Doğum kontrol hapı hakkında

Selamlar,

Bugün Yasmin kullanmaya başladım ve reglimin 3. günündeyim,

İlaç ne zaman etkili olur?

7 gün yazıyor ama renglim bittikten sonraki 7 gün mü?

Bilen varsa yardım ederse sevinirim.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• yasmini adetinizin ilk 5 günü içerisinde kullanmanız gereklidir.yasmine adetinizin 1.günü başlanması durumunda ve 21 gün boyunca aynı saatlerde düzenli almanız durumunda ilk tabletten itibaren hamilelikten korunmuş olursunuz ve ek korunma yöntemine gerek kalmaz.eger adtein ilk günü almazsanız 2.,3.,4., veya 5.günü alırsanız ilk hafta boyunca ek korunma yöntemi kullanılması gerekir.bunun dışında yasmin alımının unutulması ,ishal ve kusma olması,başka ilaçların alımından doğan etkileşimler olursa yine ek korunma yöntemlerinin kullanılması zorunludur.kutudaki 21 tablet 21 gün kullanıldıktan sonra 7 gün tabletsiz ara dönem verilir ve 8.gün yeni kutu yasmine başlanır.bu 7 günlük ara dönemde sıklıkla adet kanaması görülebilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğum kontrol hapı üreme yumurtlama döneminde kullanılır genelde ve hamile kalma zamanı değil diye düşünülüyorsa. Ve o dönem adet dönemindeki 10 gün öncesinde başlar adet döneminde biter. Adet dönemide 10 gündür ilk birkaç günü bazılarında çok sancılı geçer. Adetten sonraki 10 gün ise zevk dönemidir ve kadının hamile kalmasının imkansız olduğu bir dönemdir. Fazla ve uzun yıllar kullanımı damar bozulmasına yani varise sebep olmaktadır.

1|0
    0|0
  • hekime danısmadan kullanma.

0|0
    0|0
  • o hap ne işe yarıyo tam anlamadım ? :D

0|0
    0|0
    • döllenmeyı engellıyo cocuga hayrr yanı :D

• Doğum kontrol hapı.

• ilacıverene sor + bide bişeyin üstüne işeyince belli olurya onunlada test et.

ne bileyim la nerkek adamız anlayız o şeylerden .. takarım kondomu bakarım keyfime A:DFG

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...