaparsa milli.Gözünü sevdiğimin adaleti işte.

• Namus iki bacak arasında değildir, kafadadır.

1|0
    0|0
  • Allah kalbine göre versin

1|0
    0|0
  • gayet doğru düzgün düşünen bir insansın bu toplumdaki çoğu insan kızların zarı yok diye herkesle sürtüp durduklarını sanıyor ama yalan sen senin gibi biri bulursan süper ve elbette bulursun yani seninle zarın için evlenecek birinin cehenneme kadar yolu vaarr

benim sevgilim var ve hala bakireyim ama ona bir gün ben bakire değilim desem dedim sadece tepkisi için ve kendisi de bakir bana bişiy olmaz bakire değilsen bişiy değişnmez benim için dedi o kadar hoşuma gitti ki deme şekli aklın durur etrafta herkes yobaz değil

0|0
    0|0
    • Evet değilmiş gerçekten.Bi kadının geçmişinden önce kalbine,karakterine bakanlar çoğunlaktaymış.bunu bilmek güzel

• tatsız bir olay yaşamışsınız, vicdanınızı rahatlatıyorsunuz sanırım.

1|0
    0|0
    • hayır.kendimi bildim bileli var olan düşüncelerim bunlar.vicdan azabı çekeceğim bir durum yok

• açtım

• gizlen hemen canım.

• o basit bir zar , o gözle baktım hep , ondan özgürüm sen de üzülme ...

1|1
    0|0
  • ben tecavüze uğradım daha 14 yaşında o hayvan yüzünden bakire değilim ama 6 sene kimsenin elini bile tutmadım o hayvana kadar da tutmamıştım sonra karşıma sevgilim çıktı çok sevdim onla da birşey yaşamadım ilk sevgilimsin dedim öyleydi çünkü bakire olduğumdan o kadar emin ki kan gelmediğini görünce esnek falan diye düşünür ama ben bunu ona anlatmak istiyorum ama anlatamadım hala bana evlenme teklif etti şu an 24 yaşındayım ama inan hala kabuslarıma giriyo sence ben bakire değil miyim

1|0
    0|0
    • Bak canım yaşadığın şeye çok üzüldüm.Ama bu senin suçun değil.Bence anlatmalısın ona.6 yıl kimsenin elini tutmamışsın nasıl bakireler var sağda solda bir görsen utanırsın.Sen gururlusun,tertemizsin bak bu en büyük bekarettir benim gözümde.Sakın üzülme ve utanma.Dik olsun başın daima.sevdiğin adam da eminim anlayış gösterecektir.korkma sakın.

• evlenmeden önce söylemek istiyorum zaten ama bunu anlatmak o kadar zor ki

• Zor ama cesaretini toplayıp anlatmak zorundasın.Eminim yükün de hafifleyecektir.

• Ben de 21 yaşımdayım ben de gereksiz herifin biriyle beraber oldum 4 ay önce neyse girmeyecem dedi soydu filan ama sonuç: girdi. Kendisi şu an evli hatta mezun oldu çalışıyor başka şehire gitti. Önemseme sırf kızlık zarı için evlenecek erkek senle hiç evlenmesin daha iyi. Ohh erkekler evlenene kadar her türlü sevişsin biz bakire evlenmeyi bekleyelim habire ne zaman evlencem oldu ne güzel dünya. Boşver sen hayatını yaşa.

1|0
    0|0
    • Zaten kendi işim,evim ve maaşım olacak.Çok şükür bir eşe maddi olarak ihtiyacım yok.Manevisini isteyen de benim kalbimi seven de buyurur gelir zaten.Takıldığım nokta bu değil.Bekaret ve namus ilişkisini merak ettim insanların gözünde.

Yükleniyor...