Hakaret nedir? Kime ne dersek hakaret etmis oluruz?

Cogu zaman goruyoruz insanlar isine gelmeyen durumlarda birbirine hakaret edebiliyor?kimi kimini dinsiz,kimi kimini fasist olmakla suclayabiliyor...deyisler şöyle olabiliyor: komunist,fasist,dinsiz,dinci,gay,lezbiyen,sagci,solcu vs...Peki bu tarz kavramlar gercekten hakaret unsuru iceriyor mu?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları yaftalamayı çok seviyoruz. İçine bakmadan kabuğuyla değerlendirmeyi... Saygısızlık içeren her ifade hakarettir bence

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kesinlikle hakaret unsuru

0|0
    0|0
  • Evet bunlar gercekten hakaret unsuru iceren seyler. Dine, dile, irka inanca, renge giden hersey hakarettir.

0|0
    0|0
    • eger sizin tanri inanciniz yoksa birisi size dinsiz dediginde bunu hakaret olarak mi algilarsiniz?

• Uykusuzluk bas sorun bizdede, bunye alisiyor zamanla.

• yok artik sorun olmuyor,hem bayagi buyudu hem de sersem sersem dolasmaya alistik :)

• insanları küçümsemenin günah olduğunu biliyorum

0|0
    0|0
  • İçeriyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• komünist benim için bir hakaret unsuru değil...açıkçası bunların hiçbiri hakaret değil,ama sağcı adam yobazsa ,yobazlar bana hakaret...gibi. karşı tarafı konudan saparak sırf rencide etmek için konuşmak hakaret etmektirşahsi kanaatim.

0|0
    0|0
    • mesela birinin sizi komunist diyerek asagilamasi(akli sira) sizi incitir mi? ama ortamda rencide edici olarak algilaniyor

• o yüzden çokta düşünmeye gerek yok, malsa maldır, buna hakaret denmez.

• Kişiyi küçük düşüren bir şeyse hakaret olarak sayabiliriz bence.

Kişi komunizmi benimsemiştir , ona komunist demek hakaret değildir.Çünkü bu gerçekte olduğu bir şeydir ama komunist şerefsiz dersen ,gerçekte olmadığı bir şeyi , öyleymiş gibi söylediğin için hakaret etmiş sayılırsın.

0|0
    0|0
  • tartışılır..

gay gay demek hakaret değil ama dierleri için öyle..

0|0
    0|0
    • gay e mi gay demek hakaret degildir?

• sence hakaret mi ?

cemil ipekçiye desek suç sayılır mı yani..

• asagilayarak gay dersek hakaret bence.ama gay demek var,bir de gay demek var anlatabildim mi? :) yani Ne zaman gay oldugunuzu anladiniz diye bir soru sorarsak buna hakaret denilemez tabi

• kafamı bozana ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...