Muhafazakar, dindar bayanlar açısından cinsellik neyi ifade ediyor?

Öncelikle herkese iyi hafta sonları diliyorum.

Her zaman merak ettiğim bir konu olmuştur ki, beni de dolaylı yoldan ilgilendirecek bir konudur bu. Soruyu sormadan önce belirteyim, ciddi cevaplar bekliyorum saçma sapan sikko yorumlar yapmayın lütfen.

Muhafazakar, dindar, dini açıdan daha duyarlı veya başka tanımlamalar da yapılabilir, artık siz ne derseniz. İşte bu tarz bayanlardan, genelde evlenmeden önce cinsel anlamda tecrübesi olmayan, cinselliği evliliğe saklayan insanlardan bahsediyorum.

Böyle bayanların cinselliğe yaklaşımları nasıldır? Cinselliğe karşı soğuk olurlar mı? Cinselliğin onlar için önemi nedir?

Örneğin; Bir ilişkide en temel yöntem klasik misyoner pozisyon. Bunu yapmayan yoktur ama ben kucağa almak istesem altta olmak istesem bu onlar için ayıp mıdır?

Farklı şeyler denemek onlara göre ayıp mı gelir? Kendilerini kötü mü hissederler?

Burada yazdıklarım muhafazakar zihniyetteki insanları küçümsüyor gibi algılanmasın sadece merak ettiğim için soruyorum.

Özellikle bayanlardan gizli veya açık olarak düzgün cevaplar bekliyorum.

Güncellemeler:
Başlıkta Cinselliğin yazmışım "Cinsellik" olacaktı !

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Merhabalar.

Bakara Suresi'nde şöyle buyruluyor:

"Kadınlarınız sizin tarlalarınızdır. Onlara dilediğiniz biçimde varın."

Vajinal yol ile olduğu müddetçe ulaşma yöntemine dair bir sınırlama getirilmiyor. Din alimleri bunu pozisyon serbestisi olarak yorumluyorlar.

-Dindar da olsa bir hanım, bu nimeti helal dairesine riayet ederek doya doya yaşayabileceğini bilir. Eşi ile beraber mutlu dakikalar geçirmesi, aralarındaki muhabbeti artırmaya gayret etmesi, görsel özeni ile onun beğenisini kazanması, hayal dünyasını dinlemesi ve kendisininkileri de paylaşarak özel yaşamlarını renklendirmeleri, oyunlar oynamaları niçin bir sakınca içersin ki...

Dini açıdan herhangi bir beis yoktur, soğukluğun olma sebepleri yetiştirilme biçiminden ötürü psikolojik yahut tıbbi yönüyle hormonal olabilir. Farklı deneyimler ile kastettiğiniz (sözgelimi ters birleşme, çoklu ilişki ise) bunları kabul etmemesi cinsel soğukluğundan değil yukarıda ifade ettiğim "helal dairesinin dışına çıktığına inanmasından" ötürüdür. Tabii bu reddediş her birey adına geçerli değil... Ummadığınız insanlar ummadığınız seçimler yapabilirler, herkesin kendi iradesi, hayatı :)

0|1
    0|0
    • Cevabını için teşekkürler çok açıklayıcı olmuş. Bu arada bahsettiğim helal daire içerisinde olanı. Ters İlişki zaten haram olduğu için çekingenlikten farklı bir durum :)

• Rica ederim.

Anlıyorum. O sınırlanma durumunun kişisel olduğunu düşünüyorum, zira dindar olmamasına rağmen bazı yeniliklere kapalı bir hanımla da karşılaşmanız mümkün olduğu gibi dindar olduğu halde kastettiğiniz gibi renkli bir seçim de mümkündür.

• Teşekkürlerler umarım renkli insanlarla karşılaşırım :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Cinsellik konusunda tutuk olan eşinden cekinen bir arkadaşım vardı tek düze giden ilişkilerinden yakınıyordu kendisi acısından problem olmadığını, eşinin bundan sıkıldığından bahsediyordu. Yapı olarak evlilik öncesinde ilişkilere karşı olduğu için hiç bir tecrübesi yoktu. Fantazilerin elbiselerin ya da kıyafetlerin cazibesi onu cezbetse de daha önce hiç giymediği için cekiniyor utanıyordu. Eşinden cekinmemesi gerektiğinden onu şaşırtması için elinden geleni yapmasından bahsetmiştim sonra durumlarının düzeldiğinden bahsetti. cekinenler cok fazla oluyor eşine karşı bastırılmış duygular besleyen ama bunu gün yüzüne cıkarmakta zorlanan.

0|1
    0|0
  • bu kişiyle alakalıdır dindarlıkla değil ki ama.

0|0
    0|0
    • Kişiyle alakalı ama yetiştiği ortamda kişiliğini etkiler.

• Hayır evleneceğim kişiyle böyle birşey yaşar mıyım onu merak ettim. Kocası olarak o istemeden hiçbirşey yapmam ama bazen sağda solda duyuyoruz kadının kocasına soğuk olduğu hatta boşandıklarını falan.

• bu kişiyle/ kişilikle alakalı işte. bende muhafazakar bir ailede yetiştim eşim hayatımdaki ilk erkek. ilk önceleri hep çekinirdim ama eşimin desteğiyle aştım.

• zaten kucak misyoner ne fark eder sonuç olarak penis giriyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Cinselliğin onlar için önemi kocaları olacak adama göre değişir. Her her kadının içinde canavar vardır. Sadece açığa çıkarmak gerekir. Onlar ne düşünürse düşünsün, gerçek bu.

0|1
    0|0
Yükleniyor...