Doğum Kontrol hapını nasıl kullanmalıyım?

Iliskiden 1 gun sonra sadece 1 adet dogum kontrol hapı kullandım. Daha once hic kullanmamistim. Hamilelikten korunmak icin duzenli olarak almaya devam mi etmeliyim nasil kullanmaliyim lutfen yardimci olun..

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• İlk kullanılmaya başlanacağı zaman adetin başlaması beklenir. Adetin ilk günü bulunduğunuz güne denk düşen günün karşısındaki hapı içerek başlanır ve hergün mümkün olduğu kadar aynı saatte olmak üzere 21 gün alınır. Bu kutu bittiğinde son tabletten birkaç gün sonra adet kanaması başlayacaktır. Bir sonraki kutuya, adet kanamasına bakılmaksızın mutlaka son tabletten 7 gün sonra başlanır ve tekrar 21 gün devam edilir. Yani 21 gün ilaç, 7 gün ara. Hap kullanımı bırakılmak istendiğinde mevcut kutu bittikten sonra beklenen kanama olur ve 4-6 hafta sonra normal yumurtlamanın olduğu adet dönemleri geri döner.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğum kontrol haplarını almaya adet döneminizin

ilk günü başlamakla, o adet döneminizde ilk

günden itibaren gebeliğe karşı koruma sağlamış

olursunuz.

Paket bitene kadar ok istikametinden her gün

bir draje almaya devam edin. Bazı doğum kontrol

hapları 28 gün boyunca her gün kullanılırken

bazıları 21 gün kullanılır ve 7 gün ara verilir.

Kadınların çoğu drajeleri sabah kahvaltıdan

sonra ya da gece yatmadan hemen önce alır. :)

0|0
    0|0
  • Nasıl kullanmalıyım ne la fitil gibi atacaksın klhadfklhklad:D:D

0|0
    2|0
  • link bunu kullansan olmazmı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• nasıl kullanılıyor bilmiyorum ama öyle kullanılmadığını biliyorum.

0|0
    0|0
  • ilişkiden hemen sonra ertesi gün hapı kullanılır. doğum kontrol hapını ilişkiden önce 1 ay düzenli kullanman gerekir. yanlış yapmışsın. doktora danışsan daha iyi olur 72 saat geçmeden. umarım korktuğun başına gelmez.

0|0
    0|0
    • 72 saat geçmeden ertesi gün hapını içsem olur mu?

• Doğum kontrol hapiyla ertesi gün hapının birlikte kullanılması hormonal dengeyi bozar. Adette düzensizlikler oluşur. En iyi sonuç için doktorunuza danışın.

Yükleniyor...