Kadın kız bayan hanım hatun vs

Kadın ve kız ayrımı... Neden böyle bir ayrım var bakire olana kız bakire olmayana kadın diyor bazı andavallar Birde üstüne üstlük kibarlaşmak için "bayan" diye hitap edenlerde var. biz bakir erkeğe oğlan veya erkek bakir olmayan erkeğe adam mı diyoruz yani. Sizcede anormal değil mi zarla bunların belirlenmesi?

0|0
6|15

En İyi Kız Görüşü

• Normal de erkeğin zıttı kadındır.Yani erkekler ve bayanlar demek bir anlatım bozukluğu oluşturur...

Bay/Bayan hitap şeklidir,ama cinsiyet olarak bahsedildiğinde kadın ya da erkek denmeli.

Çocuklara kız ya da oğlan denir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Arkadaşım merhaba,

Bu sadece bize özgü bir durum değil kaldı ki nezaketten bu kadar rahatsız olmanıza da gerek yok... Örneğin fransızlar bekar kadınlar için matmazel, evli kadınlar için madam derler...

İngilizcede de girl, women gibi ayrı tanımlar vardır... Benzer örnekler Almanca, Rusça ve Arapçada da vardır...

0|0
    0|0
    • bayan kelimesinin amacı bu ama sonradan türkçemize yerleştirilmiş bir kelime bu cumhuriyetten sonra

• Alm.cada ''Frolein'' bekara, ''farau'' sa evliye denir aynı şekilde.

• seksist bir tutum, insanlığı sadece cinsellik bazında değerlendiren hastalıklı bir toplumun illa herşeye bir etiket yapıştırma sapkınlığı. ilkellik.

1|0
    0|0
  • Doğrusu 'Kadın'dır.. ama her türk erkeğinin en okumuşundan , cahiline kadar gönlünde bir avrat demek yatar..

Ne desekte kadın aslında tam adı budur ; link

0|0
    0|0
  • guzel bir soru teberikl evliye o adam o kadın denir bekara o kız o erkek denir

1|0
    0|0
  • Anormal ve ya değil, bu konuda yorum yapmak istemiyorum.

Tamam istediğin soruyu sorabilirsin, sana bu konuda kimse direktif veremez. Fakat gerçekten artık şu bekaret / bakirlik konularından gına geldi. Bırakın artık, takılmayın bunlara. Düşünmeyin bile yahu, yeter yani.

0|0
    0|0
  • Özellikle kız olduğunu belirtme gereği duyan, kadın deyince triplere giren karılara diyeceğuk :(

0|0
    0|0
  • evet aynen öyle, çok kabaca bir yaklaşım bence. "kız mıdır kadın mıdır bilmem" diyen zihniyetten hiçbir farkı yok. kadını meta olarak görmek demek bu. kadın = kadındır işte o kadar basit. bakire olup olmaması kimseyi ilgilendirmez.

ayrıca bayan denmez kadın denir. kadın cinsiyeti anlatır, bayan hitap şeklidir.

0|0
    0|0
    • Veya hanımefendi denilebilir örneğin bayan müsade edermisiniz yerine hanımefendi müsade edermisiniz daha doğru tabi. kadın müsade edermisiniz olmaz o durumda da ama bayan çok saçma

• aynen hanımefendi daha doğru bir hitap şekli kesinlikle. ama bu kız kadın ayrımını yapmak çok sığ gerçekten

• Kadınlar veya Kızlar kendileri karar versinler :) Bekaret değişkeni bu fonksiyondan çıkarılmalı bence.

0|0
    0|0
  • Ben Alayına kadın ya da hatun diye hitap ediyorum

0|0
    0|0
    • Hatunda artık saçma geliyor bana

• kendim içinde öyle düşünüyorum mesela pijamalarla kız gibiyim çok şık giyindiğim zamanda kadın gibiyim. kldjds :D bunun bacak arasıyla alakası yok

• Bacak arası ile alakali olsaydı koca penisli erkeklere adam, küçük penislilere de çocuk denirdi. :)

• sorma. benim annemde öyle. kızcağız diyorum evli birine. hemen öyle deme oğlum kadın kadın de diyo anlamıyorum bu eskileri

0|0
    0|0
  • Tum dunyada var o dedigin

0|0
    0|0
    • ama anlamları bizdeki gibi değil bizde bekaretle belirleniyor onlarda yaşla olgunlukla vs

• Avrat hatun bayan falan haha

• ayırım olmaması lazım

0|0
    0|0
  • ben belli yaşın üstündeki herkese kadın diyorum öyle bir ayrım yapmadım

0|0
    0|0
  • heryerde bu böle sen nesın assdfssfd

0|0
    1|0
  • haklısın ya sonuçta kadın kadındır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• nasıl bir bayanın bebeği olduğunda ''anne '' deniyorsa, bekara da genç kız deniyor. yoo bence hiç saçma değil.

3|3
    2|1
    • 18 yasında bakire olmayan insana kadın denir diyorsun yani 9 yasında tecavüze uğramış zarını yitirmişede kadın diyecek kadar mide bulandırıcısın. pekaala

• s.ktir git tamam haklısın sen buyuksun yücesn oldu mu

• olmadı. sizin demeniz beni ne yüceltir- nede alçaltır. iki kelimesinin başı s... olan biri bana bir şey katamaz.

• Yaa ne deniyosa densin insanlar niye bu kadar alıngan oluyor ki ister kadın desinler ister kız

Biz kendimizin ne olduğunu bilmiyor muyuz ?

Sonuçta insanlarla sınırımızı çizdiğimiz taktirde bizi hanım kadın kız olarak nitelerken

Bundan belden aşağımızı kastediyorsa kendi seviyesinin düşüklüğüdür

0|0
    0|0
  • Dupeduz yobazlik baska birsey dehil kadin gelmis 50 yasina kizmi dicem ona simdi bir de gidin ya

0|0
    0|0
  • haklısın ama ne yapalım ki

0|1
    0|0
  • Kız-oğlan

Kadın-Erkek

Bay-Bayan denilir.

Kızlar ve erkekler denilmez, kadınlar ve erkekler denilir. Yani bu sitenin sloganında da anlatım bozuklugu mevcut. Kızlar, erkekler ve iliskileri yerine Kadınlar, erkekler ve iliskileri olucaktı.

Bayan kelimesinden de nefret ederim cok itici. Bu kibar bir hitap sekli degildir. Onun yerine hanımefendi veya Xhanım diye hitap edilmeli ki zaten dogruda bu. Kamu kuruluslarında bu sekilde kullanılır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...